Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Prosztatarák - kezelése, teendők, infók, minden jöhet!! fórum

Prosztatarák - kezelése, teendők, infók, minden jöhet!! (tudásbázis kérdés)


1 2
37. horex (válaszként erre: 36. - Melani3)
2022. szept. 25. 13:15

Googléban keress rá

[link]

és a Semmelweis, nem klinika kft

[link]

Synlab labor meg szinte mindenhol van

[link]

2022. szept. 19. 10:23

Bejelentettem urologushoz, meg probálnék magán uton pca3 vizsgálatot, de a Semmelweis klinikán nem tudtak segiteni.De valahogy megprobálunk bejutni.

Sajnos most épült fel agyvérzésből. Nem foglalkoztak ezzel a problémával akkor.

Voltunk többször és több urologusnál.

Azt mondták a kora és a betegségei miatt nem nagyon foglalkoznak vele.Utána meg jött az agyvérzés. De nem adom fel.

Ezért is gondoltam hátha itt volt valaki már ilyen vizsgálaton. De sehol se kapok érdemleges választ sajnos.

35. horex (válaszként erre: 33. - Melani3)
2022. szept. 15. 17:33

Kockázata a ráknak van, nem a biopsziának, ami ugyan elég kellemetlen lehet, de azt mondják kibirható, merthogy végbélen át kb 8 "tűszúrás"

Magánklinikán is végzik bóditásban, de úgy tudom a Semmelweis Urologiai klinikán is, de akár a szakrendelő is alkalmazhatja

Az a PSA igen magas.

Nekem a duplája volt a max. referencia értéknek ami 4mikrogramm/L, urologus csak legyintett rá, semmiség

Ez 3 éve volt.


Bóditáshoz nem kértek kardiologia véleményt, lehet hogy gerinc érzéstelenitéshez kell

Erőltessétek a mintavétel elvégzését, ha az eredmény nem jó, akkor ráértek majd újabb utakat keresni

34. horex
2022. szept. 15. 17:21
Milyen "korrekt" dolog hogy idejön valaki kétségbeesetten betegség miatt, aztán többet vissza se jön, nehogy más esetleg hasznosítson valamit a tapasztalatokból.
2022. szept. 15. 11:47

Sziasztok!


Tudna-e valaki nekem tanácsot adni mitévők legyünk.


Apukám most 80 éves. A prosztata psa 110. Tavaly 46 volt. Nem akart elmenni minta vételre mert nagyon fél a kockázattoktól. Így viszont nem kezelik. Voltunk 3 urológusnál.


Műteni nem tudják mert nagyon rossz a szíve.


Tud e valaki Csongrád megyében nagyon jó urológus, vagy nem tudom van e esély arra hogy valahogy kezeljék.


Volt e valaki ilyen magas psa értékkel?


Köszönöm szépen ha valaki válaszol.

2013. nov. 20. 14:16
Ha november, akkor Movember! November a bajusznövesztés hónapja, ami nem csak a szórakozásról szól, hanem arról is, hogy felhívja a figyelmet a prosztatarákra. A Movember egy nemzetközi szervezet, mely azért harcol, hogy az 50 év feletti férfiak igenis vegyék komolyan ezt a betegséget, és járjanak rendszeresen szűrésre, ugyanis az időben észrevett prosztatarák gyógyítható. És mi mással kampányolhatnának a férfiak, mint a bajusszal, ami manapság már nem túl népszerű, de legalább figyelemfelkeltő. A szervezet egyik fő feladata, hogy pénzt gyűjtsön olyan egészségügyi intézményeknek, kórházaknak, melyek a prosztatarák gyógyításával illetve megelőzésével foglalkozik. - See more at: [link]
2011. szept. 1. 21:55
Mit ir a szövettan?Hát nemigen szokott tévedni amugy.
2011. aug. 31. 16:07

most beszéltem apummal.


semmi tünete nincs. egy szűrés alkalmával (veseköve volt régebben, azért jár, plusz az apujának is voltak anno prosztatagondjai) derült ki. a PSA értéke 4,5-5 körüli, ha jól értem. a szövettan állapította meg, h rosszindulatú daganat.


a dokik nagyon a műtétet nyomják. ő meg -érthetően- fél, nehogy vizelési zavarai v egyéb baja legyen utána, főleg, h most ugye semmi panasza nincs...2 hét múlva kell megmondania, h vállalja-e a műtétet.


szerintetek...?

29. CsillagTM (válaszként erre: 26. - 051809cc90)
2011. aug. 31. 14:44
remélem, nem fogja, mi (a gyerekei, a felesége, a férjem, a tesói...) mellette vagyunk!!!
28. CsillagTM (válaszként erre: 27. - 051809cc90)
2011. aug. 31. 14:44
az 1. hsz-re gondoltam...
27. 051809cc90 (válaszként erre: 22. - CsillagTM)
2011. aug. 31. 13:02
mi szörnyű?Milyen cikk?
26. 051809cc90 (válaszként erre: 17. - CsillagTM)
2011. aug. 31. 13:01
Majd két év mulva erre a kérdésedre válaszolok.De am ugy IGEN!ÉN ÚGY ÉRZEM MEGGYÓGYULTAM.:-))Leleteim negativak azóta.Apud is meggyógyul, de SOHA NE ADJA FEL!AKARJON MEGGYÓGYULNI!♥♥
25. CsillagTM (válaszként erre: 23. - **csillagok**)
2011. aug. 30. 23:14
nem hiszem, h el tud jutni minden nap, de majd mondom neki...
24. **csillagok** (válaszként erre: 23. - **csillagok**)
2011. aug. 30. 22:35

Jaa,és nagyon sok más betegségre is jóóó az az ágy!!

Azóta már a szüleim vettek..és minden nap használják..80 évesek,és egészségesek!

23. **csillagok** (válaszként erre: 18. - CsillagTM)
2011. aug. 30. 22:33

Feltétlenül járjon!! Meg fog gyógyulni!!!

Lényeges,hogy minden nap menni kell!!

Apukám több éve tünetmentes!!

Ha nincs az ágy már nem él,már rossz állapotban volt!Most 80 éves.

22. CsillagTM (válaszként erre: 6. - Gaboca47)
2011. aug. 30. 22:23
ez a cikk szörnyű!! ;((((
2011. aug. 30. 22:20
köszönöm a többi eddigi tippet, infót is (nem reagáltam egyesével mindenkinek)!
20. CsillagTM (válaszként erre: 10. - 4c07880d46)
2011. aug. 30. 22:20
igen, a hit talán a legfontosabb tényező, igazad van...az Avemar micsoda, és akkor az hatott neki? v a gomba?
19. CsillagTM (válaszként erre: 11. - Lilibeth59)
2011. aug. 30. 22:19
igen, a gyógynövények csodákra képesek...mindenképp elmondom nekik a tippjeid, köszönjük.
18. CsillagTM (válaszként erre: 13. - **csillagok**)
2011. aug. 30. 22:19
jaj de jó, örülök apudnak...Ceragem-ágy Miskolcon is van (ők ott laknak), anyum jár is más miatt, remélem, aput is elviszi majd...bár használna! vagy ez, vagy más, nekem mindegy, csak gyógyuljon meg...
17. CsillagTM (válaszként erre: 12. - 051809cc90)
2011. aug. 30. 22:18
de akkor te is meggyógyultál, ugye??
16. 051809cc90 (válaszként erre: 13. - **csillagok**)
2011. aug. 30. 21:42
Erről is hallottam már.A kinálat iszonyú nagy, csak győzzön az ember választani.Egy a lényeg:BÁRMIT IS SZED:HIGYJEN BENNE!!!!!!!!!!EZ AZ ALAPSZABÁLY!!!:-))
15. tedin
2011. aug. 30. 21:42
14. 051809cc90 (válaszként erre: 10. - 4c07880d46)
2011. aug. 30. 21:41
A gyógygombák nagyon jól.Én algát szedek, és Flavoniodokat,és sok c-vitamint.Jó lenne ha ő is szedne valamit.Mármint a foruminditó édesapja.
2011. aug. 30. 21:40

Az én apukámnak is volt prosztata rákja,magas volt nagyon a psh értéke,kapott sugárkezeléseket..nem sokat javult...és lefogyott...

De szerencsére Pécsen van a Ceragem ágy,amit minden nap használt,és most 0 a psh..a doki is csak nézett,és nem rákos..meggyógyult!!

Ez így igaz!! A Ceragem ágyhasználattól..a googliba rákereshetsz mi tud ez az ágy...ez egy csoda.

Venni is lehet,nem olcsó,de nagyobb városokban ingyen is lehet használni napi szinten.

12. 051809cc90 (válaszként erre: 3. - CsillagTM)
2011. aug. 30. 21:39
Gondolom ct majd lesz a távoli áttétek kizárása miatt.Ha időben elcsipték nagyon jól gyógyitható ez is.Nagybátyámnak is ez volt, őt nem is tudták müteni, de olyan jól reagálta kemoterápiára hogy teljesen eltünt a daganat.Pedig nagyon nagy volt neki.Nekem vastagbélrákom volt, én is kaptam kemot.27 évesen, egy 5 éves és egy 8 hónapos kisgyermekem volt akkor.
2011. aug. 30. 21:38

Én is voltam beteg, és segítettek a gyógynövények. Ajánlani tudom a kisvirágú füzikét, a legjobb a friss növény forrázata teaként, de ha nem elérhető, a szárított is jobb, mint a semmi.


Én már 8 éve tünetmentes vagyok, és tudom, hogy a gyógynövények segítettek.


A fűzike tea mellé még ajánlom a csalán+cickafark+galaj+körömvirág teakeveréket, naponta többször fogyasztani. Legegyszerűbb, ha reggel elkészítjük, termoszba töltjük, és napközben többször pár kortyot fogyasztunk belőle.

Zsurló fürdőt is ajánlom, és a zsurlótea fogyasztását is.


Mégegyszer mondom, nekem segített - petefészek rosszindulatú daganatom volt -, kívánom, hogy Édesapádnak is segítsen.

2011. aug. 30. 21:36
A lényeg, hogy ne keseredjen el, és vegye fel a küzdelmet! Anyukámnak hólyagrákja volt 5 éve, és meggyógyult, mert hitt, bízott, és mellette álltunk. Sosem sírtam őelőtte. Plusz itta az Avemart, és valami gyógygomba-kivonatot szed a mai napig is. Hozzáteszem, még az orvosok is csodálkoztak, hogy ilyen szépen rendbejött.
2011. aug. 30. 21:35

Ajánlom figyelmetekbe az alábbi hoxás fórumot:


[link]

2011. aug. 30. 21:33
Én 27 évesen voltam rákos.Decemberben lesz 3 éve hogy mütöttek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook