Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 12 hetes UH-on NT 2, 8 mm volt, de az orrcsont látható. Úgy tudom 3 mm a határérték. Szerintetek lehet Down-kóros a babánk? fórum

12 hetes UH-on NT 2, 8 mm volt, de az orrcsont látható. Úgy tudom 3 mm a határérték. Szerintetek lehet Down-kóros a babánk? (tudásbázis kérdés)


20. anig82
2012. máj. 1. 08:46
Azt elfelejtettem mondani, hogy idén töltöttem a 30-at, tehát korom miatt nem lett volna indokolt a magas érték, ill. az AFP-m is alacsony volt....
19. anig82
2012. máj. 1. 08:43

Kedves Szillka!


Ezek az orvosi vizsgálatok még nagyon gyerekcipőben járnak, bár az ember azt hinné, nem.

Nekem febr. 20-ikán indult a kálváriám, és április közepén derült csak ki, hogy egészséges kisbabám lesz (ő már a 3.)!

Nálunk így indult: 2,2 mm-es orrcsontra javasoltak kombinált tesztet (szonográfus, Péterfy S. u. kórház). Na ez az a vizsgálat, aminek semmi értelme, mert 1: 10000 esély mellett is lehetek épp én az a 10000. ...., na mindegy, ráadásul sok pénzért... . Nem hagytam annyiban, 1 hétre rá kaptam időpontot az Istenhegyi klinikára, dr. Bátorfi Józsefhez. Papíron 13 hét 6 nap volt akkor, 13 hét 3 napot mért, és 3,7-es nyakiredőt. Természetesen orrcsont volt! (van). felajánlotta a clorionboholy vizsgálatot helyben ( 65000 Ft), de mivel nem angedhettük meg magunknak, előjegyzett amnio-ra, 2 héttel későbbre. Másnap azért elmentem a Bajcsy-ba is, mert ott a clorion-t is ingyen csinálják, hamarabbra van elvileg eredmény. gyakorlatilag ugyanúgy 1 hónapot mondtak. Nekem a hely nem volt szimpi, így maradtam a MÁV kórháznál. Közben mondanom se kell, majdnem megevett az ideg! Az amnio nem fájt, nem kellett befeküdni, semmilyen komplikáció se lett, hál' Istennek! Az eredmény: negatív, kisfiú! Javasolt magzati szív uh-on is mindent rendben talált dr. Hajdú Júlia.


Amit el kell sajnos mondani: a 12. heti uh negatívsága sajnos nem egyértelműen jó! 1,4 mm-es nyaki redő mellett is előfordulhat beteg baba, és fordítva! Utólag áldásként tekintek erre az időszakra, mert legalább alaposabban meg lett nézve a baba ( magas nyakiredő negatív kromoszóma rendellenesség mellett utalhat szívbetegségre is).

Ne aggódj, semmivel se vagy rosszabb helyzetben, mintha 1, 7-es nyakiredőt mértek volna, max. futtok még pár kört. Dr. Hajdú krisztina és dr. Bátorfi elismert a szakmájában genetika terén, dr. Hajdú Júlia meg a szervi rendellesség felismerése terén. Próbálj meg megnyugodni, önmagában a magas nyakiredő SEMMIT SE JELENT!!!

Ha téged megnyugtat, csináltass amnio-t vagy cloriont, mert nem fáj(egyéni fájdalomérzettől függ), és a jelenleg ismert legpontosabb vizsgálati módszer. A kromoszóma betegségek pedig mindig halmozottan jelentkeznek, ha vannak, és nem csak a down-t szűri, hanem sok mást is.

KITARTÁS!!!!!

2012. ápr. 26. 16:05
Van itt még valaki, akinek ilyen nagyobb értéke lett?
2012. ápr. 26. 11:13
Na majd a védőnő... remélem megnyugtat.
2012. ápr. 26. 11:12
De nem értem, ha nincs baja a babának, akkor miért ilyen magas az érték?
2012. ápr. 26. 10:46
Nem mondott semmit. csak kicsit magas az NT érték ezért aggódok. a lányommal csak 1,7 mm volt. megyek védőnőhöz is meg egy másik orvoshoz is.
2012. ápr. 26. 10:37

Mondott valamit az orvos ami miatt aggódsz?


Mutasd meg a védőnődnek v. egy másik szakembernek esetleg menj el egy 4D-és genetikai UH-ra.

2012. ápr. 26. 10:28

Nálunk csinálnak kombinált tesztet is , és az uh -val együtt értékelik ki .Nálatok nincs ?

Ha ott is magas a kockázati érték , javasolják a magzatvíz vizsgálatot!Az a legmegbízhatóbb , de a legkockázatosabb is az összes közül.

Ha van kombinált teszt eredményed és az jó , akkor ez az érték határhoz közeli , de baj nem lehet , valószínűleg akkor az orvos is szólt volna.

12. malkata (válaszként erre: 11. - Malkata)
2012. ápr. 26. 10:26
kór:)
11. malkata (válaszként erre: 9. - Szillka)
2012. ápr. 26. 10:25
Sajnos se a kór, se az, hogy nincs genetikai eltérés a csládodban nem kizáró ok, de szerintem egy rossz eredmény miatt ne aggódj, vizsgáltasd ki, hogy megbizonyosodjatok, minden rendben van. Nekem kislányomnál kombinált teszt lett rossz, de az amniocentézisnél megvizsgálták és minden rendben volt, nyugodtan várhattuk, most 2,5 éves:)
10. malkata (válaszként erre: 7. - Agnik1)
2012. ápr. 26. 10:23
Szegények, afp se mutatott rossz értéket nekik?
2012. ápr. 26. 10:19
Amúgy 24 éves vagyok, van egy gyönyörű egészséges 2 éves lányunk, egyikünk családjában sincs beteg. Szóval bízom benne, hogy minden rendben lesz. Köszönöm a válaszokat! :)
2012. ápr. 26. 10:15
Nem. Nem lehet.Minden rendben lesz vele!
2012. ápr. 26. 10:15

Ismerősömnél, 2,3volt azt érték, a 26. héten derült ki hogy Down-os a kicsi:((((


Szóval semmi sem biztos. Ha aggódsz csináltasd meg lehetőség szerint a kombinált tesztet.


Drukkolok, hogy minden rendben legyen és egy egészséges kismanónak adj majd életet!

2012. ápr. 26. 10:14
Biztosat csak amniocentézissel lehet.
2012. ápr. 26. 10:13
Szerintem ezt itt Neked senki sem fogja megmondani. UH alapján még az orvos sem tudja 100%-ra.
4. KicsiBone (válaszként erre: 1. - Szillka)
2012. ápr. 26. 10:11
ha aggódsz, csináltasd meg a kombináltat, van egy a 16. hét körül is, úgy tudom...
3. KicsiBone (válaszként erre: 2. - KicsiBone)
2012. ápr. 26. 10:10

*3,5 volt az érték


ez lemaradt... :S

2012. ápr. 26. 10:10
Egyik barátnőmnél 2,7 volt, a másiknál 3,5, mindkét baba makk egészséges lett!
2012. ápr. 26. 10:09
12 hetes UH-on NT 2, 8 mm volt, de az orrcsont látható. Úgy tudom 3 mm a határérték. Szerintetek lehet Down-kóros a babánk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook