Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rutascorbin. Miért írta fel neked az orvos? Használt neked? fórum

Rutascorbin. Miért írta fel neked az orvos? Használt neked? (beszélgetős fórum)


10. Guruljka (válaszként erre: 8. - Picilány13)
2012. okt. 25. 21:15

Két év után sem állom meg szó nélkül, mert hátha most is olvassa valaki, aki nem tudja:


A rutascorbin is gyakorlatilag vitamin.

Elég nagy adag C-vitamin (ascorbinsav) van benne, és rutin nevű, természetes hatóanyag.

Másolom:

"A rutin, vagy rutozid, (quercetin-3-rutinoside, sophorin) egy flavonoid glikozid, amely megtalálható többek között különféle citrusfélék gyümölcseiben, a hajdinában, a Rheum fajok leveleiben, a kerti ruta nevű gyógynövényben és a brazil Fava D'Anta fa gyümölcsében. A rutin a kvercetin flavonol és a rutinóz-diszacharid glikozidja."

9. Picilány13 (válaszként erre: 4. - Szilvamama)
2010. júl. 1. 13:47
Inkább arra való :))) Nálunk csak addig vált be míg szedtük a gyógyszert. Az természetes, hogyha piszkálja a gyerek az orrát vagy csavargatják egymásnak az oviban, a kedves óvónők például :( akkor eleredhet, de Daninak magától is, minden előzmény nélkül :( és hát veszélyes, külön szobában alszik, és sokszor csak reggel látom hogy véres a párnája... féltem nehogy baj legyen, gyógyszerfüggőt nem akartam csinálni a gyerekemből, ezért adok neki bioflavonoidos C-vitamint, természetesen egészséges. :)
2010. júl. 1. 13:42

Sziasztok!

A kisfiamnak is ezt írta fel a fül -orr gégész, mert sűrűn vérzik szegénynek az orra. Sokat piszkálja is, de van hogy csak úgy magától elered és nagyon nehezen áll el... :(

Csak addig nem vérzik az orra míg szedi a gyógyszert, én viszont nem akarom gyógyszerrel tömni ha nem muszáj, úgyhogy váltottam: vitamint adok neki, ugyanolyan jó, sőt még jobb, és egészséges :)

2010. jún. 24. 19:47
Az én két éves fiamnak is felírta a gyerekorvos,mert mikor meg volt fázva és szívtuk az orrát,vérzett neki. Az első két szem után megszűnt az orrvérzés.
2010. jún. 24. 16:47
Az egyik kolléganőmnek is a bevérzett szemére írta fel az orvos. Úgy tudom még véraláfutásokra is jó. Segít hogy hamarabb felszívódjon.
2010. jún. 24. 12:31
Én akkor kaptam, amikor össze volt verve a fejem, a bevérzett a szemere írta fel a doki.
2010. jún. 24. 12:00
Érdekes ... aranyérre szokták adni, meg vénás elégtelenségre.
3. pymary (válaszként erre: 2. - Szomorú26.....)
2010. jún. 24. 11:42
valószínú, h a fogamzásgátló szedése idézte elő, de már 1,5 éve nem szedek.
2010. jún. 24. 11:36

Azt lehet tudni,hogy miért van pecsételő vérzésed?

Mire írta fel konkrétan?

2010. jún. 24. 11:34
Sziasztok! én szedem és nekem nagyon sokat segíta pecsételő vérzésem kordában tartásában.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook