Rövid haj?! (beszélgetős fórum)


1 2
2011. júl. 7. 14:40

én 2 hónapja vágattam le a derékig érő hajamat rövidre, és nem bántam meg sokkal könnyebb kezelni. és még én is könnyedén be tudom szárítani itthon. nagyon jó fodrászatot fogtam ki, nagyon jól megcsinálták. (lafferton fodrászatba járok)

egyébként én vittem magammal képet hogy milyet szeretnék és tényleg olyanra csinálták.


nyugodtam próbáld ki a rövid hajat, ha meg nem tetszik a végeredmény, akkor visszanöveszted...

2010. okt. 17. 10:38
Nekem rövid hajam van és nagyom szeretem...Igaz minden hónapban vágatni kell,és a hosszút nem fekszed el...de én ezt szeretem...
31. Anda39 (válaszként erre: 30. - Ancika22)
2010. aug. 16. 20:39

Nem azt mondtam, hogy ha rövid a hajad, akkor már az az öregség jele :)! De szerintem tényleg inkább a fiatalabbak között jellemző a hosszú haj, aztán ahogy telik-múlik az idő, egyre rövidül a haj...talán azért, mert praktikusabb? Ki tudja?

Nekem az a véleményem egyébként, hogy mondjuk egy 50-60-as nőt igenis fiatalít a rövid haj.

30. ancika22 (válaszként erre: 29. - Anda39)
2010. aug. 16. 16:52

neeem, én is utálom lófarokban.. bár van, hogy ilyen nagy nyári melegben inkább felkötöm, kislányosra, de akkor is színes csatok, csillivilil hajgumikat rakok bele.. szóval szinesítem magamat..


rövid haj, korosodás 'jele'?! akkor lehet, hogy öregszem. mindenesetre addig úgysem hagy nyugodni a gondolat, amíg meg nem valósítom

29. Anda39
2010. aug. 16. 16:20

Rövid a hajam, hozzám nem illik a hosszú, na meg nem is áll jól.

A fiatal lányok szeretik a hosszú hajat, ahogy a fiatal férfiak is. Állítólag ez belénk van kódolva. Nagyon régen még abból tudták a hímek, hogy a nő egészséges, hogy hosszúra nőtt a haja. Ezért ösztönösen vonzódnak az ilyen csajokhoz. :)

Ahogy korosodunk, jobban áll a rövid fazon.

Mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy melyik variációt érzi magáénak, aztán meg majd a szakember úgyis megmondja, hogy a kívánt frizura egyáltalán megvalósítható-e vagy sem.

Azt hiszem, az tévedés, hogy csak a rövid hajat kell reggelente belőni. Igen, én is minden felkelés után helyrehozom, amit jól elfeküdtem, de legalább minden nap úgy nézek ki, mintha fodrásztól jöttem volna...

Akinek hosszú a haja, legtöbbször csak simán elgumizza, és kész is a "frizura". Pedig a szép hajkorona is akkor érvényesül, ha klasszul be van szárítva, csillog, illatos. Nem? Legtöbb hosszúhajú nőtársam meg sem tudja szárítani a nagy hajtömeget, ami a fején van.

Én azt mondom, az hordjon hosszú hajat, akinek jól áll, aki tud vele bánni (nem elkötni!).

28. Bri* (válaszként erre: 1. - Ancika22)
2010. aug. 13. 19:39
Nagyon-nagyon meg fogod bánni! Én eddig minden vágatást megbántam. A rövid haj nagyon macerás.
27. cbe267d9cf (válaszként erre: 18. - Ancika22)
2010. aug. 13. 19:23
15 éve rövid a hajam. Én imádom. De az igaz amit a többiek írtak: mindig "be kell lőni", gyakran utána vágatni. Ezért azt tudom neked tanácsolni, hogy NAGYON profi fodrásszal vágasd. A jó rövid haj ugyanis úgy van levágva, hogy megszárítod, beletúrsz a finish termékkel és megáll magától. Ha nem ilyen, akkor bizony az rosszul van levágva (vagy nagyon tele van forgóval a fejed, de egy jó fodrász azért ezt is megoldja, max. megmondja, hogy neked nem kéne rövidre vágni). És annyiban tényleg költségesebb, hogy rövid hajnál nem lehet húzni a hajfestést meg a vágatást, nekem pl. max. 4 hetet bír ki. De ha jól áll... akkor azért elég dögös tud lenni... :)
2010. aug. 13. 17:43
beírod*:-)
2010. aug. 13. 17:43

Ha ebírod a keresőbe,hogy "rövid haj" akkor egy pár db-ot biztos be fog adni és ott amik vannak oldalak álltalába fodrászoké.A fodrászoknak meg vannak fent képek vendégekről.Én így kerestem pl tetoválást.

Én 5 hónapja vágattam le a hajamat.Hasonlóra mint Victoria Beckhamé.

Szeretem és könnyebb vele mint a hosszú hajjal,DE kicsit megbántam,nem rögtön akkor,hanem már hiányzik az utóbbi időbe,hogy nem tudom összefogni (vagyis most már nagy nehezen sikerül)

Nem tudok hajpántot , hajcsattot hordani.Imádtam a fejem tetejére fogva hordani a hajam,ezért is gondolkozok már egy ideje a póthaj -ügyön-. De lehet megvárom amíg megnő.

Próba szerencse,de lehet h én még1x nem vágatnám le rövidre,akkármennyire is jól/jobban áll.:-)

24. b73e24f31f (válaszként erre: 10. - Kirani)
2010. aug. 13. 16:17
Ez nem is olyan rövid, az enyém egészen tüsi volt, úgy néztem ki mint egy 10 éves kislány
23. b73e24f31f (válaszként erre: 4. - MelisUK)
2010. aug. 13. 16:13
Ez igaz, nagyon macerás, nekem is volt rövid hajam. Jól állt de állandóan fodrászhoz kellett mászkálnom vele, mert gyorsan nő és hát ugye a lenőtt rövid haj főleg a tarkón nagyon hülyén tud kinézni. Neked is jól állna, de szerintem ha már rövid akkor legyen olyan kleopátra fazon ami most divatos, vagy bubi, az is jól állna, szép pofid van minden megy hozzá. És ha egy kicsit hosszabb marad, nem tüsi akkor ezt a hosszt is tudod bolondítani ha mondjuk besütöd, vagy becsavarod!
2010. aug. 13. 15:27
Derékig érő hajam volt, sajnos levágattam és többet nem tudtam megnöveszteni. Hetente kétszer megmostam, 3-4 havonként levágtak belőle 1-2 cm-t, aztán úgy csináltam, ahogy akartam. Azóta meg... :-(( Szóval megbántam nagyon. Ráértem volna 40 után levágatni, addig nem fizettem volna ki egy kisebb vagyont a fodrászra.
21. Sibetti (válaszként erre: 18. - Ancika22)
2010. aug. 13. 13:17

Szia!


Tudom, mit érzel. Én egy szakítás után vágattam le a derékig érő hajamat, vállig érőre. Először...

Aztán lett egyre rövidebb és rövidebb. Most megint hosszú (hátam közepéig ér), de ha túl vagyunk az esküvőnkön megint levágatom. Szerintem is próbáld ki, ha olyat találsz, ami tetszik. Ha nem jó, majd visszanő! De addig nem fog nyugodni hagyni a gondolat!

20. Binky (válaszként erre: 18. - Ancika22)
2010. aug. 13. 13:06

Nincs egy fodrászismerősöd? nekem úgy alakult ki az újfrizurám, hogy elmentem hogy kicsit foglalkozzon velem, mutasson egy-két tűzési technikát stb, és ahogy így próbálgattunk, eszébe jutott, hogy mi lenne ha lenne frufrum? Ott helyben le is vágtuk, és azóta sokan meg se ismernek,de eddig egy negatív visszajelzést nem kaptam:)


Elkapkodni nem kell, de ne is félj tőle, mert a haj visszanő. És ha félted a hosszú hajadat még mindig kérhetsz átmeneteset(nekem korábban elől hosszabb volt, hátul meg fel volt nyírva, az abszolúte kedvenc hajam volt, imádtam), vagy hogy csak vállig nyírja le.

2010. aug. 13. 12:42
szerintem keresgélj bátran, és ami tetszik próbáld ki
2010. aug. 13. 12:31

jajj, most úgy elbizonytalanítotok!


mivel semmi konkrét tippem nincs, hogy milyet szeretnék, csak így kb-ra, így nem rohanok egyből a fodrászhoz, de ha látok valami olyat, hogy NA!!NA EZ AZ!! akkor hajthatatlan leszek :D

2010. aug. 13. 12:08
Én egy hónapja vágattam le a hajam. A párom azt mondta, hogy kicsit fiús. Bőgni szerettem volna, mert ezzel azt adta tudtomra,hogy nem tetszik. De most már kicsit megnőtt, így egész jó. Bár még mindig rövidnek számít. Nem mindegy, hogy a rövid haj is milyen fazonú, mert van, ami jól áll, van ami kevésbé. Én a hosszút és a rövidet egyformán szeretem, télen a hosszút, mert az kicsit melegít, nyáron a rövidet, mert nem sülök meg. :-)
16. kiddy
2010. aug. 13. 12:07

Szia!szerintem se vágasd le,mert nagyon jól áll neked ez a haj.énis nemrégen vágattam le,de megbántam...

de tudom hogy ugy sem fogsz addig nyugodni amig ki nem probálod,igy hát jol gondold meg milyet választassz!!!

2010. aug. 13. 11:58
Nagyon jó az a frizura próba a Feminán!:-)Kipróbáltam egy csomó frizurát a feltöltött képemmel!:-)
14. Zuzma
2010. aug. 13. 11:56
Én nem vágatnám le, mert nekem nem áll jól. De nagyon sok nőnek igenis jól áll a rövid haj és be kelll valanom sok-sok férfi ismerősőm mondta hogy nekik inkább a rövidebb haju lányok/nők jönnek be.
13. flasch
2010. aug. 13. 11:51

Én is levágattam, és egyáltalán nem bántam meg, sőt!

Nem a hajhossz a lényeg, hanem, hogy mi áll jól. Hiába szép a hosszú haj, sokakat mégis "elront" mert az arcuk jobban érvényesülne egy rövidebb fazonnal. De persze van fordítva is. De ahhoz előbb meg kell próbálni, hogy el tudd dönteni. Én is tartottam a rövidségtől, de soha többet hosszút :))

12. Binky
2010. aug. 13. 11:47
Na igen... imádtam a rövid hajaim közül kettőt-hármat, de a többi nem tetszett, gyakran kell fodrászhoz járni, is ha van egy kipróbált frizura, azt kell reprodukálni... bár a mostanival se jártam jobban:D Vállig érő Kleopátra frizkó, amivel két hetente menni kell frufrut visszavágatni, meg ritkítattni és minden mosásnál vasalnom is kell, merta hajam mellesleg erősen hullámos.
2010. aug. 13. 11:45

www.hajam.hu


Itt lehet válogatni.

10. Kirani (válaszként erre: 1. - Ancika22)
2010. aug. 13. 11:42
Én félhosszút vágattam le nemrég, és nagyon meg vagyok elégedve az eredménnyel. A képeim közé feltettem a mostani frizurámat (rövidebb, kócos), ez az adatlapomon megjelenő első kép most, ott meg tudjátok nézni. Kicsit paráztam, itthon hogyan fogom tudni beszárítani ilynere, mert nem vagyok nagy spíler ezekben a témákban, de tök egyszerűen, simán sikerül zselé vagy hab nélkül is. A képet én is a neten találtam, azt vittem el a fodrászomhoz, hogy ilyet akarok, és nagyon jól megcsinálta.
2010. aug. 13. 11:34

Én nem vágatnám le! Nekem is hosszú volt, most növesztem vissza!

Amúgy a feminán van olyam, hogy feltöltesz magadról egy képet, és lehet próbálgatni a fazonokat, mi állna neked jól!

2010. aug. 13. 11:30
Én megbántam, hogy levágattam, praktikusabb ugyan...de nem állt jól. Feminán lehet próbálkozni igen, vagy egyszerűen beütöd a keresőbe, ha angolul nyomod be több frizut találsz: short hair...
2010. aug. 13. 11:25

A haj visszanő. Próbál csak ki nyugodtan, ha ehhez van kedved! :) Nekem volt hosszú, egyszer vágattam csak le, azóta egyre rövidebb. :D Kinek mi jön be.

Itt találsz pár képet: [link]

2010. aug. 13. 11:21
miért? én is meg akarok szabadulni a loboncomtól. a rövid hajat könnyebb kezelni mint a hosszút, tapasztalatból tudom
2010. aug. 13. 11:20

Ja, azzal is számolnod kell, hogy a rövid hajat gyakran kell a fodrásszal utána igazíttatni és minden egyes fodrászkodás után máshogy fogsz kinézni, sokszor elő fog fordulni, hogy nem fog tetszeni.

Hogy hosszú hajam van, így nem is járok fodrászhoz, a párom lenyírja a végét olyan másfél havonta és kész is. :P Csak melír végett megyek a fordászhoz.

Viszont azért, mert rövid hajam volt, jó lett a kézügyességem a hajakhoz. :D

2010. aug. 13. 11:17
Szerintem se vágasd le. Én is levágattam kb a te korodban, én akkor 18 voltam, soha többé nem vágatom le. :D Irtó sok gond van a rövid hajjal, minden reggel be kell lőni, egy kiló lakk kell rá, stb. A hosszú hajjal - nekem legalábbis - könnyebb bánni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook