Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség!!! Down kóros lenne a babánk? fórum

Segítség!!! Down kóros lenne a babánk? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
158. mokuska74 (válaszként erre: 154. - R75)
2012. nov. 12. 11:21
Gratulálunk, és jó egészséget kívánunk Számotokra!
2012. nov. 7. 22:16

Én a 16. héten a négyes tesztet csináltattam meg, aminek az eredménye teljesen sokkolt, 1:2 arányú kockázatot hozott ki. Első terhességem volt,addig minden vizsgálat rendben volt, a 12. heti ultrahang is,32 évesen még az életkorom alapján sem tartoztam a legkockázatosabb csoportba. Senkinek nem kívánom azt a napot és a következő 4 hetet sem. Biztosan akartuk tudni, hogy beteg-e a babánk és mivel a mi esetünkben a kockázat nagyon magas volt egyértelmű volt, hogy amint lehet magzatvízvételre megyek.

Következő héten levették a mintát,gyorsan történt, nem fájt és utána sem volt emiatt semmi panaszom. Megbeszéltük a férjemmel,hogy nem akarunk reménykedni, majd esetleg csalódni, így nem akartam tudni a gyors eredményt, csak a biztosat, amire 4 hetet kellett várni. Azt is kértem az orvosomtól, hogy ne telefonon közölje, akár jó, akár rossz a hír bemegyünk a kórházba. Nem tudtam volna egyedül elviselni a rosszhírt.

4 hét iszonyú várakozás és bizonytalanság következett, pont amikor már növekedett a pocakom és elkezdett rugdalózni a babánk.

Elmentünk még egy ultrahangra, úgy éreztük, ha ott látnak valami olyan jelet, ami még a down szindrómára utal és mi is a saját szemünkkel látjuk, talán könnyebb lesz elhinni vagy felkészülni a vizsgálat eredményére. Az ultrahangon semmi rendelleneset nem talált az orvos és kiderült, hogy kisfiunk lesz.

Át kellett beszélnünk mi lesz, ha a vizsgálat megerősíti a down kórt, megtartjuk-e úgy a babát. Hol így gondoltam, hol úgy, fórumokat olvastam és csodáltam azokat, akik megtartották a down szindrómás kisbabájukat és néha én is úgy éreztem, hogy mi is képesek lennénk erre. Máskor elbizonytalanodtam és féltem, hogy nem lennék hozzá elég erős, mi lenne ha nem tudnám úgy szeretni ahogy kéne és nem tudnám megvédeni a nehézségektől, fájdalmaktól, és mi lesz ha erre a kapcsolatunk is rámegy. Végül arra jutottunk, hogy ha rossz eredménye lesz a vizsgálatnak akkor nem tartjuk meg. Iszonyú nehéz döntés volt. Közben próbáltam nyugodt maradni, azzal bíztattam magam, hogy 50% esélyünk van arra, hogy egészséges babánk van és hogy az 1:2 csak egy kockázati szám, statisztika. Csak ilyen rossz eredményt semmilyen fórumon nem találtam, 1:9 volt a legrosszabb és annak pedig rossz vége lett..Aztán eljött végre a nap, amikor bementünk az eredményért a kórházba és az orvosunk elmondta, hogy a kromoszóma vizsgálat alapján 99% hogy teljesen egészséges kisfiunk lesz. Nagyon örültünk, óriási megkönnyebbülés volt, végre örülhettem önfeledten a kis rúgásoknak. Volt még egy-két izgalom a terhesség alatt, cukorbetegség, tágabb agykamrák a későbbi ultrahangokon, de ez év márciusában egészséges kisfiunk született. Azért írtam le, mert a szűrések eredménye sok mindenkit megrémiszt, ahogy engem is, és hátha ad egy kis reményt vagy erőt az én esetem.

156. R75
2012. aug. 22. 17:30
Köszönöm szépen!
155. Derya (válaszként erre: 154. - R75)
2012. aug. 19. 14:19
nagyon gratulálok! :-)
154. R75
2012. aug. 19. 11:23
Örömmel tudatom veletek, hogy a sok izgulás, magzatvízlevétel, stb.. után 2012.08.12én megszületett egészséges és gyönyörű kisfiúnk Boldizsár:-)
2012. júl. 25. 18:34
Köszönjük szépen a gratulációkat!
152. R75 (válaszként erre: 149. - Mokuska74)
2012. júl. 4. 21:24
Szívből gratulálok!
151. Bcicus (válaszként erre: 149. - Mokuska74)
2012. júl. 4. 18:07
Gratula
150. mandella (válaszként erre: 149. - Mokuska74)
2012. júl. 4. 18:05
Gratulálok!
2012. júl. 4. 17:51

Szia Mindenkinek!

Először is köszönöm a sok hozzászólást!

Örömmel tudatom Veletek, hogy 2012.06.27-én 12:07-kor megszületett az egészséges kisfiunk!

Nem mentem el az amniocentézisre, viszont 3 genetikusnál jártam uh-n, 4D-re szintén genetikushoz mentünk, mindegyik megnyugtatott, hogy nincs baj.

Nem idegeskedtem, legalább is amiatt, hogy Downos lenne a baba, nyugodtan viseltem a terhességet.

Kívánok mindenkinek boldog babavárást, és egészséges gyermek áldást döntésétől függetlenül!!!

148. Derya (válaszként erre: 146. - Babszibobó)
2012. márc. 2. 11:37
köszi szépen.
147. dovima (válaszként erre: 21. - Kangaroo Island)
2012. márc. 1. 17:19
az én sógórnőm sajnos igen...
146. babszibobó (válaszként erre: 145. - Derya)
2012. márc. 1. 17:07

Drukkolok, hogy minden a legnagyobb rendben legyen!

Csodás, Egészséges Babavárást Kívánok!

145. Derya (válaszként erre: 144. - Babszibobó)
2012. márc. 1. 12:51

ja, hát bízunk benne, hogy nem kell rá sornak kerülnie. :-)

eddig legalábbis semmi jel nem utal problémára.

egyébként igen, ha már meg kell szakítani, akkor jobb azt minél hamarabb.

a mi esetünkben így jön ki a lépés, mi sem örülünk a késői vizsgálatnak, de sajnos nem oldható meg másképpen. :-(

144. babszibobó (válaszként erre: 142. - Derya)
2012. márc. 1. 12:45
A lényeg, hogy ha nem szedjük részletekre, akkor a 24. hétig megszakítható a terhesség,természetesen csakis ilyen jellegű okokból, de ha sajnos ilyenre kerül sor, mondjuk úgy jobban szeretik minél hamarabb. ezért is szeretik a vizsgálatot minél korábban megcsinálni, hogy ha hiba is felmerül még legyen idő egy másik vizsgálatra is és annak az eredménye meglegyen még a 24 hét előtt!
143. babszibobó (válaszként erre: 142. - Derya)
2012. márc. 1. 12:42
Ahogy írtad a 20. hét az a 19+1,2,3,4,5,6 nap!Vagy máshogy mondva betöltött 19 hét!
142. Derya (válaszként erre: 141. - Babszibobó)
2012. márc. 1. 10:33

köszi a kimerítő választ.

ezt nem tudtam, hogy a 20. hétig lehet kezdeményezni, csak a 24. hetet tudtam.

a 20. hét itt pontosan hogyan értendő?

mert ugye valójában a 20 hét az a 19 +-os hét.

141. babszibobó (válaszként erre: 139. - Derya)
2012. febr. 29. 21:30

A nem-invazív módszerek (mind az ultrahang, mind az anyai szérum szűrés) tulajdonképpen a várandós Down kockázatának a kiszámítására szolgálnak. A szűrőteszt eredménye nem diagnózis, csak a gyanút veti fel! Ahhoz, hogy definitív diagnózist kapjunk, az invazív vizsgálatok valamelyikét el kell végezni. Mivel a magyar törvénykezés szerint genetikai indok alapján a terhesség a 20. hétig szakítható meg, invazív vizsgálat a 20. hétig kezdeményezhető azért, hogy a diagnosztikus eljárás elhúzódása, ismétlés vagy későn jelentkezés esetén az esetleges terhesség megszakítás – kivételesen – a 24. hétig elvégezhető legyen.


A tenyésztési idő 10-15 nap, de direkt cytogenetikai vizsgálat is alkalmazható.


Az esetek 1%-ában szükség lehet a vizsgálat megismétlésére a mintavétel, a laboratóriumi feldolgozás, illetve a leletértékelés nehézségei miatt. Az eredmény 0,5-1%-ban tévesen pozitív vagy tévesen negatív lehet. Ennek magyarázata többnyire a lepényre vonatkozó mozaikosság.

140. R75
2012. febr. 29. 12:56
nem tudom az okát, hogy miért... :-(
139. Derya (válaszként erre: 138. - R75)
2012. febr. 29. 12:17

18+4 leszek. :-(

egyébként tegnap tudtam meg, hogy 18 hétig lehet végezni korion biopsziát, régebben beszéltünk erről...

az okát nem tudom egyelőre, de ha valaki tudja esetleg :-)

akkor érdekelne... :-)

hát igen, sokára lesz és abszolút nem így terveztük, de nem tudjuk másképp megoldani.

138. R75 (válaszként erre: 137. - Derya)
2012. febr. 29. 11:34
ó,de soká lesz az még... hanyadik hétben leszel akkor?
137. Derya (válaszként erre: 136. - R75)
2012. febr. 29. 11:17
én meg csak április 5-én. :-(
136. R75
2012. febr. 28. 20:05
Kaptam időpontot a magzatvízlevételre.. március 14én kell mennem...
135. CsanHan
2012. febr. 28. 19:07

Amikor 2007. évben (én ekkor 31 éves voltam) a második gyermekemmel voltam várandós, szintén fölmerült a 12. heti UH vizsgálat során - a tarkóredő mérés eredménye alapján - a Down kór veszélye. Így én orvosi javaslatra a chorionboholy mintavétel mellett döntöttem, amellett, hogy tudtam, hogy vetélési kockázata van...sajnos ez akkor az 5. terhességem volt és addig egy élő egészséges gyermekem született. A beavatkozás előtt végzett UH vizsgálaton már az orvos látta az orrcsontját, így biztatott, hogy minden rendben lett. Végül az eredmény negatívnak bizonyult, de nem nyugodhattunk meg, mert azt mondta az orvos, hogy ilyen tüneteket okozhat szívfejlődési rendellenesség is...így többször jártunk magzati szívuh-on a SOTÉ-n. A 26. héten mondták ki, hogy egészséges a baba szíve. Szerencsére valóban egészségesen, időre született meg a lányom, pedig a 28. héten kiderült az is, hogy terhességi cukorbeteg lettem...

Én azt tanácsolnám Neked, hogy keressed föl valamelyik magánrendelésén dr. Hajdú Krisztinát és fogadd el az Ő tanácsát. Én mindig hozzá jártam UH-ra, orvosi körökben is abszolút szaktekintély, Number 1. Anno rendelt a Bartók Béla úton, illetve az Istenhegyi Klinikán is...

Én a Bartók Béla úton lévő rendelőbe jártam...

Átérzem helyzetedet, nekem sem volt egy nyugodt pillanatom sem. Ha van kérdésed, nyugodtan írjál.

134. Derya (válaszként erre: 125. - Egypt)
2012. febr. 27. 14:01
én is így tudom.
133. babszibobó (válaszként erre: 120. - Derya)
2012. febr. 24. 15:21
Nem, itt a lényeg az összességen és az egyéb tényezőkön alapszik!(nem életkor, vagyis közel nem feltétlenül életkor függvény). Sok mindenből rakódik össze...ezek az adatok is statisztikai adatok, ha előre megmondható lenne, kinél járna vetéléssel, már meg sem csinálnák, az adott vizsgálatot!
132. babszibobó (válaszként erre: 131. - Egypt)
2012. febr. 24. 15:16
Semmi gond :-)
131. egypt (válaszként erre: 129. - Babszibobó)
2012. febr. 24. 15:16
Ja bocsánat, baba sérülése, visszaolvastam...
130. egypt (válaszként erre: 128. - Babszibobó)
2012. febr. 24. 15:15
Akkor végül is egyetértünk.:)
129. babszibobó (válaszként erre: 125. - Egypt)
2012. febr. 24. 15:15
Most nem a vetélésről, ment a nem létező vita, ha jobban megnézed!!!!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook