Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség! Nem alszik a gyerkőc-... fórum

Segítség! Nem alszik a gyerkőc-... (beszélgetős fórum)


1 2
14. 81f46d06d3 (válaszként erre: 13. - Kinni)
2009. jún. 15. 12:58
Ez bennem is felmerült. Nagyon akar menni, állandóan csak álldogálna, lépegetne a szekrénysor, a bútorok mentén. Sokszor fenékre esik és egésznap szinte ezt hallja: Manóka, nem szabad, nem, NEEEEEEEEEEEEEM! Annyit mocorog éjjel, hogy az csoda, már abban is el lehet fáradni. Talán tényleg ez a megoldás és ha biztosabban mozog, esetleg megtanul menni, akkor kicsit enyhül a helyzet?
13. kinni
2009. jún. 15. 11:32

A mozgásfejlődés is okozhat alvászavart:


Fél éves kor után gyakran még a korábban jól alvó babák alvása is elromlik. Az elsődleges ok a fogzás, de ennél sokkal nehezebben megfogható a mozgásfejlődés miatti éjszakai felkelések, amik általában a mászás megjelenésével jelentkeznek.


Mi szülők hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy a babának nagyon jó a dolga, nincs semmi gondja a világon, egész nap játszhat kedvére, mindenki szereti. Pedig a kicsi számára az egész világ egy nagy ismeretlen, tele ijesztő dolgokkal, hangokkal, zajokkal, látvánnyal, amiről nem tudja, hogy micsoda, hogyan működik. Mindez szorongást válthat ki benne.


A szorongás másik oka az új nagy mozgások megjelenése. Képzeld el, hogy eddig csak egy helyben ültél vagy feküdtél, és ha el akartál menni valahová, akkor nem tudtad megtenni, most meg hirtelen mindenhova elmehetsz csak úgy magadtól. Ez hihetetlen élmény a babának, és mindemellett félelmet is kelt benne.


Gyakran még álmában is gyakorolja az új mozdulatokat: forog, félálomban feláll, elmászik az ágyban, lerúgja a takarót.


Ha jobban megfigyeled: az éjszaka felkelések az új mozgásforma megjelenésekor jelentkeznek és ezután 3-4 hétig tartanak, egészen addig, amíg a kicsi nem fejleszti tökélyre az adott mozgást.


A felállás épp olyan nagy sokkot okoz a kicsinek, mint a mászás élménye. Egy egészen új dimenzióval ismerkedik meg a baba, felülről kezdi látni a világot és ezt nehéz feldolgoznia.


A járástanulás időszaka hasonlóan nehéz lehet, de néhány hét alatt ismét visszatér a baba jobbik alvókája, csak türelmesen ki kell várni.


Esetleg homeopátiás szert lehet adni a babának ami segíti a nyugodt alvását. Ha érdekel írj privit.

2009. jún. 15. 08:16
Szia! Még majd egy hete mi is ilyen gondal kűzdöttünk bár kicsit nálunk más volt a szitu.A kicsilányom most lesz majd 10 hós és eddig a felkelés sután kaja ha megvolt rá egy óra múlva jött az első alvás majd a következő főzelékes kaja és újabb kb. egy óra múlva alvás ez mindi kb átalgosan 1 óra hossz volt,bár sokmindentől függöt /függg mert ha jól aludt éjsazak és mondjuk 7 kor vagy kicsit később kelt akkor elég volt neki a 30 perces napközbeni szunya,ha korábban kelt vagy éjszaka többszőr felsírt akkor 1-1.5 nagyritkán 2 óra alvás volt...........na ebből mára maradta anapközbeni 2 alvás 30perc 1 óra.A éjszakák még alig egy héttel ezelőtt arról szóltak hogy pontba 23:30 kor órdítsá sírás semmivel nem tudtam megnyugtatni csak ha fogtam a szeme majd leragadt,ahogy visszatettem aludni csak forgolódott.......de neem tudott elaludni ha kimentem a szobájából újabb ordítás.......na ez így ment hajnal 2-ig,már csak tápszerrel tutam úgy elaltatni hogy betudjam tennia kiságyba.De erre sem akartam rászoktatni hogy éjszaka kajájon mivel már nem újszülött kicsibaba.........párom mondta fektessük be mellénk.......na de ez sem volt a jó megoldás már akkor meg pár nap alatt hozzásszokik és nem lehet majd kirobbantani(így is a napközbeni alását ott tőlti és azt is csak úgy hogy le kell mellé feküdnöm és csak akkor álhatok fel ha már húzza a lóbőrt).Nos ez a z éjszakai kelés szerintem részben a fogainak köszönhető mert még csak kettő alsó van neki kint .......de ha ettől nyűglödik akor is vissza tudtam altatni ez az ordítós felkelés a mai napig nem tdom miért volt.........no de a lényeg ezt úgy küszöbőltük ki (sok sok próbaa és tanácskozás után párommal) hogy az addigi este kb fél 7-es fűrdési időt eltóltuk este 8ig ,nem mondom hogy nem kínlódik de a fürcsinél jól elvan majd jön a lefekvés előtti tápija és míg azt eszi már alszik is ........csak 1-2 alaklommal kel fel de akkor hipp hopp visszaalszik..........most ez Kopp kopp bejött próbáld ki hogy elhúzod a fűrdést......
2009. jún. 15. 08:07
Mióta adsz neki teát?Mert a kislányom is ha teát kap minden nap akkor kicsit túlpörög szegénykém!
2009. jún. 15. 08:01
Nem kell sokáig dajkálni, csak sokszor. Menthetetlenek vagyunk, ugye ? :'(((
9. 81f46d06d3 (válaszként erre: 8. - Banyamanka)
2009. jún. 15. 08:00

Közvetlen lefekvés előtt eszik, iszik mindig. Hajnalban adok neki csecsemőteát vagy tápszert, elfogadja mohón (biztos éhes, szomjas addigra), megnyugszik, visszaalszik és aztán 1-1,5 óra múlva ébred is...

Nem biztos, hogy ki tudnám tolni az elalvást tovább, így is már a kezemben hanyatlik le a feje, ha az etetőszékben van, csukódnak le a szemei. Mindig hulla fáradt :D

Eddig nem kellett altatni, de most, hogy így nyűglődik, dajkálom egy kicsit, de tényleg nem sokat, mert hamar elalszik. Velem alszik, nem hagyom soha sírni, kelek is fel, ha hallom, hogy gond van.

2009. jún. 15. 07:50

Érdekes.Esetleg adsz neki teát vagy csak és kizárólag szoptatod még.Mert mondjuk az én kislányom a teától felpörög és alig lehet lefektetni.

És azt próbáltad,hogy az esti alvást is kitold kilencre?

És hogy altatod el?Az ágyában vagy melletted?

2009. jún. 15. 07:48
sajnos tudomásul kell venni, hogy nincs recept, minden gyerek más. most a második lányom már első perctől kezdve nyugodtan alszik - jó csak két hónapos- de a nagy akkor is rosszul aludt más csecsemőként is . pedig semmit nem teszünk másképp most sem. mert ha sír ésn mindig felveszem, meg nyugtatom. próbáltam a nagynál a kifárasztós módszert de én 45 perc után feladtam. ha ninvcs szervi oka neked kell kijárni az utat , próbálgatni ezt azt.
6. 81f46d06d3 (válaszként erre: 5. - Banyamanka)
2009. jún. 15. 07:47
Nem, semmi nem változott. Szemmel látható külső indoka (felnőtt szemmel) nem lehet, minden a régi, nincsen semmi gondunk, változás, semmi. Csak az ő alvása, viselkedése :D
2009. jún. 15. 07:39

Nem történt esetleg valami olyan dolog az elmúlt napokban ami felzaklathatta a picikét?

Az én kislányom 2 éves, de éjszaka még ő is többször felsír, meg inni kér.

2009. jún. 15. 07:37
nekem annak idején javasolták hogy adjak citromfű teát, kellemes íze van meg is itta a gyerek, esetleg próbáld ki. Nekem annyira nem volt észre vehető az előbb említett okok miatt.
3. 81f46d06d3 (válaszként erre: 2. - Kírakitti)
2009. jún. 15. 07:34
Próbáltam. Tényleg nem foglalkozom mással, csak hogy ezt a gondot megoldjam. Kihúztam már délig, fél 1-ig is, de akkor sem alszik többet és semmi nem változik. Sokat figyelem, rendesen veszi a levegőt, de egyébként régen, ha megvolt fázva, eldugult az orra és felsírt, akkor is pár perc és aludt vissza és reggel jól ébredt, nem nyűgösen.
2009. jún. 15. 07:31
Szia! Az én nagy lányomnak 2 éves koráig amig jöttek a fogai, nem aludt- sokszor megébredt. aztán 3 évesen rájöttek hogy nagy az orrmandulája és éjszaka ez a légzését befolyásolta és ezért ébredt fel többször. kivetettük és utána csodák csodájára át aludta az éjszakákat. persze nálatok nem erről lehet szó. Nálatok esetleg megoldás lehet hogy a déli alvást megnyújtani. Délig ki húzni hogy ne aludjon el. nem tudom próbáltad -e?
2009. jún. 15. 07:19

Szeretném, ha segítenének nekem tapasztalt anyukák, mert csődöt mondtam és nagyon fáradt vagyok :(

Van egy 11 hónapos kisfiam, aki sztrájkol az alvás terén. Eddig kétszer aludt napközben, délelőtt 2,5 órát és délután is 1-2 órát és éjszaka sem volt gond vele. Egy hete minden megváltozott... Tulajdonképpen sok lett neki a kétszeri alvás és próbál átállni a napi egyszerire. Ezzel nem is lenne gond, de... Reggel 6-7 óra körül ébred és úgy 11-dél körül alszik vissza. Csakhogy az eddigi 2,5 óra helyett maximum 1-1,5 órát alszik és már kel is fel. Este 7 óráig bírja, akkor fürdés és 8 óra körül fektetem. Valami mégsem stimmel, mert éjszaka sokszor felkel, picit sír (inkább kiabál), nyugtalanul alszik nagyon. Ebből pedig az következik, hogy másnap nyűgösen ébred és így indulunk neki a napnak, ami nagyon fárasztó. Tulajdonképpen nem áll másból a napom, mint ővele játszok, dajkálom, semmi mást nem tudok csinálni tőle. 5 foga van és már nem látom, hogy annyira zavarná a fogzás, úgyhogy fogalmam sincsen, miért nem alszik rendesen.

Várom, mit gondoltok és tanácsoltok!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook