Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Saját készítésű bon bont mibe csomagolnátok be? fórum

Saját készítésű bon bont mibe csomagolnátok be? (beszélgetős fórum)


2012. febr. 1. 19:56
sikerült dobozt találni vettem krepp papírt és csomagoló papírt a bon bon-hoz még nem találtam szilikonformát, de még holnap megnézem
2012. jan. 31. 21:52
celofánba egyenként, kis masnival megkötve dobozba..
2012. jan. 31. 17:16
Koszi a leirast! Jol hangzik! Nyami!! :)
2012. jan. 31. 17:04

Lowcarb málnás - kókuszos praliné



Az első kísérletem, lowcarb, azaz szénhidrátcsökkentett bonbon készítésére. Kétféle csokival próbálkoztam: a Norbi Update2 tejcsoki sajnos nem olvad szépen (kvázi úgy, mint egy nehezebben kezelhető fehércsoki), így azt el kellett vetnem a csokiburoknál. De töltelékbe nagyon jó lett tejszínnel párosítva! Így maradt a diétás Ritter étcsoki (ami maltittal van édesítve) - azzal már boldogultam, szépen megolvadt, és jól lehetett vele dolgozni. A töltelék igazi nyárias lett, egy kis málnával.

Aki nem szénhidrátcsökkentett verzióban szeretné elkészíteni, az használjon magas kakaótartalmú étcsokit a diétás Ritter helyett, illetve édesítse mézzel a töltelékeket!



Hozzávalók 10-12 darabhoz:

Málnapüré:

- 1 kis marék málna

- 1 teáskanál málnapálinka (elhagyható)

- csipet Nyír édes

Kókuszkrém:

- 3 dkg kókuszreszelék

- fél vaníliarúd

- 1 dl tejszín

- 1 teáskanál vaj

- 1 dkg Nyír édes

Csoki krém:

- 3 dkg Norbi Update2 tejcsokoládé

- 1 evőkanál cukrozatlan habtejszín

Csoki burok:

- 15 dkg diétás Ritter étcsokoládé



A málnát le turmixólom, szitán áttöröm. A pürét kb. 7-8 perc alatt beforralom, ízlés szerint édesítem Nyírédessel. Ha kész, belekeverem a málnapálinkát, hagyom hűlni.

A kókuszkrémhez a hozzávalókat egy lábosban addig kevergetem-főzöm, míg elválik a massza az edény falától és jó sűrű-krémes lesz. Hagyom hűlni.

A csoki krémhez a tejszínt megmelegítem, majd beledobom az apróra tört Update2 csokit, és addig kavarom, míg fel nem olvad a csoki és egynemű masszát nem kapok. Hagyom hűlni.

A Ritter ét csokit megolvasztom, majd szilikon bonbonformába öntöm, a formát az asztalhoz ütögetem, hogy ne maradjanak a légbuborékok. (Én polikarbonát formában készítettem, amihez a csokit szükséges temperálni. Nem nagy ördöngösség, itt egy összefoglaló róla.) Várok kb. fél-egy percet, majd a felesleges csokit kicsorgatom a bonbonformából, a tetejét pedig habkártyával lehúzom. (Akinek szimpatikusabb, ecsettel is kikenheti a bonbonformát!) A formát hűtőbe teszem, míg a csoki visszaszilárdul.


A bonbonforma mélyedéseibe először egy-egy pötty málnapürét teszek.Erre jön egy adag kókuszkrém, kb. a forma feléig-kétharmadáig.



Erre jön a tejszínes csokikrém, de vigyázok, hogy maradjon hely a bonbonok talpának is. A formát rövid időre ismét hűtőbe teszem.


A Ritter csoki maradékát újra megolvasztom, majd egy kiskanállal a forma mélyedéseire pöttyintek belőle, és a csokit habkártyával eligazítom. Kb. egy órára hűtőbe teszem a formát. Utána óvatosan kifordítom belőle a bonbonokat.



Tipp: Ha a málnás réteget kihagyom, a Bounty csokihoz nagyon hasonló bonbont kapok

(csak én eperből csinálom).

13. Jasmine24 (válaszként erre: 10. - F799cac10e)
2012. jan. 31. 16:44
Mit keszitesz? :)
12. mkriszti81 (válaszként erre: 8. - F799cac10e)
2012. jan. 31. 16:40
szívesen :)
2012. jan. 31. 16:30
nagyon szép a tüll vagy organza is csomagolásnak, egy egyszerű papír fölé
2012. jan. 31. 16:25
oké köszi egy fajta lesz remélem sikerül. nem nehéz a recept alapján.
2012. jan. 31. 16:24
Ha egy féle ízű, akkor ugyanolyan kis papírkába tenném őket egyesével, aztán be a dobozba. A pontos nevét nem tudom, de olyan kreppes-erezett. Ha több féle a bony-bony, akkor többféle csomipapírba + a doboz, az leginkább fa :o)
8. f799cac10e (válaszként erre: 6. - Mkriszti81)
2012. jan. 31. 16:22
Köszi holnap megnézem a városban. én is valami ilyesmire gondoltam.
2012. jan. 31. 16:19
lehet kapni bonbon mintás csomagolópapírt is...
2012. jan. 31. 16:18

létezik színes (egy színű) fényes csomagolópapír (karácsonykor szoktam vele találkozni, de kreatív boltokban talán még kapható), szép szalaggal átkötve a nyakánál


doboz: valóban a belga sütik fém kördoboza lenne a legjobb, én nemrég kaptam ilyet, úgyhogy kapható még ilyen


vagy készíthetsz te is kemény papírból és bevonod csomagolópapírral

vagy bármilyen megfelelő méretű dobozt becsomagolsz, így új külsőt kapsz :)

2012. jan. 31. 16:18
Keratív boltokban találsz szép dobozokat(papírból,hungarocelből,fából) amiket festhetsz, vagy pl szalvéta technikával is díszíthetsz.
2012. jan. 31. 16:16
igen amit én raknék össze pl.fából vagy kartonból és selyempapírral kibélelném és így raknám bele a csomagolt bon bonokat.
2012. jan. 31. 16:14
Saját készítésű dobozba?
2. e16fe97baf (válaszként erre: 1. - F799cac10e)
2012. jan. 31. 16:14
a belga pralinénak voltak külön vásárolható dobozai nem tudom hogy vannak e még....
2012. jan. 31. 16:12
Ötleteket kérnék csomagolás és doboz szempontjából.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook