Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rendkivüli felmondasnál jár munkanélküli segély? fórum

Rendkivüli felmondasnál jár munkanélküli segély? (tudásbázis kérdés)

24. edikee
2010. jún. 4. 20:35
,,,,,
23. edikee
2010. jún. 4. 14:01

sjn nincs mert ott mindenki utalt... de ez hosszúú

de ök bele mennenek a kozos megegyezesbe is azeert kell levelet fogalmaznom

22. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 19. - Edikee)
2010. jún. 4. 13:43
Rosszul tetted, hogy nem álltál munkába, mert amíg nem kapod írásban, nem szabad. Van aki melletted kimerne állni és tanúsítani, hogy nem engedték,hogy munkába állj? Sajnos, ha nincs akkor vesztes vagy, ha van akkor nincs mitől tartanod.
21. edikee
2010. jún. 4. 13:33
jaa ma vettem at a levelet es 5 napom van h visszakuldjem a valasz meg az igazolást
20. edikee
2010. jún. 4. 13:30
azt akarom megprobalni csak nem tok levelet fogalmazni....
19. edikee (válaszként erre: 16. - 9b10f3d7ff)
2010. jún. 4. 13:28
igen köszi ezt ertemcsak most mar az a bajom h 5 napon belul igazolnom kell a napjaimat tehat en 04 29 tol 05 16 ig eröl van igazolasom ugy h 05 03 tol 05 16 tol tappénz ezt mar vissza kuldeteem nekik csak azt nem értem h 29 mért kérik mikor szabadnapom volt szerintem ezt direkt csinélta a fonokom.... 16 tol meg nem vettem feel a munkát csaak ha a volt fonokom megmondja h nem meheteek oda akkor hol vettem fel volna a munkát....
2010. jún. 4. 13:27

Nekem járt. Nekem is így mondott fel a munkáltató és végig kaptam.

90 napig magasabb összeget kaptam, aztán kevesebbet, majd az utolsó pár hónapban meg csak azt a 25.ooo Ft körüli összeget kaptam. De egy évig végig kaptam.

2010. jún. 4. 13:24

most néztem meg az adófórum.hu-n

sajnos nem jár.


Abban az esetben nem jár ha a munkáltató mondott fel rendkívüli felmondással , és úgy van fogalmazva, hogy 90 napig.


Nem lehetne közös megegyezéssel megejteni ezt?


Egyébként a munkaügyi központok bővebb információt adnak.

2010. jún. 4. 13:18

Természetesen a felmondást meg kell indokolni. Az indoklásnak világosnak kell lennie, valós alapokon kell nyugodnia és egyértelműen ki kell tűnnie belőle, mi a felmondás oka. Amennyiben a munkáltató mond fel, lehetőséget kell adnia a munkavállaló számára, hogy védekezhessen az ellene felhozott kifogások ellen.


A rendkívüli felmondás jogát azonban nem lehet végtelenségig gyakorolni. Van egy nagyon fontos határidő, amit nem szabad figyelmen kívül hagyni. Ez pedig az okról való tudomásszerzéstől számított 15 nap. Azonban az ok bekövetkeztétől számított egy év elteltével, már nem élhetünk felmondási jogunkkal, akkor sem, ha az ok csak később jutott a tudomásunkra.


A rendkívüli felmondás - eltérően a rendes felmondástól - azonnali hatályú. Ez azt jelenti, hogy a munkaviszony azonnal megszűnik.


A törvény védi a munkavállalókat, hiszen ha a munkaviszonyt a munkavállaló szünteti meg rendkívüli felmondással, a munkáltató köteles annyi időre járó átlagkeresetet a részére kifizetni, amennyi a munkáltató rendes felmondása esetén járna, valamint alkalmazni kell a végkielégítés szabályait is.

A végkielégítés a munkaviszonyban eltöltött időtől függ, ez a törvény alapján az egyhavitól egészen a hat havi átlagkeresetig terjedhet. Mindezen felül a munkavállaló követelheti felmerült kárának megtérítését is.


A munkáltató rendkívüli felmondása során a munkavállalót nem illeti meg a felmondási, felmentési idő, az erre járó juttatások, a végkielégítés, és akkor is felmondhatnak a munkavállalónak, ha ő éppen betegszabadságát tölti, beteg gyermekét ápolja, terhes, vagy szülési szabadságon van.

15. edikee
2010. jún. 4. 13:18
es azert mert beteg lettem elotte két nap szabanapom volt nem tudta neki betelozni vagyis meg elötte beragott ram és nem vette fel a telefont aztan gepen keresztul valtottunk pár szót ott mmegjobban megsertödott betelefonalt a kozpontba h nem tud rrólam semmit ápr 28 óta aztan kaptam egy papirt h igazoljam a napjaimat mert rendkivuli felmonndasal azonnalmegszuntetika munkaviszonyom de viszont en majus 3 .atol voltam beteg 28 29 szabadnap volt ....de gepen keresztul kozolte a volt fonokom h oda nem mehetek vissza de viszont a kozpontbol meg kérik az igazolast...es mar egy hete nincs igazolasom de viszont v an 16 szabim kell nnekik egy papinom mert nem jelentem meg...
14. napkelet (válaszként erre: 1. - Edikee)
2010. jún. 4. 13:18
Ha a munkáltató mond fel rendkívűli felmondással, akkor 90 napig nem jár munkanélküli segély.
13. madul (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2010. jún. 4. 13:16

De bamba vagyok:-D

Én úgy tudom hogy jár.

2010. jún. 4. 13:15

Szerintem nem jár. (igaz nem akarok hülyeséget mondani)

Én közös megegyezéssel mondtam fel, 1 év és 2 hónap munkaviszonyom volt, 80 napig kaptam utánna m.segélyt

11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Madul)
2010. jún. 4. 13:10
már leírta :))
10. edikee
2010. jún. 4. 13:10
a munkáltatóm
9. madul (válaszként erre: 1. - Edikee)
2010. jún. 4. 13:07
A munkáltató vagy Te akarsz rendkívüli felmondást?
2010. jún. 4. 13:03
Nem akarok hülyeséget mondani, de rendkívüli felmondás cak nagyon indokolt esetben lehet, ha a munkavállaló súlyos hibát követ el és sztem annál nem jár munkanélküli. De lehet nem így van, csak nekem ez rémlik valahonnan
2010. jún. 4. 13:02

És a közös megegyezésnél is jár a m.segély.

Tudom,h nem ez volt a kérdés,de hátha a munkáltató időközben változtat.

2010. jún. 4. 12:57
Akkor jár. Kevés ideig, 3-6 hónap között úgy rémlik.
2010. jún. 4. 12:56
1 év 3 hónap
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Edikee)
2010. jún. 4. 12:47
Akkor jár, ha meg van a kellő munkában eltöltött időd.
2010. jún. 4. 12:44
a munkáltatóm
2010. jún. 4. 12:34
Ha Te mondasz fel akkor nem, ha a munkáltató akkor igen ..én úgy tudom.
2010. jún. 4. 12:31
Rendkivüli felmondasnál jár munkanélküli segély?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook