Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Roma fiú :) fórum

Roma fiú :) (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. júl. 14. 14:54
Sziasztok! hát,roma és roma között van külömbség. Én ismerek egy családot elég régóta.Hosszú történet lenne elmondani mindent.... Van köztök sok jó is.
64. 0065f66d69 (válaszként erre: 63. - Kiscsibész)
2011. máj. 12. 08:55
...Olyan a csávó, mint a toronyóra: Nem túl pontos, de nagyot üt!..:-)
63. b59e85f65a (válaszként erre: 14. - Re87)
2011. ápr. 23. 10:52
En vagnam az ilyen pasit ugy allba hogy a fal adja a masikat.nem kell felteni engem..:). csicskaztatja a nöt..:( .. az elejen nem szabad megengedni ezt vagy nyomatekosan mutatni mi a helyzet .!!!!
62. 9bbc382386 (válaszként erre: 59. - Ecc37797d3)
2011. márc. 29. 16:56
Egyetértek.Sajnos vagy nem sajnos de ez van,és nem szeretném ha 20év múlva a magyarból lenne a kevesebb.
2011. márc. 29. 14:12
Azt elfelejtettem még írni, hogy senki nem tehet arról hogy hova vagy mibe születik, az már más kérdés mihez kezd késöbb az életével.
60. 9e32886f4a (válaszként erre: 59. - Ecc37797d3)
2011. márc. 29. 13:54

Rosszul látod a helyzetet. Kezdjük azzal hogy roma és cigány között is van különbség. Másfelől pedig egyre több fiatal tanul tovább, képezi magát hogy kitörjön, sokan veszik igénybe az ösztöndíjat is, mert másképp esélyük se lenne. Egyre többen mennek pl rendőrnek, sőt toborozzák direkt őket. Az hogy a Te felfogásod nem változik, ne keverd össze másokéval. Szerencsére egyre többen vannak akik a származás mögé tudnak látni, és az embert a szakembert a tanult ápolt tisztességes embert látják meg és nem származást.

Másrészt ha az ország szarban van a legegyszerübb a romákat hibáztatni mindenért.Elhiheteted azok a romák akik tanultak és rendezett életet élnek ők is megvetik a cigányokat akik megélhetésre szülnek 10 gyereket, lopnak csalnak hazudnak.

Butaság azt hinni hogy nincs magyar aki nem él úgy mint egy cigány, nagyon sok van aki semmivel sem külömb náluk, egy forintot nem ér a bőrük, ugyan úgy szül 10 kölyköt és várja a segélyt. Csak sajnos ezt sokan nem veszik észre csak mutogatnak a másikra.Bírom mikor a magyar embert mindig oly tisztességesnek állítják be..mintha egy fehér se lopott csalt ölt volna még soha csak a cigány ember... Az "önszorgalomra megalakult szervezetről" meg csak annyit hogy a legkönnyebb önbíráskodni és mást hibáztatni dolgokért, a felböszült csöcseléket ne keverjük össze a rend őreivel,mikor szarban van az ország a politikusok miatt mindig a romákon csapodik le. És én itt most a romáról beszélek a rendesről nem pedig a putriban élő koszos cigányról.

59. ecc37797d3 (válaszként erre: 58. - 9e32886f4a)
2011. márc. 29. 13:31
Szerintem a helyzet csak rosszabb lesz,egyre inkább érződik az ellentét..Most már nem csak magukban forronganak az emberek,itt már tettek következnek,amit már lehet látni 1-2 önszorgalomból megalakult "szervezetnél".Az emberek felfogása nem fog megváltozni ezzel kapcsolatban,az tuti.
58. 9e32886f4a (válaszként erre: 57. - Ecc37797d3)
2011. márc. 29. 12:55
Nembántásképp de nagyons ok hozzádhasonló gondolkodásu ember miatt nehéz még most is azoknak akik rendes normális életet akarnak élni és kitörni abból a skatujából amit minden romára ráaggatnak.Elárulom magyar emberben sincs különb. Sőt... Aláírom hogy nagyon sok mindenről tehetnek ők maguk is, de sokról a magyar is. El kell még telni 20-30 évnek és felkell nőlnie még jó pár generációnak ahhoz hogy a helyzet változzon. Kívánom hogy ismerj meg egyszer egy normális rendes romát aki saját magát nem tartja annak, és nincs más célja mint hogy normális tisztességes életet éljen és teremtsen a családjának. Amúgy pedig elhiheted hogy nagyon sok roma fiatal kiakar törni csak nehéz nekik a szegénységből és abból a felfogásból amit Te is képviselsz. De haladunk...
2011. márc. 29. 12:28
Erre csak azt tudom mondani,hogy a vér nem válik vízzé-azért mert 1-2dolgozik,ettől függetlenül összességében egy agresszív,élősködő népség.Csak negatív tapasztalatom van:zsarolás,fenyegetés,stb,és nemcsak nekem,hanem nagyon sok magyarnak.Úgyhogy drukkolok a megalakult Betyárseregnek!
2011. márc. 29. 12:01
Ja mellesleg én félvér vagyok. :D
55. 9e32886f4a (válaszként erre: 1. - 6b10d58428)
2011. márc. 29. 12:00
Párom roma származásu 6 éve vagyunk együtt. 6 év alatt rengeteg dolgon mentünk keresztül, kaptam szépet jót, diszkriminációt stb (sokat tudnék mesélni) de soha nem érdekelt más véleménye főleg olyané aki bőrszin alapján ítél ahelyett hogy akár 1 szót is váltott volna párommal. Hozzá kell tennem párom nem az a fajta tipikus roma akit a szülei neveltek, hanem 9 évig volt nevelőszülőknél.3x jobban kell neki bizonyitani az emberek felé származása miatt. Szüleim közül egyedül apám volt az aki nem fogadta kitűnő örömmel, sőt sokáig apellált mert Ő is azon a tipikus elven volt mint a legtöbb ember, de nem volt választása mert leszögeztem hogy az én életem amibe 18 évemet betöltve beleszólása nincs. Mára a helyzet persze megváltozott, együtt élünk szüleimnél, jó a viszonyuk. Hogy szenvedélyesebbek? Szerintem ez nem épp a származástól függ elsősoron.
54. eb2a9af90b (válaszként erre: 1. - 6b10d58428)
2011. márc. 27. 14:10

Nem volt :))teljesen normális és kedvesek és nagyon vendégszeretők ,de a nők is szenvedélyesebbek:))))

Voltam roma lagziba is ahol a vőlegény magyar volt

nagyon jó volt a hangulat!!

2011. febr. 12. 16:14

Köszöntelek Benneteket...

Volt egy olyan karmikus találkozásom egy nálam tíz

évvel fiatalabb oláh cigány fiúval,mely szerelem

lett..sajnos már nem vagyunk együtt, de soha

sem fogom őt elfelejteni a " paraszt- gadzsó - tanárnő beleszeretett egy iskolázatlan fiúba..azóta a cigányság sorsának ,felemelkedéséért kűzdök,s talán újra találok egy cigány fiút, ki nagyon fog szeretni...

Marika

2010. dec. 28. 06:31
Nekem a férjem roma és már 15 éve eggyütt vagyunk!:))Van egy 5 éves kisfiunk és most várjuk a másodikat.Rendesen dolgozunk mind a ketten.Soha nem ütött meg veszekedni sem nagyon szoktunk sót még mindig szerelmesek vagyunk egymásba :))Acsaládjával nem nagyon tartjuk a kapcsolatot.Engem persze nem igy neveltek elég jo családbol származom.De mikor jön a szerelem....:)))hát ilyen:))Nem iszik nem gépezik nem nózik!!!!Sót szorakozni utál eljárni inkább én megyek egyedül.:)Az ágyban megaztán....:)))nem potyára tart 15 éve:)A hugomnak volt magyar barátja ütötte verte,ivott stb..Most a hugom férjhez ment egy "magyar" vállalkozohoz összesen 7 gyereke van 3 asszonytol és tesomtol jön a 8.ezt kurvára nem dijjazza az egész családom:))a "magyarok"néha rosszabbak mint a cigányok.Ja és a férjrm segit a házimunkában is és nem kell rá megkérnem.
2010. szept. 29. 11:22

Az én párom félvér, az anyja roma, az apja magyar. Nem ismerem az egész rokonságot, de akit ismerek, azokkal nincs semmi gond. Rendesen dolgoznak, tiszta szép lakásuk van, a gyerekek tanulnak.

Sokan, ha szoba jön a párom származása, el se hiszik (munkamániás a drágám), ráadásul ők már cigányul se nagyon tudnak.

Viszont én is találkoztam a 3 feleséges romával is.

Van minden emberben ilyen is, olyan is.

50. eva84
2010. szept. 27. 23:29
Hát ez érdekes dolog nekem nem volt dolgom romával de a legjobb barátnőmnek is roma pasija van.Korábban állandóan panaszkodott amíg a fiú csak udvarolt neki,hogy mennyire idegesíti az hülye,hogy nem tudja lerázni mert szemtelen meg pimasz meg miden már arról beszélt,hogy a rendőrséget akarja hívni.De olyan kitartó volt a pasi,hogy nem tudott neki ellenálni egy házibuliban sikerült neki a kissé ittas barátnőmet hanyatdönteni.Azóta állandóan róla áhítozik hogy milyen jó az ágyban olyan szenvedélyes,figyelmes,stb.Megmondom őszintén néha az idegeimre megy,hogy állandóan az ömlengését kell halgatnom valahányszor találkozunk.Az biztos,hogy fülig szerelmes.A barátnőm 26 szóval túlvan már néhány kapcsolaton régóta mindent megbeszélünk egymással de ennyit még egyik volt barátját sem dícsérte.Hozzá kell tennem hogy ez a lány egy igazi kényes szőke cicababa álmomban sem gondoltam volna,hogy éppen ő összejön egy cigánnyal.Szóval nagyon kíváncsi vagyok a további fejleményekre
49. t.Ili (válaszként erre: 48. - Bri*)
2010. szept. 27. 22:54
Ez így van,ahogy mondod!
48. Bri* (válaszként erre: 37. - Ecb0a96a08)
2010. szept. 27. 07:50

Szerintem ezt a változást a férfiaknál a társadalom változása is hozza. Egyszer a tv-ben egy pszichológus nő mondta, hogy a nagy feminizmus hozta ezt. A nők már ugyanúgy dolgoznak, van, hogy jobb állásban és többet keresnek, mint a férfiak. A nők karakának, megvédik magukat, elrendezik az ügyeiket, a férfiak nem érzik már, hogy szükség van rájuk, hogy férfiak lennének.

Régen egy kapcsolatot is csak férfi kezdeményezett, ma már gyakran ezt is elveszik tőlük. Nem is csoda, ha "ellaposodnak".

47. Bri* (válaszként erre: 39. - 03755e6896)
2010. szept. 27. 07:47
Ha minden roma család így élne, ez a téma fel sem vetődött volna. Senkit sem érdekelne, hogy roma-e a fiú vagy sem.
46. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 27. - A14deb9047)
2010. szept. 26. 22:51

ez egy intelligen hozzászólás..

én mást írnék erre a témára,de inkább no comment..

45. ecb0a96a08 (válaszként erre: 43. - Masnesz)
2010. szept. 26. 21:35

- Háá, Gázsi, honnan ez a sok puja?

- Háá a nagyja tőlem, az apraja meg a nagyjától.

2010. szept. 26. 21:34
Nem szeretném ha a lányom beállítana romával,de ahogy neveltem nem is fog roma fiúval keveredni.
2010. szept. 26. 20:38

A szomszédunk egy roma család. Van a ház urának egy idős (kb. 80 éves) felesége. Azért vette el, mert vagyonos volt és mindent ráíratott. Van neki egy 40 körüli (nem tudom megállapítani mennyi lehet, mert nem úgy öregszenek mint mi) felesége is. Ettől van 4 gyermeke. Igen ám, de ez kevés volt neki. Magáévá tette az ifjabbik asszony korábbi kapcsolatból származó lányát is. Ő lett a harmadik felesége. Tőle 3 gyermek van. Amikor a legidősebbet szülte még nem volt 18 se. És így éldegélnek boldogan 11-en.

Az öreg semmit nem csinál. Csak beül a kocsiba és vezet. Ha hazaér dudál, hogy engedjék be. Még az utánfutót is az asszonyok akasztják a kocsijára. És még mesélhetnék...

42. 6b10d58428 (válaszként erre: 24. - Ecb0a96a08)
2010. szept. 26. 20:26
Köszönöm, hogy mégis leírtad az emlékedet! :)
41. ecb0a96a08 (válaszként erre: 34. - 03755e6896)
2010. szept. 26. 20:07
Igen... a férjed, és a családja asszimilálódott... mert a többségi társadalom ezt várja el tőlük. Kb a magyarokkal is ez történt ezer évvel ezelőtt. Csak sajnos útközben nagyon sok minden elveszik. Mondjuk a magyaroknak a magyarsága...történelme, írása, gyökere.
40. 03755e6896 (válaszként erre: 35. - Bri*)
2010. szept. 26. 20:02
Persze sok a rossz példa,de én nem is szeretnék senkit sem meggyőzni,én csak leírtam ,amiben én vagyok benne :)
39. 03755e6896 (válaszként erre: 33. - Bri*)
2010. szept. 26. 20:01
Erre csak azt tudom mondani,hogy ugye a sógornőm ,a férjem húga 22 évesen még szűz volt,azt sem tudta,hogy mi az a discó stb.Már együtt él egy fiúval már 6 éve,rendesen dolgoznak. Még gyerek sincs.Tehát nem az van ,hogy 16 évesen 4-5 kisporonty szaladgált körülötte. :)
38. ecb0a96a08 (válaszként erre: 37. - Ecb0a96a08)
2010. szept. 26. 20:00
És persze nem a tizenévesekre, hisz a lányom is már 24 éves.
37. ecb0a96a08 (válaszként erre: 33. - Bri*)
2010. szept. 26. 19:57
Hát ez inkább érzés, mint magyarázható dolog. De, pl.: mesélt olyat, hogy a fiú karolt belé, ha mond valamit a lányom, nem mond ellent a fiú. Valahogy nincs meg bennük az a határozottság, ami férfivá teszi őket. És itt most nem a durvaságra gondolok.
36. 04e95f637a (válaszként erre: 34. - 03755e6896)
2010. szept. 26. 19:51
A férjemnek egyetlen "hülye" cigány szokása van, mégpedig az, hogy nagyon sokat kell főznöm. Mindenből dupla adagot, mint amennyit megennénk. És ez azért van, ha valaki betoppan, meg tudjuk kínálni ennivalóval---DETTO nálunk ugyan ez van!Mellesleg vérig tudok sértődni ha nem ül le,és nem issza,eszi meg amit elé rakok!Utálom,és fejbe tudnám vágni,mikor valaki azt mondja:NEM KÉREK MOST!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook