Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rettegek az ovitól! fórum

Rettegek az ovitól! (beszélgetős fórum)


19. 828429ecdc (válaszként erre: 1. - Kicsilányka1984)
2010. okt. 20. 12:37
Hát igen én ugyanígy éreztem, gondolom neked is otthonról megy a gyerek oviba.Nekem is folyamatosan az járt a fejemben mi lesz ha bántják a gyerekek vagy az óvónők és ő el sem mondja majd, mert fél.Mi lesz ha olyan lesz mint a tesóm barátnőjének a fia, ő is egyedüli gyerek és csak ül az oviban nem játszik senkivel.Szóval tele voltam kétségekkel.Aztán jött az ovi.Vegyes csoport nagyokkal volt ki a létszám 10 nagy és a mi kicsi gyerekeink.A nagyok segítettek nekik öltözködni, megtanulni a szabályokat.Az én eleven gyerekemet, pedig agyon dícsérték, hogy ilyen hamar még egy gyerek sem szokta meg a házirendet.Kicsi fiam aki itthon alig evett a játszás miatt, csak a kedvenceit, ott 3× kért mindenből, meg ült és mondta hogy mikor jön már valaki mert nagyon éhes vagyok.Pedig elég jól élünk itthon mindent megkap.Mégis ott szívesebben eszik.Az alvással vannak gondok de én sem aludtam az oviban egy napot sem.A nagyok imádták mert megcsinálta velük a rosszat, a kicsik bálványozták, 3 lány szerelmes belé mai napig mindig más.És azzal jön haza, hogy ez meg az puszilta meg a mosdóban.Őt a lányok nem fordítva.És ez így megy már több mint 1 éve.A nagyok elmentek suliba és most azt hiszi ők a nagyok, mindenben segíteni akar a dadának.Pedig újra kiscsopisok mert késtek 1 évet.Ja és nyilt napon voltam amikor 2 kislány összeverekedett sírva, hogy ki legyen a fiam párja.Szóval minden félelmem elmúlt és dagadok a büszkeségtől.
2010. okt. 20. 09:19

Az Én kicsi lánykám imádja az ovit,a közösséget....csak nagyon sokat betegeskedik...:(

Nem piszkálják,mondjuk mondták neki,hogy buta vagy ilyesmi...de szerencsére ő nem veszi fel az ilyeneket...tegnap már úgy jött haza,hogy ezt kérdezték tőle:"leszel a barátom?"

ennél nagyobb öröm nincs is..láttam átölelik mikor bemegy stb..:)nem kell aggódni...a kicsik hamar beilleszkednek,ezért fontos kiscsoporttal kezdeni és nem megvárni az 5 éves kort..és ne nagyon váltsuk az ovikat,ha nincs szükség rá....


Szép napot!!:)

17. tündér74 (válaszként erre: 1. - Kicsilányka1984)
2010. okt. 20. 08:29

Szia!

Természetes dolog, ha biztonságban szeretnéd tudni a gyermekedet, de rettegni tényleg nem kellene. Kisfiam novemberben fogja kezdeni az ovit és én is sok mindentől tartok, de nem mutatom neki.:)

Sokat mesélek neki az oviról, könyvből is (Bartos Erikától vannak tök jó kis könyvek) és azt is szoktuk játszani, hogy én vagyok az óvónéni és mondom, hogy most miket fogunk csinálni az oviban. Valamint sokszor elmegyünk az óvoda felé és megnézzük a gyerekeket. Fontos a lelki felkészülés.

2010. okt. 20. 08:09

Mint ahogy többen irtak mar... Nem szabad rettegned, mert az a gyermek is eszreveszi. Az elet rendje, hogy minden gyermek egyszer el kezdi az ovodaba jarast. Hidd el igy nem fog rettegni a többi gyermektöl, jobban fog tudni szocializalodni.

Amugy nem ertem miert kell az utobbi evekben az ovoda kezdestöl igy "parazni". Korabban teljesen termeszetes volt, hogy a gyermek 3 evesen bekerült az ovodaba, es akkor semmifele beszoktatasi lehetösegröl nem volt szo. A szülö bevitte a gyereket, rohant a munkaba, majd utana a gyerekert. Mi igy is felnöttünk!

15. andi6020 (válaszként erre: 1. - Kicsilányka1984)
2010. okt. 20. 08:04
Ne rettegj! Jó lesz az! A rettegést halaszd az iskolakezdésre! Az sokkal rázósabb! :-) Na jó, ez vicc volt, de tényleg ne aggódj, mert ráragasztod a parádat a gyerekre! :-)
2010. okt. 20. 07:40
A kislányom is most kezdte az ovit,előtte elmagyaráztam hogy miket kell majd csinálni,kaja,játszás,móka,pisi-kaki,ebéd,alvás,uzsi,és Anya már megy is érte...Megértette.Imád oviba járni.Igaz az első napot én sírtam végig....helyette!
2010. okt. 20. 07:19

Szép napot!!

Hát, nem tudom, nálunk itt 5-6 óvoda van. Nem is nagyon nézelődtem, beírattam abba, ami szimpatikus volt. Az óvónéniket ugyan nem én választottam, mert adva voltak, de úgy érzem (remélem, nem ér majd csalódás) hogy jól helyre került a kisfiam.

Mi hétfőn kezdtük a beszoktatást, és ma már ott is eszik:)

Jövő héttől pedig ott is alszik, és csak du. megyek érte. Mi ugyan bölcsibe is jártunk, nekünk talán azért zökkenőmentesebb a beszoktatás. Tegnap is fél 10-re vittem, és délre mentem érte, egy szava sem volt, mikor elmentem csak annyit kérdezett: Hova mész anya?

Mondtam neki: Nemsokára jövök érted.

Visszafordult játszani, én meg hazajöttem.

Sok szülő retteg az új dolgoktól (óvoda) de nem szabad. A gyereknek, ha jó óvónőket fog ki (és, miért ne lehetne ilyen szerencséje?!) akkor nagyon fogja szeretni!!!

Persze, mindenhol vannak kezelhetetlen, "rosszacska" gyerekek, hazudnék, ha azt állítanám, hogy ilyen nincs. Azért vannak az óvónők (többek között) hogy ezzel is számoljanak...

Ne izgulj, nincs okod rá, nagyon kevés az olyan gyerek, aki vmi miatt nem szereti az óvodát!!!

2010. okt. 20. 06:53
Egyébként már most beszélgess el vele az oviról, nem kell benne túlzott várakozásokat ébreszteni sem, hanem csak felkészítgetni arra, ami valóban vár rá. Pl. majd ha óvodás leszel, akkor sok szépet rajzoltok a gyerekekkel ezekről az őszi fákról...stb. Mondd el neki többször, miért van rá szükség, hogy oviba járjon (ne csak az jöjjön le, hogy muszáj, meg neked fontos, hanem hogy neki milyen jó lesz).
2010. okt. 20. 06:49
Na meg ez a dolgok rendje, nem?
2010. okt. 20. 06:48
Az én kányom szeptemberben kezdte az ovit, és nagyon szereti. A férjemmel kb 10 oviból választottuk ki ezt az egyet, de első látásra mindketten azt mondtuk, hogy ez lesz az igazi. És bevált! Bízz az óvónénikben, akiket választottál. Tuti, hogy a lányodnak tetszeni fog, ha neked is tetszik. Egy biztos: Én jobban bőgtem az első napokban, mint a gyerek, mivel ő nem is nagyon sírt... :)
9. honeywald (válaszként erre: 1. - Kicsilányka1984)
2010. okt. 20. 06:43
óvónéni leszek :) hidd el, olyan szakmai hátterünk van, hogy el sem hinnéd! ne félj :) mondogatni kell a kicsinek h milyen jo lesz, sok uj játszótársa lesz, stb :) még olyan előírások is vannak, hogy heti szinten mennyi gyümölcsöt kell kapniuk stb! mire fejlesztik ott őket ugy h észre sem veszik, mert játék az egész! butaság lenne félni, a gyereket is biztatni kell majd! a bezsoktatás igen, nehéz dolog, dehát kinél könnyűű... esetleg könnyebb lesz, ha manapság bölcsibe iratod..nem kell sokat, elég délig. az már valamiféle beszoktatás neki is, mert sok uj kisgyerekkel lesz együtt, hozzászokik a közösséghez, hamarabb fog szocializálódni. engem is igy kezdtek el szoktatni, hogy délelőtt igy anya kialudta végre magá, és magával is tudott foglalkozni, majd jött értem. ne félj!
2010. okt. 20. 06:17
csatlakozom. nem szabad félni mert megérzi a gyerek és ő is félni fog. az enyém most ősszel kezdte az ovit, az elején abeszoktatás alatt volt egy kis sírás de nem volt semmi gond. jó ovit és óvónőket választottál biztos vagyok benne. ha az óvónők szimpik nagy gond nem lehet
2010. okt. 20. 05:51

Szia!

Az én kisfiam 3 hete kezdte a bölcsit,még csak 2 éves 4 hónapos,de egyre jobban szeret már menni.Eleinte nem akart,sírt,mikor otthagytam,de a héten már örömmel ment be és nagyon szereti a Szilvi ovó nénijét:)Igaz,eddig majd minden nap elmondta,hogy nem akarok obikába menni,és sokszor majdnem hajlottam is rá,hogy akkor nem fogom bevinni,majd köv.nap.,de láttam,mikor ottmaradt,hogy hogy elvolt,ő meg elmesélte,hogy ragasztottak,rajzoltak,ettek,pihentek stb.Az ovó nénik is azt mondták,nyugodjak meg,nem sír,jól érzi magát,nincs vele semmi baj.Elindulni nehéz vele,de ha ott van,akkor jól érzi magát a gyerekek között.És mindig bíztatom,hogy milyen jó az ovi és mennyi mindent lehet ott játszani.

2010. okt. 20. 00:21

Csatlakozom az előttem szólókhoz: Ne parázz! Miért kell rögtön a legeslegrosszabbra gondolni? (A gondolatnak teremtő ereje van!) Egész életemben mindig jót és szépet képzeltem el az új dolgokról, amiknek mentem elébe - és lám! :-) Mondhatom, nem ért csalódás szinte sosem.

Az én gyerekeim 2 és fél évesen kezdték az óvodát, első nap otthagytam őket egész napra - ettek, játszottak, aludtak - semmi baj nem volt. A nagyobbik már nagycsoportos, a húga középsős, és nagyon szeretnek óvodába járni. Bízz az óvónőkben, bízz a gyermekedben, bízz saját magadban, de legfőképp bízz a Jóistenben! :-)

5. Éva7407 (válaszként erre: 1. - Kicsilányka1984)
2010. okt. 19. 23:55

Szia!

Én is rosszul voltam még a gondolattól is,de hidd el nem szabad ezt csinálni,mert ha nem is mutatod a pici előtt megérzi.És valószínű,hogy te sokkal jobban félsz aggódsz,rettegsz az elválástól,de simán fog menni minden.

Csak nyugodtan,minden rendben lesz!!:))

4. mamcili (válaszként erre: 1. - Kicsilányka1984)
2010. okt. 19. 23:49
gyerekkori rossz tapasztalat?
2010. okt. 19. 23:33

hűűűűűűűű.Azért egy óvoda nem a diliház és a börtön keveréke.:S


Ha már előre sokkolod magad,akkor ezt a gyerekre is ki fogod vetíteni!


No para,ha valami nem jó,akkor átviszed másik oviba.

2. veledjooo (válaszként erre: 1. - Kicsilányka1984)
2010. okt. 19. 23:32

Ne rettegj, mert a kislány is átveszi!

Miért bántanák? ... kedves mosolygós óvónéniket kap (mert olyant választasz), akik szeretik és örömmel várják reggel. Sok barátja lesz, akikkel játszhat... kislányok, kisfiúk... sokat mesél majd neked és Te örömmel fogod hallgatni... és boldogságosak lesztek! :) Így tessék hozzáállni, és akkor ez lesz! Tapasztalat... :)

2010. okt. 19. 23:29

Márciusban lesz a lányom

3 éves,de én már most rettegek! mi van ha bántják?piszkálják?vagy nem jó közösségbe kerül???

tapasztalatokat várok hasonló anyukáktól akinek most ovis a gyerköce:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook