Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Pórázon vagy póráz nélkül! fórum

Pórázon vagy póráz nélkül! (beszélgetős fórum)


2012. aug. 23. 11:49
Egy másik fórumban szó volt a szájkosár használatáról is. Sajnos, hallottam már olyan esetet is, hogy az egyik kutyán volt szájkosár, és sétáltatás közben egy másik kutya megtámadta, leharapta a fülét, mert ő maga a szájkosár miatt nem tudott védekezni.
2012. aug. 23. 11:22
Teljesen egyetértek a pórázon sétáltatással. Évekig laktam bérházban és szinte folyamatosan volt kutyánk. Én azt vettem észre, hogy nem csak a kutyások a felelőtlenek. Volt egy németjuhászom, azt sétáltattam, pórázon, szájkosárral. Egyszer csak odaszaladt hozzánk egy talán bolognese vagy valamilyen hasonló fajtájú kistestű fehér kutya, utána meg egy olyan 2 éves forma kisgyerek. A kiskutya elkezdett az enyém körül szaladgálni, az enyém kapkodta utána a fejét, a kisgyerek meg a kutyák körül. A gazda és anyuka meg kb 15-20 méterről kiabált a kutya és a gyerek után, de esze ágában se volt odajönni és megfogni a gyereket vagy a kutyát. Na most kérdem én hogy ki lett volna a felelős, ha az én kutyám, akin fém szájkosár volt akaratlanul is megüti a kisgyereket, mert a kiskutya után forgatja a fejét. Ja és ez egy játszótérnél volt. És szerintem komoly baj lett volna belőle, ha azt a 2 éves gyereket az én kutyám tiszta erőből fejbe üti a fém szájkosárral.
26. csi23
2012. aug. 23. 11:22
Igazat kell hogy adjak neked Enissa. Elfogadni én sem tudom a mérdezésket mert ehhez senkinek nincs joga. Látod pontosan ezért próbálok itt valami apró pici megmozdulást elkezdeni és nem fogok addig megnyugodni amíg valami nem történik ha kell állatvédőkkel veszem fel a kapcsolatot vagy nem is tudom csak változzon a helyzet. Én megértem ha valaki nem szereti az állatokat és ezt tiszteletbe is tartom, megpróbálok mindenre odafigyelni és annyira lekötni a kutyám hogy ne maradjon energiája az ugatásra. De sajnos sokan nem így vannak vele, és igen ezek az emberek azt hiszik ők mennyire szuper jó kutyatartók... Tudom ezzel a problémával én is nap mint nap szembesülök. Egy dolgot szeretnék elérni nőjjünk fel a kutyatartáshoz és ezek a konfliktusok csillapodjanak!
25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 23. - 9b10f3d7ff)
2012. aug. 23. 11:17
*Hónapokon, éveken keresztül.
2012. aug. 23. 11:16
Én póráz nélkül ki sem viszem az utcára. Annyi veszély fenyegeti őket, és ők maguk is veszélyforrások.
23. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 20. - Csi23)
2012. aug. 23. 11:15

Az időskor nem érdem, szerencse kérdése. Valószínű aki "zizi" fiatalon az, az lesz idősen is.

Viszont megértem ám a nem kutyásokat is, (elfogadni nem tudom a mérgezéseket) hiszen itt a fórumokon is annyi az elvakult állattartó. Nekem is van szomszédom aki azt hiszi magáról, hogy szakértője a kutyáknak, mert enni-inni ad neki.

Közben bezárja 12-14 órákra, és a kutya egész nap ugat, ha nincs otthon a gazdája mert fél, ha itthon van a gazdája, gondolom örömében. A lényeg hiába szóltak neki a házban, hogy jó lenne, ha valamit tenne, mert éjszaka negyedóránként riadnak fel a lakók, kisgyerekek, idősek és dolgozók egyaránt, a válasz az: - azért kutya, hogy ugasson!!- Erre mondom, no comment. :((

Eléggé eltudja az ember agyát önteni a düh, amikor egy hülye gazda miatt kell kialvatlanul menni dolgozni, iskolába hónapokon, napokon keresztül.

Persze lehetne panaszt tenni, de maximum még jobban elmérgesedik ilyen esetekben a helyzet. 5-30 ezer forintos büntetés sem visszatartó erejű. :S

2012. aug. 23. 11:08
Arra is kíváncsi leszek, hogy majd az új törvények hatására hányan fogják a kutyáik láncát meghosszabbítani és chippel ellátni őket... Sajnos az utcánkban szembesülök nap mint nap egy szerencsétlen kutyával aki kb 1m-es láncon van, ott fuldoklik.
21. Hajni0121 (válaszként erre: 17. - 4fbd4b2862)
2012. aug. 23. 11:05
Ez szörnyű! Nem tudom fel fogni, hogy lehetnek az emberek ennyire érzéketlenek!
20. csi23
2012. aug. 23. 11:00
Sajnos igen ez is benne van. Gonoszak és rossz indulatúak ezek az emberek. Kedvencem egy idős nénike. Én arra lettem nevelve hogy tiszteljem az öregeket, meg is próbáltam sokáig nem szóltam semmit. A néni mindig mikor arra sétáltam a kutyámmal követett. Egyszer megálltam picivel néztük a kirakatott és sunyi módon megpróbált belerúgni a kutyámba ami nem jött össze neki mert a lábam között volt törpe. Nah akkor minden tiszteletem elszállt és nagyon uralkodnom kellett magagmon hogy ne rúgjak a néniba.
19. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 18. - Csi23)
2012. aug. 23. 10:56
Elkeserítő az biztos!!De én azt vettem észre,hogy nem feltétlenül azért mérgezik a kutyákat mert póráz nélkül van a séta vagy éppen nincs kaki felszedés....inkább nem szeretik a kutyákat(hiszen az "csak egy kutya" és minden zavarja őket egész nap kint ülnek az ablakban mert unatkoznak...
18. csi23 (válaszként erre: 17. - 4fbd4b2862)
2012. aug. 23. 10:45
Jézusom..... Ettől a hideg kirázott... Én most szembesülök ezzel a problémával :S előtte álmomba se gondoltam volna hogy ez a helyzet. Elkeserítő, pedig mindez elkerülhető lenne!!!!
17. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 13. - Csi23)
2012. aug. 23. 10:43
Szia Csi!A mérgezés már 20 évvel ezelőtt is "nagy divat" volt a lakótelepeken!Egyszer egy vastag párizsiszeletet találtam tele tűvel!!
2012. aug. 23. 10:39
Sziasztok!Természetesen pórázzal!Az pedig,hogy nincs kifejlett kultúránk (felelős kutyatartásban,közlekedésben..stb)teljesen igaz!Nálunk Debrecenben egyetlenegy park van(családi házas övezetben)ahol normálisan megférnek egymással a kisgyerekesek,az idősek,a tinédzserek és a kutyások!
15. csi23 (válaszként erre: 4. - 4327a8e017)
2012. aug. 23. 10:36
Köszönöm az ötletet mert mi is járunk futni amatőr szinten! :)
14. csi23 (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2012. aug. 23. 10:35
Maximálisan egyetértek!
13. csi23
2012. aug. 23. 10:34
Örülök hogy megtaláltam azokat az embereket akik így gondolkoznak! Én is elengedem a kutyámat például édesanyáméknál a kertben. Mert abban is igaza van az egyik hozzászólónak hogy kell a szabadság! Nekem megkeserítik az életemet azok a kutyások akik póráz nélkül felelőtlenül sétáltatják a kutyájukat. 3-szor támadtak meg minket, hála a jó égnek semmi baj nem lett kivéve az negatív tapasztalatok amit a mai napig nagyon nehéz kinevelni a kutyámból. Eddig belvárosban laktam most lakótelepen panelrengetegbe... Szörnyű nálunk a helyzet és a lakók akik megelégelték mérgezik a kutyákat!!! Itt kérdem én hogy a kutya hogyan eszik fel bármit is a földről.... Csak úgy hogy a kedves gazda nem figyel rá! És megint az a szegény állat szenved miattunk! Ötlete van valakinek hogyan fogjunk össze?
12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Csi23)
2012. aug. 23. 10:34
Végre, egy számomra reálisan gondolkodó ember. :)
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - 34c48a3825)
2012. aug. 23. 10:32

Ha a kutyák 1000%-ig megbízhatóak lennének, akkor nem kellene a rendőröknek, katonáknak stb. szájkosárral és pórázzal sétáltatni ebeiket, pedig ezeknél a kutyusoknál több szempontot is figyelembe vesznek mielőtt még egyáltalán kiképzésre kerülnének.


Látom, Te is pórázzal viszed sétálni, de akkor is vallom mint többszörös kutyás, és abból volt oktatott kutya is, hogy nem láthatunk a fejükbe.


Nekem nem kell meggyőzőbb érv, mint a tényleg magasan képzett szolgálati kutyák pórázon való sétáltatása közterületen.

2012. aug. 23. 10:24
"Az állatok tartásáról szóló törvény kimondja, hogy közterületen kivéve az ebek futtatására kijelölt területet kutyát csak pórázon lehet vezetni."
2012. aug. 23. 10:23
Lakott területen belül kötelező. Szemem láttára büntetett meg egy rendőr egy kutyádt amiért póráz nélkül volt lakott területen belül. Az ember felelőtlensége miatt a kutya szenved, pontosan erről beszélek!
2012. aug. 23. 10:20
Ha olyan helyen vagyunk ahol emberek és másik kutyák is lehetnek, akkor mindenképpen pórázon. De szerencsére az utcánk végén erdő van és ott nagyon ritkán járnak mások, így ott el szoktuk engedni. De sajnos kutyája válogatja ezt is, mert van aki biztosan a világ végéig futna... Ilyen sétákra szerintem nagyon hasznosak a láthatósági mellények.
2012. aug. 23. 10:15
nem kötelező a póráz, én is úgy ütöttem el a kutyát hogy nem volt rajta. semmi gond, nem bírta a két tonnát...ez a gazda felelőssége, a kutya csak egy kutya.
2012. aug. 23. 10:14
kutyafuttatóig pórázon, hogy vigyázzak rá, bár esze ágában sincs két lépés távolságot sem eltávolodni tőlem, majd a kutyafuttatón póráz nélkül, ott az az ő világa, de ott is tud viselkedni...soha nincs vele gond
5. 34c48a3825 (válaszként erre: 1. - Csi23)
2012. aug. 23. 10:14

Egy kutya, ha VALÓBAN jól nevelt, azaz iskolázott, akkor soha nem viselkedik ösztönlényként.

A parancsra azonnal hallgat, a gazdája pedig felügyeli.

Azonban pórázzal kell sétáltatni, természetesen. Nekünk két nagytestű, 60 kg színizom kutyánk van, akiket a kert dacára minden nap sétálni viszünk. Pórázzal.

Ugyanis szokniuk kell a külvilágot, a szocializációjukhoz elengedhetetlen ez és a póráz elviselése is. Arról nem is beszélve, hogy pszichés problémákat okoz, hogy a lusta kutyatartó azt hiszi, hogy a kertbe kicsapva a kutya eleget mozog és elég szellemi kihívás éri.


Pedig kutyaiskolába is járunk velük, sőt, előtte kutyaoviba is, sőt, gyakorlatilag egy csettintésből értenek és soha nem mennének el a közvetlen közelünkből, akármi is történik, ha ara vannak utasítva.

2012. aug. 23. 10:14

Futóként én is a póráz híve vagyok (sőt ssötétben fényvisszaverő pórázt javasolok :) ).


Még az érdekes, hogy a legelterjettebb, kis méretű kutyákat szokták inkább póráz nélkül sétáltatni, pedig azok sokkal gyakrabban kergetik meg a futókat, mint a nagy testű kutyák.

2012. aug. 23. 10:13
Igazad van, szerintem legfeljebb ott szabad elengedni a kutyát szaladozni (mert futkosásra is szüksége van a legtöbb kutyusnak, és nagyon élvezik is) ahol nem valószínű, hogy másik kutyával vagy emberrel találkozik. És ott is figyelni kell rá.
2012. aug. 23. 10:11
Teljesen egyetértek veled!
2012. aug. 23. 10:09

Kedves mindenki!


Egy elég kényes témát szeretnék felhozni és beszélgetni róla. Pórázon sétáltassuk a kutyákat vagy anélkül. Én a póráz híve vagyok. És megpróbálom észérvekkel alátámasztani hogy miért. Legelőször is mivel törvény írja elő, és pénzbírság jár érte. Kialakult sajnos egy sztereotípia hogy a kutyások hülyék már bocsánat a kifejezésért. És miért mert amikor látja a laikus ember hogy tele van az utca kutya piszokkal, póráz nélkül rohan a kutya a gyereke felé és a gazdát nem látja sehol. Amikor a szabadon szaladgáló kutya éppen a homokozóva pisil bele, vagy az ember kezéből szeretné kiszedni a számára finom falatokat. Rengeteg okot lehetne sorolni miért is haragszanak ránk kutyásokra. Imádom a kutyám a mindenem pontosan ezért sétáltatom pórázon. A kutya bármennyire jól nevelet ösztön lény. Neki is ugyan úgy lehetnek rossz és jó napjai, nekik sem lehet minden kutyatársuk szimpatikus. Mindig azt hallom az én kutyám nem bánt, az ember saját magát nem ismeri 100%-an akkor a kutyáját hogy is ismerhetné teljesen. Cesar Millan neve ismerős lehet mindenkinek, ha ő elismert "kutyapszichológusként" pórázon sétáltatja kedvenceit, akkor "amatőr gazdakén" miért nem lehet ezt az elvet követni? A kedvencem mikor a kutya elszaladgál magának a gazdája pedig egy-két sarokkal arébb beszélget. Kérdem én halló- illetve látótávolságon kívül hogyan is hívjuk be a kutyánkat??? Miért abból áll a séta hogy elengedem a kutyám én meg pletykálok? A sétálás nagyon fontos a kutya és a gazdi kapcsolatában. De nem így... Arról nem is beszélek hogy ha én vagyok a falkavezér akkor nekem kell megvédeni a kutyát,és nem engedni hogy azt érezze a kutya hogy egyedül van és ő dönt a cselekmények kimeneteléről... Mondják nagyon sokan a magyaroknák nincs kifejlett kultúra. Nem lehetne valahogy ezt bebizonyítani hogy nem így van. És odafigyelni és a szabályokat betartani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook