Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Reklámok. Azért fizetünk az internetért, hogy ezeket nézessék kéretlenül? fórum

Reklámok. Azért fizetünk az internetért, hogy ezeket nézessék kéretlenül? (beszélgetős fórum)


2021. okt. 1. 19:53

Akinek kell valami úgyis utánajár!

Úgyis megveszi, nem?

2021. okt. 1. 19:18

Igen, ezt akartam még belinkelni. A rejtett reklámok veszélyeiről. Ezt mindenkinek érdemes elolvasni !

[link]

25. Mazee (válaszként erre: 23. - 67bda711ba)
2021. okt. 1. 15:22
Annyira cuki vagy, de engem ezzel nem bántasz, csak magadat minősíted.
24. Amaunet (válaszként erre: 23. - 67bda711ba)
2021. szept. 30. 23:51
Akkor szóljál be a szolgáltatókhoz, hogy te mennyire igazságtalannak gondolod azt, hogy ők nem osztják meg a portálokkal a bevételeiket. Mégis hány portálról beszélünk? Hány portál tulajdonosával szerződjenek?
2021. szept. 30. 22:00
Amaunet: Értem,a mit írtál. Tudom, hogy a szolgátatóhoz kerül a netpénz és nem internetes appokhoz vagy portálokhoz. Viszont nekik is kellene adniuk abból a pénzből, amit fizetünk. Mert az nem kevés, úgy, hogy sok helyről bejön nekik a lé. Én azt írtam, hogyan kellen elgyen. De lehet az én hibám, mert nem közöltem ezt a kifejtésben, csak a címben. A vélaszgombot megkapod, amikor csak neked válaszolok. Több embernek címezek egy válasz üzenetet. Viszont az első üzenetemet írhattam volna úgy. Van egy véleményed, ami érdekel engem. Ami nem a reklámokkal kapcsolatos, hanem egyéb, például a világszemléletem milyen szerinted, az engem nem érdekel, ezért nem válaszolok erre. Eldöntötted magadban, ezen nem akarok változtatni és magyarázkodni sem. Ugyanígy a 22-es válasza, akit még mindig nem nevezek meg, mert a kommentje zéró, nem a reklámokkal kapcsolatos, így nem is kap választ- próbáljunk a kérdésre koncentrálni és ne egymásra vagy egyébre. Arra vagyok kíváncsi, amit kérdeztem és nem egyebekre.
22. Mazee (válaszként erre: 14. - 67bda711ba)
2021. szept. 30. 10:17

Semmi minősítés nincs abban, hogy képzavarban vagy, ez tény. Sokkal inkább személyeskedés, hogy nem vagy hajlandó "nevén" nevezni azt a személyt, akinek válaszolsz.

Minden egyéb észrevételedre egy klasszikussal válaszolnék:

"Nem mindegy, hogy az okos hülyéskedik, vagy a hülye okoskodik”

21. Amaunet (válaszként erre: 20. - 67bda711ba)
2021. szept. 30. 00:41

Ok. Úgy gondolom a rosszul megfogalmazott kérdéseidre többen megpróbáltunk konkrét választ adni.

Azt kell gondolnom, hogy nem érted a világot és azt, hogy jelen pillanatban hogyan működik. (a válaszgomb működését biztosan nem)


"Az nem lehet, hogy nem értesz egyet velem semmiben."

Miben kéne egyetértenem? Nem állítottál semmit. Nincs mivel vitatkozni. Nem is volt célom. Tájékoztatás volt amit eddig leírtam, mert úgy láttam kevered a szezont a fazonnal.


A filozofálgatásban magadra hagylak, mert már látom, hogy valami teremtőhöz fog eljutni és azzal lesz megmagyarázva minden.


Jóccakát!

2021. szept. 30. 00:13

Luiselotte.: Szuper, én teljes mértékben egyetértek. Igen én is kellett vennem reklámblokollót a Youtoub-ra. Nyilván mindenből zletet csinálnak a mai világban.A Tv-ben persze rengeteg a reklám. Azt már nem is nézem. Én csak azt nem értem, hogy mi ez a mentalitás. Miért hiszik, hogy amiért reklámoznak valamit azt amiatt többen megveszik? Én épp azokat kerülöm, egyszerűen nem veszem meg, amit aktuálisan reklámoznak. Az is baj,, hogy sok reklám ízléstelen. És ott vannak a rejtett reklámok. Az nagyon veszélyes, manipuláljáka tudatalattit, mert csak a másodperc töredékéig mutatják a képet. Igen, ez igaz. És msot már a postaládába is teszika kéretlen lapokat. Természetesen megértem azt is, hogy minden üzletember szeretne többet profitálni. Gondolhatnának arra is, hogy az emberek többsége nem buta és meg tudja állapítani, mennyire jó az adott termék. Ha valami jó(és nem túl drága) az amúgy is elkel . Én is azt tanácsolom, használd a reklámblokkolót, megéri azt a pénzt.

Így ha most belegondolok, lehetett volna ez is a címe a Forum kérdésnek, hogy "Megvegyük a reklámblokkolót vagy nem ez nem éri meg a fáradtságot. "

Oroszországban például nincs ennyi reklám. Sajnos a kapitalisták irányítanak és ne nevezzk meg kik ők. Pedig az ember a természetben érzi jól magát, ott ami életet adott nekünk és ami éltet még mindig. Amit sajnos szennyezünk, gyengítjük.Egy kirándulás az erdőben, hegyekben felér mindennel. Ilyenkor meg is nyugszik az ember és feltöltődik pozitív energiákkal.

Nem olvasom el újra a 12-es bejegyzést, mert nem ezért írtam ezt a Forum közvélemény-kutató körkérdést. A 19-re válaszolok, mert az érdekel. A világról amit írt. Sok kicsi alkotja a nagyot. Egy a millióban . Erről eszembe jutott Bosson dala. Mindannyian alakítjuk a jövőt. Mindenkiben megvan az egyediség, nincs két egyforma ember. Voltak híres emberek, akik a történéseket alakították tetteikkel és felfedezéseikkel. Amaunet Úgy tűnik nekem , hogy vitatkozni akarsz itt. Az nem lehet, hogy nem értesz egyet velem semmiben. Nem vagyok érzelgős típus. Idegenek véleménye nem fontos, mert azok nem ismernek engem eléggé! ! Ha nem vagy objektív ,akkor nem reagálok a kommentjeidre .

19. Amaunet (válaszként erre: 14. - 67bda711ba)
2021. szept. 29. 23:35

"Olyannak nevelik az embereket, hogy fontosabb legyen nekik a pénz, mint a kapcsolatok, sőt a család. Már megint nem a kérdésre válaszoltok."


Akkor talán úgy kéne feltenni a kérdéseidet. Itt csak olvasunk és nem látunk a fejedbe.

Most bele akarsz menni egy olyan kérdésbe, hogy merre tart a világ? Nem vagyunk rá hatással. A saját kis környezetünket tudjuk csak befolyásolni. Vagy eldöntöd magadban, hogy nem engedsz a reklámoknak és ennyi.

18. Amaunet (válaszként erre: 16. - L.luiselotte)
2021. szept. 29. 23:30
A szolgáltatásnak és a neten megjelenő reklámoknak nincs közük egymáshoz.
17. Amaunet (válaszként erre: 14. - 67bda711ba)
2021. szept. 29. 23:28

"Mire fordítják azt a pénzt, amit fizetünk az internetért?"


Már többen leírtuk, hogy az internetért egy szolgáltatónak fizetsz, hogy csatlakozhass az internetre. Ezért ők adnak neked egy azonosítót, eszközöket és a hálózatot, amelyet működtetnek.


Ezzel már nagyon sok háziasszony is tisztában van itt a hoxán.

2021. szept. 29. 23:27
Üvegszálas netért tv-ért telefonért 5ooo ft-t fizetünk, de minden gépünkön reklámblokkkoló van, Igy nem is férünk hozzá minden infohoz, ami nem elsősorbn az 5ooo ft miatt dühitő, de talán még így is jobban megéri, mintha lépten nyomon reklámokba botlanánk. Én szivesen fizetnék többet loo % hozzáférhetőségért, reklám nélkül,
15. Amaunet (válaszként erre: 14. - 67bda711ba)
2021. szept. 29. 23:21
Olvasd el újra a 12-es bejegyzést!
2021. szept. 29. 22:34

12-Es . Úgy vélem vitatkozni akarsz. Kár, hogy nem lehet tiltani azokat, akik ezért írnak. Most akkor mit hiszel, mert két ellentmondást írsz. Azt írod, hogy tudod a 2-es arra vonatkozott, hogy második kommentet írtad. Aztán azt írod (vagy írja) -ahogy tetszik, mert nem tudom mennyi a korod-, hogy a szám a személyednek szól. Nyilván ezt egy másik személy vélte így, aki fel akarja magára hívni a figyelmemet így. Most akkor mit gondolsz ? Arra gondoltam, hogy a válaszod 2-es. Azért nem egyes, mert írtál valamit. A kérdésre koncentrálj, ne arra, amit mások írnak. Neked is van önálló véleményed, mint mindenkinek. Visszatérve a kérdésre. Mire fordítják azt a pénzt, amit fizetünk az internetért? Mert nem kevés. Például oldalak működtetésére, létrehozására.

De most már írom így, mert már többnek válaszolok. 5-ös ! Ne minősítsük egymást, nem ezért vagyunk itt. Ha ezt teszed, TROLL vagy. Ami tudod mit jelent az Internetes nyelven. A kapitalista világban,ami most van, a pénz diktál mindig. Olyannak nevelik az embereket, hogy fontosabb legyen nekik a pénz, mint a kapcsolatok, sőt a család. Már megint nem a kérdésre válaszoltok. Én látom és tudom mi van. Azt kérdeztem: HOGYAN LENNE JOBB? Akár az is lehetne a kérdés címe, hogy "Helyesled azt, aHogy ez a kapitalista világ nevel minket?-

8-as Igazad van. Ez egy értelmes válasz, gratulálok

13. birebora (válaszként erre: 12. - Amaunet)
2021. szept. 29. 16:36
Én tudom, hogy te tudod. Fel sem merült bennem, hogy ne tudnád. Kinéztem belőled:)
12. Amaunet (válaszként erre: 11. - Birebora)
2021. szept. 29. 16:04

Persze, hogy tudom, hogy kettessel a hozzászólás sorszámára kívánt hivatkozni. Ami miatt külön rákérdeztem, hogy a téma és az, hogy a fi. nem ismeri fel a válasz gombot nálam kicsit "üti" egymást.


Korábban is volt itt olyan felhasználó, aki a fórumozók többszöri jelzésére, kérésére sem használta a válasz gombot.


Az a vélemény, hogy a bejegyzést értékelte kettesre csak egy újabb gonosz fricska, ami a személyemnek szól. Lesz.rom.

2021. szept. 29. 14:36
Szerintem a kettes Amaunetnek szól, mint 2. hozzászólás. De valóban félreérthető:)
10. syria (válaszként erre: 3. - 67bda711ba)
2021. szept. 29. 14:34
Ez a megfogalmazás se jó, mert nyilván senki nem örül annak, ha lépten-nyomon reklámokba botlik. Gondolkodj el azon, amit a 4. hsz. alatt olvashatsz, és máskor írj ki értelmesebb fórumot! 😊
2021. szept. 29. 14:24
Gondolom azt jelenti a kettes, hogy 10-es skálán ennyit ér a kiíró számára a válasz.
8. unom (válaszként erre: 1. - 67bda711ba)
2021. szept. 29. 14:08
Az internet hozzáférésért fizetsz, a honlapok tartalmáért nem. Legtöbbjük a reklámokból él.
7. birebora (válaszként erre: 6. - Michelle.r)
2021. szept. 29. 13:45
Mindig TV vidéken?
6. michelle.r (válaszként erre: 1. - 67bda711ba)
2021. szept. 29. 12:50
Hol ingyenes a tv?
5. Mazee (válaszként erre: 1. - 67bda711ba)
2021. szept. 29. 09:20

Nagyon nagy képzavarban vagy sok szempontból.

Ennek semmi köze az internet és a TV havidíjához.

Minden cég profitorientált, legyen szó bármilyen szociális platform/oldal üzemeltetőjéről. Azért érték a látogatottság, mert utána el tudja adni az "eléréseket" reklámként. Attól az oldal nem fogja kitermelni az emberek költségét, mert nagy elérése van. Az az érték, hogy ezek számok tükrében jó pénzért reklámfelületet biztosít.

Lehet ezen sírni, de egyik nincs a másik nélkül. Ez elengedhetetlen az oldal fennmaradásához, minthogy a KERESKEDELMI TV csatornák esetén is a reklám. Ha nem tetszik, nem kell internetezni.

4. Amaunet (válaszként erre: 3. - 67bda711ba)
2021. szept. 29. 01:28

Kettes? Ez mit jelent?


Nem kéretlen, hiszen nem kényszerít senki a weboldal látogatására.

Azokat a weboldalakat valaki előállította. Dolgozott vele. Ahhoz, hogy megjelenjen tárhelyet kell foglalnia és fizetni érte. És sokan szeretnének egy kis megtérülést is ezek után.

Szerinted ez a weboldal fent tudná tartani magát pusztán abból, hogy az itt regisztráltak szeretik látogatni?

A látogatottságtól az üzleti értéke nő és itt érdemes megjelenni a hirdetőknek.

Ezért tud ingyenes lenni.


Ez a kérdés, hogy helyesli vagy nem helyesli értelmetlen. Ezzel a neten együtt kell élni. El kell fogadni ha használni akarod az oldalt.

Ha nem tudod elfogadni, akkor reklámmentes oldalt kell látogatni.

2021. szept. 29. 00:52
Kettes. Én ezekkel tisztában vagyok. Akkor nem fogalmaztam meg jól a kérdést. HELYESLI vagy NEM HELYESLI a reklámok kéretlen mutatását interneten.
2. Amaunet (válaszként erre: 1. - 67bda711ba)
2021. szept. 29. 00:39

A tv sincs ingyen.

Reklámokat lehet tiltani is. Vagy nem látogatni az olyan oldalakat, amelyek kérik a blokkoló kikapcsolását.


Nem a reklámokért fizetsz, hanem az internetért. Ezen nem csak fb-ot lehet ám elérni. Lehet levelezni, ma már telefonálni is (akár videóhívással), dolgozni. Pl. wikipédián nincs reklám.:)

2021. szept. 29. 00:08
Ha ingyenes lenne, mint a TV akkor azt mondom OK

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook