Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Regresszió - mit tegyek? fórum

Regresszió - mit tegyek? (beszélgetős fórum)


10. OlíviaAnna (válaszként erre: 8. - Anyabab)
2009. máj. 27. 13:20
Jajj de jó hír! Megnyugtató, hogy minden rendeződött. :-)
2009. máj. 25. 17:02
Örülök hogy, nálatok rendeződött a helyzet!
2009. máj. 25. 16:11

Sziasztok!


Képzeljétek, azóta semmi nem történt. Sőt, az éjszakai bepisilések is ritkultak, még jobban. Lehet, hogy valami rossz ovis élmény érte.

2009. máj. 18. 08:47
Arra figyelj, hogy mindennap legyen kaki.A kisfiam előszór bekakilt később már visszatartotta, volt olyan, hogy 4-5 napig nem volt neki.Remélem, hogy nálad tényleg rendeződött.
2009. máj. 17. 09:06
Köszönöm a észrevételeiteket! Már két napja nem kakilt be, persze ez még nem jelentheti azt, hogy a probléma megoldódott.
2009. máj. 15. 20:02
Az én kisfiammal pontosan ugyanez történt 5 évesen.(most 6 éves)Sürgősen keresetek fel egy gyerekpszihológust valami biztosan bántja lelkileg.Hosszabb folyamat, mielőbb kell valamerre indulni.
2009. máj. 15. 18:30

Én minimális szinten tanultam az Enuresis Nocturna-ról (igaz ez éjszakai ágybavizelést jelent és nem azonos a Ti problémátokkal, de azt gondolom hasonlóak a kiváltó okok).

Úgy értelmeztem, hogy a kisfiadnál már egyszer hellyel-közzel kialakult a szobatisztaság, szóval itt szekunder, vagyis visszatérő jellegű.

Azt tudnod kell, hogy ez 5-7 éves korban a leggyakoribb és fiúknál, szóval ebbe pont beleillik a kisfiad.

Az a gond, hogy Én csak az éjszakai ágybavizelés esetleges okairól tudnék írni pontosabban, de Nálatok nem ez áll fenn...

Véleményem szerint mégiscsak fennállhat valamilyen lelki probléma, amit ő nem tud feldolgozni, ez lehet számodra észre sem vehető. Ki tudhatja biztosan mi frusztrálhat egy kisgyermeket?

Persze ezt nem Neked kell egyedül megoldanod, Én is úgy gondolom, akár OlíviaAnna, hogy keress fel egy hozzáértő szakembert Ő biztosan többet tud mondani!

3. anyabab (válaszként erre: 2. - OlíviaAnna)
2009. máj. 15. 12:17
Köszönöm, hogy gyorsan válaszoltál!
2009. máj. 15. 12:02

Késedelem nélkül forduljatok orvoshoz! Dr. Vígh Elek gyermekorvost bizalommal tudom ajánlani, a weben is megkereshetitek problémátokkal, itt: [link]

Remélem mihamarabb megoldódik a baj!

2009. máj. 15. 08:39
Kisfiam most lesz öt éves. Eddig stabilan - kisebb malőröktől eltekintve - egyedül, megbízhatóan ment WC-re kakilni. Általában éjszaka bebisilt, de a gyerekorvosunk tanácsára nem foglalkoztam a dologgal, azt mondta, hogy fiúknál, pláne ha nagyon mélyen alszik, előfordul. VISZONT: egy hete minden nap(!) bekakil, hétvégén otthon is, és az oviban is. Nem szól. Nem szidtam le, egyszer sem, csak megkértem, hogy ha lehet, legközelebb szóljon az óvónőknek és segítenek neki. Egy hete azon agyalok, hogy miért. Semmi olyan traumatikus élménye nem lehet, legalábbis szerintem, ami ezt kiválthatta. A párommal nem veszekszünk egymással. Van valakinek ötlete?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook