Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség kismamáknak szoptatással kapcsolatban fórum

Segítség kismamáknak szoptatással kapcsolatban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
75. bálintviki (válaszként erre: 59. - Regina 86)
2014. nov. 13. 16:09
Blaha Lujza nagyon jó tanácsokat adott. Keveset tudnék hozzá tenni. A korai éhségjelekre tényleg érdemes odafigyelni. Forgatja a fejét, tátog, a kezét a szájába veszi. Ha sír az már késői jel. Elképzelhető, hogy nyűgösebb napon mindig mellen szeretne lenni, hogy megnyugtassa, és lesz olyan is amikor ritkábban. A tej minősége nem állandó, igazodik a baba igényeihez, tehát lehet, hogy 10 perc alatt jól lakik, és alszik majd sokat, ha nyugodtabb periódusa van. Nap közben, ha nyűgös megpróbálhatod magadra kötni. A testkontaktus is megnyugtatja őket, és te is tudsz esetleg főzni, egyebeket.
74. bálintviki (válaszként erre: 49. - Regina 86)
2014. nov. 13. 15:55
Szia! persze, hogy van értelme. Főként az éjszakai szopiknak. Ha együtt alszotok, akkor neked is több pihenés jut.
2014. nov. 12. 17:19

Hú, bocsánat, ezt nem vettem észre, hogy ide is írtál!


Este vagy holnap még válaszolok erre is! :)

2014. nov. 7. 21:16
A kiságyban vigyáz rá a légzésfigyelő, én meg félek, hogy összenyomnám, vagy megütném.... meg hogy nem lehet majd leszoktatni róla.
2014. nov. 7. 20:07
Eddig nyugodtan aludt, de most 2 napja megya hiszti, ha leteszem a kiságyba este. Eddig csak reggel hiszizett miatta. Kiakaszt.
2014. nov. 7. 20:06
Nem fog rászokni? Hogy szokatom le róla?
69. Blaha Lujza (válaszként erre: 67. - Regina 86)
2014. nov. 7. 19:54

Miért nem szeretnél együtt aludni ilyen időszakokban?

Semmi ősanyaság, meg ilyesmi, egyszerűen csak a praktikum miatt kérdezem. Meg mert egy ilyen pici babának elemi szükséglete a testközelség éjjel. Kevesebb az olyan baba, aki egyedül nyugodtabban alszik.

2014. nov. 7. 07:43
Most nem fejtem, csak reggelre lett tele az egyik cicim. Szerintem hatott a múltkor a homeós bogyó plusz ő is keveset evett éjszaka, azért fejtem olyan sokat.
2014. nov. 7. 07:01

Most éjszaka semmit nem aludtam. Egyfolytában nyüszögött, nem lehetett lerakni a kiságyba. Cicire tettem, de én nem tudtam aludni. Nem akarom elszoktatni a kiságytól, és beszokatni az ágyamba... Én kézzel fejek, mert nem szimpi nekem a vákuumos fejőm.


Akkor ha most délelőtt kevés neki a tejem, akkor még érdemes reggelente fejni?

66. Blaha Lujza (válaszként erre: 64. - Regina 86)
2014. nov. 6. 22:24

Akkor is nagyon szép teljesítmény, pláne, ha közben a babád is csak anyatejet kapott és jól is lakott vele! :)

Gondolj bele, ha ezt egy héten át csinálnád, az több, mint egy liter tej lenne!

(Nem mintha kéne csinálni, mert van, akit ugyan megnyugtat, de csak azért fejni, hogy legyen a hűtőben, egyáltalán nem kell. Csak azért írtam, hogy látsszon, mennyire nem kevés az!)


Engem annó a védőnő ujjongva dicsérgetett, amikor egy-egy szopi után 10-15 ml-t tudtam fejni, de mi tejszaporítás céljából csináltuk ezt, mindig az üres mellből, még amit lehetett, kifacsartam. (Na nem szó szerint, kézivel. :))

Eleinte csak napi 30ml lett a többlet, aztán 40-50, 70, 100 és nálam is az volt a csúcs, hogy reggel, hogy ne annyira vizes tejet kapjon, előfejtem, és a két mellemből lett 120-140 ml. De akkor már csak reggel fejtem elő, mert addigra beállt, a nap további részében már elég volt.


Ekkor kezdtem el azt csinálni, amit írtam is, hogy mivel rájöttem, a lefejt tejre nincs is szükség és egy-két doboz még ma is áll a fagyiban :D, hogy fejés helyett hagytam cumizgatni a mellemen, ha épp olyan kedve volt és nem mentünk sehová.

65. Blaha Lujza (válaszként erre: 63. - Regina 86)
2014. nov. 6. 22:17

Igen, elvileg pár napig lógnak cicin, ha többletet akarnak termeltetni maguknak a babák, mert annyi idő alatt reagál is a tested. :)

Az szép, 5 nap alatt 30 dkg! :) Akkor tényleg fejlődési ugrik éppen. :D

De amúgy méricskélned se kell, elég csak időnként, ha épp eszedbe jut, vagy kíváncsi vagy. Inkább a pelusokat figyeld, azt a bizonyos napi 6-8 tele pisiset, meg persze legyen kaki is, az ő korában még napi több abból is jó ha megvan, majd apránként azért a kaki ritkul.

2014. nov. 6. 21:10
150 ml az úgy jött össze, hogy éjjel fejtem, meg reggel 7-kor is, mert be volt duzzadva.
2014. nov. 6. 21:07

Ez az "egyfolytában szopizok" most csak egy pár napig fog tartani (esetleg egy hétig), míg be nem áll a tejcsi, ugye?


Délelőtt úgy éreztem, hogy gyorsabban termelődik a tejem, mint korábban, már 1 óra elteltével is több tejem van, mint azelőtt.

Jó hír, hogy le mertem mérni a bébit: 1-én 4,9 kg volt, most 5,2!

Szerintem hatott tegnap a homeós golyó, ma nem vettem be.

62. Blaha Lujza (válaszként erre: 59. - Regina 86)
2014. nov. 6. 20:47

A 150 ml egy éjjel az jó sok, bőven van akkor tejed! :) Érdemes lefagyasztani (ha 24 órát áll hűtőben, még utána is megteheted, ha nem vagy biztos benne addig, hogy szükséged lesz-e rá.)

Szóval érdemes inkább eltenni és annak ellenére, hogy ott lenne a lefejt tej, inkább forszírozni, hogy a melledből lakjon jól. De hiánya nem hinném, hogy lenne ilyen sok plusztej mellett. :)

Magyarán: a fejést ne úgy fogd fel, hogy cici helyett kapja a lefejtet, hisz ott van már készen, hanem úgy fogd fel, hogy azzal szaporítod a tejmennyiséget. Szépen működik is! :)


És a délutáni, pláne esti tej valóban jóval zsírosabb, mint a reggeli, délelőtti, ezért kevesebb tejjel is bőven jól lakhat a baba, mint mondjuk reggel, amikor nem csak éhes, hanem egyszerre szomjas is. Jól van kitalálva a természet, a te tested pedig egyik szoptatásról a másikra is igazodni fog az ő igényeihez.


Egyébként egészen addig, amíg nem látod őt hasfájósnak, meg nem zöldes, nem habos a kakija, addig igya csak nyugodtan a hígabb, reggeli tejet az utolsó cseppig! Ha zöldesnek látod, akkor érdemes lehet az első 20-30 ml-t lefejni, mert ez a nagyon híg tej, az "első tej" szokta okozni a zöld kakit. Bár az se gond, amíg nem fáj tőle a hasa.

A "hátsó tej" pedig jóval zsírosabb, laktatóbb, ez az, ami inkább délutánra, estére kerül "étlapra".



Tápszerre pedig sok baba valóban finnyás, ez alatt azt értem, hogy egyik márkát nem fogadja el, míg a másikat igen, vagy olyan is lehet, hogy csak egyetlen egyet. Szóval tud ez macerás lenni, ezért már csak praktikum szempontjából is előnyösebb a szoptatás, amíg Neked is úgy a jó! :)

61. Blaha Lujza (válaszként erre: 57. - Regina 86)
2014. nov. 6. 20:39

Ha Nektek bevált a suttogó, akkor jó, a lényeg, hogy mellette azért mindig hallgass az ösztöneidre is! :)


Nem biztos, hogy nem lakott jól annó 10 és 4 között, nem csak az éhség miatt akarhatott ő állandóan cicin lógni...

Annak idején egy idő után már nem írtam, melyik nap hányszor szoptattam, mert egyszerűen összemosódtak a szopik. Első baba volt, így megengedhettem magamnak, hogy sokszor a délelőtti 1,5-2 órás alvása után is azzal telt a nap, hogy én behelyezkedtem a laptoppal az ágyba és ő csak szopizott, belealudt, szopizott röviden, letettem magam mellé, nézelődött, megint hosszan szopizott, kicsit belealudt, közben álmában is kortyolt, stb.

Követhetetlen volt, hogy mi számít külön szopinak, mi az, ami még egy, de nem is érdekelt egy idő után.

Aztán újabb idő után azt hittem, ez már örökre így fog maradni, nálunk egy szopi már soha az életben nem fog háromnegyed óránál rövidebb ideig tartani (ez volt az átlag, ő hosszan szopizott többnyire), kezdtem kicsit terhelt lenni, de 4,5 hós korában hirtelen rájött, hogy van a világ is, nem csak a cici. :D És akkor drasztikusan lerövidültek a nappali szopik. Este meg belealudt. Éjjel is. (És cicivel aludt el majdnem két éves koráig, utána az is elég volt, hogy mellettünk volt, simogattuk, de nappal még szopott párszor akkor is.)

De ez csak a mi sztorink, minden baba más, ezzel csak azt akartam mondani, hogy amikor épp nehéz, akkor mantrázd azt, hogy ELMÚLIK, ELMÚLIK... (Tudod, mint a tanmesében. ;))

2014. nov. 6. 07:26

Ezeket a jeleket ismerem, csak gyakran akkor tévesztett meg, amikor tápszert is kapott... Megcsináltam, és mégse kellett neki... szóval nem volt igazán éhes vagy még nem is ízlett neki, vagy meleg vagy hideg volt, ki tudja?


KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET ÉS A VÁLASZOKAT!

2014. nov. 6. 07:21

Tegnap érdekes dolgot tapasztaltam: este bealudt, így a fürdés kimaradt (mert a múltkor is megzavartam vele, mikor ilyen történt és alig bírtam visszaaltatni). Ez volt fél 7-kor, majd úgy voltam vele, hogy most tuti alszik 3 órát, ahogy szokta kezdeni, lefejem a tejem, mert már dagadt a cicim. Megtörtént, már fürdéshez készülődtem -c erre nem felébredt? Szerencsére a másik cicimben hagytam a biztonság kedvéért, és mázlim volt, hogy nem is kellett több neki. (persze a cumisüveg a tejcsivel a hűtőben lapult).


Éjszaka pedig sokat "köhécselt", de hiába raktam cicire, sokszor csak zárva maradt a szája. Úgy döntöttem, megvárom a sírást legközelebb. Amikor rá is raktam a cicire, akkor is keveset evett. Vajon napközben jól lakott? Vagy zsírosabb lett a tejem és így kevesebb is elég neki? Este 7-től most reggel 7-ig már 150 mili tejcsit gyűjtöttem be a hűtőbe.

Most a délelőttre leszek kíváncsi, hogy jól tudom-e lakatni, mert most 2 napig azzal voltam bajban.

2014. nov. 6. 07:12

3. már mindent kipróbáltam (karamalz, tejserkentő por, tea - de semmit nem éreztem hatásosnak) és igen urtica urens-et a biztonság kedvéért bevettem még tegnap délelőtt, de most nem akarom, azért se, hogy később kiderüljön, hogy használ-e egyáltalán. most a szopival szaporítok.


4. Mint írtam, igény szerint szopott a pici eddig is.

2014. nov. 6. 07:06

1. Igen, tudom, hogy termelődik a szopi alatt, de akkor annó miiért nem tudta, 10-től 4-ig jól lakatni?


2. Igen suttogó, hálás is vagyok neki. Nem minden jön be a módszerei közül (pl. az ütögetve suttogás csak 2-szer volt jó, utána már nem tetszett a bébinek, és az sem volt jó, hogy első, ásításnál rakjam le), de hidd el, végre volt rendszere a napomnak, és végre aludt a bébi. Nem idő szerint csináltam, hanem ahogy ő akarta. A lényeg csak sorrenden van: nappal - eszik , játszik, alszik. És így tudok főzni, mosni, botlba menni.... amúgy meg egész nap nme tudtam, hogy mos téhes vagy állmos? Egész nap vele foglalkoztam, nem aludt csak néha és össze vissza.

56. Blaha Lujza (válaszként erre: 55. - Blaha Lujza)
2014. nov. 5. 22:32

Még két dolog:

- én egyébként nem vagyok szoptatási tanácsadó, csak olyan anyuka, aki sokáig szoptatott :)


- nem tudom, hallottál-e a korai éhségjelekről...

Igyekszem arról is keresni linket, mert amikor a baba sírással jelez, az már késő.

Korai pl. a fej forgatása (mintha keresné az anyamellet), csücsörítés, cuppogás, ököl szájba tömködése, de azért ennél részletesebben le van írva.

2014. nov. 5. 22:29

1. Tudtad, hogy az anyatej nem a szoptatások között, hanem konkrétan azalatt termelődik, amíg a baba szopik? :) Tehát továbbra is azt mondom, hogy van értelme, akkor is ha Te üresnek érzed a melled.

Ez az érzés csalóka, akkor jelentkezik, amikor már nem "bedurran", hanem csak annyi van benne, amennyi kell, de attól még van, hidd el.


2. Az eszik-játszik-alszik a suttogó mintájára történik? Mert akkor szívesen linkelek egy cikket, ha érdekel. Nem biztos, hogy mindenki számára a legjobb módszer... (Persze biztos, van, ahol pont az jön be.)


3. Mit szedsz, urtica urens-et? Kúraszerűen érdemes alkalmazni, ha megvan a többlet, nem kell tovább, mert okozhat meglepetést (pl hogy pont apasztani fog, de ez potenciáltól is függ)

Ha csak egyszer vetted be, akkor egyébként nem hiszem, hogy attól lett több tejed, inkább az előző napi óránkénti szopiktól.:)


4. Felejtsd el az órát! Semmi 3, meg 2 meg óránkénti szopi! Akkor, amikor azt látod rajta, hogy szopizna! Ha 10 perce, akkor 10 perce! Ha meg utána alszik majd napközben vmikor egy nagyobbat, akkor hagyd, mert nem éhes!

Ráadásul ilyen pici babának a cici nem csak "kaja", hanem megnyugvás, fájdalomcsillapítás, biztonság. Persze, hogy este is azzal szeretne elaludni. :)

Külön keltened nem kell éjjel, majd ő kel. Ha kel, és nyűglődik, cicit neki. Ha nem kel, akkor alvásra van szüksége.

Félálomban cicire rakni akkor szokás a babákat, ha nincs meg a napi 6-8 pisis pelus. Ha az megvan, akkor majd ő jelzi, mikor mennyit kell szopnia.


5. Ha már beállt a tejtermelésed, az azt jelenti, hogy FOLYAMATOSAN igazodni fog a babád igényeihez! Lesz egy nagy átlag, amire beáll, de biztos, hogy lesz majd egy-egy nap, amikor többet, meg ey-egy, amikor kevesebbet szopik majd, pláne, amikor beindul a mozgásfejlődés.

Ilyenkor már nem kell aggódni, mert egy-egy "lájtosabb" naptól sem fog csökkenni a tejed mennyisége, majd ő mindig beállítja magának.

2014. nov. 5. 11:28
Kérdésem: ha majd sikerül elérni, hogy több lesz a tejem, és nyilván akkor nem óránként fogok szoptatni, hanem igény szerint, akkor nem fog visszaállni a szervezet a kevesebb termelésre?
2014. nov. 5. 11:27
Éjfélkor olyan szinten bedurrant a cicim (nem tom, hogy a bogyótól-e vagy a gyakori szopitól), hogy miután a második cicit is kiszopta, még abból 50 milit lefejtem. Utána még 3-kor kelt, akkor is szépen volt tejem.
2014. nov. 5. 11:11

Tegnap megpróbáltam ismét hogy csak tejjel táplálom, eredmény: délelőtt kevés tejem volt, óránként etettem legalább, de végül bealdudt, így termelődött. Szerencsére ő megtartotta napi 3-szori alvását. Délutánra éreztem, mitha több tejem lenne, azt hiszem,sikerült is jól alkatni. Este fürdés előtt és után evett, de elaltatni csak úgy sikerült, hogy 4-szer raktam vissza a látszólag üres cicire.


Közben beszereztem a homeopátiás bogyót, bevettem egy adagot.


Éjfélig aludt (4 órát). Itt elrontottam? Éjszaka is óránként rá kellett volna tenni a cicire? Utána szinte óránként kelt, és mai nap délelőtt ismét kevés a tejem...

De nem adtam fel, most alszik.


És most mér azt ne tudom, hogy jól lakattam-e vagy miért követeli magát vissza a cicire, miközben kiköpködi? Már nem hajlandó cici nélkül elaludni?

2014. nov. 5. 11:05

Az első fejlődési ugrás nekem a harmadik héten kezdődött. Akkor reggel 10-re elfogyott a tejem, és délután 4-ig az üres, a szülés óta fájó cicimen lógott a bébi, mire megelégeltem és ugrasztottam a családot, hogy szerezzen tápszert. 4 órakor megevett 60 milit és mindketten boldogok voltunk.

Utána a 6. hétig össze vissza evett (1,5.től 2.2 óránként) és alig aludt nappal, azt is össze-.vissza. Utána vezettem be, hogy eszik, játszik, alszik (és így tovább), és így napi 3-szor 50 percig aludt. Végre el tudtam menni a boltba vele.


A kérdés, hogy ha tovább lógatom akkor az üres cicin (persze tudom, hogy pár csepp folyamatosan termelődik, de azzal nem lakatom jól, azért ő is emészt közben...), akkor hogy a fenébe lett volna annyi tejem, hogy végre teletegyem a pocakját és aludjon egyet?

50. Blaha Lujza (válaszként erre: 49. - Regina 86)
2014. nov. 4. 23:23

Persze, hogy van értelme! AZ első fejlődési ugrás az pont most van, 6 -7 hetes korban, azért akar többet cicizni a babád. :)

Tudom, hogy nehéz, de hidd el, átmeneti, ahogy megtermeltétek közös munkával a többlettejet, újra be fog állni a rend. (Kb 3 hós koráig, bár szerintem a számokat és napirendeket úgy felejtsd el, ahogy vannak egy jó időre...:P)

Ha tápszert adsz mellé, akkor azzal pont, hogy nem segíted elő a tejtermelést. Minek kínlódnál vele? Cicire az éhezővel, húzd magad mellé az ágyba és mindenki alhat békében. ;)

2014. nov. 4. 11:03

Valakinek bejött a tej fokozása a gyakori szoptatással?


Sajnos már a 3. hét óta szenvedek a tejemmel, miután a napi rendet beállítottam a 6. héten, azóta minden szép és jó volt, a pici 2 óránként szopott. Aztán a 7. héten borult minden, ismét nem elég a két cici, a tápszerrel meg csak kínlódok... megcsinálom, elhűl, nem kell neki, 5-15 milit iszik és vége, de éhes marad, mert a cicire rákap.

Ráadásul fogyott 10 dekát a napirend óta (igény szerint szopik)



Van értelme egyfolytában a cicin lógatni? Lesz több tejem?? Így én nem alszom, ő is keveset!

2014. jún. 2. 19:25

Kedves érdeklődő kismamák!

Az iskolai feladatomat elvégeztem, de továbbra is várom kérdéseiteket, nem fogok leiratkozni a fórumról!

bálintviki

2014. máj. 24. 00:05
Lawine, én is örülök, hogy szépen alakulnak a dolgok! :)
46. bálintviki (válaszként erre: 45. - Lawine)
2014. máj. 22. 23:05

Szia!

De jó, hogy ilyen hamar rendeződni látszik a dolog. Ügyes vagy, hogy nem hagytad annyiban, és kerested a megoldást! Ha valamiben még segíthetek/segíthetünk :) írj. Köszönöm a visszajelzést!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook