Remegés (beszélgetős fórum)


2009. aug. 3. 13:52

Sziasztok!


Én 20 éves lány lennék, aki hasonló problémákkal küzd, csak sajnos már 12 éve. :'(

Voltam professzoroknál, pszichológusnál, természetgyógyásznál, de senki sem tudott segíteni! Orvosnál is voltam, de ök annyit mondtak, hogy stressz, depresszió, s nyugtatót akartak felírni. Oly sokszor szerettem volna beszélgetni olyan emberekkel, akik hasonló problémákkal küszködnek, de még eddig nem volt rá lehetöségem. A remegésem 8 éves koromban kezdödött amikor zeneiskolába jártam, s vizsgám volt! Ugye furulyán játszottam, s temérdek ember elött elkezdett remegni a kezem, normálisan nem tudtam játszani, emiatt sírva megszégyenülve jöttem le a színpadról. Habár kisebb koromban is nagyon érzékeny voltam, (mint most is) s ilyedös, de remegés nem volt tapasztalható. Négy év után ott kellett hagynom a zeneiskolát, habár már a vizsgák alól is felmentettek, s tanácsolták hogy csak folytassam tovább mert nagyon tehetséges vagyok. Ezután elkezdtem rajzolni, ami szintén elég jól ment, s lehetöségem volt magán festöhöz járni. Nos hadd ne részletezzem milyen volt az elsö 3 hónap, mire megszoktam hogy néz, s állandóan mellettem áll! Késöbb természetgyógyászhoz fordultunk, ahol azt mondták tudnak segíteni a problémámon, ami 2 hónapot igényel. - 1 évig jártam hozzá s nem volt semmi változás. Próbálkoztak fül akupunktúrával is. Voltam kineziológusnál Budapesten, szintúgy professzornál. A remegésem borzasztó eröss emiatt sok kritikát is kapok másoktól. Sokszor még inni sem tudok, avagy normálisan enni, föleg családi összejöveteleken, partykon, amikor sok ember vesz körül! Én is olyan suliba járok ahol elöadást kell tartani, s mint ahogy tapasztaltátok ti is, kezem, fejem, lábam elkezd remegni! - tudom milyen érzés, s ettöl nem is tudom mi a rosszabb, csak engem az keserít el hogy már 12 éve ebben élek, s ehhez nem lehet hozzászokni!! Voltam Hollandiában EFT kezelésen is, ami Amerikából származik, de még Magyarországon nem használják. Ez az testben lévö idegcsomópontok kopogtatásával próbálja nyugtatni az idegrendszert. Összességében nekem azt tanácsolták, hogy találjam meg a nyugott környezetet, s legyek pozitív, valamint fogadjam el a remegésem. - s ekkor megszünik!

Nagyon remélem kapok választ a levelemre, mert kissé megnyugtatott hogy nem vagyok egyedül a problémámmal.


Elöre is bocsánatot kérek, az ékezeti avagy helyesírási hibák miatt, csak külföldön vagyok, s teljesen más a billentyüzet!


üdv mindenkinek, s szép napot: Angelika

9. Wilson (válaszként erre: 1. - WhiteHorse)
2009. febr. 27. 18:11

Kár, hogy már nem jársz ide. Gondolom így nem is fogod látni ezt. Ha küldök neki privát üzenetet, azt megkapja emilben vajon?


Szóval én 20 éves vagyok. Egy éve vettem észre, hogy remeg a kezem. Akkor még csak stresszhelyzetekben remegett, de az idő múlásával csak rosszabb lett a helyzet. A remegés egyre intenzívebb, és egyaránt jelentkezik a kézfejeken, karokon, lábakon, nyakamon és fejemen. Hangszálremegést is tapasztaltam, ami annyit jelent, hogy nehezebben megy a hangképzés és nincs állandó hangszínem.


Talán fontos megjegyeznem, hogy voltam már az életben depressziós, de egyáltalán nem volt súlyos, úgyhogy nem érzem indokoltnak azt, hogy ilyen fokú remegés jelentkezzen. Most pedig teljesen határozott vagyok véleményem szerint, jól érzem magam a bőrömben. Nem félek nyíltan beszélgetni akármiről, akárkivel. Tehát nem vagyok stresszes egy cseppet sem. Mégis remeg a kezem, mikor például párbeszédre kerül sor.


Olyan fősulira járok, ahol előadásokat kell tartanom, ezért az egyre intenzívebb remegés most már eléggé megkeseríti az életem. Először neten néztem utána a dolognak, ahol is az essential tremor nevű betegség teljes mértékben illett rám. Nem gyógyítható, eredete ismeretlen. Pusztán csökkenthető a remegés intenzitása, pl a Propranolol nevű tablettával. Csak recepttel kapható, ezért továbbmentem, és orvoshoz fordultam. Először Xanaxot írt fel. Azt mondta, stressz. Nem segített semmit, ezért kértem tőle beutalót a neurológiára. Jelenleg itt tartok, Wilson-kór kizárása miatt ezzel a betegséggel kapcsolatos vizsgálatokat végeznek rajtam.


Remélem segítettem valamit, bár használható információ nem igazán van. És remélem elolvasod valamikor.

Üdv

Wilson

2007. nov. 27. 15:17
Most látom, hogy műr 3 hét eltelt. Akkor már lehet, hogy elkéstem. Bár nem biztos.
7. 80ASIQ (válaszként erre: 4. - Df407f1c2a)
2007. nov. 27. 15:15

Minden ember más, nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni. Szerény javaslatom egy pszichiáter felkeresése lenne. Stresszre túlérzékenységre gyanakszom. Lehet, hogy csak az adott alkalomkor kellene valami bogyót bevenni. Hiszen, mint mondod, máskor nincs baj.

Nyugi! :)

(Igazából WhiteHorse-nak szól!)

6. WhiteHorse (válaszként erre: 3. - Kolibri)
2007. nov. 6. 21:16
Nekem nem a fájdalom a bajom, hanem a remegés. A fájdalomtűrő képesség szerencsére elég nagy!
5. WhiteHorse (válaszként erre: 4. - Df407f1c2a)
2007. nov. 6. 21:13

Pánikbetegség? hmm... az elképzelhető. Apukámnak is az volt elég hosszú ideig. Ő is szedett gyógyszert, neki elmúlt tőle.

Csak az, hogy 18évesen gyógyszereken éljek. Mi lesz később?

4. df407f1c2a (válaszként erre: 1. - WhiteHorse)
2007. nov. 6. 20:45
Sajnállak nagyon....lehet nem lesz kellemes amit írni fogok ,de én is mindig remegek ,olyan szituációkban amikor:félek...,izgulok valamiért..ilyenkor gyakran ,azon kívül,hogy kezem lábam remeg ugyanúgy a fejem is elkezd remegni ami iszonyú kellemetlen tud lenni ,de most jön a fekete leves:én pánikbeteg vagyok.....gyógyszereket szedek folyamatossan,de még az mellett is vannak rohamaim néha...nem szeretnélek elkeseríteni de utána kéne nézned ennek,nem -e ez az oka a remegésednek....én kívánom,hogy ne ez legyen mert ez rettenetesen :GÁZ dolog......
2007. nov. 6. 20:08

A fajdalom elviselesere vonatkozoan egyebkent en azt szoktam csinalni, hogy az adott fajdalom kozben nagyonis rakoncentralok a fajdalomra es azt mondom magamban, hoyg ez meg teljesen elviselheto es ennel meg mindjart jobban fog fajni. Igy valahogy az a tudat tamad bennem, hogy a nagyobb fajdalmat is el fogom viselni, es az adott helyzetben az is kisebb a kovetkezonel. Igy vegul nem erhet akkora fajdalom, hogy azt ne elnem tul.

Eleg furi tulelesi mod, de nalam mukodik. Egyedul a szulesi fajasokat nem sikerult is kezelnem.:)

2007. nov. 6. 20:01

Valami fele relaxacios gyakorlatokat kellene tanulnod. Igazabol nem nagyon tudom, kitol es hol, de hatha valaki meg tudja mondani.


Gondolj arra, hogy el fogjak erzesteleniteni a fogad. Az teny, hogy kellemetlen lesz, de utana semmit nem fogsz erezni, ezert agyban probalj meg valahol egesz mashol lenni.

2007. nov. 6. 19:43

Kb két éve megfigyeltem magamon, hogy ha izgulok, nagyon remeg a kezem, és a nyakam. Utóbbi miatt a fejem is. Azt hittem ez akkor a legzavaróbb, mikor felelnem kell. De rájöttem, hogy a fogorvosnál kellemetlenebb. Egyáltalán nem félek a fogorvostól, mégis szinte az egész fogtömés közben remegek. Szörnyű érzés, mert nem tudom kontrollálni...Voltam a háziorvosunknál, mért vérnyomást, de teljesen normális volt, attól nem lehet. Utána voltam még egyszer nála, de semmi gond, elvileg. Harmadszor már nem mentem vissza...

Még csak 18 éves vagyok...a koromra sem fogható. Családban senkinek nincs hasonló problémája. Mégis mitől lehet ez?

Holnap megyek fogattömetni, és ha erre gondolok...mindig elsírom magam.

Gyakran vagyok mérges, ideges. Nagyon stresszes az életem. A családomban is elég sok a feszültség. Emiatt lehet? Mert mostanában gyakrabban remeg mindenem. Még akkor is ha csak itthon vagyok.

Mégis hogy "éljem túl" holnap a fogdokit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook