Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Reflux lehet? fórum

Reflux lehet? (beszélgetős fórum)

18. Greeneyed (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 20. 15:43

Én is pánikoltam, még kardiológusnál is voltam a magas pulzus miatt. Azt mondta, hogy a szívemnek semmi baja, gyulladást kell keresni a dolog hátterében.

Aztán kiderült, hogy a gyomromban van.

Ne aggódj, ezek gyógyítható kórságok, csak sajnos elhúzódhat, ha fenntartja a gyulladást valami (gyógyszer, étel, ital, baci).

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Greeneyed)
máj. 20. 15:04

Köszönöm szépen!

Remélem jobb lesz hamarosan.

Sajnos már pánikolok is ...

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Greeneyed)
máj. 20. 15:03
Ez a hidegrázás nekem is van folyamatosan.
máj. 20. 14:30
Lehet, hogy te még nem tartasz a gyulladásnál, csak sok lett a savad, az okozza a panaszokat. (Az én esetemben már a gyulladás okozta.) Ebben az esetben viszonylag gyorsan megszűnnek a panaszok (nálam bő fél éve tart, de már rengeteget javult). Jobbulást!
14. Greeneyed (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 20. 14:25
Igen, az jó, csak sokáig kell alkalmazni; hónapokig. Én még gyulladáscsökkentő gyógyteákat ittam (iszom): kamilla, körömvirág, diólevél, gyömbér. A gyömbér szerintem neked is segíthet, fogyasztható teaként vagy nyersen (bár úgy nem valami kellemes :)).
13. Greeneyed (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 20. 14:22

Puffadással, enyhe émelygéssel kezdődött. Aztán belobbant a gyulladás; akkor a fő tünet a hidegrázás és magas pulzus volt, amikor olyasmit ettem/ittam, ami irritálta a gyulladt részt a gyomromban.

Gyomorégésem, fájdalmam nem volt, de vannak egyéni különbségek.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Greeneyed)
máj. 20. 13:49

Vettem most és Salvus vízet is

Remélem segíteni fog mert már nagyon megkeseríti az életem

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Greeneyed)
máj. 20. 13:44

Köszönöm!

És a tünetek is hasonlóak voltak?!

10. Sütikee (válaszként erre: 7. - Perzsacica)
máj. 20. 13:33

Bocs, de a rágógumi hiába "hígítja" a savat, de az állandó rágás éppen termeli! Ezért a rágó tiltott listán van. Ahogy a mentolos is!

Amúgy egyénfüggő, ki mit bír és mit nem!

Paprika, paradicsom is savasak. De van aki bírja.

9. Greeneyed (válaszként erre: 8. - Greeneyed)
máj. 20. 13:32

Ma hülyén fogalmazok: "de van olyan gyomorvédő, ami nem, segíthet"

Itt azt akartam írni, hogy "...de van olyan gyomorvédő, ami nem receptköteles. Segíthet, de ártani biztos nem árt: pl. Gelsectan."

máj. 20. 13:20

Nem feltétlenül reflux, lehet "csak" savtúlgentés/gastritis (a gyomornyálkahártya gyulladása). Én így jártam (más okból).

Jó lenne gasztroenterológussal konzultálnod, mert ha a Merckformin okozta a problémát, és nyilván továbbra is szedned kell, keresni kell megoldást a savtúltengésre/gyulladásra.

Addig is érdemes kerülni: csokoládé (sajnos), paradicsom minden formában, kávé, fekete tea, citrusok, alkohol, erősen fűszeres ételek, zsíros tejtermékek.

A savlekötők receptkötelesek, de van olyan gyomorvédő, ami nem, segíthet, de ártani biztos nem árt: pl. Gelsectan.

7. perzsacica (válaszként erre: 6. - Alinka01)
máj. 20. 12:46

Igen, köszi a kiegészítést, ezek az általában kerülendő és javasolt fűszerek de valóban egyén függő.

A rágógumival kapcsolatban mindenki ugyanezt szokta mondani, azért írtam ki név szerint- bár lehet, nem lett volna szabad- , hogy melyik az, ami bevált, a többi rágó nem . Sőt, olyan is volt,amitől rosszabbodtak a tünetek.

Az egyéni ajánlások kiegészítésnek jók, mindenképpen orvoshoz kell fordulni.

6. alinka01 (válaszként erre: 5. - Perzsacica)
máj. 20. 12:23

Bocs, de némi korrekció és kiegészítés az általad írtakhoz:

- A javasolt és nem javasolt ételek általában ezek, de nagyon egyénfüggő! Én pl. nem bírom a medvehagymát, a lila hagymát sem.

- Patikában recept nélkül csak a már megtermelődött gyomorsavat valamiképpen lekötő/közömbösítő készítményeket lehet venni. Magát a savtermelést csökkentő gyógyszerek (protonpumpa-gátlók és a famotidin hatóanyagúak) mind receptkötelesek. Viszont hosszú távra ezek a jók, az előző csoport alkalmi problémára alkalmazandó.

- A rágógumi a fokozott nyáltermelés miatt csökkenti a gyomor savasságát, de ez csak rövid idejű, enyhe tüneti kezelés.

máj. 20. 12:11

Mindenképpen fordulj orvoshoz vele, nem kell megvárni, amíg szövődményei / gyomorfekély vagy nyombél fekély vérzéssel vagy átfúródással/ lesznek.

Addig is ,amíg orvoshoz jutsz: Diéta/ fűszerek csökkentése vagy gyomorkímélőre cserélése/ Ami nem javasolt: erős paprika, bors,vöröshagyma, fokhagyma, petrezselyemzöldje, lestyán, ecet. Amit lehet: csemege paprika, kaliforniai paprika, borsikafű, kömény, medvehagyma, lila hagyma,oregánó, tárkony.

Patikában vehetsz gyomorsavcsökkentő gyógyszert recept nélkül.

Azonnali égést csillapító hatású a kékszínű Airwaves /menthol és eukaliptusz/ rágógumi elszopogatása. / több éves tapasztalat/

máj. 20. 11:49

A reflux (gastrooesophagealis reflux, GERD) már egy minősített kórkép, amikor a gyomor savas tartalma visszaáramlik a nyelőcsőbe, kimarja annak belső falát, és kialakul az a panasz, amit a mindennapokban gyomorégésként emlegetünk. És igen, a szegycsont mögötti fájdalom, a légszomj is lehet a reflux tünete, hiába hogy eredendően emésztési probléma.

Abból, amit leírtál a tüneteidről, akár lehet reflux is, de a Merckformin elhúzódó mellékhatása is, ha korábban nem voltak ilyen tüneteid. Feltétlenül ki kellene vizsgálni, mindenekelőtt egy gyomortükrözéssel és alapos konzultáció révén a kezelőorvosoddal!

Én sajnos gyakorlott refluxos vagyok, és ha már rágondolok egy lekváros linzerre, megindul a savam felfelé... EZ TILOS! Csak nagyon enyhén édesített száraz kekszek jöhetnek szóba, pl. háztartási keksz, babapiskóta.

A reggeli hasmenés nálam menetrendszerű volt a reflux-szal összefüggésben. De kb. két hónappal ezelőtt nagy elhatározással lemondtam a napi egy – reggeli utáni - fekete kávéivásról, és bár eleinte szó szerint elvonási tüneteim voltak, mára ezek is elmúltak, és láss csodát: azóta szinte nincsenek refluxos tüneteim! Igaz, egyébként is nagyon megfontolom, mit hogyan főzünk.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Vidéki3)
máj. 20. 11:32

Köszönöm!

Igen van fórum,de már egyik sem működik.

Ezért írtam.

2. vidéki3 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 20. 11:30
Szerintem erre csak orvos tud érdemben válaszolni. A leírt tünetek alapján azonban lehet reflux. Refluxról van itt is fórum, sok-sok tünettel/javaslattal. Van, amikor segít Salvus ivókúra. Mielőbbi javulást kívánok.
máj. 20. 11:16

Nekem októberben kezdődött minden

Akkor az egyik gyógyszer,a Merckformin total tönkre tette a gyomrom.

Kezdődött az állandó gyomorègès, hogy bármit ettem utána lángolt a gyomrom .De tényleg.

Megettem egy lekváros linzert,rá 5 percre brutális gyomorègès puffadás nehézlégzés.

Aztán jött hogy állandóan égett a gyomrom akkor már szédülés hozzá, gyengeség pánik

Igen ha ég a gyomrom ideges vagyok és pánikolok.

Ha este még lefekvés előtt eszem néhány szem kekszet akkor jobb de általában állandóan ég és ilyenkor sok a hasmenés és állandóan éhes is vagyok .

Ez lehet reflux??

Már nagyon ki vagyok, tegnap is egész éjjel égett reggel brutális hasmenes és utána éhség.

Egész nap ez van ha ég a gyomrom .

Hasmenés és mintha nem ettem volna semmit.

Már nagyon ki vagyok ettől.

Hasonló valakinek?

Mit tudok tenni ellene ?

Valami gyógyszer?

Már idegileg is ki vagyok a sav az orromon jön ki kb .

Éjjelente is felkelek mintha nem kapnék levegőt vagy nem tudok nyelni gombóc a torkomban.

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2022, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook