Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítség!!! fórum

Segítség!!! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
39. Galex97 (válaszként erre: 32. - 71ddaa07fa)
2022. aug. 6. 10:52
Igaz új regisztrációval vagyok az oldalon de nem akarok senkit át verni. Ha tudnék baráthoz vagy családhoz fordulni nem írtam volna ki ide a sztorimat. Nem tarhálok hanem segítséget kérek. Mi is húzzuk ameddig tudjuk d emár nem megy egyszerűen.
38. fokhagyma (válaszként erre: 36. - Galex97)
2022. aug. 6. 10:51

A nyugdíjam jóval kevesebb, mint a párod munkanélküli segélye, és azt hiszem, ezzel sokan vagyunk így a Hoxán.

Azt nehéz elhinni, hogy nincs munkalehetőség. Liliom írta az építőipart és a Balatont. Mindegyik helyen munkaerő hiány van.

37. birebora (válaszként erre: 29. - Galex97)
2022. aug. 6. 10:48
Mindenkinek "folyamatosan emelkednek az árak". Ezt te tudod?
36. Galex97 (válaszként erre: 23. - 9b10f3d7ff)
2022. aug. 6. 10:47
Mivel párom még nem hívták vissza sehonnan ezért a munkanélkülit el intézte ahonnan 186 ezret kap összesen de azt csak jövőhónapban kapja meg. Ami jelenleg sürgős az 50 ezer forint. Próbáltunk már külföldi oldalon is de ott előbb fizetni kell egy személynek aki aztán promótálja a kampányt. Mivel egyik napról élünk a másikra így nincsen arra pénzünk hogy ezt meg fizessük. Így hogy ide jöttünk már nincsenek bántva szerencsére. Keressük az idénymunkát de jelenleg nincsen. Majd ha jön a szőlő ideje akkor lesz. Nem teljesen gyógyultam meg mivel a csont valahol ahogy össze forrt nyom egy ideget és ennek következtében nem érzem az arcom bal felét illetve sokszor nehezen kapok levegőt. Nem az a nehezebb út hanem a rendes de mint említettem párom hiába keres reggeltől estig és telefonál vagy éppen emailt ír ahova csak azt lehet nem keresik sehonnan vagy azt mondják nem megfelelő a munkára.
35. liliom10 (válaszként erre: 1. - Galex97)
2022. aug. 6. 10:45

Először ezen gondolkoztam el :

" Családom párom miatt egy fillért sem hajlandó segíteni nekünk semmibe."

Vajon milyen jellemű a párod ? Nem írod, ő dolgozik-e, és mennyit keres havonta ? Talán csak lusta ? Ez a család Téged használ ki ?

Milyen hiteletek van ? Furcsa, hogy csak 50000 Ft kell ahhoz, hogy megoldódjon a probléma.

Szerintem is átmenetileg a munkásszálló lenne a megoldás. Az építőiparban is munkaerőhiány van és jól fizetnek. A Balatonnál is sok helyen van lehetőség a vendéglátóiparban.

Azzal sosem jutsz előre, hogy mit nem akarsz ! Csak azzal, hogy ez és ez lehet a megoldás, és ezért MINDENT megteszel !

Ha a párod egészséges, és nem hajlandó dolgozni, akkor rosszul választottál ! Én nem élnék így senkivel !

Kicsit programozd át az agyadat, mert máshogy kell gondolkodnod a helyzet megoldásához !

34. birebora (válaszként erre: 28. - Galex97)
2022. aug. 6. 10:45

Ja, munkásszállóra nem szeretnétek. Értem. Erre nem gondoltam. Sokan vagyunk ám úgy, hogy valamit nem szeretnénk de a szükség nagy úr és muszáj a nem szeretmém, nem akarom dolgokat is megcsinálni.

Arra én is kiváncsi vagyok, hogy ha összejönne az 50 ezer stabil, biztos, erős magyar fronyó akkor boldogság lenne és minden megoldódna? Mi lenne a következő lépés?

33. andi6020 (válaszként erre: 28. - Galex97)
2022. aug. 6. 10:35

Ezek szerint 50 ezret szeretnél itt összeszedni.

És utána mi lesz?

32. 71ddaa07fa (válaszként erre: 1. - Galex97)
2022. aug. 6. 10:33

Kár, hogy nem uszodára gyűjtesz, mert akkor tudnék adni pár vödör vizet.

Azt sajnálom, aki bedől esetleg neked, úgy hogy friss regisztrációval idejössz és tarhálsz.


Azt hiszem vannak itt törzstagok, akik szegénységgel, betegséggel és egyéb más problémákkal néznek szembe, mégsem kérnek senkitől semmit, hanem húzzák amíg tudják.


Remélem ez a reg sem fog sokáig élni.


Elnézését kérem azoknak, aki szociálisan túl érzékenyek és megbántottam volna őket a hozzászólásommal.

31. Galex97 (válaszként erre: 21. - Unom)
2022. aug. 6. 10:30
Köszönjük. Utána érdeklődünk.
30. Galex97 (válaszként erre: 16. - 55Judit)
2022. aug. 6. 10:28
Azért írtam ekkora "körítést" mert szeretném ha az emberek tisztában lennének vele mi miatt is állunk úgy ahogy. Ha valaki szeretne mást meg tudni vagy bármi az ha keres privátban nyilván ott meg adom a nevem és az elérhetőségem.
29. Galex97 (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2022. aug. 6. 10:25
Nem külföldön élünk hanem itt magyarországon. Ezt önnek is be kell látnia hogy a folyamatosan emelkedő árak mellett egyre kevesebb.
28. Galex97 (válaszként erre: 10. - Napsugár8)
2022. aug. 6. 10:22
Igen lehetne egyezkedni de ha mégsem akkor ugyan ott fogunk tartani. Ahhoz hogy vissza költözhessünk szintén kellene egy x összeg mert manapság nagyon drágák az albérletek és ott van a kaució is. Munkás szállóra nem szeretnénk menni mert egyszer már meg jártuk vele. Az összes tartozás amit most be kellene fizetni az 50 ezer forint és úgy nem kerülne behajtóhoz.
2022. aug. 6. 10:07
Hali fórumindító ! Hova tüntél ? Ma regisztráltál...az a baj , hogy mindenki nehéz helyzetben van manapság... nem azért nem adunk pénzt , mert nem akarunk,hanem mert nincs . De igaz az is , hogy a nehéz munkával szerzett pénzt inkább magunkra költjük.
26. Bichi (válaszként erre: 1. - Galex97)
2022. aug. 6. 09:51

Komolyan azt hiszed, hogy itt pénzt fogsz szerezni?

Hát sajnos, ha jobb jövőt akarsz, akkor ez a szösszenet amit írtál édeskevés lesz.

Én sem értem, mire van a hiteled, ha nincs lakásod. Ha mondjuk nulla háttérrel vetted fel egyéb vélhetően kevésbé fontos dolgokra, akkor az a te felelőtlenséged, bármilyen negatív kommentként fogod ítélni...

25. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Galex97)
2022. aug. 6. 09:48

Akkora gáz ide kiírni egy ilyen történetet, még akkor is, ha igaz valamennyi része.


Vedd a kezedbe a sorsod és tedd rendbe az életed, többre mész vele.

2022. aug. 6. 09:48

Szomorú helyzetben vagy. Sajnálom. Párod dolgozik? Te tudsz dolgozni vagy le vagy százalékolva? Hol éltek, milyen szakmátok, milyen végzettségetek van?

Betanitott munka és segéd munka sok helyen van.


Irták már többen, olyan munkát kell keresni ahol van munkás szállás. Fel a fejjel és sok sikert nektek.


Ha nincs lakás, ház a fejetek felett, nincs autó milyen hiteletek van?

23. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Galex97)
2022. aug. 6. 09:45

"Családom párom miatt egy fillért sem hajlandó segíteni nekünk semmibe."

Arról egy betűt nem írtál a párod mit dolgozik, mennyit próbál tenni, hogy jobb legyen a helyzetetek.

Mennyi az a kölcsön, amennyiben segítséget kértek?

"A magyar kereset irdatlan kevés ahhoz, hogy megéljünk és a tartozásokat is egyenlíteni tudjunk. "

Kedves, magyar okdalon kéred a segítséget. Szerinted, csak nektek nehéz megélhetés? Vannak, akiknek, még napi

7 ezer sem jut.

Neked nem anyagi, hanem életviteli tanács kellene.

Felelőtlenek vagytok, nincs pénzetek, szegény mama nyakán éltek, aki 70 ezer forintot kap , de 3 állatot tartotok, vannak állataim, tudom mennyibe kerül, ha felelősségteljesen akarom tartani. Ha a családtag bántja, akkor jobb örökbeadni , mert az állatnak jobb egy szerető családban, mint éhezve, bántalmazva.

Menjetek külön a pároddal, majd kiderül legalább mennyire tudtok kitartani a bajban is.

Már írta más is, hogy vannak olyan munkahelyek, ahol szállás is van. Vannak idénymunkák most a mezőgazdaságban is, azt kell keresni.

Baleseted lett, meggyógyultál, hála az égieknek. meg az orvosoknak, nővéreknek, akik összeraktak! Naponta történik ilyen többekkel, akik még rosszabbul jönnek ki a balesetből.

Van kollégám aki 1/2 karral dolgozik. Mondjuk ő tanult is, nem a csodára várt.

Tudom nem ezt vártad, PÉNZT.

De, mint írtad, kevés kiválasztott kivételével Magyarországon abból van a legkevesebb másoknak is.

Meg kell mindkettőtöknek emelni a feneketeket és állást kell keresni, igaz az a nehezebb út.

Sok sikert!

22. andi6020 (válaszként erre: 19. - Globus)
2022. aug. 6. 09:42
Nincs már Champix
21. unom
2022. aug. 6. 09:30

[link]

Szállás is adnak, egy próbát megér.

20. globus
2022. aug. 6. 09:29
Gyakorin is fent van a kérés.
19. globus (válaszként erre: 12. - Andi6020)
2022. aug. 6. 09:28

Talán a Liberisan.

Nem tudom, Champix van-e még.

18. globus (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2022. aug. 6. 09:26
Talán azért, mert amikor hitelt vett fel, itthon kapta, forintban.
17. 55Judit (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2022. aug. 6. 09:25
Hát igen. Ha munka kell, azzal kezdi. vagyis a nevével kezdi, aztán az érdeklődéssel.
2022. aug. 6. 09:24
Én is levettem hogy pénz kéne. De minek ahhoz ekkora körítés? Én ennyit írnék a nevemet felvállalva mert különben honnan tudnátok hogy kinek kell: Figyu! Nagyon megszorultam, adjatok már egy kis pénzt! Amint tudom vissza is adom! Légyszi-légyszi-légyszi! Most nagy baj van! ha valaki lenne olyan kedves hogy e miatt privátban megkeres, elmesélném hogy kerültem ebbe a helyzetbe, ami természetesen le is ellenőrizhető.
15. andi6020 (válaszként erre: 11. - 55Judit)
2022. aug. 6. 09:08
Mert (tisztelet a kivételnek), nem munka kellene, hanem pénz.
14. aszparagusz (válaszként erre: 11. - 55Judit)
2022. aug. 6. 09:03

Kb. 126. pénztarhálós fórum.

"Családom egy fillért sem hajlandó segíteni".

Nem arról ír, hogy pénzkereseti lehetőséget keresne.

A fenekük kilóg a gatyából, de 2 kutyát és 1 macskát tartanak.

13. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - Globus)
2022. aug. 6. 09:02
No, de ha külföldön él, mert ahogy írja "sajnos a magyar kereset irdatlan kevés ahhoz, hogy megéljünk", akkor miért pont a magyar emberektől várja az anyagi segítséget?
12. andi6020 (válaszként erre: 6. - Papája)
2022. aug. 6. 09:02
Melyik az a gyógyszer, amit orvos felír?
2022. aug. 6. 08:54

Én azt furcsállom, hogy többször ajánlottam már itt segítséget kérő embernek tuti munkát és szállást. Senkinek nem kellett. Sőt, attól kezdve már nem kért fórumsegítséget. A másik dolog, hogy nem vállalja fel magát, de mások nyissák ki a pénztárcájukat egy vadidegen ember első szavára, adják oda azt a pénzt, amiért ők keményen megdolgoztak.


A környezetedben nem tudsz segítséget kérni olyantól akivel ismeritek egymást?

Én most belegondoltam. Ha hirtelen nagy bajban lennék és itt kérnék gyors segítséget, biztos hogy adnám hozzá a nevemet, valós elérhetőségemet, és átláthatóbb an fogalmaznék mint te. Az vágom hogy pénz kell. Ha csak 1 macska ellátását nézem, havi 10.000ft, és nem a legdrágább ellátásban részesítem. Ha még orvoshoz is vinni kell, katasztrófa. Belese merek gondolni hogy 2 kutya és 1 macska mennyibe van.

2022. aug. 6. 08:25

Nekem ez a történet egy kicsit zavaros. Persze meglehet, hogy én vagyok még álmos.

Úgy írja, hogy "hiteleINK vannak, melyek behajtókhoz kerültek". Ezek szerint nem csak egy hitel, több is. Albérletben éltek, ahonnét anyósékhoz költöztek vidékre, és ott az anyós havi 70000 forintjából tartja el őket a 2 kutyájukkal és az 1 cicával...


Én úgy tudom, hogy: a végrehajtó ha kimegy az adott lakcímre, ott amit lát, mindent visz a hűtőszekrénytől kezdve a bútorokig, ami még megfelelő értéket képvisel. Kivéve, ha bolti számlával tudják igazolni, hogy az a közös lakásban élő másik személy tulajdona. Gondolom, ezekről az anyósék lakásában levő tárgyakról a számlák már régen nincsenek meg.

Talán:

- mégis csak vissza kellene költözni a nagyobb településre, ahol egy olcsó albérletet, és jobb munkát kapnának a feleségével együtt. Vagy, ahogyan írta itt valaki: munkás szállásra bekerülni.

Vidéken, kis településen nehéz tisztességes bérért megfelelő munkát találni.

- a végrehajtóval lehet egyezkedni: ha a továbbiakban a tartozást havi részletekben, de őrajta keresztül fizetik, akkor a törlesztő részletek után ugyanúgy megkapja a jutalékát, (munkadíját) mintha egy tételben vasalta volna be. Szoktak esetenként ilyen megállapodásba belemenni.

- a kutyusokat, cicát be kellene adni menhelyre, akkor már annyival kisebb a teher. Nem könnyű, de még mindig jobb, mintha esetleg éheznek, és az ő ellátásuk sem egyszerű manapság.


Sajnálom, nem könnyű helyzet, de most mindenkire nehéz idők jönnek.


Még azt sem tudjuk, mennyi az összes tartozás, amit a végrehajtó követel?

Mert a leírtak alapján itt tőlünk 5-10 ezer Ft meglehet, hogy semmit sem javít a helyzeten.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook