Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Régi játékok - Mai játékok fórum

Régi játékok - Mai játékok (beszélgetős fórum)


2019. febr. 5. 07:04
Idősebbek vannak itt,akik a 60 70 és években voltak gyerekek?
2011. dec. 7. 20:40
régi hiánytalan vizipókos kirakót vennék, 6 A4 es méretű lapból áll és ezek is egymás mellé illeszthetőek
2011. jún. 21. 18:30
Nekem az a véleményem hogy a régi játékok mind iszonyatosan gázok voltak, de a mostaniak se sokkal jobbak, hiába zenélnek.
19. arpoc
2011. jún. 21. 18:28

Szia itt 1 jó online játék katt a linkre engedélyezés de ami fontos legyél be jelentkezve a facebookodba nem fogsz unatkozni :P !!!


[link] <------- erre a linkre katt!!!!

2011. febr. 4. 12:47

Sziasztok


Segítsetek, hátha van valakinek!


A 80 években jött ki az Unicefnek kirakója, egy földgömb van a háttérben rajta és különböző nemzetiségű gyerekek állnak előtte kéz a kézben, kör alakú.Megvenném ha lenne. Köszi: Anita

17. sysy11
2009. febr. 10. 23:08
Sziasztok. A segítségetekre lenne szükségem. Van egy játék amit keresek. Mégpedig a mai Jáva játék. De nem a mostanit hanem a régit. Mert ez szerintem már nem olyan mint régen. Szerintetek lehet még azt kapni valahol? Már mindent bekerestem de sajnos sehol sincs. Nekem is volt belőle 1-2 db, de nem tudom hova lett. Ha tudtok légyszives segítsetek. Előre is köszönöm. Szilvi
2009. jan. 2. 21:07

Gyakorló anyukaként szembesültem az új játékgenerációval.Interaktív kutyák,éneklő kukacok,sütifaló bödönök.Sok babának tetszik,és az anyukák is megveszik,mert milyen jó,h egy csomót csendben van a gyerek,meg "fejleszti" is.Nem mellékes a divat sem,mert sokan csak azért veszik,meg,mert most ez divatos.Szerintem egyáltalán nem jó,mint alex01 is említette,elidegenítik őket egymástól.Hiszen már nem kellenek gyerekek egy másik játszótárs,hanem ott az éneklő kutyája.Ugyanez a véleményem az interaktív babákról és nagyobb gyerekeknek való hülyeségekről.Persze egy idő után nem lehet kiküszöbölni a közösség hatását,amikor már jön a nyomás a gyerek részéről,hogy ezt vagy azt vedd meg,mert akkor a többiek kinézik,és egy picit engedni is kell neki,de inkább szeretném Legohoz,vagy egyéb kreatív játékhoz szoktatni.Én is azon nőttem fel a testvéreimmel együtt.

A férjemmel sokat tanakodtunk,amikor az öcséméknek kellett ajándékokat venni(8,10,12évesek),hogy,mit lehetne,nem is túl drágán.A húgaimnak még nem volt nehéz,hiszen lánynak valóból elég sok használhatót lehet találni a piacon.De mikor az öcsémnek kerestünk valamit,és végigjártunk több multit,de mindenhol csak lézerkardok és műanyag képregényhősök és szörnyű maszkok.Végül egy Lego mellett döntöttünk...


És most jöjjenek a mi játékaink.

Tapsolós lepke, moncsicsi, dömper, rongybaba, fa építőkocka, kismotor, az esti diavetítések.Szerencsére kezdenek visszajönni a piacra a régi játékok.Nagyon szerettünk társasokat játszani.A kedvencünk az Élve fogd el és a Gazdálkodj okosan,még most is szívesen leülünk játszani.Gyermekkorunk nagy Slágere a Barbie volt.Most is ott van még a boltok polcain,de már annyira megváltozott,olyan idegen lett.Próbálnak alkalmazkodni a kor igényeihez,és mára már márka lett belőle.

Utánozhatatlan szórakozás volt a homokozás, a bunki építés,és lányok között a főzőcskézés.Barátnőmmel némi vízből,földből,gyűjtött magvakból és romlott fagyi porból bármit megkotyvasztottunk.Mézgából akartunk akartunk ragasztót csinálni.Persze nem sikerült,de kincsként őrizgettük,hátha idő kell neki.

Szerettünk gesztenyéből figurákat készíteni.Meg fonalbabákat.Mindig babaruhákat varrtam.Kemény táblás könyvekből várakat építettünk.


Most ennyi jutott eszembe.Remélem,adtam egy kis induló ötletet,bár az én eléggé ellenzem a "modern" játékokat.Nem azért,mert maradi vagyok,hanem mert szerintem elszigeteli egymástól ez embreket.


Még a tanuló kutyáról jutott eszembe egy story:

Barátnőm lánya kapott valami rokontól egy tanuló kutyát.A többi játék le van sz*rva,csak a tanuló kutya érdekli.A barátnőmnek már persze égnek áll a haja attól kutyától,hosszú távon nagyon idegesítő tud lenni.A kislány annyira féltékeny annyira a dögre,hogy a múltkor kiverte a hisztit,mert az anyja megnézte milyen elemek kellenek bele,és mennyi.Teljesen kétségbe volt esve,hogy valami baja esik.(Egyébként egy fél éves babáról van szó.)A múltkor megmutattuk a lányomnak is,csak kíváncsiak voltunk mit szól hozzá.A lányomat egyáltalán nem érdekelte.Igaz ő bármivel eljátszik.A legnagyobb kincs a számára a szilikonos muffin formám,de elvan egy bazi nagy tepsivel és néhány műanyag tányérral is.

Ahány gyerek annyi szokás.

Egy párszor megzavart az írásban,de remélem nem maradt kis semmi,és remélem hasznos dolgokat is ki tudsz belőle hámozni,még ha egy kicsit szedett-vedett is.


Üdv:Eszter

2009. jan. 2. 18:58

Hm, régi játékok? -műanyag katona,-társasjátékok/régi gazdálkodj okosan/,- foci a srácokkal és rengeteg játékot készítettem magamnak papírból.Ami szinte teljesen kiveszett a mai 8-14 éves korosztályból, azok a társasági játékok.Pl. Ugróiskola, Színfogó, Országfoglaló-az utóbbinál micsoda veszekedések voltak, hogy csak nyújtott lábbal lehetett elvenni területet a másikéból:))Ezek eszközigénye szinte semmi, mégis nagyokat játszottam. A kártyajátékok örök sláger, akkor a Fekete Péter és a autós-motoros kártyajátékok mentek, most pl. az Uno.

A mai játékok inkább elidegenítik társaitól a gyerekeket/számítógépes játékok/, melyben lehet egy klán tagja bárki, mégis fizikai valóságában gyakran egyedül marad...sok emberkének így csoportos élményként maradnak pl. a csapatsportágak.

Ennyi vázlatosan, remélem segítettem:)

14. gumicukooor (válaszként erre: 13. - Diagonalt)
2009. jan. 2. 18:38
Köszike :D
2009. jan. 2. 16:21
Nekem a tapsolós lepke.Tudod,tolni kellett, és akkor verdesett a szárnyaival.Meg imádtuk a dömpereket.Ha kapok egy kis laufot a lányomtól(valószínűleg mikor már letettem),akkor összedobok egy komolyabb véleménynyilvánítást,de most mennem kell.
12. gumicukooor (válaszként erre: 10. - Cel)
2009. jan. 2. 14:56
Köszönöm a segítséget ;)
11. cel
2009. jan. 2. 14:41
Hogy mennyiben változott az idők folyamán a játék fogalma, azt jól szemlélteti yoyo24 hozzászólása. Ma már nagy teret hódít a számítógépes játék. Neki a játékról egyből ez ugrott be. Az én gyerekeim is valószínűleg a tetrist és Mariót írták volna be régi játéknak:)
10. cel
2009. jan. 2. 14:36
Gyermekkoromban nem voltak még számítógépes játékok, jószerével számítógép sem. Viszont volt sok babám, mechanikus, kulccsal felhúzhatós fém játékaim. Csipegető csibe, rohangáló kis egér, körhinta. Színes, fa építőkockáim (ilyent újból lehet látni). Az igazi játék még is az volt, ha a szomszéd kis barátnőmmel babaruhát varrhattunk az akkoriban nagy népszerűségnek örvendő néger babáinknak. Gyűjtöttünk képeslapot, szalvétát,kártyanaptárt. Komoly elfoglaltágot jelentett ezek csereberéje.
2009. jan. 2. 14:30
Köszi a segítséget ;)
2009. jan. 2. 14:30

nem internetes játékokat keresek,hanem 60-as 70-es 80-as évek "menő" játékait.Mint pl:a moncsicsi

És véleményeket a mai játékokról.

7. da5acc16b1 (válaszként erre: 5. - Gumicukooor)
2009. jan. 2. 14:28

A maiak már nem tetszenek, túl vannak komplikálva és már csak ezért sem lehet élvezni. Egyedül a grafikájuk miatt jó. Talán az Age of Empire III de az sem teljesen mai. A régebbiek jobbak :)

Sok sikert, szia!

6. da5acc16b1 (válaszként erre: 3. - Gumicukooor)
2009. jan. 2. 14:27
Keen kapitány :D Woodruff :) Pharaos, Sims, Aladdin, Prince..... ezek voltak a régiek, és vmi űrhajós ugrálós, az is DOS-os volt, azt hiszem Skyroads
2009. jan. 2. 14:25
És a mai játékokról is várok véleményeket...Ki hogyan vélekedik a "mai" játékokról.
2009. jan. 2. 14:25
boccs, Woodruff :)
2009. jan. 2. 14:24
Sziasztok!Házidolgozatot írok a régi játékokról.Szeretném ha segítenétek kinek mi volt a kedvenc játéka gyerek korában,aranyos sztorikat,vagy jópofa történeteket bármit írhattok.Előúre is köszönöm a segítséget :)
2009. jan. 2. 14:24
Woodroff :D
2009. jan. 2. 14:23
Régi játékok <-> Mai játékok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook