Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosszabbodó szem, szemüveg fórum

Rosszabbodó szem, szemüveg (beszélgetős fórum)


1 2
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - 8d00a82c06)
2020. okt. 13. 18:54
Akkor valószínű sok helyen jól olvastam. Szinte mindenki ugyanazon a véleményen van, mint te. Abban bíztam eddig, hogy amikor rajtam volt a "szemüveg" amivel vizsgáltak, a végén kérték álljak fel és sétáljak körbe körbe, nézzek körül benne, nem érzek e járás bizonytalanságot stb, még vissza is kérdeztem, hogy "az baj, hogy nem?" azt mondták nem baj csak ilyenkor mások furán szokták érezni magukat. Szóval abban bíztam eddig így hogy nem voltam bizonytalan talán könnyebb lesz de majd kiderül hamarosan
31. 8d00a82c06 (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 13. 18:13

Nehéz megszokni. Nekem is az van. Egy hét volt kb. Fejfájás, szédülés, domború volt a világ.

Nem egyszerű.

2020. okt. 13. 18:11
Na, végre rászántuk magunkat a férjemmel egy látás vizsgálatra. Neki multifokális szemüveg kell, nekem 0,75 mindkét szemem viszont rejtett kancsalságot állapítottak meg amit prizmás szemüveggel javítanak. 10 nap míg elkészül a szemüveg, kíváncsi leszek, mert a prizmás szemüvegről meg azt olvastam, nagyon nehéz megszokni.
29. VendrinerPiroska (válaszként erre: 28. - Horcila)
2020. máj. 28. 22:32
Erről hol lehet olvasni?
2020. máj. 26. 13:36
Hármas szemüveget használtam olvasáshoz. Kb másfél éve elkezdtem egy látásjavító szemmasszázst, ami fél év alatt teljesen megjavította a szememet.Naponta 2x végzem el, reggel és este, kb 10 percig tart. Sokat olvasok és semmi romlást nem tapasztalok. Az apró betűk sem jelentenek gondot. Csak ajánlani tudom mindenkinek!
27. Guruljka (válaszként erre: 26. - VendrinerPiroska)
2020. máj. 21. 19:44

Akkor is érdemes szakorvossal megnézetni, ha nem rohamosan történt a látásromlás.

Nem tudom, a jogosítvány érvényesítése előtti vizsgálat mennyire alapos, de pl. a szürkehályog kialakulhat apránként is, fokozatosan, és az ember észre sem veszi esetleg. Aztán kiderül, hogy pl. szürkületkor sokkal rosszabb a látása, mint azt gondolná.

Éveken át csak a boltba mentem szemüveget íratni, aztán egyszer úgy gondoltam, megnézetem már szemésszel, régen voltam már. Ekkor derült ki, hogy mindkét szememen már műthető állapotú szürkehályog volt.

Nem csak időskori szembetegség az!

2020. máj. 21. 18:13
Szemésszel a te esetedben valószínűleg jobban jársz. Ha rohamosan következett be a szemromlás, akkor esetleg lehet, hogy jobban utána kell nézni a problémának, így én oda mennék elsőként. Aztán majd jön az optika.
2020. máj. 21. 16:53

Én mindenképp szemészt ajánlanék elsőre, mert lehet olyan hibája is a szemnek, amit az optometrista esetleg nem vesz észre.

Jobb egy rendes vizsgálat most. Bejelentkezni talán már lehet, és akkor már halad az idő a vizsgálatig.

24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Ági0830)
2020. máj. 21. 16:16
Így már értem, köszönöm 🙏
23. New(l) (válaszként erre: 16. - Ági0830)
2020. máj. 21. 16:16

Én távollátó vagyok, és sehova nem látok tökéletesen, talán a kartávolság a legjobb, de szemüveggel ki van korrigálva.

Majd a szakember megállapítja neki mi van.

22. Ági0830 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 21. 16:14

Igen. Ez a rövidlátás. Én is rövidlátó vagyok, vezetéshez, moziban, színházban, stb. hordok szemüveget. Olvasáskor meg kifejezetten zavar. Te is az vagy.

Aki távollátó, az pedig messzire tartja magától a könyvet. A férjed is az.

2020. máj. 21. 16:12
Távollátás na 😁 már belebonyolódok teljesen 😅
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - 8d00a82c06)
2020. máj. 21. 16:11
Elnézést ezt arra írtam, hogy az imént írták, hogy a rövid látás főleg idősebb korban erősödik.Kb nekem is iskolás éveim elején volt szemüvegem mikor panaszkodtam, hogy beültettek leghátra a magasságom miatt, viszont úgy meg nehezebben láttam a táblát
19. 8d00a82c06 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 21. 16:08
A lányom csak 9 éves mégis szemüveges. 😉
2020. máj. 21. 16:07
Egyébként 29 éves vagyok, tehát még csak idősnek sem mondanám magam 🙂
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Ági0830)
2020. máj. 21. 16:06

Közelre tökéletesen látok, messzebbre vannak gondok. Nem tudom az milyen látás, de mindent nagyon közelre nézek, és akkor tökéletes. Férjem pont akkor látja a betűket mikor messze van tőle, olyan közelre amilyenre én nézem neki az már homályos. Egyébként a vezetésben is ez azért zavar, mert a táblákat csak nagyon közelről látom, tudom elolvasni, hogy mi van rajta. Nyilván nem a közlekedési táblára gondolok, hanem az xy balra, xz egyenesen,tehát az útba igazító táblákon a szövegeket.

De köszönöm szépen a válaszokat, megnézetem mindenképp

16. Ági0830 (válaszként erre: 4. - New(l))
2020. máj. 21. 15:25

Ha nem látja messziről s táblát, az rövidlátás, nem pedig távollátás.

Időskorban pedig valóban távollátás alakul ki gyakran, amikor már nem látja az olvasáskor a betűket. Ettől még akár vezetni tudhatna, ha más baj nincs a látásaval.

15. Enada
2020. máj. 21. 15:03
Én is mindig optikába járok, ahol optometrista vizsgál. Rögtön tudom is csináltatni a szemüveget 😊
14. New(l) (válaszként erre: 13. - 8d00a82c06)
2020. máj. 21. 13:44
Jó, én értem, alapos, de csak azért írtam, hogy tudjátok, nem kötelező hozzá orvosi vizsgálat. Bármikor beeshet az ember az utcáról.
13. 8d00a82c06 (válaszként erre: 12. - New(l))
2020. máj. 21. 13:42
Sajnálom, én a saját tapasztalatom írtam le. Nálunk így működik. Amíg nincs egy papír a kezemben a dokitól, nem vizsgál.
12. New(l) (válaszként erre: 10. - 8d00a82c06)
2020. máj. 21. 13:40

Bocs, de ez abszolút nem így van.

Párom optimetrista, naponta 10 embert vizsgál.

Elmegy egy optikába, ahol van optometrista (az előbb is kihangsúlyoztam, hogy nem optikus vagy látszerész), akinek vannak szuper gépei, amivel beméri a látását. Nem kell semmilyen előzetes szakorvosi vélemény vagy állapotfelmérés.

A szemész orvos magával a szemmel, és annak betegségeivel, elváltozásaival foglalkozik, az optometrista pedig a látással. A kettő más. Ettől függetlenül az orvosok is mérnek be látást, de tisztelet a kivételnek, nagyon rosszul csinálják.

2020. máj. 21. 13:09
Köszönöm a válaszokat
2020. máj. 21. 12:48

Amíg nincs orvosi leleted a szemed állapotáról addig nem fog vizsgálni az optomerikus.

Szemészetre menj. Nem kell beutaló, csak időpont, kivéve ha cukorbeteg vagy.

Ha a doki megállapítja , hogy tényleg csak szemüveg kell, nincs hályog akkor utána elég ha az optikában vizsgálnak.

9. NomNom (válaszként erre: 8. - NomNom)
2020. máj. 21. 12:40
Jaj a telefonom kijavította...szóval hányas szemüveg...😅
8. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 21. 12:39
A háziorvos nem tudja megnézni hányás szemüveg kell neked. Szemorvoshoz menj és ő legalább alaposan megnézi, nincs-e egyéb oka a romlásnak. Nem érdemes várni az alkalmasságiig mert a végén még nem adják meg aztán mehetsz újra szemüveggel.
7. 80ASIQ (válaszként erre: 6. - Orsi2017)
2020. máj. 21. 11:57
A háziorvos a jogosítványhoz szükséges alkalmassági vizsgálathoz kell. Az is hamarosan lejár.
2020. máj. 21. 11:02
Szemészet. Háziorvos sokmindent nem tud veled kezdeni.
5. 80ASIQ (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2020. máj. 21. 10:51
Legalább még egy darabig...
2020. máj. 21. 10:51

Nem kell feltétlenül szemészorvos, menj be egy optikába, ahol optometrista! vizsgál (optikus, látszerész nem vizsgálhat), szépen megmondja mi változott és rögtön szemüveget is tudsz csináltatni (vagy kontaktlencsét).

Nem tudom hány éves vagy, de ez erős távollátásnak tűnik, ami bizonyos kor után nagy eséllyel kialakul.

Ha te már szinte csak a tábla vonalában tudod elolvasni a betűket, akkor az nagyon nagy baj, így ne vezess kérlek, nagyon felelőtlen dolog.

3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 21. 10:41

Én szemészetre mennék, vagy optikushoz, ahol van vizsgálat is.


Persze várhatsz, amíg lejár a jogsid, de akkor ne vezess. Ugyanis mi többiek élni szeretnénk...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook