Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rh-összeférhetetlenség fórum

Rh-összeférhetetlenség (beszélgetős fórum)


2019. máj. 17. 08:23
Megtaláltam a klinika oldalát,ahol műtöttek,irtam nekik egy emailt,hogy a papirjaimat esetleg el tudják e kuldeni,es hogy miért.Es visszairtak, hogy nem volt szükséges az injekció beadása, mert 0 rh pozitiv vagyok..Én mindig is abban a hitben voltam ,hogy negativ vagyok...De most meglepődtem..
20. Channa* (válaszként erre: 17. - AppIe)
2019. máj. 16. 21:05

Ez részemről nem bezzegelés, hanem memória.

Pontosan emlékszek egy csomó dologra, még arra is, ahogy fél évesen kifúrták a fülemet, hogy egyes eseményeken mi történt, milyen ruhába voltam és még sorolhatnám.

Ez van:)

A nagyon fontos dolgokra meg főleg emlékszek.

Volt pár altatásos műtétem, ami után néhány óra kiesett, pedig azt mondják fent voltam, ezért kérek mindenről papírt, mármint dokitól, illetve kikérdezem.


Úgy 10 éve kikértem a Heim Pál kórházból a záró jelentésemet, mert bár emlékeztem rá, hogy a vesémmel voltam bent és arra is, hogy mi történt bent velem, de nem tudtam a diagnózist. A szüleim nem élnek már régen, így nem volt kitől megkérdeznem. A papírokon minden rajta volt még az is, hogy barátságos, de sírós kislány voltam, hiányoltam a szüleimet, de játszottam a benti gyerekekkel. Na meg a diagnózis, a vizsgálati leletek, gyógyszerek, amiket kaptam, stb. 1972-ben volt ez, azaz 40 év után is be lehet szerezni az ilyeneket, ha nagyon akarjuk és fontos...

19. Guruljka (válaszként erre: 17. - AppIe)
2019. máj. 16. 08:39

Császármetszés után az első ébredéskor a szobatársam értelmesen megkért, hogy hívjam fel a férjét, és a telefonszámot is lediktálta, aztán visszaaludt.

Amikor újra felébredt, nem emlékezett erre. (Igaz, én sem értem el a férjét, valaki már megelőzött az infóval, és már úton volt a kórházba. 88, még a mobil előtti idők!)

18. AppIe (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2019. máj. 15. 23:47
Egesz biztosan van nyoma.
17. AppIe (válaszként erre: 15. - Lily1987)
2019. máj. 15. 23:46

En az altalas utan olyan hulyesegeket beszeltem, hogy anegdota lett belole. Aztan meg elaludtam. Es ahogy elmeseltek, en tobbszor felkelni akartam, csak nem tudtam, majd a kovetkezo mozdulatnal mintha minden rendeben lenne. Majd visszaestem miutan minden mozdulatom rendezett volt.

kapja be mindenki, aki "bezzeg szules utan", mert tudtommal ok nem benarkozva voltak.

Es valamikor a legkisebb bajom...

16. Guruljka (válaszként erre: 15. - Lily1987)
2019. máj. 15. 23:44
Szerintem ha ez 6 éve volt, van esély, hogy másolatot kapj a zárójelentésről, abban benne kell lennie.
15. Lily1987 (válaszként erre: 14. - AppIe)
2019. máj. 15. 23:36
Köszönöm,ez így igaz..Elég fájdalmas volt lelkileg,ezért vannak homályos részek.De arra emlékszem,hogy fenékbe nem.kaptam szurit.Azért gondoltam,hogy a műtét után,mig aludtam,esetleg vénásan adták be ( mert altatni ugy altattak),es ha már bent volt a kanül,(nem tudom jol.irom e) akkor egyúttal beadták azt is..mivel Ausztriában történt a dolog,igy olvastam egy német oldalt,ahol az állt ,hogy vénásan.is szokták adni...Azota egyfolytában ezen gondolkodok,es probalom magam.nyugtatni,hogy biztosan beadták,hiszen ez kötelező,ráadasul egy magánklinika,ahol gondolom jobban odadigyelnek a dolgokra..
14. AppIe (válaszként erre: 9. - Channa*)
2019. máj. 15. 22:26

Az ember agya gyorsabban torli a negativ elmenyeket, mint a pozitivat. Ez teny. Es az evolucio logikaja, hogy tul kell elni.

Ki akar emlekezni egy nem kivant abortusztra? Gondolod, nem volt eleg baja?


Amugy orvos...

13. Guruljka (válaszként erre: 9. - Channa*)
2019. máj. 15. 15:01

Az én legkisebbem 29 éves, de nem emlékszem laborértékekre, habár nálam nem volt probléma.


A kérdező szerintem is forduljon orvoshoz.

12. kisj (válaszként erre: 5. - Lily1987)
2019. máj. 14. 20:16

Altatásban biztosan nem kaptad, és vénásan se. Ezt mindig utólag adják és külön szólnak arról, hogy mit kaptál.

(én is 0 RH negatív vagyok)

A babavárást orvossal beszéld meg, de szerintem nem lehet kizáró akadály.

11. Lily1987 (válaszként erre: 9. - Channa*)
2019. máj. 14. 20:05
Mint irtam nem tudtam németül,es lelkileg annyira kivoltam,hogy sok minden homalyos..es akkor meg foggalmam sem volt erről az Rh összeférhetetlenségről,azért nem foglalkoztam vele..arra emlekszem hogy szurit.nem kaptam,de mivel altatásban voltam,igy arra sem.elkezhetek hogy vénásan kaptam e mig aludtam...köszönöm a te hozzászólásodat is..
10. globus
2019. máj. 14. 19:38
2019. máj. 14. 19:27

6 éve történt és úgy beszélsz róla, úgy emlékszel rá, mintha 100 éve történt volna.


Az én gyerekem 30 éves és mindenre pontosan emlékszek (a terhesség kezdetére, a vizsgálatokra, az értékekre és még sorolhatnám).


Gondolom tudtad, akkor is, hogy rh- vagy, ugye? Miért nem akkor foglalkoztál vele?

Nem emlékszel, a papírok elvesztek...


Na, mindegy is. Ne itt a hoxán akard megtudni a tutit, hanem beszélj orvossal!

8. tyityu (válaszként erre: 7. - Lily1987)
2019. máj. 14. 16:58
Nem vagyok orvos, meg kellene beszelned egy orvossal. En ugy tudom, hogy ha az elozo terhesseged rh+ volt es a kovetkezo szinten az lesz, akkor ha nem kaptal szurit akkor az szervezeted kiloki az embriot, tehat elvetelsz. Nem tudom milyen modon tudjzk ezt az orvosok megakadalyozni, lehet, hogy van ra megoldas, nem vagyok orvos. Persze ha a parod szinten negativ, akkor semmi gond, a baba tuti negativ lesz. Beszelj egy orvossal
7. Lily1987 (válaszként erre: 4. - Tyityu)
2019. máj. 14. 16:21

Sajnos költözés miatt elkeveredett a leletem..Fenékbe tuti nem kaptam szurit,szóval ha azt vénásan nem adják be,akkor nem kaptam.

Ez azt jelentené,hogy nem lehet már babám? Vagy így is ki tudnám hordani,ha pl terhesség közben kapnék ilyen szurit?

6. tyityu (válaszként erre: 5. - Lily1987)
2019. máj. 14. 15:54
Szerintem mindenkepp beszelj egy dokival mielott belevagtok a baba projektbe. Mint irtam szerintem terhesseg elott is meg tudjak allapitani, hogy termelsz e ellenanyagot. Alapbol 50% az esely, hogy az abortuszos embrio a te vercsoportodat orokolte, akkor semmi gond. Ha megis termelsz ellenanyagot, akkor a doki megmondja, hogy mi a teendo.
5. Lily1987 (válaszként erre: 4. - Tyityu)
2019. máj. 14. 15:49

És olyankor már nem is fogok tudni kihordani babát? Mármint ha nem kaptam ilyen szurit?

Műtét utan biztosan emlekszem hogy nem kaptam..ha kaptam is,akkor az altatasban volt..de azt nem hinném h fenékbe kaptam volna,mert azt ereztem volna utana ...esetleg vénásan

4. tyityu (válaszként erre: 1. - Lily1987)
2019. máj. 14. 15:36

Szia! En is rh- vagyok, elso babaval terhes. Tenyleg kotelezo szurit kapni, abortusz, veteles eseten is, ha a baba pozitiv volt, akkor a szervezeted ellenanyagot termel, es « kiloki » a kovetkezo rh+ embriot. Abortusz, veteles, szules utan max 72 oraval be kell adni ezt a szurit.

Szerintem a leleteidben benne kell lennie, hogy megkaptad e. Aztan gondolom, hogy abortusz eseten is meg kell adnod a vercsoportod, akkor tudtak, hogy negativ vagy es gondolom megkaptad.

Egyebkent nekem elso terhesseg, sem abortuszom, sem vetelesem nem volt, de minden honapban mennem kell vv-re hogy a szervezetem nem termel e ellenanyagot. Most vagyok 27 hetes, es par napja voltam olyan vv-en amibol meg lehet allapitani a baba vercsoportjat. Meg varom az eredmenyt, de ha rh+, akkor mostantol a szulesig minden honapban meg kell kapnom ezt a szurit elovigyazatossagbol+ majd a szules utan is. Csak azert irtam le, mert ezt komolyan kell venni.

Egyebkent en azt hiszem, hogy terhesseg elott is elmehetsz vv-re es megnezik, hogy termelsz e ellenanyagot az rh+ ellen. Ha igen, akkor nem kaptal szurit es az embrio rh+ volt.

3. Schila28 (válaszként erre: 1. - Lily1987)
2019. máj. 14. 15:33

Szia!Nekem is A negatív a vércsoportom.

Minden szülés,abortusz,illetve műszeres befejezés(missed ab) utàn adnak egy Anti D nevű injekciót farba..mivel akkor a szervezeted ellenagyagot termel,ezt kivédve adjàk minden alkalommal..Azt még nem hallottam,hogy infúzió formàban adjàk be..Ha nem kapod meg véletlen gondot is okozhatnak vele..ez a kérdés nàlam is felmerült,mivel többször elvetéltem.,viszont nekem màr vannak gyerekek,de ők az előző kapcsolatokból..

2019. máj. 14. 14:42
..
2019. máj. 14. 14:42

Sziasztok

Kb 6 éve volt sajnos egy abortuszom,Ausztriában egy magánklinikán. Sajnos akkor még nem tudtam németül,egy tolmács kiséretében mentem..Lelkileg nagyon megviselt,nem is nagyon emlékszem már hogyan történt. A napokban hallottam valakitől hogy abortusz után is szoktak adni szurit ,ha Rh negativ a vére a "anyának"

Nekem Rh negativ,de nem emlekszem hogy kaptam volna ilyen szurit.Lehetséges az,hogy vénásan kaptam,míg altatásban voltam? Vénásan altattak, nem altatógázzal..Adhatták akkor? Igazábol a véremet meg sem vizsgálták..az abortusz előtt kaptam kismama könyvet,de abba sem irtak bele hogy mi a vercsoportom,és arra sem emlekszem,hogy vért vettek volna..Nemsokára szeretnénk gyermeket a párommal,és nagyon bizonytalan vagyok,hogy nem lesz e baja a babának,ha annak idején nem kaptam meg ezt a szurit. A kérdésem az lenne,hogy lehetséges e hogy vervizsgálat nélkul altatásban vénásan beadtak a szurit? Illetve ha nem adták be ,akkor ez gondot fog okozni a későbbiekben? Az abortuszom az első terhességem volt.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook