Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Refluxos köhögésre valami jó ötlet!!! fórum

Refluxos köhögésre valami jó ötlet!!! (beszélgetős fórum)


22. babe72 (válaszként erre: 13. - Szilvi0410)
2014. jan. 10. 10:51

Szia!

A te leiràsod az enyémhez hasonló csak mostmàr a köhögés mellé tàrsult az àllandó torokfàjàs és a rekedség. Jelenleg vàrok egy ph-metria vizsgàlatra hogy műtét vagy sem. A gyomorszàj izomzatom renyhe.Amúgy mindenkinek ajànlom a hideg inhalàtort kammillàval 3nal alatt visszajött a hangom 2hónapig nem volt pedig szedek egy csomó gyogyit. Amióta nem jrtàl vàltozott vakami jobban vagy mi a helyzet most? Kivàncsi vagyok.

Marcsi

21. gyöngyszemü (válaszként erre: 20. - Szilvi0410)
2013. febr. 10. 19:30
November óta köhögtem irritáló csikizős száraz köhögésem volt, a doki szedetett rá mindenféle köptetőt, köhögés csillapítót de semmi nem segített, beutalt a tüdőgondozóba ott sem találtak semmit, de felmerült hogy sok e a savam, hogy érzem, szedek e rá valamit, mert évekkel ez előtt is sok volt. Újra felírta a Refluxon kapszulát és most két hete újra jó, nincs köhögés és a torkomig érő sav marás!! Kérdezd meg az orvosod...
20. szilvi0410 (válaszként erre: 12. - Gyöngyszemü)
2013. febr. 10. 17:13
Milyen köhögésed volt?Mennyi idő volt ,hogy elmúlt a köhögés?
19. szilvi0410 (válaszként erre: 18. - A78c2ff918)
2013. febr. 10. 17:11
igen próbáltam,sok dolog van amit nem eszem és így alakult ez a fajta étkezés
18. a78c2ff918 (válaszként erre: 17. - Szilvi0410)
2013. febr. 9. 21:50
Igen,néztem,hogy rostdús irányt vettél fel,de ezek a rostok lassítják a gyomorürülést.Miért mentél ebbe az irányba?Próbáltad másképp?
17. szilvi0410 (válaszként erre: 15. - A78c2ff918)
2013. febr. 9. 20:52

Proftól aki kezeli a refluxot és van benne saját tapasztalat is ,de saját dolgok is vannak ,mert vannak dolgok amiket tud az ember ,hogy nem szeret vagy rosszul van tőle.Ezért van a sok rostban gazdag étel,5-6 étkezést is sikerült eléri ,azóta mióta van a gyógyszer,mert addig még az egyhez sem volt kedv .Nincs probléma a fekvéssel ,éjjel nincs köhögés ,böfögés,semmi .Csak nappal köhögés ,de ez is változó van mikor 1-5 ig van a napi roham szám ,van mikor csak köhintések vannak.

Talán inkább hizni kéne még egy pár kilót,de ez is alakul lassan.

16. 25800e2d09 (válaszként erre: 6. - Csavaroseszű)
2013. febr. 9. 20:11

aha.. jó.. nem kell.. ühümm.. amikor sebesre, véresre marja a nyelőcsöved a sav akkor megnézem milyen magas párnán próbálnál elaludni vonyítva a fájdalomtól (köszi de kipróbáltam és nem a magas párnára értem...) még az orvos is lesett a tükrözésnél..

szóval bocs de ne gyere a hülyeséggel mert aki tényleg refluxos tudja miről beszélek....

15. a78c2ff918 (válaszként erre: 13. - Szilvi0410)
2013. febr. 9. 20:10
A diétás tanácsot kitől kaptátok?A cél ugyanis nem csak a savelválasztás csökkentése lenne,hanem olyan ételek választása,amik viszonylag azért hamar el is hagyják a gyomrot.Ez utóbbival el lehetne érni a gyomorpuffadás csökkenését(elvileg).Ilyenekre is figyelve van,hogy 5-6x enni,egyszerre keveset?Fejvéget amúgy nem a párna emelgetésével kell elérni,hanem az ágyvég megemelésével.Nem tudom,hogy van-e túlsúly,sokat segítene annak leadása is...
14. 25800e2d09 (válaszként erre: 1. - Szilvi0410)
2013. febr. 9. 20:09
savlekötés nem jött be? nekem időnként műkszik de csak szakaszosan sajna.. vannak jobb időszakok.
13. szilvi0410 (válaszként erre: 10. - A78c2ff918)
2013. febr. 9. 19:46

A jelenlegi köhögés 5 éve tart télen nyáron.Volt aszma,ideg,mandula,allergia,de semmi nem változott.


Nem változtatja 40mg /nap,igen annyi lett az eredmény nem fáj a gyomor ,van étvágy ,evés után nincs hányinger,szédülés de a köhögés ennyhült de nem múlik .


Diéta:nincs tej ,szénhidrát,zsíros,hagymás,paprikás étel.Olyan dolgok mint alma ,narancs,paradicsom,szénsavas,kávé....


van sok zöldség ,csirke ,Müzli,hajdina,zabpehely zabkorpa...

2013. febr. 9. 17:37
Nekem is a sok savtól volt a köhögésem a doki felírta a Refluxon kapszullát azóta nem köhögök.
11. a78c2ff918 (válaszként erre: 6. - Csavaroseszű)
2013. febr. 9. 16:56
Yo.Akkor megvárjuk,amíg tényleg lesz refluxod.:)
10. a78c2ff918 (válaszként erre: 5. - Szilvi0410)
2013. febr. 9. 16:55

Remek,de még mindig nem vagyunk előrébb.:)


Én a jelenlegi köhögést kérdezem,hiszen tél van.Honnan tudható,hogy nem meghűlés eredménye?


A gyógyszer adagot tehát már régóta nem változtatja az orvos.Jól értem?Ebben az esetben azt kérdezném,hogy volt-e olyan időszak,amikor a refluxos tünetek enyhültek,netán el is tüntek?


Diéta...Mit jelent az,hogy nincs gond az evéssel?A gyógyszer ha enyhíti is a tüneteket(=nincs gond),attól még van külön egy refluxosok számára tartandó diétás irány.Ezt tartja?Tudtok róla,hogy mi ez pontosan?Mármint,hogy ismeritek-e?

2013. febr. 9. 16:32
hagyd el tejet...nekem segített...rízstejet vagy mandulatejet iszom helyette...
2013. febr. 9. 13:17

alvással semmi gond,a köhögés csak nappal jelentkezik ,nincs is olyan érzés ,hogy vissza jönne a kaja,csak az a fránya köhögés ,az orvos szerint a gázoktól

ezért írtam ki fórum témának hátha másnak is van ilyen problémája és van valami ötlete

2013. febr. 9. 11:35
Ez nem mindenkinek megoldás,mert én pl.nem bírok magasan aludni.Másrészt mit csinálsz ha napközben feljön a kaja csak úgy magától?Mert ha lehajolok,az más,az "természetes".Ezen csak a gyógyszer és nagyon kemény diéta segíthet.
2013. febr. 9. 11:22
Szerintem a refluxot nem kell kezelni. Butaság orvora bízni az ilyesmit, mert ezzel szabad utat adunk neki, hogy annyi gyógyszert sózzon ránk, amennyit nem szégyel...Szerintem a fejet alvásközben jó magasan kell elhelyezni, magas párna ajánlott, én is , ha nem úgy alszok, mingyárt jelenkeznek a r3efluxos tünetek. Ám,. ha jó magas párnára hajtom le fejem, éjjel vígan alszom, és reggel nincs semmi zavaró...
5. szilvi0410 (válaszként erre: 3. - A78c2ff918)
2013. febr. 9. 10:51

igen biztos,5 éves küzdelem után lett meg az eredmény ,hogy a köhögés azért van mert nem zár rendesen a gyomor száj,

jóváhagyott a gyógyszer,

Igen a diétával nincs gond,sőt mostmár mióta van a gyógyszer nincs gond az evéssel

4. szilvi0410 (válaszként erre: 2. - Mafalda)
2013. febr. 9. 10:47
enyhült ,de rohamokban meg maradt a köhögés
3. a78c2ff918 (válaszként erre: 1. - Szilvi0410)
2013. febr. 9. 10:47

1.Biztos,hogy a reflux miatt van a köhögés?

2.A gyógyszer beállítási idő alatt van még,vagy ez már egy jó ideje jóváhagyott adag?

3.Mi újság a diétával?Tartod?Milyet,hogyan?Dietetikus látott?

2013. febr. 9. 10:44

Szia!

Ha a refluxodat kezelik(szakorvos által felírt gyógyszerrel)akkor nem múlik el?

2013. febr. 9. 10:43

Sziasztok !


Nem tud valaki jó módszert refluxos inger köhögésre?

Esomeprazolt szedjük ,de nem az igazi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook