Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség! Nem alszik a gyerkőc-... fórum

Segítség! Nem alszik a gyerkőc-... (beszélgetős fórum)


1 2
44. Nikice (válaszként erre: 43. - Samsam)
2009. júl. 3. 13:49
az előző sorozatba bele-bele néztem (Segítség, gyerekeim vannak), ezt még nem néztem, de ha akad időm, egyszer belenézek majd
43. samsam
2009. júl. 3. 13:45
csajok, te nem nézitek a segítség szülő vagyok - műsort? ott nagyon sok jó tippet lehet látni a kérdésben, és a nő el is magyarázza, hogy mit miért kell tenni.
42. Nikice (válaszként erre: 39. - KLMárti)
2009. júl. 3. 13:44

Nagyon édes a babócád! :)

Láttam, mondókákat is keresel, ha nem gond, ide írok neked egyet.


Fújja (a) szél a fákat

letöri az ágat

reccs


Rövidke, de a lényeg a mozgásban van. Az első két sornál fogod a baba kezét és oldalra dülöngéltek (fej felett a kéz), a végén pedig lecsapjátok a reccsre. Lilien imádja. Mivel rövid, nem kell olyan sokat várni a mókás részre. Csipp-csipp csókánál néha nemtudja kivárni a hess-hess-hesst.

41. szemmelver (válaszként erre: 19. - Kinni)
2009. júl. 3. 13:40
bocsánat,hogy beleszólok,de miért gyógyszerezitek a gyerekeket? még ha homeos is a bogyó??
40. Nikice (válaszként erre: 38. - 10e84b259d)
2009. júl. 3. 13:39

Szia!


Hosszú-hosszú ideje érlelődik bennem a gondolat, hogy nem érdekel, ha a lakás a feje tetején áll, akkor is ledölök Lilivel. Tegnap megpróbáltam (ált. délelőtt alszik másfél órát) erre megébredt alig fél óra után. persze ő visszaaludt, de én már nem.. Ma újra próbálkoztam, nagy nehezen el is aluidt 11:30-kor és 12:40-kor keltünk fel! Most sikerült és picit más színben is látom a világot, de azt kell mondjam, a gondom az, hogy egyszer már magamtól szeretnék ébredni. Nem nyöszörgésre, sírásra, hanem az érzésre, hogy majd kidob az ágy. Persze ennek is nagyon örülök most.

Ja, hétvégente szoktam még aludni anyósoméknál, mert ott nincs az az érzésem, hoyg most alszik, addig takarítok, megfőzök, vasalok..stb... Itthon az is nehezíti, hogy vár a sok munka, meg az is, hoyg most mennek a nyári felújítások a lakóházban..

39. KLMárti (válaszként erre: 38. - 10e84b259d)
2009. júl. 3. 12:51

Mennyi idős neked a kicsi? Szerintem idővel te is majd megszokod, hogy nappal aludj, mivel éjszaka sokszor nem lehet.

Én pl. most ébredtem. Kristófot lefektettem egy órája, én meg követtem a példáját. Néha kell.

Próbálj meg lefeküdni a kicsivel együtt. Ha eleinte nem is alszol el, az is sokat ér, ha legalább pihensz.

2009. júl. 3. 11:11
Hello lányok! Ha a reggeli negyed 7-es kelést nem számítjuk (márpedig nem számítjuk, mivel optimistán állunk a kérdéshez) csak 4x kelt az én kicsi magzatkám. Most éppen alszik, próbáltam én is lepihenni, de én napközben nem tudok aludni. A szemem meg majd kiesik a helyéről. Ti tudtok napközben aludni?
37. KLMárti (válaszként erre: 36. - Nikice)
2009. júl. 3. 08:20

Brrrr.........

Most viszont már kicsit nyűgösebb a bébi. Fél 7 óta fent van, és elég álmoska, nyűgöske, folyamatosan sír. Megpróbáltam őt visszafektetni, de minden alkalommal, ha végre megnyugszik és leteszem, 5 perc múlva felébred és kezdi elölről a sírást. És semmi nem tudja megvigasztalni.

Persze egyre fáradtabb, szóval egyre nehezebben nyugszik meg.

36. Nikice (válaszként erre: 35. - KLMárti)
2009. júl. 3. 08:02

Hurrá!


Reméljük, így marad!


Mi 6x keltünk :((

2009. júl. 3. 07:35
Képzeljétek, Kristófot lefektettem este fél 8-kor (már nagyon álmos, nyűgös volt). Egyszer felsírt még 9 óra előtt, de rögtön vissza is aludt, utána pedig háromnegyed 5-kor ébredt először. Nem tudom, hogy ez most magától változott ilyen szépen meg, vagy hogy adom neki a Chamomilla golyócskákat. Mindenesetre nagyon örülök neki, hogy végre megint kezd szépen aludni.
34. Nikice (válaszként erre: 30. - 57abc43d5b)
2009. júl. 2. 21:02
Köszönöm a válaszod!
33. Nikice (válaszként erre: 29. - KLMárti)
2009. júl. 2. 21:02

Lilu már ágyban aludt. Olyan jó volt. Betettük 8 körül, kicsi pofiját simogattuk, vagy a tarkóját, és elszenderült (nem cicin, nem cumival). Aztán kelt 3-4 körü, meg még egyszer kicsit később. Nem értem, mi történt vele. :((

Hát lehet nálunk is eljön az a pont, hoyg kénytelen leszek hasonló módszerhez folyamodni. Majd holnap beszámolok, ma mást próbálunk ki.


Szívből kívánom, hogy mindenkinek legyen jó éjszakája!

32. KLMárti (válaszként erre: 31. - 10e84b259d)
2009. júl. 2. 20:17
Akkor nektek is és mindenkinek JÓ!!! éjszakát kívánok!
31. 10e84b259d (válaszként erre: 26. - KLMárti)
2009. júl. 2. 20:11

Szia, nagyon köszönöm a válaszodat. Gergő már nem szopizik, s igen, még nincs fogacskája.

Kíváncsi vagyok milyen lesz a mai éjszaka, szurkolok magunknak nagyon, meg mindenkinek akinek ilyen gondjai vannak.

30. 57abc43d5b (válaszként erre: 23. - Nikice)
2009. júl. 2. 18:53

Szia.

Remélem nektek is beválik.

Bárhol lehet venni nem vényköteles.

29. KLMárti (válaszként erre: 27. - Nikice)
2009. júl. 2. 16:34

Igen, nekem is hasonló dilemmám volt. Nagyon sokáig minden alkalommal felvettem és adtam neki a cicit. Csak amikor már hónapok óta minden éjjel felébredt 8-10 alkalommal, akkor eldöntöttem, hogy nem mehet így tovább.

Iszonyú nehéz volt. Én is rengeteget küzdöttem, de rá kellett jönnöm, hogy semmi más nem használ, csak ha drasztikus leszek. Még akkor is, ha minden alkalommal kicsit bele is halok.

És az összes drasztikus módszer közül még mindig a suttogó volt a legszolidabb, mert legalább minden alkalommal kivehettem, megölelgethettem, megszeretgethettem.

Ennek ellenére mindegyik nagyon szörnyű, csak hát muszáj.

De az biztos, hogy ha lesznek még gyermekeink, kezdet kezdetétől arra fogom szoktatni, hogy aludni az ágyában kell. Mert akik első pillanattól kezdve az ágyukban altatták a kicsit, mindenki azt mondta, hogy ez mennyire jó volt számukra.

Csak hát ez minket már nem tud vigasztalni.

28. Nikice (válaszként erre: 27. - Nikice)
2009. júl. 2. 15:25
nagyobb
27. Nikice (válaszként erre: 26. - KLMárti)
2009. júl. 2. 15:24

Bár nem hozzám intézted a hsz-odat, azért köszi minden infot. Sajnos a suttogóval nem tudok megbékélni lelkileg. Egyrészt társasházban lakunk, és nem szívesen nézném a szomszédok képét, ha Lilien órákon át sírdogálna éjjel, másrászt a szívem szakadna meg (és ez a anygobb baj), ráadásul ha valóban szeparációs félelme van, akkor ez a lehető legrosszabb, hogy mikor amúgy is fél, hogy elhagyom, még elkezdek "nem bemenni hozzá". Jajj, félre ne érts, nem kötekedni akarok, csak szörnyen bizonytalan vagyok mindenben, mivel teszek jót, mivel nem.


Nekünk az sem jött be,. hogy apa veszi ki, nem tudja megnyugtatni.

Az sem, hogy csak vizet kap, mert azért nem érdemes felkeni. Az sem, ha hagyom az ágyában, simogatom, énekelek. Az sem ha csendben maradok, csak megérintem. A félhomály sem, a vak sötét sem. A zárt és csukott ablak sem.. ezer féle variáció nap mint nap, azért szeretnék én speciel már valami kis "rásegítést". Mindkettőnkre ráférne egy kiadós alvás.

26. KLMárti (válaszként erre: 25. - 10e84b259d)
2009. júl. 2. 14:53

A betegségből már kimászott? Az első fogait várjátok?

Ha még beteg, akkor simán lehet amiatt, de ha nem, akkor lehet, hogy hosszadalmas folyamatnak néztek elébe.

Nem írtad, hogy szopizik-e még?

Ha a foga miatt, akkor próbálkozhatsz csodaszerekkel, erre találhatsz fórumokat.

Nem akarlak elkeseríteni, de ha egyik se válik be, akkor te is számíthatsz rá, hogy hosszú és keserves küzdelem árán tudod csak alváshoz szoktatni őt.

Bárkit megkérdezhetsz, 90%-ban azt fogják mondani, hogy az éjszakai fentlétről csak drasztikusan lehet leszoktatni őket. Van, aki sétálgat a kicsivel, van, aki cumit vagy teát/vizet/tápszert/szopit stb. ad neki. Ezek sajnos általában nem elég hatékonyak. Van, aki a Suttogóra esküszik, (beteszi az ágyba, 2-4-6-8 percenként bemegy hozzá, kiveszi az ágyból és megvigasztalja, aztán kimegy). Az viszont nagyon fájdalmas gyermeknek és szülőnek egyaránt, de sokaknak használ. Van, aki még drasztikusabb: meghatározott időközönként (ált. 5 perc) megy csak be hozzá, és ki sem veszi az ágyából, csak duruzsol neki kicsit, megnyugtatja, esetleg énekel kicsit, elmondja a szokásos mondókát (Neked most itt kell aludnod a kismackóddal. Édesanyáék kint vannak és nem hagytak itt téged stb.). Van, aki lefekteti a kicsit, és amint elkezd sírni, vissza is megy hozzá, ha viszont nem sír, akkor nem megy be, hogy ne zavarja őt meg.


Szóval van rengeteg módszer, kinek mi válik be. Ezt már mindenki maga dönti el, hogy melyik a szimpatikus.


Én hónapokon át a Suttogóval altattam, de nem hozta meg a kellő eredményt. Jobban aludt, sokkal könnyebb volt napirendhez szoktatni vele Kristófot, de szörnyű volt hosszú-hosszú perceken keresztül hallgatni, ahogy keservesen sír. Aztán egyszer csak vége lett. (Jó pár hónap után). Egyszer csak azt vettem észre, hogy lefektetem és nem sír. Nem is szokott rögtön elaludni, de szépen csendben van. Így egy idő után átálltunk arra, hogy csak akkor megyek be hozzá, ha sír. (Néha azért még előfordul. Ha túlságosan fel van pörögve, ha túlságosan, vagy nem eléggé fáradt). Viszont, ha rögtön sírással indít, akkor 5 percenként járok be hozzá, és éjszaka is, ha felébred, nem veszem ki, hanem csak lefektetem, simogatom és énekelek neki. Az énekléssel rendszerint sikerrel járok. Éjszaka többnyire 1-2 perc alatt vissza tudom őt altatni. Kivéve az elmúlt két éjszakát, amikor másfél-2,5 órán át is ordít, még akkor is, ha kiveszem őt és sétálgatok vele.


Ja, és a legfontosabbat nem is írtam. Nekünk azóta kezdi rendesebben átaludni az éjszakát, amióta külön szobába költöztünk tőle. Előtte este, amint bementünk a szobába, fél órán belül ébren volt. És utána is max. 2 órát bírt ki az ágyában.


Remélem, nem hatott túlságosan tudálékosnak, amiket írtam, és bízom benne, hogy tudtam valamit segíteni.

2009. júl. 2. 14:12

Sziasztok Anyukák! Köszönet annak, aki létrehozta ezt a fórumot és minden hozzászólónak. Nálunk is nem alvás van, ezért is örülök, hogy lesz itt lehetőség tapasztalatcserére.

8 hónapos fiacskámnál egy betegséggel egy hete kezdődött az éjszakai nemalvás. Közben a fogaira is gyanakszunk, mert nagyon sokszor, kétségbe esetten sír éjjel. Volt olyan éjszaka, hogy 7-8x fennt volt. A visszaaltatás nagyon nehezen megy. Tologattuk már babakocsiban a vaksötétben, ringattuk, volt hogy cumisüveggel aludt el.

Igaz, hogy nálunk még friss (6 napos) ez a dolog, de nagyon borúlátó vagyok. Én is szívesen fogadok minden okos javaslatot.

24. KLMárti (válaszként erre: 19. - Kinni)
2009. júl. 2. 13:26
Ez a Sedatif PC vényköteles? És drága?
23. Nikice (válaszként erre: 22. - 57abc43d5b)
2009. júl. 2. 12:48
Köszönöm szépen! Vényköteles?
22. 57abc43d5b (válaszként erre: 21. - Nikice)
2009. júl. 2. 12:39

Szia.

Próbáld meg a Vibrucol kúpot.Nálunk fogzásnál bevált.

21. Nikice
2009. júl. 2. 12:25

Sziasztok Sorstársak. Gondoltam, hogy találok ilyen fórumot. Lili lányom 3 hete alig alszik. Illetve alszik ő csak kismilliószor felébred. lehet fogni fogzásra, szeparációs félelemre, frontra, de már beleuntam. Aludni szeretnék. :( Néháyn hete még bevallom, elleneztem, hoyg bármi féle szert adjak neki a jó alvás érdekében (ugye tudatlanság, nem biztos, hogy káros ha megfelelő szert kap), de már adnék neki valamit, amitől mindketten kipihenjük magunkat. Ha tudtok valami olyan homeós cuccot, ami bevált, és egyáltalán nincs káros hatása, kérlek írjatok!


Ill. bármi ötlet, tipp, még kioktatás :) is jöhet, csak jöjjön valami segítség!

20. KLMárti (válaszként erre: 19. - Kinni)
2009. jún. 17. 09:59

Köszi szépen!

Nekem is csak itt mondták az egyik fórumon, hogy ez csak akkor használ, ha néhány napig adom, aztán szüneteltetem. Csak azt nem mondták, hogy meddig nem lehet utána adni.

Azért köszi!

19. kinni (válaszként erre: 18. - KLMárti)
2009. jún. 17. 09:54

A Chamomillából 2x5 golyót adok a fogzás ideje alatt, az alsóknál 3 napig adtam, most a felsőknél kb egy hétig. Azt nem tudom, hogy kel-e szünetet tartani, szerintem folyamatosan is lehet adni ha szükséges.

A nyugodt alvás érdekében Sedatif PC-t adok ha szükséges elalvás előtt 1 szemet.

18. KLMárti (válaszként erre: 13. - Kinni)
2009. jún. 17. 08:08

Szia Kinni!

Melyik homeós szert használod? Mi a fogzására adtunk neki Chamomilla golyócskákat, viszont nem tudom egészen pontosan, hogyan kell adagolni.

Azt tudom, hogy néhány napig 2-3-szor 5 golyó, utána le kell állni vele. De hány nap után lehet újra adni?

17. KLMárti (válaszként erre: 2. - Kírakitti)
2009. jún. 17. 08:00

Sziasztok!

Én pedig hozzáteszem, hogy ha fel is ébred, meg kell próbálni visszaaltatni. Ha csak ennyit alszik, akkor valószínűleg néhány perc alatt vissza lehet még őt altatni.

Esetleg délelőtt menjetek ki hosszabb időre a levegőre. Hátha az segít.

16. 81f46d06d3 (válaszként erre: 15. - Kinni)
2009. jún. 15. 15:00
Ma reggel 6 órakor kelt fel és délelőtt 9 órakor az etetőszékben félrehanyatlott a feje, elaludt fél órára. Aztán most az előbb is le kellett tennem, nagyon sokat sírt és nyűglődött már. Én is csak akkor teszem már le, ha biztosan olyan fáradt, hogy csak az alvás jöhet szóba nála...
15. kinni (válaszként erre: 14. - 81f46d06d3)
2009. jún. 15. 13:31
A kisfiam 9 hónapos, neki akkor volt egy rosszabbul alvós időszaka mikor kúszni kezdett. Éjjel is kúszott álmában és szegénykém sokszor sírva ébredt mert fejjel nekiment a kiságy oldalának. Most már mászni is tud és néha előfordul, hogy még félálomban fel sem ébredt de már mászik és állna fel, persze esés és sírás lesz a vége. Szerintem ha megtanulnak menni akkor elmúlik. Egyébként én nappal csak akkor altatom ha tényleg nagyon fáradt, ez most már csak egy alkalom kb délelőtt 11 -től 1 óráig alszik, utána jobb ha nem is alszik délután hanem csak este. Ha kétszer alszik nappal megfigyeltem, hogy rosszabb az éjszaka, de ez egyéni, minden gyereknek más a bioritmusa.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook