Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Sajnos visszajött plusz 5 kg, amit nagyon nehéz már leadni... fórum

Sajnos visszajött plusz 5 kg, amit nagyon nehéz már leadni... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

16. Cidanoi (válaszként erre: 15. - Violet18)
2022. szept. 26. 22:32
Ez aranyos :) Megvan a napi vidámság rovat ;)
2022. szept. 26. 22:16
Én anno életmód váltásba kezdtem. Diéta mozgás, de a Diéta alatt többet ettem mint korábban, csak mást persze h visszajott amint abbahagytam..... nem baj az hiszik terhes vagyok és mindig átadjak a helyüket 🤣🤣
14. tumbo2 (válaszként erre: 5. - Soufflet)
2022. szept. 26. 11:34
jó neked,én a lábamra,mellemre fél kilót sem híztam.a derekamra viszont bőven.
13. Cidanoi (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
2022. szept. 26. 11:34
Igazad van nem írtál. Ma megint hibáztam, fene a pofámat!🙄
12. Napsugár8 (válaszként erre: 11. - Cidanoi)
2022. szept. 26. 11:26
Hol írtam én olyat, hogy számolom a kalóriát?
11. Cidanoi (válaszként erre: 10. - Napsugár8)
2022. szept. 26. 10:29
Mindig elkövetitek a hibát, hogy kalóriakban gondolkoztok és számolgatjátok. A mértékegység az energiafelhasználás kell legyen. Ehet valaki 1800 kalóriát, ha csak 1500-t használ fel a szervetete. Mit fog tenni? Még kevesebbet eszik. mit tesz a szervezet? Még jobban lecsökkenti a felhasználást? És vége, nem lesz mozgástered. Majd szépen jönnek vissza a kilók, mert a szervezet megél 1000 kalóriából is. Ami ez felett van megy a raktárba. A kulcs az anyagcsere sebessége, ami a diéta alatt lelassul, de piszkosul. Fél év sem kell sokaknál és padlót fog! Éa nincs tovább, hízás garantáltan!
10. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Cidanoi)
2022. szept. 26. 10:16

Étrendváltáshoz lecseréltem:

- fehér kenyeret, fehér lisztet teljes kiőrlésűre

- fehér rizst bulgurra

- fehér cukrot eritritre


Ezen kívül igyekszek az alacsony GI %-os ételeket fogyasztani, mert egyrészt jobban telítik a gyomrot, másrészt az azokban levő ch-t a szervezet lassabban bontja le, így később éhezünk meg ismét.

A KalGuru-n található táblázatok utolsó oszlopában szerepelnek a GI %-ok: alacsony = 0-55 %, közepes = 56-80 %, ezen felül a magas GI, amit mindenképpen célszerű elkerülni. Elsősorban a gabonák, és kenyerek, péksütemények, illetve a gyümölcsök között célszerű szétnézni.


Akármelyik fogyós módszer eredménye hosszú távon nem lesz tartós, ha minimum a fenti változtatásokat nem tesszük meg.

9. Cidanoi (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2022. szept. 26. 10:14
Nem olyan egyszerű ez azért. Minden diéta megvonással jár, működik is. De a szervezet ragaszkodik a tartalékhoz, és ezért mindent megtesz, hogy így is maradjon. Ami működik, az nem biztos fél év múlva is fog. Ilyenkor változtatni kell. Nagyon sokan viszahizzák amit leadtak, mert ragaszkodnak a módszerhez ami már nem működik. Ha nincs eredmény, váltani kell, mert hízás lesz a vége. Van ám rutinom a súlyleadásban le és fel is 😁 de amúgy jól látod a dolgokat. Pusszancs
8. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Cidanoi)
2022. szept. 26. 10:02

Hát ez az! Ha úgy fogyott, hogy diétázott, vagyis megvont magától ezt-azt, utána pedig visszaállt a korábbi étkezési szokásaihoz, akkor nem kell csodálkozni, hogy visszajönnek a kilók.


Étrendet kell váltani, és majd annak nyomán a szervezet szépen, lassan leadja a korábban felszedett kilókat, és nem is raktároz újra. Amennyiben az illető olyan étkezési szokást alakít ki magának, amelyet könnyedén lehet követni élete végéig.

Bármilyen "megvonásos" fogyókúra nyomán leadott kilók csak időleges fogyást biztosít.

Az étrendváltás, az étkezési szokások, (alapanyagok) változtatása lassabb eredményt hoz, de tartós lesz!

7. Cidanoi (válaszként erre: 6. - Napsugár8)
2022. szept. 26. 09:08
Napsugár8 :) Nem annyira fontos ez. Ha jön vissza a kiló, annak a legfőbb oka, vagy csalás van a diétában, de ennél gyakoribb az anyagcsere lassulása. Elkell érni, hogy az anyagcsere gyorsuljon, és újra égjen a kalória, minuszba kerülni. Erre jó a mozgás is. Sajnos nőknek kicsit nehezebb fogyni. De nem szabad feladni 🙂 Mindenki másképp sikeres, sajnos nincs recept, amit mindenkire rálehet adni.
6. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 26. 08:55

Segítenék, ha elmondanád, eddig mit és hogyan fogyóztál, és mi volt az oka, hogy visszajött az 5 kg.

Ismered a mondást: néma gyereknek az édesanyja sem érti a szavát.

5. Soufflet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 25. 15:35

67 vagyok 56-57 helyett.


Es en mindenhova hizok, ami jo, mert minimalissal tobb Hasan lett, de a karom atmeroje megvaltozott, a mellkas meretem. A combom, seggem szep, de nagyobb, mint volt.

Rengeteg szepnruham van, olcsobb leadni, mint ennyi doncot lecserelbi.

4. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 25. 14:08
Csak kizárólag fogyóztál, vagy közben le is cseréltél az étrendedben bizonyos alapanyagokat jobbra, egészségesebbre... napi mozgás, torna, esetleg séta, gyaloglás, vagy szobabicikli, hasonló???
3. Cidanoi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 25. 13:48
Változtatnod kell, mert a maradék 11 kg is visszafog jönni, garantáltan.
2022. szept. 25. 13:35
Gratulálok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook