Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ruhafestés házilag fórum

Ruhafestés házilag (beszélgetős fórum)


12. kotk23
2013. ápr. 13. 22:04
És a mosógépet ha utána 90 fokon átmosod akkor mivel? Ecettel? És ha netán pár nap múlva fehéreket mosnék?????? nem lesz bajuk? Tuti kijön egy átmosással a mosógépből minden?
11. Avent (válaszként erre: 6. - Bd55e3f068)
2013. márc. 21. 10:50
Hogy tudtál csíkosan festeni?
10. laszlozsu (válaszként erre: 9. - Bd55e3f068)
2013. márc. 17. 11:50

Hűha, az egyik nadrág olyan okkersárgás,(szinte vadi új)tehát élénk festékanyaggal, a másik erősen kopott fekete.

Azt hiszem jobb lesz, ha külön csinálom őket.

Annyi mindenre kell itt figyelni. :)

9. bd55e3f068 (válaszként erre: 8. - Laszlozsu)
2013. márc. 16. 15:38

Ha batikolni szeretnél, annak az lenne a lényege, hogy a textil egy részét mechamikusan óvod a festéktől, szóval ez kizárt :o)

Alúgy padig a fekete viszi a többi színt, és az a kevésre kioldódó, amúgy is fekete szín, nem oszt, nem szoroz.

Viszont a kilóknák a festék mennyiségnél számolj vele!

2013. márc. 16. 15:23

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a tanácsokat.

Azt esetleg nem tudjátok, hogy ha netán még egy farmert mellé tennék, azok nem batikolnák egymást, ahol összeérnek.

Közben a férjem is jelezte, hogy nem bánná, ha az Ő amúgy fekete farmerjének is felfrissiteném a színét. Ezért gondoltam, hogy egyszerűen melléraknám, s egy "füst" alatt megoldanám a kettőt.

7. bd55e3f068 (válaszként erre: 5. - Alkonyat)
2013. márc. 16. 10:04
Az ecetes fixálás amúgy is hasznos lehet, ha nyomott mintás textilt vagy élénk színű pamutot, gyapjút visz haza az ember gyári színezésnél is.
6. bd55e3f068 (válaszként erre: 2. - Laszlozsu)
2013. márc. 16. 10:03
Én régen sokat pancsoltam. Mintás textileket, ruhákat gyártottam. Fazékben is szép egyenletes lesz, de mosógépben egyszerűbb. Amit akkor még nem tudtam (de szerencsémre fekete festéket pont nem használtam, hanem mindenféle színeset, mert allergiás vagyok rá). Az ilyen házi festékekben (ugyanúgy, mint pl. hajfestékben, kozmetikumban is) sokszor van egy PPT rövidítésű festék, ami elég gyakori allergén. Rettegni nem kell tőle, csak ha ilyen érzékenységről tudtok, akkor kerülni kell, ha minden áron feketét használtok, akkor ha bármilyen allergiás reakciót észleltek, észben kell tartani.
5. alkonyat (válaszként erre: 4. - Living Dead)
2013. márc. 16. 09:49

Ezt nem kell felforralni, csak áztatni?

Leírnád részletesen, akár privátban?

Régen festettem teával, de akkor főztem, majd ecettel fixáltam.

2013. márc. 16. 09:13
Én természetes textilfestési technikákat próbálok rekonstruálni, dióhéjból, csalánból, céklából, azt csak lavórban áztatom timsós vízben, időnként átforgatva.
2013. márc. 16. 08:09
Szia. Mi múlthét szombaton festettük be a párom farmerját. A DM-ben vettünk DYLON ruhafestéket, benne volt a használati utasítás hogy hogy kell csinálni. Kellett a ruhafesték, fél kg só és a farmer, amit le kellett mérni mennyi gramm, és ez alapján kellett a festéket beletenni. Ezt mind bele a mosógépbe és el kellett indítani a megadott programot. Nekünk nagyon jól sikerült. Utána a mosógépet 90 fokos programon átmostam.
2013. márc. 16. 07:29

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Fiamnak egyik farmerját szeretném átfesteni feketére. Arra gondoltam, hogy esetleg ezt mosógépben lehet csinálni, hogy egyenletes legyen?

Mondjuk azt sem tudom, hogy milyen festéket vegyek, ami jó. Sosem csináltam még ilyet.

Ha valakinek van ebben tapasztalata, az kérem ossza meg velem.

2013. márc. 16. 07:25
Ruhafestés házilag

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook