Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítséget szeretnék kérni szakdolgozatomhoz. Az állami gondozottakról írok. Tudnátok segíteni, merre keresgéljek? fórum

Segítséget szeretnék kérni szakdolgozatomhoz. Az állami gondozottakról írok. Tudnátok segíteni, merre keresgéljek? (tudásbázis kérdés)

16. Regike86 (válaszként erre: 15. - T.heny)
2010. aug. 14. 11:46

ja elfelejtettem kérdésedre válaszolni.

Kaposváron tanulok védőnőnek

15. t.heny
2010. aug. 13. 18:00
Háát.....szívesen. :D
2010. aug. 13. 17:59

keresgélek még.

Azért köszi, hogy írtál ilyen sokat.

13. t.heny (válaszként erre: 11. - Regike86)
2010. aug. 13. 17:50
Mindenképpen a korszak jellemzőivel kell kezdeni, hány éveseket vizsgálsz, mert ugye ez sem mindegy!?Általánosságban jellemezném először az állami gondozottakat és kitérnék a vizsgált személyekre, de csak összefoglalóan.Aztán ugye ide kell írni, miért ezt a témát választottad, hogyan vizsgáltad...ezekkel is telik az oldal.Az állami gondozott létről viszont sokat lehet regélni... :D
12. t.heny
2010. aug. 13. 17:48

Az a baj, hogy én ugye serdülőket vizsgáltam 14-18 éveseket.Széles skálán, erkölcsi ítélet, jövő beli célok, humánus értékek ilyesmi....ugye ehhez sokféle irodalom volt.Pszichológiai, szociálpolitikai, közgazdaságtan meg miegyebek.

Könyvtárban néztél valamit?

Mondjuk olyan könyveket kéne keresni, aelyek az állami gondozottak életútjával, személyiségfejlődésével foglalkozik.Gondolom leginkább cikkeket fogsz találni.Ez elég nehéz lesz sajnos, bár a témád meg kell mondjam nagyon jó! :D Melyik sulin végzel és milyen szakon?

11. Regike86 (válaszként erre: 10. - T.heny)
2010. aug. 13. 17:48

A konzulensem mondta a 20- 25 főt, hogy interjúhoz elég.

Csak a szakirodalmi áttekintés mint első 20 oldal az lenne már meg, és az interjú változhat több fővel is dolgozhatok.

10. t.heny (válaszként erre: 9. - Regike86)
2010. aug. 13. 17:44
És az nem kevés egy vizsgálathoz?Én 240 Főt interjúvoltam.
9. Regike86 (válaszként erre: 8. - T.heny)
2010. aug. 13. 17:42

20 állami gondozásban nevelkedett már szült nőket fogok interjúvolni.

Minden irodalom ami csak van szerintem nálam van, csak kevés az a baj.

2010. aug. 13. 17:30

És akkor olyan anyákat kérdezel ki akik intézetben nőttek fel?Mennyit kell kikérdezni?

Én anno bementem a könyvtárba és ott elkaptam az egyik ott dolgozót, és számítógépen kinézte nekem az összes témámhoz kapcsolódó irodalmat, utána tudtam szelektálni

2010. aug. 13. 17:22
Lehet hogy címet változtatok, mert inkább érzelmi életükről deviáns magatartásukról találtam több irodalmat.
6. Regike86 (válaszként erre: 5. - T.heny)
2010. aug. 13. 17:21

heny, már azt is köszi, hogy írtál


A címem: Anyaság intézeti múlttal, de nagyon kevés kutatás volt a témához. Azért említem a kutatást, mert nálunk megváltozott a szakdolgozat követelmény, és kell 5 külföldi, és 10 magyar kutatás a témában, és ezt kell feldolgozni persze kibővíteni további szakirodalmakkal

5. t.heny (válaszként erre: 1. - Regike86)
2010. aug. 13. 16:49
Szia!Konkrétan mi a témád?Tavaly decemberben államvizsgáztam, szociálpedagógus vagyok.A serdülő korúak értékeiről írtam.Irodalom jegyzéket tudok küldeni esetleg.Mit vizsgálsz?
2010. aug. 13. 16:39

Tudnátok esetleg segíteni, hogy merre árdemes keresgélnem?

Előre is köszönöm

2010. aug. 13. 16:38

Mindent szívesen fogadok.

Drog, alkohol fogyasztás, sexuális élet, anyaság, kötődés,szocializáció.Ezekről bármi lehet

Igazából kutatás lenne a legjobb.

2010. aug. 13. 16:36

Az állami gondozottakról írok.

Irodalom hiányába vagyok

2010. aug. 13. 16:35
Segítséget szeretnék kérni a szakdolgozatomhoz

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook