Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Rákaptam a nyers kakaópor ízére. 😀 fórum

Rákaptam a nyers kakaópor ízére. 😀 (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
dec. 29. 19:07

Ma kávédarálón megőröltem nyers kakaó bab töretet, 100%-os csoki és kakaóvaj pasztillával, kevés nyírfacukorral, saját termés aszalt datolyaszilvával csoki szivecskéket készítettem bonbon formában.


Eszi rajtam kívül ezt a szuperélelmiszert? Mert ha nem, akkor nem írogatom itt a recept kitalációimat.

dec. 29. 09:08

Végem van! Ez a csokika nagyon drága amit tegnap készítettem. Azt terveztem 5 napon át eszem majd, mert egészségügyi hatásai miatt elég napi 20gr belőle. De már sajnos alig van.


Rajtam kívül 3-an kedvelitek a témát. Csak nekem tűnik úgy hogy nem eszitek a csokikát? Tapasztalatból mondom, nem elég ám erről csak olvasni!😀

dec. 28. 16:47

Az igazság, hogy eddig csak kakaót ittam zabtejjel. Mert a tehéntej nem hagyja hasznosulni a kakaóban lévő hasznos anyagokat.

Ma viszont mogyorós csokit készítettem nyers csokoládé tömbből. Rendkívül finom. Igaz lehet amit olvastam az oldalán, hogy fogyáshoz is előnyös ez a csoki. 1-2 falat után egyáltalán nem vagyok éhes, pedig terveztem hogy mindjárt megeszem a délről maradt lecsómat. Na majd később.

45. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 44. - C4da557d31)
dec. 15. 13:49
Meg kell kóstolni! 😀
44. c4da557d31 (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 14. 19:34
Biztos finom!
dec. 13. 11:15

Megjött a csomagom.

Eddig nem ismertem a nyers csokoládét csak a kakaó port. Valami mennyei finom! 100%-os csoki, adalékmentes, cukor mentes. Készítek is vele egy eszméletlen finom cukormentes csemegét.😀

dec. 12. 18:59
Most 20% kedvezménnyel rendeltem nyers kakaó port, 100%-os csokoládétömböt és pörkölt kakaó bab töretet. 1 évre el vagyok látva vagy tovább is. :)
nov. 28. 02:28
semmi gond ezzel hisz egeszseges!a cappuccinora is kakaot szornak a vegen!
nov. 13. 16:44
Ma reggel az estétől reggelig görögjoghurtban áztatott zabpehelyre szórtam a nyes kakaót. 1 kanálnyi mézet csurgattam rá. Hmmm! Mennyi finom volt.
39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - Hold3)
nov. 13. 14:13

Igen, sikerül.

Évek óta tart az étrend lassú átalakítása. De nem drasztikusan és hirtelen megvonásokkal, mert nem akarom ezzel stresszelni magam. Tisztában vagyok azzal hogy mitől hízok azokat csökkentem, ritkítom, vagy pl. a cukrot helyettesítem xokorral és hasonlók.

Nincs tiltó listán a lángos, a gesztenyepüré és a bejgli sem, csak lényegesen ritkábban eszek ilyesmit és akkor is kevesebbet.

Most az egészségesebb és ásványianyagokban, vitaminokban, flavonoidokban gazdag élelmiszerekre vagyok rákattanva. Ezekkel a megfelelő rostbevitel is megoldott.

Nekem a torna, a mozgás, a gyaloglás is nagyon fontos.

38. Titkoskert (válaszként erre: 37. - Hold3)
nov. 13. 13:09

Ahogy 1-1 hozzászólásodból ismerlek, nem is fog változni.

Kaptál már számtalan tanácsot, másnap írtad cukrászdában voltatok a barátnőkkel. Persze 1-1 bűnözés belefér, de úgy jönnek át a soraid, hogy nem igazán ismered a határaidat.

Ha így van, engedd el! Ne görcsölj rajta, fogadd el magadat olyannak, amilyen vagy.

Erről írhatsz 1001 kommentet, kérdést, a megoldás nálad van.

37. Hold3 (válaszként erre: 36. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 13. 01:16
Igazából nem mostanában híztam meg, most már igyekszem odafigyelni, de évek óta van túlsúlyom és eddíg még nem találtam meg a módszert ahogy le tudnék fogyni.Neked sikerül javítani a helyzeten?
36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - Hold3)
nov. 12. 17:51
Én is. De egy kis finomság akkor is kijár. Nem kell napi rendszerességet csinálnunk belőle, de én úgy vagyok, semmi káros szenvedélyem nincsen, már leszoktam teljesen a bolti csokiról és már ritkán se veszek csipszet. Azt gondolom, a szervezetemmel csak jót teszek ha megiszok időnként egy finom és egészséges italt. Nem ettől hízok meg.
35. Hold3
nov. 12. 17:34
Azóta is elégedetlen vagyok.
34. bozsu55 (válaszként erre: 32. - Hold3)
nov. 12. 14:43
Talán meg kellene gondolni.... A múltkor a súlyoddal voltál elégedetlen.
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Hold3)
nov. 12. 11:44

A holland kakaó ízét én is nagyon szeretem, és amíg a nyerset nem ismertem, én is azt vettem éveken át. Az a baj vele hogy egyrészt csak drága, de a jótékony hatása semmissé válik a feldolgozása közben. Hasznos anyagai 80%-a semmisül meg. Másrészt az állati eredetű tej gátolja a hasznos anyagainak a hasznosulását, tehát a holland kakaót kizárólag az íze miatt vesszük.

Én azt ezentúl csak sütéshez használom, akkor már úgyis mindegy neki. De ha nyers italt vagy más nyers finomságot készítek, ezután csak a nyers kakaó jöhet szóba.

32. Hold3
nov. 12. 11:26
Kimondottan szeretem a Hollad kakaóport, szoktam keverni tejporral és édeskével, valamint kókuszreszelékkel egy kis tejjel jó édesség.Ha még egészséges is külön jó.De a méz jó ötlet, inkább azt fogok beletenni, mimt édeskét
nov. 12. 02:47
en banana shake/drinkbe szoktam mindig 2 pupos evokanal kakaot tenni.
30. Gretaa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 12. 00:17
A Nesquik-et én is szeretem!😃
29. Enissa (válaszként erre: 28. - Enissa)
nov. 11. 22:36
Szoktam venni mézbort, az is nagyon finom, hasonlít a Tokaji aszúra.
28. Enissa (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 11. 22:32
Ha van, próbáld ki a homoktövis mézet, nagyon finom. Pici kiszerelésben, gondolom nem olyan drága.
nov. 11. 22:22
Na megyek, kiosztom magamnak a pizsamámat. Jó éjt nektek is!
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Titkoskert)
nov. 11. 22:20
Nem baj, drága is nagyon. Van sok fajta amit szerethetünk. nekem pl. az akác nagyon bejön, a vegyeset is szeretem, de most a hársat akarom megvenni. Van egy hajmáskéri üzlet, a méhészetnek díjnyertes mézei vannak, hátha beválik. A neten Bakonynektár néven megtalálható.
25. Titkoskert (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 11. 22:01
Van egy üzlet nem messze, pannonhalmi apátság termékeit árusítják, lehetett kóstolni mézet is, nem jött be. De nagyon sokan meg szeretik, nem mondom, hogy rossz, de én nem szeretem.
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Titkoskert)
nov. 11. 21:05
Képzeld, én is így vagyok a levendulával. A hideg kiráz bármibe teszik nem kéne, csak az illatát szerettem eddig. A mézet most ismertem meg. Mikor megláttam a dobozban azt mondtam nem baj, majd fiamnak adom mert én biztos nem fogom szeretni. De hihetetlen finom volt. Hát ezért is neki adtam.😀 de nagyon drága, nem venném meg semmi képpen.
nov. 11. 21:02

Most a kakaóval vagyok kinyúlva.😀 ma már ittam egy adagot, de nehéz megállni hogy napi kettőt ne igyak meg.


Ha kakaót isztok, állati tejjel azt nem ajánlják. A tejben van egy nem tudom milyen anyag ami meggátolja az ásványianyagok hasznosulását. Így aztán én kesu italt készítek és abba teszem. Ma már kicsit be is sűrítettem krémesre egy pici konjak liszttel. Hmmm! De nagyon finom! És nagyon jóllakat!

22. Titkoskert (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 11. 21:01
Azt én nagyon nem szeretem. A levendulát csak virágként a földön, de semmi élelmiszerben, se fagyi, se bor, se szörp, se méz.
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Titkoskert)
nov. 11. 20:58
Nem rég ahonnan olajfalevél préslét rendeltem, ajándékba küldtek 250gr-os levendula mézet. Ez valami különleges finom. Annyira finom, neki is adtam fiamnak. Én csak megkóstoltam, de legalább tudom, ilyen is van.😀
20. Titkoskert (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 11. 20:54

Azt is tudtam, hogy kristályosodik, ahogy áll, de úgy gondoltam a pergetett méz az folyós eleve, azt miért kellene hevíteni.

A hárs finom, és a bodzás is érdekes. Gesztenyés és a fenyő is szuper.

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Titkoskert)
nov. 11. 20:03

Azért hevítik, mert a legtöbb méz kristályosodik. De amíg nem, addig is sűrűsödik, és nem könnyű így dolgozni vele.

A kristályos méz ugyanolyan jó minőség lehet mint a folyós, de valamiért elterjedt a köztudatban hogy azért kristályos a méz, mert cukrot kavartak bele.

A kristályosodás természetes folyamat. Pl. az akác méz évek múlva kristályosodik, a vegyes virágméz 1-2 hét vagy hónap, virágfajtáktól függően, a repce pedig üvegbe töltés után már 1 héten belül besűrűsödik teljesen.


Most hárs mézet fogok venni, ezt még nem ismerem. Állítólag intenzív és nagyon finom íze van.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook