Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Praktikák korpa elmulasztására fórum

Praktikák korpa elmulasztására (beszélgetős fórum)


16. eufórbia (válaszként erre: 15. - Töprengő)
2012. márc. 7. 17:23
Nem semmi,szétvakarnám a fejemt már 1 hét múlva is!A szódarbikarbónát a vizes hajra teszed gondolom és a samponnal mosás után vagy elött??
15. töprengő (válaszként erre: 8. - Genlips)
2012. febr. 18. 20:10

Lehet hurrogni, 2 hetente mosom. A fejbőrömet szódabikarbónával szórom be, és elmasszírozom a fejbőrön. Korpára jó, itt olvastam valahol.

Nagyon száraz a hajvég a hosszúság miatt, így kicsit megfürdettem babaolajjal. Ezeket kb 10 percig maradt a hajamon.

Most legutóbb a mosásnál nem sampont használtam. Felhígítottam meleg vízzel a tesos tusfürdőt. 2 X mostam. Normál hajra való balzsam, a derékig érő sörény végére, leöblítettem. És egy kis ecet literes flakonba, langyos vízzel teleengedtem a legvégén ezzel öntöttem még le.

Nem selymes, de puha. Volt már ennél drótosabb is.

14. eufórbia (válaszként erre: 12. - -ssza06)
2012. febr. 7. 15:16

Nem tudom kinek szólt,de engem érdekelne,légyszi ird meg k.b.én is 30 évnél tartok :))Nagyon sok pénzt költöttem már mindenféle samponra de idő után kezdődik minden elölről.Na a kutyagumit még én sem próbáltam

XXD

2012. febr. 7. 15:06
Kénsampon. Ro...an-ban lehet kapni.
2012. febr. 7. 13:15
30 év óta épp csak kutyagumival nem kezelt fejbőrömet teljesen tünetmentessé tette a M........ppan oldalon vásárolható tiszta, natúr szappan. Ha érdekel, megírom priviben a nevét.
2012. febr. 7. 09:39
Nekem nagyon durva korpám van és mégis elmulasztja a Head&Shoulders.
10. eufórbia (válaszként erre: 6. - Kompen)
2012. febr. 6. 16:34
és ezt lehet kapni recept nélkül is??
2012. febr. 6. 15:43
Selsun blue samponnak hívják,bármelyik patikában kapható.
2012. febr. 6. 09:47

nálam az vált be, hogy kétszer mosok hajat fejbőrt jól átdörzsölve, merthogy azért volt korpa, mert logikus, felhalmozódott az elhalt hámsejt.

kóros korpánál is segít a dörzsölés, kétszer mosás, amivel a korpa felázik, kisebb darabokra törik és utána egy jó alapos és hosszú vizes öblítéssel pedig a nagyját el lehet veszteni.


abba kell belegondolni, hogy a kezünk bőrét 2-3 óránként mossuk, testünk bőrét naponta, de ázik 10 percet. fejbőrnek mennyi ideje van a tisztulásra? 2-3 naponta, valakinél 4-5 naponta adott 2 perc? szerintem kicsit nagyok az elvárások így :)

jót tesz neki a masszázs. nemcsak a vérkeringés miatt, de az elhalt bőrt is ledörzsöli.


de ehhez nem használnék korpára való sampont, mert azt a 2 perces hajmosásokra találták ki és így az túlságosan szárítana.

ilyen módszerrel míg hozzászokik a fejbőr is és a korpa elkezd eltűnni, kell egy pár hét


krónikus bőrgyulladásnál viszont ez kevés, amikor a korpa alatt a bőr vörös, viszket, minden baja van.

7. Nikike1988 (válaszként erre: 5. - Lady Blakeney)
2012. febr. 5. 14:42
értem köszi.
6. kompen (válaszként erre: 1. - Nikike1988)
2012. febr. 5. 14:37

Pénteken voltam a börgyógyásznál ezzel a problémával. A javaslata a következő volt:

Micetal gél heti 2-szer (100 g 2.100.-ft)

és

Diprosalic oldat napi 2-szer (30 ml 500.-ft)

2012. febr. 5. 14:03
Nem kell rendelni, üzletben is van. Most nem emlékszem pontosan, vagy a DM-ben vagy a Rossm-ben veszi. Pici flakon, csak 120 ml.
4. Nikike1988 (válaszként erre: 3. - Nikike1988)
2012. febr. 5. 13:45
vagy internetről rendeltétek?
3. Nikike1988 (válaszként erre: 2. - Lady Blakeney)
2012. febr. 5. 13:44

szia

és patikában kapható vagy hol?

2012. febr. 5. 13:40

Szia!

Az én párom is sokáig küszködött vele. Egy fodrász ajánlotta neki a Selsun sampont, attól elmúlt. Drága, de neki bevált. Most már csak minden harmadik hajmosásnál használja, hogy ne jöjjön vissza a korpa. Állandó használatra nekünk sokba kerülne.

2012. febr. 5. 13:19

sziasztok


Páromnak sajnos nagyon korpás a fejbőre..


Van valakinek hatásos bevált módszere korpa ellen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook