Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosszullét a ballagáson fórum

Rosszullét a ballagáson (beszélgetős fórum)


2014. máj. 2. 10:36
Rendszeresen előfordul
2014. máj. 2. 10:30
Az ember azt hinné, hogy április végén nem kell ilyen bajokra felkészülni, mert nem lesz nagy meleg. Aztán mégis. Unokatestvérem ballagásán két lányka lett rosszul a szemünk láttára. Ennyire gyakori lenne az ilyesmi?
2013. máj. 18. 21:15
Ettől féltem én is heteken át, de szerencsére megúsztam. Júniusban még egy általános iskolás ballagásra is meg vagyok hívva. Már most parázok miatta. Ha meg is ússza az ember lánya, olyan rossz látni, ahogy sorban potyognak ki a sorból a fiúk-lányok.
22. nyuszkó24 (válaszként erre: 21. - Lencsy)
2012. máj. 8. 14:00
Írtad, hogy a Te lányod 14 éves. Neki is vannak hasonló problémái?
21. Lencsy (válaszként erre: 15. - Nyuszkó24)
2012. máj. 8. 13:59
Értem , hát abban a korban is ráfoghatjuk a hormonokra de azért ott már nem jellemző .
20. Guruljka (válaszként erre: 1. - Nyuszkó24)
2012. máj. 7. 22:54

Nálunk az általánosban, régesrégen, amikor nagyobb ünnepélyek voltak, mindig elájultak akár többen is. Azt értettük akkor is, hogy a csukott folyosón állást nem bírja mindenki, ráadásul a nagyobbak voltak hátul, ahol meg is tudott rekedni a levegő. A mai eszemmel még hozzáteszem a ritkán hordott, esetleg szűk ünneplő cipőt is...Két tanár volt hátul ügyeletben, akiak bevitték egy terembe és áplták az ájultakat. (Nemhogy székeken ülhetett volna mindenki...)

Ha aggódtok, vigyétek el a kislányt orvoshoz, vagy ha van vérnyomásnérő a családban, mérjetek naponta kétszer vérnyomást.Feltétlenül igyon folyadékot, az a stresszen is segít, és frissíti az agyat.

19. viva70
2012. máj. 7. 17:15
Velem is fordult már elő ilyesmi többször is. Igaz, én utána hamar jobban lettem. Nagy valószínűség szerint a stressz okozta nála. Ha továbbra is lesz vele probléma, akkor mindenképp lássa orvos.
18. 5751a2a59f (válaszként erre: 17. - Nyuszkó24)
2012. máj. 7. 14:54
Ha ennyire bizonytalanok vagytok akkor menjetek vele orvoshoz, és akkor megnyugszotok majd. Kérjetek időpontot az írásbelik utánra
17. nyuszkó24 (válaszként erre: 16. - 5751a2a59f)
2012. máj. 7. 14:53
Cikáznak a gondolataim, vegyesek az érzéseim. Az egyik pillanatban én is úgy gondolom, hogy évente egy alkalom belefér, másik pillanatban meg az is nyugtalanná tesz, ha egyetlen alkalommal is megtörténik úgy, hogy nem tudjuk biztosan az okát.
2012. máj. 7. 14:49
Évente egy ilyen eset szerintem még nem számít sűrű dolognak...
15. nyuszkó24 (válaszként erre: 14. - Lencsy)
2012. máj. 7. 14:33
Nem, most érettségizik. 18 éves.
14. Lencsy (válaszként erre: 13. - Nyuszkó24)
2012. máj. 7. 14:32
Általánosból ballagott ? A 14-15 éves lányoknál a hormonváltozás nagy szerepet játszik . Az én lányom 14 éves ..
2012. máj. 7. 14:12
Írtátok többen, hogy ilyesmi másokkal is megesik, akkor tűnik indokoltnak a kivizsgálás, ha máskor is előfordul. Erről annyit, hogy korábban egyszer volt hasonló rosszulléte a húgomnak. Tavaly egy nyaralás alkalmával ájult el. Akkor a nagy hőségnek és a napsütésnek tulajdonította mindenki.
12. Lencsy
2012. máj. 7. 14:03
Ha máskor is előfordul akkor már javasolnám az orvost ! Vannak lányok akik rosszabbul tűrik az ünnepélyeket , mert sokat kell állni , elfogy a friss oxigén, leesik a vérnyomás, kevés a folyadék, de rá tehet egy lapáttal a hormonváltozás vagy ha épp megvan a menszije .
11. 0e45280179 (válaszként erre: 10. - 0e45280179)
2012. máj. 7. 13:42
jav: aggódni
2012. máj. 7. 13:42
Én még nem voltam olyan ünneségen, ahol valaki nem lett volna rosszul, velem is megesett, nem kell agódni.
2012. máj. 7. 13:30
Csatlakozom az előttem szólókhoz.Ilyenkor általában a stressz,az izgalom,a kevés folyadék okolható szerintem.Mondjuk én sose értettem,h a 30 fokba miért kell a gyerkőcöket nyakig feketébe öltöztetni :( nálunk ez volt
8. cel
2012. máj. 7. 13:15

Meglehetősen gyakori eset, hogy az éppen "porondon" lévő gyerekek (énekkarosok, versmondók, ünnepeltek, mint a ballagók) az izgalom, a meleg, a hosszan tartó álldogálás következtében rosszul lesznek. Általában szereplés előtt az izgalomtól étvágytalanok, meg egyébként sem szeretnék, hogy akkor jöjjön rájuk a pisilhetnék, szóval kevesebbet esznek és még kevesebb folyadékot fogyasztanak. Általában ez az ájulás oka.

Rendben lesz a húgod és remek dolgozatot fog írni!

Szőlőcukor, ásvány víz csodákra képes.

2012. máj. 7. 13:14

Valószínűleg az izgalom hozta ki belőle. Túlságosan stresszelik az érettségizőket azzal, hogy mennyire bagatell az egész vizsga, miközben ha mindenki visszagondolna rá, hogy ő maga hogyan érzett ezekben a napokban, talán nem volna ekkora arcuk.

Elég nyomasztó lehet egy fiatalnak azon rágódni, mi lesz, ha megbukik, vagy nem sikerül úgy, hogy felvegyék valahová. Ez az első próbatételük, ami tőlük függ és a jövőjük múlhat rajta.

2012. máj. 7. 13:14
Szerintem ez a nagy stressz végett volt, meg biztos meleg is volt nem bírta. Hagyjátok szegényt, majd ha vége ennek az érettségi mizériának akkor esetleg elmentek a házidokihoz. Addig is adjatok neki MagneB6 vitamin+ C vitamint. De ha újabb rosszullét lépne fel akkor irány a doki! Sikeres vizsgát neki!
2012. máj. 7. 13:13
Néhány nap és az írásbeliknek vége, ha még azután is gyenge lesz akkor mindenképp elvinném orvoshoz. Szerintem simán lehet,bhogy nem evett, nem ivott, meleg volt, izgult stb...és ettől lett rosszul. Lehet, hogy leesett a vércukra. Ha sem eddig sem ezután nem volt/lesz ilyen gondja, akkor nem hiszem, hogy komoly baj lenne. Persze a ti döntésetek, hogy elviszitek e orvoshoz, illetve, hogy ő elmegy e.
4. Szarvák Anikó (válaszként erre: 1. - Nyuszkó24)
2012. máj. 7. 13:13
Kimerültség és stressz. de lehet folyadékhiány,alacsony vércukorszint is.Ha ismétlődik doki,vérkép.
2012. máj. 7. 13:12
Nem mértétek a vérnyomását? Valószínűleg a vérnyomása eshetett le, de szerintem a biztonság kedvéért nem árt egy kisebb kivizsgálás:labor, ekg pl. Lehet az is, hogy vérszegény, attól gyengébb, szédülékeny.
2. Nikk_1982 (válaszként erre: 1. - Nyuszkó24)
2012. máj. 7. 13:11
Szerintem ha csak egyszer fordul elő, nem kell orvoshoz rohangálni miatta. Én is ájultam el iskolai ünnepségen, meg szerintem sok más lány is ebben (abban) a korban. A meleg, a kevés folyadék, az alacsony vércukor mind-mind okozhatják.
2012. máj. 7. 13:08

Kishúgom a hétvégén ballagott el, de más értelemben is emlékezetes maradt a család számára az ünnepség, ugyanis a ballagás vége felé szegényke rosszul lett. Talán a vérnyomása esett le, vagy nem ivott eleget előtte, esetleg a stressz jött ki rajta így, nem tudjuk. Annyi történt, hogy megszédült, nagyon elgyengült mindene és összecsuklott a sorban. Az osztálytársnői kapták el, aztán valamelyik tanár vitte ki a levegőre.

Utána is nagyon el volt kókadva szegényke, jártányi ereje alig volt. A tervezett családi banzájból sem lett semmi, pihent egész hétvégén. Ma reggel ment érettségizni, aztán most az a család nagy dilemmája, hogy menjünk vele orvoshoz, ilyen-olyan vizsgálatokra, hogy vajon mitől lehetett rosszul, vagy hagyjuk most inkább az iskolai dolgokra összpontosítani.

Ti voltatok már hasonló helyzetben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook