Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Reflux lehet? fórum

Reflux lehet? (beszélgetős fórum)


28. lolita2112 (válaszként erre: 24. - Xochipilly)
2023. okt. 15. 03:11
szia!nem tudom kavet iszol e vagy szereted e az eros paprikat,mert ezek is okoznak ilyen tuneteket,jol ismerem ezt a betegseget,mert lanyomnak is gondja van ezzel a betegseggel.
27. MariannK54 (válaszként erre: 26. - Xochipilly)
2023. okt. 9. 16:28
Igaza lehet a férjednek. ;) Akkor viszont lelki dokihoz kéne mennünk. Vagy valami barátságosabb helyre ezen a földön. Ahol mindig süt a nap. :)
26. xochipilly (válaszként erre: 25. - MariannK54)
2023. okt. 9. 16:19

Ha budapesti vagy, a Gasztrocentrumban több jó hírű orvos is rendel, akikhez be lehet jelentkezni kivizsgálásra.


Refluxnál nem ajánlják a nyers zöldségek fogyasztását, csak a párolt változatokat.


A férjem szerint egyébként a stressz és a szorongás okozza a refluxos tünetek felerősödését. Mondjuk neki szokása mindent is a generalizált szorongásra fogni...

25. MariannK54 (válaszként erre: 24. - Xochipilly)
2023. okt. 9. 16:07
Az lesz.. Ha rászánom magam végre. Néma refluxod lehet neked is. A stressz is okozhat ilyen tüneteket, egyebkent. Legalabbis a haziorvosom ezt állítja. Mert én elhízva nem vagyok, meg az életmódom se indokolna hogy refluxos legyek. Sok zöldséget eszünk itthon. Meg gyümölcsöt is, ha van. Mozgok is sokat. De stresszelek mindenen. Ki meg nem adom ki magamból. Benyelek mindent amit lehet.
2023. okt. 9. 15:22

Szia. Mindenekelőtt egy jó gasztroenterológust kellene keresned, akár magánban. Valószínűleg gyomortükrözést és étellalergia-teszteket fog előírni. Illetve ha már régebben volt, akkor egy nagylabort is.


Nekem most "tombol" a refluxom újra. Télen nagyon durva volt, akkor a háziorvos felírta a Rabemant amit majdnem 3 hónapig szedtem, addig nyugi volt... Sajnos nem sokáig.


Gyomortükrözés nálam nem mutatott ki semmit. Ilyen egyébként van? Már hogy nem mutat ki semmit és mégis megvan az összes refluxos tünet :


- szúró mellkasi fájdalom (kardiológia semmi szíveredetűt nem talált) a "széleken", legrosszabb esetben éjszaka, pulzus emelkedés nélkül

- idegentest érzet a torokban

- naponta többször savas felböfögés

- köhécselés

- reggel jön fel a "slejm" (pedig életemben nem dohányoztam)


Amit nem merek enni/ inni (de szerintem ezel mellőzése enyhíti a tüneteket)

- csokoládé

- normális, főzött kávé (presszó)

- savanyúságok (pedig milyen finomak...)

- citrusfélék

- narancslé

- krémes sütik

- paradicsom és paradicsomos ételek

- MINDEN ami olajban sül (rántott dolgok, sült krumpli, fánk stb )


Szóval nagyon furcsa ez.

Azt is mondják, ősszel a legerősebbek a reflux tünetei.

Esetleg érdemes lenne beszerezni egy reflux párnát (nekem van de olyan béna vagyok, hogy nem tudok rajta normálisan aludni) az éjszakai sav-feláramlás megelőzésére.

Gyógyszerek közül a Gaviscon rágótablettát szoktam használni amikor nagyon jön fel a sav.

23. fokhagyma (válaszként erre: 21. - MariannK54)
2023. okt. 9. 14:23
Attól, hogy a gyomrodban nem érzed, ez reflux, és ugyanazok az étkezési szabályok vonatkoznak rá, mintha éreznéd. Nekem sem okoz gyomorproblémát, csak nyelőcsövit. Nem is tudtam, hogy refluxom van, nekem a tüdőgyógyász állapította meg, mert sok köhögés miatt mentem hozzá vizsgálatra. Más tünetem akkor még nem is volt. Kiderült, hogy nem tüdő, hanem reflux okozza a köhögést. Sokféle tünete lehet ennek az alattomos betegségnek. Én azt tudom tanácsolni, hogy az étkezéssel próbálkozzál, de következetesen, és ne mérgezd magad még feleslegesen gyógyszerekkel is, főleg, ha nem is hatnak. Persze, ez csak az én tapasztalatom, segítségül ennyit tudok mondani.
2023. okt. 9. 13:26
Ja, meg COPD-os is vagyok.
21. MariannK54 (válaszként erre: 20. - Fokhagyma)
2023. okt. 9. 13:23
Semennyire.. Mert nekem néma refluxom van. Csak a torkomat kezdi ki a sav. A gyomromban nem érzem.. Haziorvos írja fel a gyógyszereket, tudom hogy szünetet kéne tartani, két hónap aktív szedés utan abbahagyni, de nem szoktam. De asszem leállok vele, mert sehova nem javulok, sőt rosszabb lett az egész mióta szedem. Gasztron még kovid előtt voltam, de mondta a doki hogy ő csak gyógyszert tud felírni. Műtétet javasolt, de azzal nem szeretnék élni. Meg mondta hogy menjek el allergia vizsgálatra.
20. fokhagyma (válaszként erre: 19. - MariannK54)
2023. okt. 9. 12:56

Az én tapasztalatom az, hogy elsősorban nagyon megfontolt étkezés kell, vagyis kerülni mindent, ami a refluxra nem jó. Én Salvus vizet fogyasztok , és a recept nélkül kapható Gaviscont, de nem rendszeresen.

Azokat a gyógyszereket, amiket írtál, magadtól kezdted el szedni, vagy orvos javasolta? Mindegyikkel vigyázni kell, mert májkárosítók lehetnek. Nekem az orvos Quamatelt írt fel, de nem szedem. Lehet, hogy túlságosan óvatos vagyok, mert nekem gyógyszerek már csináltak elég súlyos tüneteket.

Az étkezéssel hogy állsz? Mennyire tartod be?

2023. okt. 9. 11:34
Nem akartam új témát nyítni. Nincs itt valaki aki refluxban szenved, mint én is? Folyamatosan szedek reflux elleni gyógyszert. Pantoprasol Sandoz, Noacid mikor mi. De egyik se hasznal igazan a torkomra. Most mar olyan szinten vagyok hogy néha arra ébredek megakarok fulladni. Kapar a torkom, összeszorul, étkezésnél rendesen fulladozok barmit eszek. Dokihoz nem akarok vele menni, mert előttem van a szomszéd bacsi akinek kioperálták a fél gégéjét, mert rákos lett. Aztan beszélni se tudott. Se enni normalisan. Nem szeretnék gégecsövet kapni. Régóta tart már egyebkent a dolog. Nem most kezdődött. De egyre rosszabb. Van erre valami gyógyszer vagy tea, vagy valakinek valami ötlete? :)
18. Greeneyed (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 20. 15:43

Én is pánikoltam, még kardiológusnál is voltam a magas pulzus miatt. Azt mondta, hogy a szívemnek semmi baja, gyulladást kell keresni a dolog hátterében.

Aztán kiderült, hogy a gyomromban van.

Ne aggódj, ezek gyógyítható kórságok, csak sajnos elhúzódhat, ha fenntartja a gyulladást valami (gyógyszer, étel, ital, baci).

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Greeneyed)
2022. máj. 20. 15:04

Köszönöm szépen!

Remélem jobb lesz hamarosan.

Sajnos már pánikolok is ...

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Greeneyed)
2022. máj. 20. 15:03
Ez a hidegrázás nekem is van folyamatosan.
2022. máj. 20. 14:30
Lehet, hogy te még nem tartasz a gyulladásnál, csak sok lett a savad, az okozza a panaszokat. (Az én esetemben már a gyulladás okozta.) Ebben az esetben viszonylag gyorsan megszűnnek a panaszok (nálam bő fél éve tart, de már rengeteget javult). Jobbulást!
14. Greeneyed (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 20. 14:25
Igen, az jó, csak sokáig kell alkalmazni; hónapokig. Én még gyulladáscsökkentő gyógyteákat ittam (iszom): kamilla, körömvirág, diólevél, gyömbér. A gyömbér szerintem neked is segíthet, fogyasztható teaként vagy nyersen (bár úgy nem valami kellemes :)).
13. Greeneyed (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 20. 14:22

Puffadással, enyhe émelygéssel kezdődött. Aztán belobbant a gyulladás; akkor a fő tünet a hidegrázás és magas pulzus volt, amikor olyasmit ettem/ittam, ami irritálta a gyulladt részt a gyomromban.

Gyomorégésem, fájdalmam nem volt, de vannak egyéni különbségek.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Greeneyed)
2022. máj. 20. 13:49

Vettem most és Salvus vízet is

Remélem segíteni fog mert már nagyon megkeseríti az életem

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Greeneyed)
2022. máj. 20. 13:44

Köszönöm!

És a tünetek is hasonlóak voltak?!

10. Sütikee (válaszként erre: 7. - Perzsacica)
2022. máj. 20. 13:33

Bocs, de a rágógumi hiába "hígítja" a savat, de az állandó rágás éppen termeli! Ezért a rágó tiltott listán van. Ahogy a mentolos is!

Amúgy egyénfüggő, ki mit bír és mit nem!

Paprika, paradicsom is savasak. De van aki bírja.

9. Greeneyed (válaszként erre: 8. - Greeneyed)
2022. máj. 20. 13:32

Ma hülyén fogalmazok: "de van olyan gyomorvédő, ami nem, segíthet"

Itt azt akartam írni, hogy "...de van olyan gyomorvédő, ami nem receptköteles. Segíthet, de ártani biztos nem árt: pl. Gelsectan."

2022. máj. 20. 13:20

Nem feltétlenül reflux, lehet "csak" savtúlgentés/gastritis (a gyomornyálkahártya gyulladása). Én így jártam (más okból).


Jó lenne gasztroenterológussal konzultálnod, mert ha a Merckformin okozta a problémát, és nyilván továbbra is szedned kell, keresni kell megoldást a savtúltengésre/gyulladásra.


Addig is érdemes kerülni: csokoládé (sajnos), paradicsom minden formában, kávé, fekete tea, citrusok, alkohol, erősen fűszeres ételek, zsíros tejtermékek.


A savlekötők receptkötelesek, de van olyan gyomorvédő, ami nem, segíthet, de ártani biztos nem árt: pl. Gelsectan.

7. perzsacica (válaszként erre: 6. - Alinka01)
2022. máj. 20. 12:46

Igen, köszi a kiegészítést, ezek az általában kerülendő és javasolt fűszerek de valóban egyén függő.


A rágógumival kapcsolatban mindenki ugyanezt szokta mondani, azért írtam ki név szerint- bár lehet, nem lett volna szabad- , hogy melyik az, ami bevált, a többi rágó nem . Sőt, olyan is volt,amitől rosszabbodtak a tünetek.


Az egyéni ajánlások kiegészítésnek jók, mindenképpen orvoshoz kell fordulni.

6. alinka01 (válaszként erre: 5. - Perzsacica)
2022. máj. 20. 12:23

Bocs, de némi korrekció és kiegészítés az általad írtakhoz:


- A javasolt és nem javasolt ételek általában ezek, de nagyon egyénfüggő! Én pl. nem bírom a medvehagymát, a lila hagymát sem.

- Patikában recept nélkül csak a már megtermelődött gyomorsavat valamiképpen lekötő/közömbösítő készítményeket lehet venni. Magát a savtermelést csökkentő gyógyszerek (protonpumpa-gátlók és a famotidin hatóanyagúak) mind receptkötelesek. Viszont hosszú távra ezek a jók, az előző csoport alkalmi problémára alkalmazandó.

- A rágógumi a fokozott nyáltermelés miatt csökkenti a gyomor savasságát, de ez csak rövid idejű, enyhe tüneti kezelés.

2022. máj. 20. 12:11

Mindenképpen fordulj orvoshoz vele, nem kell megvárni, amíg szövődményei / gyomorfekély vagy nyombél fekély vérzéssel vagy átfúródással/ lesznek.


Addig is ,amíg orvoshoz jutsz: Diéta/ fűszerek csökkentése vagy gyomorkímélőre cserélése/ Ami nem javasolt: erős paprika, bors,vöröshagyma, fokhagyma, petrezselyemzöldje, lestyán, ecet. Amit lehet: csemege paprika, kaliforniai paprika, borsikafű, kömény, medvehagyma, lila hagyma,oregánó, tárkony.


Patikában vehetsz gyomorsavcsökkentő gyógyszert recept nélkül.


Azonnali égést csillapító hatású a kékszínű Airwaves /menthol és eukaliptusz/ rágógumi elszopogatása. / több éves tapasztalat/

2022. máj. 20. 11:49

A reflux (gastrooesophagealis reflux, GERD) már egy minősített kórkép, amikor a gyomor savas tartalma visszaáramlik a nyelőcsőbe, kimarja annak belső falát, és kialakul az a panasz, amit a mindennapokban gyomorégésként emlegetünk. És igen, a szegycsont mögötti fájdalom, a légszomj is lehet a reflux tünete, hiába hogy eredendően emésztési probléma.

Abból, amit leírtál a tüneteidről, akár lehet reflux is, de a Merckformin elhúzódó mellékhatása is, ha korábban nem voltak ilyen tüneteid. Feltétlenül ki kellene vizsgálni, mindenekelőtt egy gyomortükrözéssel és alapos konzultáció révén a kezelőorvosoddal!

Én sajnos gyakorlott refluxos vagyok, és ha már rágondolok egy lekváros linzerre, megindul a savam felfelé... EZ TILOS! Csak nagyon enyhén édesített száraz kekszek jöhetnek szóba, pl. háztartási keksz, babapiskóta.

A reggeli hasmenés nálam menetrendszerű volt a reflux-szal összefüggésben. De kb. két hónappal ezelőtt nagy elhatározással lemondtam a napi egy – reggeli utáni - fekete kávéivásról, és bár eleinte szó szerint elvonási tüneteim voltak, mára ezek is elmúltak, és láss csodát: azóta szinte nincsenek refluxos tüneteim! Igaz, egyébként is nagyon megfontolom, mit hogyan főzünk.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Vidéki3)
2022. máj. 20. 11:32

Köszönöm!

Igen van fórum,de már egyik sem működik.

Ezért írtam.

2. vidéki3 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 20. 11:30
Szerintem erre csak orvos tud érdemben válaszolni. A leírt tünetek alapján azonban lehet reflux. Refluxról van itt is fórum, sok-sok tünettel/javaslattal. Van, amikor segít Salvus ivókúra. Mielőbbi javulást kívánok.
2022. máj. 20. 11:16

Nekem októberben kezdődött minden

Akkor az egyik gyógyszer,a Merckformin total tönkre tette a gyomrom.

Kezdődött az állandó gyomorègès, hogy bármit ettem utána lángolt a gyomrom .De tényleg.

Megettem egy lekváros linzert,rá 5 percre brutális gyomorègès puffadás nehézlégzés.

Aztán jött hogy állandóan égett a gyomrom akkor már szédülés hozzá, gyengeség pánik

Igen ha ég a gyomrom ideges vagyok és pánikolok.

Ha este még lefekvés előtt eszem néhány szem kekszet akkor jobb de általában állandóan ég és ilyenkor sok a hasmenés és állandóan éhes is vagyok .

Ez lehet reflux??

Már nagyon ki vagyok, tegnap is egész éjjel égett reggel brutális hasmenes és utána éhség.

Egész nap ez van ha ég a gyomrom .

Hasmenés és mintha nem ettem volna semmit.

Már nagyon ki vagyok ettől.

Hasonló valakinek?

Mit tudok tenni ellene ?

Valami gyógyszer?

Már idegileg is ki vagyok a sav az orromon jön ki kb .

Éjjelente is felkelek mintha nem kapnék levegőt vagy nem tudok nyelni gombóc a torkomban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook