Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Salzburg/Traunsee és környékén élő magyarok fórum

Salzburg/Traunsee és környékén élő magyarok (beszélgetős fórum)


2014. júl. 25. 23:04
Sziasztok! Valaki tudna nekem abban segíteni hogy ha éves szerződésünk van és minden 6. hónap után kapunk dupla fizetést akkor ha felmondunk egy köztes időszakban akkor ki kell fizetniük arányosan az azokra a hónapokra eső részt vagy csak minden ledolgozott 6 hónap után jár?? Köszi a segítséget!!!
2014. jún. 24. 00:15

Sziasztok! július 6.-án költözöm pinsdorfba. társalgási szinten beszélek németül és vendéglátói(illetve kereskedelmi) és takarítási tapasztalatokkal rendelkezem,gyerekekre is szivesen vigyáznék vagy bármilyen munka jól jönne gmunden és környékén. kérlek ha tudtok valamit szoljatok:)

Köszönöm előre is :)

2014. ápr. 25. 05:28

Sziasztok!


A nyáron szeretnénk kiköltözni Salzburgba.Szeretnék segítséget és tanácsot kérni. Hol találok magyar iskolát a kislányomnak? Nyelvtudás nélkül kaphatok e valahol munkát?

Jó lenne ha valaki tudna ezekben a kérdésekben segíteni!


Előre is köszönöm!

2014. ápr. 24. 16:04

Édesanyám Salzburgban munkát vállalna azonnali kezdéssel és utazással. Ápoló és gyógypedagógiai végzettséggel.


Száma: 06313246208


Köszönöm a segítségeket.

2014. márc. 12. 16:27

Sziasztok!Nyáron költöznénk ki Salzburgaba vagy környékére a családdal.

Érdeklődni szeretnék,hogy iskola,ovda ügyben valaki tudna-e segíteni.Egy 13 és 6 éves gyerekről lenne szó.

Köszönöm,hogy ha valaki tud valami infórmációt adni.

15. eszter0205 (válaszként erre: 13. - Bojtost)
2014. márc. 4. 21:00
Szia! Látom tavaly írtál az oldalra, gondoltam megkérdezem, hogy sikerült a salzburgi elhelyezkedés. Ha esetleg tudsz pár dolgot írni, amire érdemes odafigyelni, nagyon örülnék neki! Köszönettel: Eszter
2014. márc. 4. 20:57
Sziasztok! a Párommal Salzburgba szeretnénk letelepedni és szeretnék segítséget kérni. Hol érdemes albérleteket nézni? mennyire nehéz munkát találni? ( 5 éve kint dolgozunk, a nyelv nem probléma) . Novemberben szeretnénk költözni.Kérem,ha valaki tud pár dolgot ( vagy oldalakat )tájékoztasson! Köszönöm!
2013. máj. 31. 13:20

Sziasztok!


Egy kis segítséget vagyis információt szeretnék kérni tőletek, akinek lenne egy kis ideje rám. Két gyermekemmel( 2,5 és 8 évesek) Salzburgot céloztuk meg, ki mennénk élni és dolgozni, a nyelv nem gond beszélek németül. Az érdekelne igazán az iskola és Óvodai helyzetek, hol érdemes lakást keresni Salzburgban vagy a környéken? Kb. milyen árakra számolhatok kezdetben, tehát miképpen lehet 2 gyerekkel ott élni? Tudom sok információ van mindenhol de én szeretnék felkészülni , mert azért 2 gyerekkel nem akarok csak úgy ugrálni a nagyvilágban.

Előre is köszönöm a válaszokat

12. leitlk (válaszként erre: 5. - Andus.b)
2013. márc. 27. 22:40

Szia andusb! Mi 5 eve lakunk Salzburgba,van egy ket es fel eves kislanyom. Ti kijotettek mar Salzburgba?

leitlk

2012. nov. 28. 12:15

Sziasztok!


Jövőre költözök Linzbe a 9 éves lányommal. Környéken élő magyar barátokat keresnék, illetve játszótársat a lányomnak.


hajni1980@gmail.com


Hajni

2012. máj. 30. 23:45

Sziasztok!

Június 1-el kiköltözöm a jelenlegi albérletemből (WG - Lakóközösség) Ha valakit érdekel a szoba, kérem írjon, vagy hívjon:


Savanya Balázs

0664-544-7383

balazs_savanya@yahoo.de


(remélem ez inkább közérdekű információnak, mintsem reklámnak minősül)

2012. ápr. 29. 15:48

Salzburg környékén élö magyarok vagyunk,ismerkedni szeretnénk magyar barátokkal...

üdv:imi vorosimi@citromail.hu

8. Nojszee (válaszként erre: 6. - 04e98de912)
2012. ápr. 3. 21:52

Tudom ajánlani:


öbb.at

7. Nojszee (válaszként erre: 5. - Andus.b)
2012. ápr. 3. 21:51

andus b. nagyon sok magyar van kint, találtam több embert, de azóta csak 1 lánnyal tartom a kapcsolatot, aki két faluval arrébb lakik, mint ahol most én vagyok.

Igen, innen Salzburg kb. 1 órányira van.

Az új dolgoktól való félelem teljesen normális, ha ez megnyugtat a dialektust még most sem igazán értem, korábban mondjuk abszolút nem, szóval egy fokkal jobb a helyzet. :)

Viszont Ausztria és Magyarország nagyon sok dologban hasonlít egymáshoz, pl. múltkor arra világított rá egy kint élő ismerősöm, hogy szerinte az osztrákok is ugyanolyan irigyek, a másikra, mint mi magyarok. Szóval nem lesz nagy különbség, de közben meg persze igen.. :)

Ha van kérdésed, vagy bármi nyugodtan keress meg levélben, ha elfelejteném a fórumot figyelni.

2012. márc. 26. 17:13
Sziasztok! Nem tudjátok véletlenül, hogy 15:10-kor merre megy vonat az 1-es vágányról Salzburgból?:)
5. andus.b (válaszként erre: 4. - Nojszee)
2012. márc. 12. 18:14

Félek a változástól: új környezet, új nyelv, idegen szokások... és mindezt egy pici gyerekkel. Párom jelenleg Salzburgban lakik és dolgozik (elektronikai mérnök), de májustól nagyobb lakást keres nekünk. Még nem tudjuk pontosan hol fogunk lakni, nincs kizárva, hogy Salzburg környékén. Ott olcsóbb a lakás, de ha hozzáadjuk a városba bejárás költségeit, akkor lehet, hogy ugyanott vagyunk, mintha Salzburgban laknánk. Ez még kialakul addig.

Megkerestem a térképen, hol laksz. Mondjuk ez nekünk elég messze lenne. Napi 1 óra utazás oda, 1 óra vissza. Ennél azért közelebb kellene lennünk Salzburghoz.

Találtál itt a neten magyarokat, akik kint laknak?

2012. márc. 9. 21:19

Szia!


Mitől félsz? Úgy értem mi aggaszt?

A nyelvi nehézségek, vagy az új környezet?

Hova költöztök ki pontosan?


Én Gmunden mellett vagyok, ez Salzburg és Linz között van kb fél úton. Fél éve vagyok kint.

2012. márc. 5. 10:28

Szia Nojszee!

Mi ugyan még nem lakunk Salzburgban, de a párom már kint van, mi pedig néhány hét múlva megyünk a 16 hónapos kisfiammal utána. Félek nagyon, de majd csak lesz valahogy. Te merre laksz? Mióta élsz kint?

Andi

2011. okt. 6. 16:42
Nem adom fel, tovabbra is bizom benne, h nehany erintett elobb-utobb felfedezi ezt a forumot. :)
2011. szept. 15. 12:15

Sziasztok!

Nemsokára a környéken leszek au-pair és szívesen felvenném a kapcsolatot/barátkoznék a közelben élő magyarokkal.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook