Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Rendkívül erös menstruációs görcsök ellen mit ajánlanátok? fórum

Rendkívül erös menstruációs görcsök ellen mit ajánlanátok? (tudásbázis kérdés)


1 2
48. borosk
2011. jan. 17. 22:28

Sziasztok,

leírom ide is a tapasztalataimat, hátha segítenek valakinek. Én nagyon sokat szenvedtem régen, kamaszkoromtól egészen 4-5 évvel ezelőttig, szinte szülési fájdalmaim voltak. Aztán elkezdtem megfigyelni néhány dolgot, és sok véletlennek is köszönhetem a "felfedezéseimet". Íme néhány:


- magnéziumpótlás (naponta 1-et, menzesz alatt többet is, segít a görcsök megelőzésében és a vér is egyenletesebben távozik)

- a nagy dózisú (1000 mg) C-vitamin csökkenti a fájdalmat

- a ligetszépe kapszula (naponta 1000 mg, menzesz előtti 2 hétben 2000 mg, nekem) nagyon sokat segített, nincsenek akkora fájdalmaim és csökkent a vér mennyisége is, valamint ájulásközelbe sem jutok

- ezek mellett alig kell görcsoldót szednem, szinte csak első nap vagy max. még 2. nap délelőtt. Nekem az Algoflex M vált be (ennek hiányában a sima Algoflex is megteszi)

- megfigyeltem, hogy a frontok közeledtével nem igazán használ semmi. Van egy B. . . Antifront nevű gyógynövényes kapszula, amit migrénes és frontérzékeny barátaim szednek migrénre és anyukám front esetén. Kipróbáltam, és nagyon nagyon hatásos elviselhetetlen menzesz-fájdalom esetén, amit valószínű frontok okoznak!! (egyébként nem vagyok frontérzékeny, ezért nem is hittem volna, hogy emiatt van, csak észrevettem, hogy pl. a szülési fájdalom-szerű nagyon erős fájdalmaim idején általában vihar van. . . ha belegondoltok, a szülések is megindulnak frontok esetén, tehát valamilyen hatással biztos van a női szervek folyamataira a front)

- azt is észrevettem, hogy ha sokat eszem, javítja a helyzetet, kevésbé akarok elájulni (még ha a kaja ki is kívánkozik elsőre) valószínűleg a vérnyomást emeli, és az alacsony vérnoymás meg a fájdalmat növeli

- ezeken kívül nagyon egészségtelen, de a kóla (nem zero, hanem a cukros) szintén nagyon jó fájdalomcsillapító, pont a cukor és koffein miatt, mert emeli a vércukorszintet és vérnyomást, ami ilyenkor a vérzés miatt eléggé leesik (a nagyon erős kávé szintén ezért jó)


Remélem, tudtam valakinek segíteni. Sok sikert!

2011. jan. 14. 05:59
a ridolt azért hagytam abba, mert megviselte a szívem. a cataflam jó de rá tud segíteni a merisztin kúp, recept nélkül is lehet kapni. egyébként nekem is azt mondták hogy a szülés helyrehozza. kati
2011. jan. 14. 00:29
Algoflex m
2011. jan. 14. 00:14
20 éves vagyok, 3,5-3 éve kezdett el nagyon görcsölni a hasam amikor megvan, hányingerem, hasmenésem van, szédülök, elájulok, minden bajom van. Cataflammal tömöm én is magam(sajnos), nekem sem segít semmi más, nemtudom mi lesz akkor ha állandó munkahelyem lesz, hiszen nem mondhatom azt, hogy " bocsi, havonta egyszer 3 napig nem jövök" ..Ti ezt hogy oldottátok meg?amugy meg a forró fürdőt ajánlom még,de én ilyenkor kb ki se kelek az ágyból, az a szerencsém, hogy csak 2 napig tart.Voltam nőgyogyinál, azt mondta, hogy semmi bajom, szülés után elmúlik!!Hát remélem...
2010. dec. 25. 14:55
Szia, MEXALEN nevű végbélkúp nekem nagyon bevált, vagy a Ridol, de utóbbi receptköteles.
2010. dec. 23. 12:35
Én Apranax gyógyszert szoktam bevenni, nőgyógyász írta, és bevált. Sosem fáj a hasam ha beszevem, és nem is görcsöl.
2010. dec. 23. 12:34
köszönöm!
41. wencus
2010. dec. 23. 12:34
Ridol cataflammal együttt,
40. a8972e6228 (válaszként erre: 39. - Puszedlii23)
2010. dec. 23. 12:33

Szia!


Igyál 3dl forrázott cickafark teát. Nekem bevállt. sose görcsölök 1-2óránál tovább. :-)

2010. dec. 23. 12:32
Mégis mi a fenét csináljak? Ma reggelre jött meg, gyógyszert is vettem be és kegyetlenül görcsölök. :(
38. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 37. - Dbc526ea53)
2010. febr. 14. 10:33
Köszönöm a tanácsot, ha már nem használ az új "technika", ez lesz a következő. :)
37. dbc526ea53 (válaszként erre: 36. - 66b8a86ae1)
2010. febr. 13. 19:54
Jótanácsképpen mondom,ajánlom Harasztosi Lászlót,és Főlleg kollégáit,pl.Kovács Leventét,hozzájuk hamarabb bejuthatsz és ugyanojan jók. A hugomnak és nekem is voltak nőgyógyászati problémáim,arra is nagyon jó. Nekem teljesen beállította a menstruációmat tökéletesre. Remélem segítettem..?
36. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 34. - Kiki8400)
2010. febr. 12. 16:23
Egy ideig én is használtam cickafarkot, de egy idő után már nem használt, sőt még hánytam is tőle, pedig gyógynövény nem szokott ilyen hatással lenni rám...:S
2010. febr. 12. 16:22
Én legutóbb a Troparin Combinatum-ot használtam, ami vény nélkül kapható és bevált. Nagyon jó. :)
2010. febr. 11. 15:08

Ami nekem használt:

Cickafarkfű tea

Melegítőpárna

Ligetszépe+alga kapszula

Cink kapszula

Ha minden kötél szakad : Buscopan folyamatosan adagolva

33. sajert (válaszként erre: 32. - Sly001)
2010. jan. 14. 00:02
Apranax az csodagyógyszer nálunk. Nemaz 550 gr-os, hanem a 225-ös van nálunk mindig. Ha bármink fáj, csak bekapunk belőle. Ha érzem hogy jön a migrén, már veszem is be, az esetek 99%-ban használ.Receptköteles!! Az Aleve-nek ugyanaz a hatóanyaga (gyógyszerész mondta, de azért akit érint kérdezzen rá), csak kevesebb van benne.
32. Sly001
2010. jan. 12. 17:42
Apranax 550mg filmtabletta...minden ismerősömnél és nálam is bevált.Egyik barátnőmet állandóan az ügyeletre vitték olyan görcsei voltak,utána írta fel neki ezt a háziorvos,és segített.30 db-os 1000 ft körül van.Gyulladáscsökkentő,láz-és fájdalomcsillapító is egyben.
31. Pocok:) (válaszként erre: 10. - Hirtelencsiga)
2010. jan. 12. 17:39
El kell h keseritselek,nekem semmit nem javult szülés után.A flector por viszint nagyon jó..olyan mint a cataflam csak erősebb!!
2010. jan. 12. 14:32

Hasizomgyakorlatot ajánlanék...persze nem akkor amikor megvan , hanem hetente 2-3x.....

Hidd el sokat segít , mert a méh körüli izmokat megerősíti....

Ezt saját magamon tapasztaltam ki...és most a lányomnak is ajánlom,mert neki nem használ se a meristin, se algo m, a nospa algoflexxel, vagy cataflam pedig csak ideig-óráig használ neki..

2010. jan. 12. 14:24

hát nekem a szülés cseppet sem segített a problémán :-(

ugyanúgy görcsölök, mint előtte

28. sajert
2010. jan. 12. 14:08

Nekem is 16 évesen azt mondta a nődoki, mikor kértem tőle valamit a nagyon erős görcseim ellen, hogy szüljek egy gyereket :-D.

Nekem az évek számával arányosan csökkentek a görcsök, szülésem óta végleg elmúltak. Tizenévesen, huszonéves elején még volt, hogy az ágyból alig bírtam kikelni (házidoki jött szurival), de aztán már gyógyszeresen magam is tudtam kúrálni. Meristint, Nospa-t szedtem.

27. Dócy
2010. jan. 12. 13:54
Én régen Meristint szedtem, az nagyon jó volt,de mivelhogy minden hónapbanazt szedtem, hozzászoktam, és utána nem használt.De ezt ki kell íratni.Algoflex-M az is jó.
2010. jan. 12. 13:27

Algoflex M.

17 éves korom óta küzdök a problémával, és gyakorlatilag lassan mindenféle bogyót kipróbáltam, de nekem ez nagyon jó volt. :-)

2009. dec. 12. 21:54
Én is már a kezdetektől mindig nagyon megszenvedem az első napot. Eddig sajnos semmi nem vált be csak a Cataflam. Szerintem ez is csak azért jó, mert 2-3 után úgy bealszom, mint egy medve télen. Azért köszönöm mindenkinek a jó tanácsokat. Biztos lesz néhány, amit kipróbálok.
2009. dec. 12. 16:15
Ezek a melegítő párnák és no-spa meg hasonló gyógyszerek gyengék. Én anno Ridol-t szedtem amiben kábítószer is van. Na az jó volt és most ez a Cataflam jól helyettesíti. Nekem aztán igen erősek a görcseim már a kezdetektől fogva.
2009. dec. 12. 16:14

Nekem az A.GO F.EX M tökéletesen bevált!

Direkt erre van kitalálva, és nekem 20 perc elteltével semmi bajom nem volt!

2009. dec. 12. 16:12
Nekem a Cataflam-V 50 ( oldódós ) jött be.
2009. dec. 12. 15:23

A férjem gerinc, illetve izületi fájdalmakra, én nőgyógy problémákra kaptam Naprozint.

Egyszer hétvégére valahogy, véletlen minden fájdalomcsillapító elfogyott itthon.

A lányomnak akkor lettek nagyon erős görcsei. Kínjában bevett egy Naprozint. Vagy használ, vagy sem alapon, azóta is szükség esetén használja.

2009. dec. 10. 17:25
Régen nagyon sokáig Spedifen 600 granulátumot használtam, 15 perc alatt elnyomta a görcsöt és mindig segített. Csak az a baj vele, hogy iszonyú rossz az íze, és ilyenkor amúgy is hányingerem van. Nem egyszer fordult elő, hogy nem bírtam meginni. Akinek lecsúszik, annak bátran ajánlom:)
2009. dec. 10. 14:41
Lehet kapni speciális gyógytea keveréket, menstruációs tünetek enyhítésére. Ez persze nem a már konkrét fájdalmat csillapítja, hanem megelőzés gyanánt lehet hatásos, a lányomnál bevált - és nincs mellékhatása! A tünetek enyhítésére pedig tényleg jó a melegítő párna, ami bár kicsit erősíti a vérzést, de jól enyhíti a görcsöket!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook