Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Sajnálom a sofőrt, de eltörte a gyermekem kezét. Ma a sofőr... fórum

Sajnálom a sofőrt, de eltörte a gyermekem kezét. Ma a sofőr... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

18. Bichi (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
nov. 19. 20:52
azt nem értem, hogy tört el a gyerekem ujja, kb ugyanígy, mert hirtelen visszanyúlt, és a kutya nem kérdezte, hogy ki csukta oda, bementünk, hogy becsukta az ajtó, és senkit nem érdekelt a többi. Miért kéne a busztársaságnak jelenteni? Igen egy ujjtörés nem egy nagy dolog, még ha kellemetlenséggel jár is...
17. Panna.33 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 18. 18:37

Ismered a törvényt?

A magyar törvényt? Mert ha ez Magyarországon történt, akkor bizony nem ismersz te semmi idevonatkozó törvényt.


Magyarorszagon a köztörvényes bűncselekmények esetén nem kell a sértett feljelentése. Hivatalból indul bűntetőeljárás 8 napon túl gyógyuló sérülés esetén. Kivéve

persze, ha az orvost sikerült rábeszélni hogy írja azt, hogy a gyerek magának okozta, vagy félrevezetni ugyanezzel. Csak akkor nem indul eljárás, ha az orvos nem jelenti.

Engem nem zavar, csak ha itt történt, nem kellene telezengeni vele a netet.

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Főnix3)
nov. 18. 17:03
Köszönöm szépen <3
15. Főnix3 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 18. 17:01
Csodálatos emberek vagytok! Én is így tettem volna.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Panna.33)
nov. 18. 16:33

Úr Isten! Semmilyen nyomozás nem indul-indult,mivel mi sértettek nem jelentettük fel! Erre a törvény ad lehetőséget hogy élsz vele vagy sem,mi nem élünk vele!

Nem készült jegyzőkönyv sem,ugyan mire nyomoznának? Hidd el,ha nem így állt volna sofőr hozzánk akkor persze felelősségre vonatnám,de mivel nagyon megbánó és segítőkész magatartást folytat,így nem fogok ártani neki!

Ismerem a törvényt,a bírósági eljárás csak akkor indul meg ha a sértett él a jogával és beperli a felelőst az okozott kárért!

Ugyan már,emberek vagyunk,hibázunk és én meg a gyermekem megbocsájtottunk!

13. Panna.33 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 18. 16:14

Azért remélem tudod, hogy a hamis tanúzas bűncselekmény és sokkal komolyabb, mint egy foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés.

Mert az utobbit a sofőr bácsi megúszhatja egy tábla csokival, az előbbi miatt a bíróság nem ilyen engedékeny.🙄

Ráadásul a hősies hallgatásoddal nyomozót is szívatod, aki míg azt próbálja kideríteni, hogy a fiaddal mi történt, lehet, hogy egy másik ügyet fel tudna deríteni. 🙄

nov. 18. 14:30

Nagyon szépen köszönjük a segítségeiteket!

Mivel a baleseti sebészeten látták el,így nyilván el kellett mondanom,hogy mi történt! Iskolára nem foghattam,mert az hamis információ lett volna,s mivel körbe beduzzadt és lila színű lett azonnal látták,hogy nem esésből származó baleset,hanem külső beavatkozás-sárülés történt.

A sofőrt nagyon megviselte a dolog,20 percenként hívott telefonon,mindenért vállalja a felelősséget,hiszen hibázott!

De! Nem fogom jelenteni mert a gyermekem nagyon szereti a sofőr bácsit és külön kérte ne bántsák emiatt,Ő nem haragszik rá. Persze,kellemetlen mert gipszes kézzel nem tud írni,de az iskolája nagyon toleráns majd szóban feleltetik és a dolgozatokat megírhatja amint helyrejön.

Nagyon szépen köszönöm a kedves szavakat <3

11. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 18. 12:45
Foglalkozas körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés miatt hivatalból el kell járni ilyenkor a hatóságnak. Lefolytatják az eljárást, kérjétek a közvetítői eljárást, és akkor akár egy tábla csokiban is megegyezhettek és megszüntetik ellene az eljárást.
10. gyöngy:) (válaszként erre: 7. - Napsugár8)
nov. 18. 12:24

Milyen törvény van arról, hogy balesetin kötelesek jegyzőkönyvet felvenni?

Lányom nemrég szenvedett töréses balesetet, tudom, hogy mi volt az ellátás menete.

Szerintem kevered a munkahelyi balesettel, mikor a munkáltató munkabaleseti jegyzőkönyvbe rögzíti a dolgozó balesetét.

9. fincsi5 (válaszként erre: 4. - Bichi)
nov. 18. 12:05
Mit nem értesz? Nem az orvosnak kell mondani, hanem a busztársaság felé jelezni. Egy ujjtörés neked semmi?
8. globus (válaszként erre: 7. - Napsugár8)
nov. 18. 11:58

Milyen jegyzőkönyvet? Ambuláns lapot kap a sérült. Max. annyi szerepel rajta, autóbusz utasaként sérült. Ezen kívül a sérülés részletesebb leírása.

Menetjegyben van utasbiztosítás, amennyiben felmerül, cég fizet.

7. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 18. 11:40

Balesetin kötelesek jkv-t felvenni, és rögzíteni benne, hogy az adott baleset milyen körülmények között következett be.


Ha a sérült munkaképes, dolgozó ember, aki ebből eredően táppénzre kerül, a felelősön behajtják a táppénz összegét...

Ha esetleg a gyermeked ebből tartósan fennmaradó egészségkárosodást szenvedne (reméljük nem!!!), akár kártérítési pert indíthattok... vagy ha költségesebb eü-i ellátást igényel az egészsége visszaállítása, annak a költségeit is a kórház a felelősön behajtja.


Ezek ezer éves törvények, és van is benne valami igazság, akár mennyire is régi, és jó ismerős a véletlenül balesetet okozó személy.

nov. 18. 10:33

Szerintem nem lesz belőle komoly baja, baleset volt. Gondolom lelkileg jobban oda lehet.

Mihamarabbi gyógyulást a gyermekednek, sajnálom, hogy így járt.

5. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 18. 10:07
Jelezték a helyszínen, hogy mi történt? Ha tud róla, vállalnia kell. Kirúgni nem fogják, de megbüntetik.
4. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 18. 10:02
Én ezt nem nagyon értem, egy ujjtörésnél sosem kérdezték még meg, hogy ki csinálta, ez nem olyan eset, amit jelenteniük kell...
3. apeeng (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 17. 20:39
7 éve ő a sofőrbácsink...és?
nov. 17. 20:31
Gyors felépülést a gyereknek! Én nem sajnálnám ha nem figyelt, lehetett volna nagyobb baj is. Ha meg sajnálod, nincs ott hazugságvizsgáló, elég lett volna azt mondani, valamelyik gyerek rácsapta az ajtót, a gyermeked kezére.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook