Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rettegek a szüléstől. fórum

Rettegek a szüléstől. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
36. Csillagszem38 (válaszként erre: 35. - Ghost👻)
jan. 19. 12:25
:DDDD
35. Ghost👻 (válaszként erre: 34. - Csillagszem38)
jan. 19. 12:16
Bocs,de nekem nem volt az. Nem hazudtam.
34. Csillagszem38 (válaszként erre: 4. - Ghost👻)
jan. 19. 12:15
De igen, a szülés is nehéz, ne hazudj neki. :)
33. Csillagszem38 (válaszként erre: 15. - 55Judit)
jan. 19. 12:14

ahh...


imádom a generációs különbségeket....

jan. 19. 12:10

Én is, pedig már kétszer szültem :DDD


Csodálatos élmény! De fel kell rá készülni testileg és lelkileg is. :) Bármikor újracsinálnám. :)


Természetes, hogy így érzel!

31. Shukran (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 19. 10:30

Nekem egy szülésem volt, többen kérdezték, félek-e? Nem féltem, mert nem tudtam milyen lesz.

Amikor megszületett az az öröm, az a jóleső érzés, hogy van egy aranyos kisbabám, semmihez nem hasonlítható.

Abban a pillanatban számomra teljesen törődött minden szenvedés, amit addig átéltem.

Csak a baba számított, és nagyon, nagyon boldog voltam.

30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Libikóka)
jan. 19. 10:21
Köszönöm
jan. 19. 10:21
Nagyon szépen köszönöm.🩷
28. libikóka (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 19. 10:19

Max egy pár óra az életedből.


Ne olvasgass sokat erről.


Élvezni fogod ahogy nő a pocak,,gratulálnak,megdícsérnek.

Amikor meg ott leszel ,egy célod lesz,,kint legyen.

jan. 19. 10:19

Szia! Szerintem ez a legjobb alap! :-) Az, hogy el tudod képzelni már most, hogy anyuka vagy, aki figyel a gyermeke igényeire.


A szülésről annyit, nekem az volt lelkileg a legnagyobb segítség, amikor kimondtam magamban, hogy "Oké, ez most elindult, ez a baba ma meg fog születni, innentől már nincs visszaút!" És tényleg! :-D Valahogy így jobban tudtam figyelni a következő pillanatra - de mindig csak a következőre.


Szóval drukkolok, és hidd el, jó anyuka leszel!

jan. 19. 09:58
Igen nagyon szeretnék. Mindent megszeretnék adni neki amit én nem kaphattam meg nem csak tárgyilag hanem érzelmileg is. Figyelem törődés, játszás minden ami kell egy gyereknek.
jan. 19. 09:32
Szerintem sokan vannak ezzel így. Egyáltalán te szeretnél gyermeket vállalni, úgy igazán? Szerintem ez az első kérdés. Ha igen, akkor egyszer megtanulod kezelni ezt a félelmet, ha nem, akkor az is lehet ok, hogy ennyire rettegsz. Sokáig én is rettegtem a szülés gondolatától is, majd rájöttem, hogy igazából nem is szeretnék gyereket. Azóta is borzasztónak tartok sok szülés"élményt", de már nem tölt el szorongással.
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Bichi)
jan. 19. 09:17
Teljesen megértem. :) igazad van
jan. 19. 09:05
Előtted sokan kibírták már.
22. Bichi (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 19. 08:51

Mindenki változik, ha gyereke lesz, és az érzései sem olyanok lesznek a saját gyerekével kapcsolatban, mint a sajátjával.

Egyébként meg biztos kimutatja, hogy szeret, különben nem lennél vele, csak esetleg máshogy, mint a többi ember.

Én nő létemre sem mondogatom, ha mégis, akkor is csak azért mert tudom a férjemnek jól esik, de érzem, hogy ez a kimondás tőlem nem őszinte, hisz magamtől nem tenném, inkább kimutatom máshogy. Ez van, mikor két embernek más a szeretetnyelve :DDDD

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Flóra76)
jan. 19. 08:48
Köszönöm neked is. 🩷
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Channa*)
jan. 19. 08:47
Amiket leírtál minden egyezik nála, simán elhiszem hogy akkor is ilyen lesz mert most is az attól hogy nem mutatja ki túl jól. Köszönöm hogy rá ébresztettél, hogy ez is kincs. Mindig tiszteletük egymást és ő pedig mindig udvariasan viselkedik. Köszönöm mégegyszer, és a többit is.
19. Channa* (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 19. 08:36

Nyugi! Felesleges előre félni! Majd ráérsz, akkor ilyeneken gondolkodni, ha ott leszel.

Itt is vagyunk sokan, akik kibírták;)


Ha a párod szeret, megvan benne az ami neked elegendő arra, hogy tudd szeret és gondoskodó, akkor semmi hátrányod nem lesz abból, hogy nem percenként mondja, hogy szeretlek;)


Mi a nagy segítség ilyenkor? Pl. az, hogy nem veszi félvállról azt, hogy terhes vagy és a szülést sem. Nem úgy fogja fel, hogy ez semmiség. Nem azt mondja, hogy szülés után azonnal csinálj meg mindent, legyél olyan, mint terhesség előtt, stb.


A terhesség nem betegség, de azért ilyenkor a nők mások lesznek testileg és lelkileg is. Nem kell körbeugrálni egy terhes nőt, de egy férfinek tudnia kell, hogy azért nem árt egy kis figyelem. A szülés egy természetes folyamat, de nagyon kimeríti a szülőnőt, így utána azért idő kell, hogy összekapják magukat.

Tehát, egy férfinak ezt kell tudnia jól kezelnie. Ehhez nem kell, hogy kimutassa az érzelmeit, csak tegyen úgy, ahogy kell;)

18. Flóra76 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 19. 08:31

Nem kell félni, illetve félhetsz, de minek, túl leszel rajta.

Én császárral ikreket szültem.Előre nem gondolkodtam, nem stresszeltem magam, ment minden a maga útján....

jan. 19. 08:26
Köszönöm szépen mindenkinek, aranyosak vagytok.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - 55Judit)
jan. 19. 08:25
Nem gúnyolódásként mondtam. :) Köszönöm hogy a mondandóm lényegéból csak ez maradt meg...
15. 55Judit (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 19. 07:25
Ha szeretettel várjátok majd a gyermeket, azt a kis ragyogó csillagot, eszedbe sem jut majd projektnek nevezni.
jan. 19. 07:10
Teljesen megértelek. Szerintem mindenki, de túl leszel rajta. Jó egészséget kívánok nektek.
13. Borian (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 19. 07:02
Én is rettegtem, de természet, vagy a gyerekeim figyelmessége (?) megoldotta... Mindkét babám faros volt, ezért császárral szültem. Mivel nekem ez megváltás volt, jól éltem meg, pikk-pakk felépültem utána, örülök, hogy így történt... (vegán-zöld természetes-otthonszülős-ősanyák most szabad szörnyűlködni)
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Enissa)
jan. 19. 01:31
A párom nehezen mondja ki és mutatja ki az érzéseit. Ha később baba projekt lesz akkor nem lesz hátrány érzelmileg belőle? :/ Bár dolgozik rajta hogy ne ilyen legyen, de gondoltam megkérdezem. Vagy mire értetted hogy nagy segítség?
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Szasza4)
jan. 19. 01:28
Egyetértek.
jan. 19. 01:26
Én értettem egyébként és mosolyogtam is ezen szóval a cél megvolt. A többiek viszont aranyosak hogy féltettek és egyetértek velük. Valahol lehet tapintatlanság is.
jan. 19. 01:23
Nem vagyok még várandós, viszont a gondolata rémiszt el. Értettem a viccet viszont lehet másba ez a komolytalanság lelki törést csinál. Kérlek légy tapintatos és figyelmes.
jan. 18. 22:44

Megütött ez a maróan sértő, hányaveti, odadobott megjegyzés! Ritkán szólok beszélgetős fórumhoz, csak olvasgatok, és megjegyeztem, hogy nem igen láttam eddig a részedről az empátiának még az írmagját sem!


De viszont azt láttam/olvasom naponta, hogy ott ahol megjelennek a nadrágosok, elől sliccel, ott már változik a "hangnemed!" Amely átvált flörtölésbe, jópofizásban, önmutogató, kacér, magakellető viselkedésbe, vihorászásba, komolytalanságba. Pedig a kevesebb, néha több! Mindenki azt csinál amit akar. Úgy viselkedik ahogy akar, szíve joga! De ez a sok negatív megítélés, neked sem esik jól?! Mint ahogy a fórumindónak sem a pikírt megjegyzés tőled!

jan. 18. 22:12
Szerintem én is rettegtem. Aztán úgy alkult, hogy vágtak, mert az NST szar lett, méhszáj meg zárva volt. Állítólag ez is szar, van, aki szerint rosszabb, mint a hüvelyi úton szülés, de igazából ez is kibírható, szerintem nem is vészes.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook