Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Piszkál a család, mert ökotudatos igyekszem lenni a babámmal fórum

Piszkál a család, mert ökotudatos igyekszem lenni a babámmal (beszélgetős fórum)


28. michelle.r (válaszként erre: 25. - Tyityu)
márc. 4. 11:56
Pelenkaügyben már nem vagyok érintett, de most hallgattam meg egy nőgyógyász előadását, hogy mennyi minden van pl. az intimbetétekben. Van olyan páciense, aki évekig nem esett teherbe, a saját lányát nem tudta kikezelni évekig tartó hüvelyi folyásból. Mindkettőnél egy új betét hozta a megoldást.
27. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 4. 11:54

Úgy csináld, ahogy szeretnéd. Teljesen jól csinálod, hogy nem akarsz rákenni a gyerekre minden vackot. Nézd meg pl. a Johnson babaolaj összetételét.


Egyetemista korában a gyereknek saját választásai lesznek, most teljesen rád van utalva - abszolút jól csinálod, nyugi. Meg fogsz venni egy csomó felesleges dolgot, első terhességnél általában ez van. Amikor rájössz, hogy melyik cucc az, add el a Marketplace-en :))))


Szoorú, hogy a férjed ne áll melléd. Anyósodat némileg meg lehet érteni, az ő idejérben mások voltak a szokások.


Nem vagy idióta, nyugi.

26. PöttyösPanka (válaszként erre: 25. - Tyityu)
febr. 17. 07:28
Mi pontosan ezért EC-ztünk (természetes csecsemő higiénia, [link] Bár pisire nem sikerült teljesen megvalósítani. Ezért mosi pelust használtunk hozzá. Így, hogy csak egy kis pisi került bele, egyszerű volt.
25. tyityu (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 15. 10:50

Szia !

Teljesen megertem a gondolkodasod, hasonloan tettem en is.

Mikor az ember babat var atertekeli a dolgokat es a legjobbat akarja neki. En is vettem anno tengeri szivacsot, tenyleg nem volt jelentosebben dragabb mint a muanyag. Sokaig nem hasznaltuk, oszinten nincs nagy szukseg ra de majd ezt kitapasztalod.

Minden ruha 100% pamut egy kisbabanak alap dolognak kellene lennie. Es meg messzebb megyek, valoszinuleg sokan ki fognak rohogni de mindket kislanyomnak mikor kisbabak voltak a ferjemmel csinaltuk a mososzert marseilles-i szappanbol. Semmi nehez nincs benne, hamar kesz van es 100% termeszetes. Az oblitot teljesen elhagytuk, azota se hasznalunk, oszinten teljesen felesleges. Sokat hallani hogy a kisbabaknak borproblemaik vannak, az en gyerekeimnek sosem volt pedig az kisebbik nagyon feher boru.

Nekunk a legnagyobb kiadas a pelenka volt mert csak biot vettunk. Moshato pelenkara nem tudtuk ravenni magunkat igy eldobhatot vettunk de biot. Nem tudom Magyarorszagon mennyire beszelnek a pelenkak osszetevoirol, meg permetszer is van benne (az unioban megengedett mennyisegben). Egyre tobb tanulmày keszul jelenleg termekeny eletkorban levo nok es az egyre magasabb termekenysegi/hormonalis problema es a pelenkak kozott. Hiszen mikor ez a korosztaly szuletett akkor terjedtek el az eldobhato pelenkak. Nem tudom mennyi igazsag van ebben, de szamunkra nem volt kerdes hogy csak bio pelenkat veszunk. Figyeltuk az akciokat, nagyobb mennyiseget vettunk egyszerre hogy kicsit olcsobb legyen.

febr. 14. 21:56

Én nem:)

Nálunk a párom ilyen bioize. Férfi létére ő nézett utána, hogy tudjuk egy csökkenteni a káros anyagokat a babánál. Műanyag cumisüveg nem is lehetett, csak üveg. (Amitől agybajt kaptam, mert mindig eltörtem🤣🤣🤣)


De kezdtem megérteni az aggodalmat. Néha túlzásnak tartom, de sok igazság van abban, amit mond. Hallgass a megérzéseidre.

23. Csillagszem38 (válaszként erre: 19. - Asztanaviszta)
febr. 14. 21:52

🤣🤣🤣🤣


Ez brutálisan tájékozatlan megnyilvánulás volt.

febr. 12. 19:11
Rá se hederíts!!!!!
21. kiskacske (válaszként erre: 20. - Asztanaviszta)
febr. 12. 18:48

Oké, hogy az elképzeléseidet felülírja egy gyerek… de az elveinkhez szerintem lehet azért ragaszkodni.

Pl milyen minőségű ruhát és honnan veszünk vagy, hogy fenntarható márkákat részesítünk előnyben, azt miért is kéne feladni?

20. asztanaviszta (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 12. 16:39

Mindenkinek vannak elvei, elképzelései.

Ameddig meg nem születik a gyereke.

Ha neked ez jól esik és anyagilag megengedheted, akkor csináld.

19. asztanaviszta (válaszként erre: 16. - Csillagszem38)
febr. 12. 16:37

Mindenki megfogja terhesen a telefont, a laptopot meg még ezer más dolgot.

Mégse lesz a gyerekének semmi baja.

Ha ilyet mondott a hiperszuper bőrgyógyász én váltanék a helyedben.

febr. 12. 11:23
Szerintem a szülésfelkészítő tanfolyam igenis hasznos, még a férjednek is az lenne, sőőőt! Ha másért nem is, a kapott információtól az ember megnyugszik, kb. tudja, mi vár rá, kap egy csomó hasznos tippet. Szerintem az is jó, hogy figyelsz az összetevőkre, alapanyagokra, ez amúgy is fontos lesz a későbbiekben is, különösen a hozzátáplálás idején. Ami fölösleges lesz majd, az úgyis kikopik a rendszerből és rájössz, hogy miket kell elengedned ahhoz, hogy ne bolondulj meg egy baba mellett. Szóval fel a fejjel! Ellenben azt azért elmondanám a férjemnek, hogy mennyire fáj az, hogy egy ilyen fontos kérdésben kinevet! Lehet egyet-nem-érteni, de azért vegye már figyelembe a te érzéseidet is!
17. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 12. 09:08

Úgy tudod kezelni,,ha mindezeknek nem kerítessz nagy feneket.

Magyarán nem kell tudniuk mit miért.

Te meg vedd amit jónak látsz.

A férj ,,azért némi felvilágosításra szorul.

16. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 12. 07:53

Szegény:(


Ez annyira gáz. :( sztem jól teszed, a műanyagok kárt tesznek az emberi szervezetben, a kislányomnak a hátán egy jóindulatú erdganat volt, (mára már elhalvanyult) egy hiperszuper bőrgyógyászhoz vittem, aki azt mondta, hogy a műanyagoktol van. Attól, hogy terhesen műanyagokat fogtam (telefon, laptom stb...)


Szóval, amit lehet, mi is kivedunk, speciális cumisüvegeket is vettünk.


De sajnos nem tudod teljesen mentesíteni, és ez a görcsösseg majd idővel lazulni fog.b


Sajnálom, hogy bántanak!

febr. 12. 05:34

Az èn anyukám azt hitte, hogy azért, mert nem teljesen új ruhákat vettem a gyereknek, nem lesz “szép” ruhája.

Szerintem olcsóbb (pl pepco) ruha áron vettem minden ruháját és csupa márkás ruhája van (hm, c&a)


Volt, amiben anyukámnak volt igaza, ezt utólag be is láttam, de az inkább a babaápolásban volt. És volt, hogy anyukám látta be, hogy az elképzelésem jobb, mint ahogy ő csinàlta/ mások “szoktàk”


A szülésfelkészítőre pedig azért is menj el, mert egy jó tanfolyam aranyat ér. Első baba, csomó mindent honnan kéne tudnod.. plusz engem pl megnyugtatott az információ. Hormonokig visszament az oktató pl a szoptatásnál, szülésnél. Sőt, a férjem is hasznosnak találta.🤗

14. PöttyösPanka (válaszként erre: 12. - Papája)
febr. 11. 20:35
Így van. Csak kár, hogy a kosz nem egyenlő a vegyszerekkel és az adalékanyagokkal...
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Papája)
febr. 11. 18:36
Köszönöm, hogy vetted a fáradtságot ehhez a hosszú kommenthez, legalább már ezeket is tudom. De én sehol sem írtam, hogy bármit is túl szeretnék sterilizálni, vagy burokban nevelni majd a gyereket. Kell a kosz az erős immunrendszerhez én is tudom. De azzal esnék át a ló másik oldalára, hogy elmegyek szülésfelkészítőre vagy pamut rugit veszek neki? Mert az írásom lényege leginkább ez volt.
12. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 11. 18:07

Igaza van a férjednek és anyósodnak.


Átestél a ló másik oldalára. Túlzás, amit teszel.

Pont az így nevelt gyerekekből válnak a mindenre allergiás és érzékeny felnőttek.

Hidd el, kell egy kis "kosz" hogy kialakuljon az immunitása.


Pl. ismert tény, hogy a gyermekbénulásban (a védőoltás előtti időkben) elsősorban azok a gyerekek betegedtek meg és bénultak le súlyosan, akiket a legtisztább körülmények között neveltek.

Ennek az volt az oka, hogy a kórokozó három variánsa közül a legkevésbé fertőző volt leginkább jelen a populációban. Ezzel szinte minden gyerek találkozott, de nem okozott különösebb tüneteket. Védettséget viszont adott. Ez már elegendő volt ahhoz, hogy a második, illetve a harmadik, egyre virulensebb kórokozót, gyengítse. Ez is adott egy erősebb immunitást. A legvadabb kórokozó már nem sok kárt okozott a kicsit , vagy nagyon is koszos kisgyerekeken.

A burokban nevelt tökéletesen tisztán tartott kicsik nem szerezték meg ezt a védelmet, így ha megfertőződtek a legvadabb vírussal, akkor azoknak annyi volt.

A polio elleni védőoltás sémája is erre épül.


A lényeg, akkor vagy jó anya, ha nem sterilen és mentesen neveled a kicsidet.

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - A Nyuci)
febr. 11. 18:01
Ami ezeket a dolgokat illeti, mind én finanszírozom de ahogy írtam is, nem vagyok elborult, irracionális áron nem veszek semmit. A szivacsot amit említettem 500 Ft-ért vettem, itt nem ezzel van a baj. Mindenki annyit látott a kiírásomból ezek szerint, hogy unatkozó eltartott terhes vagyok, akinek sok a szabadideje.. egyik sem igaz.
febr. 11. 15:41
Ismerős a helyzet. Az a tapasztalatom, hogy az ő véleményüket nem fogod tudni megváltoztatni. Annyit tehetsz, hogy úgy csinálod, ahogy neked jó, közben marék számra szeded a lesz@rom tablettát. Ez csak az első dolog az ezerből, amibe bele fognak szólni, és amit "jobban" fognak tudni nálad. De te vagy az édesanya, úgyhogy ne feledd, az számít, amit te szeretnél. A határszabás nagyon fontos dolog. Kitartás!
febr. 11. 13:57
Szivacs a babának fürdéshez? Hát az első pár alkalommal használni fogod, aztán elfelejted. Valóban sok dolog felesleges ám. De csináld a saját elképzelésed szerint a dolgokat, ne hagyd, h beleszóljanak. Majd úgyis azt tartod meg a tervezett dolgokból, amik valóban beváltak, ami meg csak nyűg, az elkopik. Amúgy anyósodnak meg ne mondd el, h mit tervezel. Ha meg épp a babával van, akkor megmondod, hogy te ezt meg ezt így szoktad és szeretnéd, ha ő is így tenne a babával. Az én anyósom azt nem értette, hogy miért adok D vitamint a gyereknek, ő nem adott a fiának. Mindezt úgy, hogy Belgiumban élünk és itt nagyon keveset süt nap. Szóval fontos, h kapjon külön D vitamint. A gyerekorvos minden alkalommal rákérdez, h adom-e neki rendszeresen. Ez csak egy szimpla vitamin, semmi öko, bio stb, mégis belekötött. Amit lehet inkább nem kötöm az orrára. Szeresse a gyerekem, ne csináljon vele az én elveimmel nagyon ellentétes dolgot, a többi pedig egyik fülemen be, a másikon ki. Tudom, nehéz hidegvérrel kezelni az ilyen helyzeteket, de meg kell próbálni.
8. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 11. 13:45
Nagyon szomoru hogy a férjed nem melletted áll ki 😞 beszélgess el azért a dolgokról mert sok konfliktus lehet még a kedves mama elavult nézetiből és ha nem áll ki melletted, komoly gondok lesznek. Teljesen másak az ajánlások manapság de sajnos sok nagymama ezt nem fogadja el és nagyon elbizonytalanítja a friss anyukát. Mist kéne meg leállítani, de ehhez az kell hogy a férjed támogasson. Egyébként is így éled az életed? Ha igen azt nem kritizálja a férjed?
7. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 11. 12:38

Kicsit átestél a ló túloldalára.

Csak azért mert megteheted, nem kell túlgondolni.

6. A Nyuci (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 11. 12:29
A férjed amúgy nem akad ki a pénzkiadáson? Mert ezek a dolgok ötszörös áron mennek. Én is sok minden felesleget összevásároltam az első terhességem alatt, de ha még mindenből ökobiobizbaszt vettem volna, akkor kábé csődbe megyünk.
5. A Nyuci (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 11. 12:24

Amit mondanak, azt engedd át a füleden, ha téged ez most boldoggá tesz, akkor csináld.


De...

Azt gondolom, hogy az első terhesség alatt mindenki belekerül valamiféle álomvilágba, főleg, ha nem dolgozik, csak a terhességgel tud foglalkozni, készülődni, tervezgetni, vásárolgatni. Ergo, ha van idő és pénz is, akkor lehet ilyen mély ökohobbiknak élni.

Aztán majd ha megszül és nem lesz ideje ilyesmikre, akkor rá fog kényszerülni különböző köztes megoldásokra, elvek feladására, stb.

Szóval csináld, amíg van időd és pénzed és kedved hozzá. De nem 100%, hogy ez mindig így tud maradni, tudatosság ide vagy oda. Az egészséges szint akkor fog megmaradni, ha majd alkalmazkodnod kell a babádhoz és csak a legfontosabbakkal foglalkozol, és majd nem veszel babáknak készült tengeri

szivacsot, amit szerintem nettó baromság és a naiv elsőbabásokat hivatott anyagilag lehúzni. Bocs.

febr. 11. 12:23
Amíg nem fordul át mániába, nem látok ezen kivetnivalót.
febr. 11. 12:02
Klasszik "Keep calm and carry on" szituáció.
febr. 11. 11:59
Minden leendő anyukának vannak elképzelései mit hogyan szeretne csinálni ha majd megszületik a kis csemete. Aztán szépen lassan majd adja magát mi az amit meg tud valósítani belőle mi nem. Ezen nem kell görcsölni, mindig lesz valaki aki jobban tudja majd a dolgokat. Legyints rá. Az én lányom is nagyon sok dolgot másképp gondolt az elején, aztán volt amit belátott hogy jobb úgy ahogy én tanácsolom, de volt amiből nem engedett. Engem nem zavar, meg nem is bántom érte.
febr. 11. 11:54

Sziasztok!


A téma lényege a következő:

Első babával vagyok várandós, ezért próbálok mindent megtenni, hogy a lehető legjobbat adjam neki. Akár ruha vásárláskor, leginkább kozmetikai szerek vásárlásakor nagyon odafigyelek az összetevőkre. Idősebb korában is, odafigyelnek hogy miből mivel és mit eszik. Úgy választottam a kell még fürdőszivacsot is, hogy az a kis bőrének a leg kevésbé legyen durva (tengeri szivacs babáknak, stb.) A férjem és az anyósom idiótának gondol, amiért ezekre odafigyelek. Szerintük az én férjem is felnőtt ipari mosószeres ruhán, műanyag cumisüvegen és társain, még se lett baja. Anyósom szerint hülyeség szülés felkészítő re is menni, neki pl. eszébe se volt. Szerintem egyáltalán nem vagyok az a fajta elborult elméjű Öko mami, egyszerűen csak odafigyelek. Mégis közre fognak a férjemmel, és már előre sajnálják a gyerekem, hogy milyennek fogom így nevelni. Még meg sem született, de már azt hallgatom, hogy egyetemista korában, az én mentalitásom mmal, miket fog majd megenni vagy nem megenni. Szerintük görcsös vagyok, és ösztönből kéne csinálnom a dolgokat.

Nagyon megbántottak ezzel, pedig én csak igyekszem a legjobbat adni. Kíváncsi vagyok mások véleményére, hogy tudnám kezelni úgy a helyzetet, hogy ne sírjak órákig ahogyan ma is. (Megjegyzem nem vagyok érzékeny kismama, de ez most betett.)



Köszi a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook