Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség, hasmenés!!! fórum

Segítség, hasmenés!!! (tudásbázis kérdés)


1 2
2006. aug. 18. 21:32

Koszi mindenkinek a hozzaszolast. Dokinal termeszetesen voltunk, szekletvizsgalat is volt, ami negativ lett, ennek ellenere nem szunik a hasmenes. Van hogy kicsit jobb, van hogy rosszabb. Ha dietara fogom akkor atmenetileg javul, aztan amint elkezdek 'rendesebb' kajakat adni, ujra visszater. Egyebkent a husleves es a krumplifozelek bevalt ra, de nem ehet 2 hetig csak krumplit meg repat a gyerek. Mar kezdek elkeseredni, mert ugy nez ki semmi sem hat.


Egyebkent Normafloret kaptunk ra, aztan valami Calciumos port, most pedig a Hipp hasfogo tapszeret (rizsnyak-repa ivole). De sajnos minden hatastalannak bizonyul. A kiszaradas miatt en is parazok.


Szerencsere az etvagya es a kedve jo, s inni is szeret. Egyedul az etcsokit nem probaltuk meg azok kozul amiket mondtatok, de bevetjuk holnap. :)


Ha van meg otletetek, szivesen vennem. Hetfoig ha nem szunik ujra megyunk dokihoz, megkerdezem a Smectarol.

2006. aug. 18. 20:55

Én elsősorban az orvost ajánlanám, ha már ilyen hosszú ideje megy a baba hasa.

Mi a bölcsiben többször szedtünk össze hasmenést.A doki a Smectat adta, de a főtt krumpli, banán, étcsoki, répa is jól bevált az legalább ízlett a gyerekeknek.

Folyadék többször kis adagokban.

2006. aug. 18. 16:04
Egyik gyerekem kórházba került hasmenéssel. Kizárólag sárgarépafőzelékkel etették, más gyógymód nem volt. Azóta én is ezt használom, ha szükséges, és van még egy gyógyszer: SMECTA. Tasakos kiszerelés, por. Ez mindig segített eddig.
6. cdc6d6d4be (válaszként erre: 2. - _kleo_)
2006. aug. 18. 14:45
Lenne egy kérdésem.Orvosnál nem voltál,vagy esetleg a védőnőd tanácsát nem kérted ki,ezalatt a 2 két hét alatt?Ugyanis egy ilyen pici baba hamar kiszárad,a szervezetének szükséges ásványi anyagokat veszti a hasmenés folyamán.És végtelenségig diétáztatni se lehet.Egyébként tényleg a sós vizbe főtt krumpli,rizs,répa nagyon jól megfoja a székletet.Ropit,pufit szivesen rágcsálnak a picik,amire szomjasak lesznek,így a folyadék veszteség is kisebb lesz.És fontos,hogy,tejterméket semmilyen formában ne adjál a diéta közben.De én elsősorban beszélnék a háziorvosommal,mert sok minden okozhat hasmenést.Én gyerekápolónő vagyok,és sok ilyen hasmenős ,hányos kisgyereket láttam,akit a kórházba már elég rossz állapotba hoztak be.És ott ugye megszurják a picit,vérvétel ,infúzió.és sírás.Ezt jobb elkerülni,nem ijesztegetésnek írtam.Szia remélem minél elöbb meggyógyul a babád.
2006. aug. 18. 13:58
van, akit a banán vagy a fekete csoki is megfog
2006. aug. 18. 13:40
a burgonyában sok a keményítő aszem az segít:>
2006. aug. 18. 13:39

anyukám módszere:-főt-tört krumpli+pici só

-reszelt HTkeksz reszelt almával

2006. aug. 18. 12:56
Fiamnak 2 hete megy a hasa, 20 hónapos. Kinek mi vált be hasmenés ellen? Minden praktikát szivesen veszek.
2006. aug. 18. 12:55
Segítség, hasmenés!!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook