Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pro és kontra -gyerek fórum

Pro és kontra -gyerek (beszélgetős fórum)


2009. aug. 25. 13:04

Sziasztok!

Véleményem szerint, ha itt kérsz megerősítést és tanácsot, akkor igazából nem is szeretnél gyereket. Nem hinném, hogy ezen lenne mit szégyellni, egyre többen nem szeretnének gyermeket vállalni a mai világban. Meglátásom szerint egy nő ma már nehezen adja a karrierjét, nem szeretné, hogy egy férfi tartsa el évekig. Illetve a környezetemben nem egy kapcsolat ment tönkre azért, mert az apa bent volt a szülésnél és utána már nem bírt a párjára nőként nézni, csak a gyermeke anyját látta benne. Ezért sokan szétmentek és azt látom, hogy míg a pasi éli világát, addig a nő egyedül marad pasi, pénz, állás, sokszor lakás nélkül egy gyerekkel és tönkrement az élete. Bár lehet, hogy ezért többen támadni fognak, de aki nem akar az ne szüljön, ha a párod akar gyereket és te nem, akkor se enged neki. Az én párom is szeretne gyereket én pedig egyáltalán nem. Senki ne hagyja magára erőszakolni a gyerekvállalást!!!

28. katane (válaszként erre: 1. - Eb4b9ea3ef)
2009. aug. 12. 15:54

Szia nyah!

Ha az egyik oldalt nézzük,igen nehéz a gyermekvállalás!Anyagilag is,felelősség is,körömrágós is,stb....-DE!

Gyerek nélkül,nem igazán van miért élned,dolgoznod.Nekem is egy lányom van,s ő valószínűleg egyke is marad,de nagyon rossz lenne ha nem lenne.

2009. aug. 12. 07:36

Ne haragudj de miért idegenek győzzenek meg???A te életed te tudod mit akarsz!!

A gyerekvállalás kemény és rengeteg lemondással jár,viszont a legcsodálatosabb dolog a világon!!

2009. aug. 12. 07:30
Nincsenek ellenérvek, legfeljebb rossz időzítés. Az meg egyéni, hogy kinél mikor jön el az idő. Van, aki (bár ez egyre ritkább) a húszas évei elején már elég érett az anyaságra, és adottak a körülmények, de van, akiben a harmincas éveiben mozdul meg valami, hogy itt lenne az ideje a családalapításnak. Nyilván túl sokáig sem érdemes várni vele.
25. Gligi (válaszként erre: 1. - Eb4b9ea3ef)
2009. aug. 12. 06:54

Szia!

Én 34 évesen lettem Anyuka ☺

Elmondhatatlanul csodálatosan fantasztikus ☺

Ha a férjemmel hamarabb találkozom az életben akkor sokkal hamarabb éltük volna át ezt a csodálatos érzést és több gyerkőc is szaladgálna már körülöttünk ☺

Legyetek szülők amíg még nem késő, mert hátralévő életetekben azt fogjátok bánni, hogy nem élhettétek át minden nyűgével és bajával együtt ezt a fantasztikus érzést!

2009. aug. 12. 01:37
Sziasztok! Nekem a szülési fájdalmak sokkal elviselhetöbbek voltak mint amire számitottam. Elötte elég önzö voltam (el is voltam kényeztetve) attól a perctöl kezdve ahogy megszületett a kisfiam van értelme mindennek. Ha valamit teszek már érte teszem, ha nehéz az élet miatta van értelme küzdeni, folyamatosan visz elöre, a nulláról kezdtem újra miatta mert az ö mosolya ad eröt és az ahogy örül az nekem mindent megér. Talán azért is fogom ezt fel igy mert egyedül nevelem és én járok vele focizni, horgászni, javitom az autóit, keresem a ps játékokat, de nekem ö az életem és ezt csakis az Anyukák élhetik át. Egyébként meg a szülés a legkönnyebb része, embert, jó embert nevelni ez a kihivás.
23. cb4c323adf (válaszként erre: 20. - Sylvia81)
2009. aug. 11. 22:16
és milyen igaza van!!
22. Sylvia81 (válaszként erre: 19. - Dorottya84)
2009. aug. 11. 22:16
Igen, én is hasonlóképp gondolkodtam. :) Amúgymeg, gyerek bent nem marad! :)
2009. aug. 11. 22:15

Nagyon kedvesek vagytok :)

Igazán jól esnek ezek a szép szavak..

:)

2009. aug. 11. 22:15
A kórházi védőnéni azt mondta, ha azért sajnálod magad, mert fáj, akkor gondolj arra, hogy a születendő babónak milyen érzés lehet! A biztonságos anyaméh, amiben 9 hónapig fejlődött, egyszercsak úgy dönt, hogy vége, kifelé! És mindez nem elég, mert ráadásul egy akkorka lyukon kell átpréselnie magát, amin sokszor egy tampon se megy fel könnyen...
19. Dorottya84 (válaszként erre: 8. - Eb4b9ea3ef)
2009. aug. 11. 22:13
én tudod miért nem féltem a szüléstől............???? ,mert kinéztem az utcán és sok sok nőt láttam ami azt jelentette hogy még életben vannak ,tudom ez elég hülye szemlélet de azzal nyugtattam magam mindvégig hogy több milliárdnyi nő már évmilliók óta végig csinálta akkor nekem ne menne????Naná hogy menni fog!!!
2009. aug. 11. 22:11

Rengeteg aprócska "gond" van egy gyerekkel, ez tény. De semmi sem olyan tökéletes pillanat, mint mikor egymásra néztek és látod, hogy mosolyra derül az arca. Először a szemecskéi, majd a szája kezd mosolyogni. No meg az a rengeteg göndör kacaj! És mikor odabújik hozzád, szorosan átölel... Jajj, olyankor mindig elérzékenyülök. Na meg mikor először hív anyának. Még mindig megdobogtatja a szívem, pedig a lányom néha minden ok nélkül mondogatja percekig. És mikor megkapod tőle az első puszit. Meg a másodikat, meg a ... százezrediket.

És még sorolhatnám...

Tény, hogy nagyon fáj a szülés, de én pl. valahol félúton voltam valami extázisfélében. Arra emlékszem, hogy fájt, de arra nem, hogy pontosan milyen érzés volt. És ez így jó. Viszont mindenért kárpótol, mikor a manódat a mellkasodra rakják, még úgy lucskosan, magzati pózban. Az én lányom leengedte az egyik kezét, gyakorlatilag átölelt. Szülés közben nem sírtam, de utána... A boldogságtól.

2009. aug. 11. 22:05
Én is túléltem. Már 5ször és bármikor még egyszer. Fájdalom- minden fájdalom megszünik amint kibújik (ténylegesen is) és olyan örömben van részed amelyet addig nem ismertél soha. Szerintem kár kihagyni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
16. 318512f90e (válaszként erre: 14. - Cb4c323adf)
2009. aug. 11. 21:59
bocs, próbáltam viccelődni...
2009. aug. 11. 21:56
Lehet,hogy most kicsit bolondnak néztek,de én imádok szülni.Természetesen fáj,de ezt meg kell élni,hozzá tartozik az anyává váláshoz.És amikor odateszik a mellkasodra... Szavakkal nem lehet elmondani.És a férjem mind a három szülésnél benn volt,és azt mondta,hogy amelyik férfi ezt kihagyja nem normális.
2009. aug. 11. 21:50
ezt nem túl kell élni hanem át kell élni és nem mindegy!! higyjétek el én 3 szor csináltam végig!!!
2009. aug. 11. 21:47
:)
12. gicus83 (válaszként erre: 8. - Eb4b9ea3ef)
2009. aug. 11. 21:47
Csak gondolj bele hány nő túlélte már.Én is:)És utána mikor a karodba tartod azt a gyönyörű kis rózsaszín szépséget akkor már el is felejted mi volt.Én alig várom,hogy megint átélhessem!
11. eb4b9ea3ef (válaszként erre: 9. - Gicus83)
2009. aug. 11. 21:46

köszönöm gicus.. ez öszinte válasz volt.

kedves tőled..

:)

10. 318512f90e (válaszként erre: 8. - Eb4b9ea3ef)
2009. aug. 11. 21:45
biztos túléled!!! ha én túléltem...:)))
9. gicus83 (válaszként erre: 5. - Cb4c323adf)
2009. aug. 11. 21:44
Ezzel egyetértek.Ez nem olyan dolog ,hogy na jó bele vágok mert azt hallottam jó dolog.Egyébként nem tudom kitől hallottál rossz érveket a gyerek mellett mert szerintem nincs ilyen.Én január óta vagyok anya.Úgy érzem most teljes az életem.Utazhatsz sokat,szórakozhatsz ezek semmik ahhoz az érzéshez képest amiket egy gyerek mellett átélsz.És tényleg azt hiheti az ember ezek elcsépelt mondatok de ha egyszer anya leszel megérted és sajnálni fogod,hogy nem hamarabb történt ez veled!
2009. aug. 11. 21:44
tervezett baba lenne, és mára már elfogytak a mondvacsinált kifogások.. már csak egy maradt.. a szülés fájdalma..
2009. aug. 11. 21:41
Szia.Én 33 éves vagyok,és van három gyermekünk.Velük sokkal teljesebb a világ,egy csomó helyre járunk,és minden sokkal élvezetesebb velük. t ervezett babák voltak,és persze időnként vannak nehézségek,de hol nincsenek?A gyerek a minden,és az emberi élet így teljes.
2009. aug. 11. 21:40
A "készítésétől" kezdve a terhességen, az első megmozduláson, felsíráson, rosszalkodáson, visszafeleselésen átc sak jó oldala van.
2009. aug. 11. 21:39

Hát ha győzködni kell téged szerintem még nem állsz készen rá!

Sorolhatnánk itt a jó és a rossz érveket napestig,de nem sok értelme van,az érzést és a tudatot kell érezned,hogy valakiért felelős vagy,és valaki a véretekből lett!!

2009. aug. 11. 21:39
probléma ? ha akarják nem igazán lehet , olyan dolog amit ne lehetne megoldani szerintem nincs. Én bármikor még egyet ...
2009. aug. 11. 21:39
jó oldala??? maga a terhesség és a születés egy csoda! és az amikor a gyermek rád néz és nevet, mikor megölel...minden bánatért és rosszért kárpótol!
2009. aug. 11. 21:38

Szerintem most egy özön áradat fog elözönleni!!!!!!!

Nos én csak ajánlani tudom a legcsodásab legszebb érzés a világon!!!!Az anyagi vonzatait meg át lehet hidalni az elején kölcsön kapott ruhákkal,kisággyal ha ez esetleg akadály de ne legyen!!!

2009. aug. 11. 21:36

Sziasztok!

Párommal 30 felett vagyunk, és szinte mindennapi téma a gyerekvállalás. Érveket és ellenérveket szeretnék, mert mostanában csak a problémákat lehet hallani gyerekvállalással kapcsolatban, nem pedig a szép oldalát. Tényleg ennyire szörnyű lenne? Tudom, hogy a mostani élet teljesen megváltozna, nem lenne egy nyugodt pillanat sem. De van jó oldal is?

Győzzetek meg :))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook