Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tehetnék enyhén orrfolyós babámmal? fórum

Mit tehetnék enyhén orrfolyós babámmal? (beszélgetős fórum)


15. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Ari0212)
2013. okt. 5. 12:17
nem lehet allergiás valamire? nekem olyankor folyik az orrom.
14. csiribi1986 (válaszként erre: 1. - Ari0212)
2013. okt. 4. 22:24

Ha szoptatod a kicsit,akkor tedd sűrűbben a melledre.Olvastam azt is ,hogy lehet a kicsi orrába ezt is csepegtetni,mert fertőtlenítő hatása is van.

Amúgy az én 3 éves kislányomnál és az 5-hónapos babámnál is az orrspray vált be és orrszívás.Szívd le neki alvás és etetés előtt,hogy ne zavarja.

Csak akkor szívd ,ha hallod is azt a tortyogó hangot,mert azért a szervezetének magától is kell gyógyulnia.

2013. okt. 4. 21:49
Szia! Lehet, h száraz a levegő a lakásban. Az okoz enyhe orrdugulást. Próbálj neki fújni Stérimar orrsprayt, ez egy sima tengervizes oldat, segít a váladékot feloldani. Aztán próbáld meg kiszívni. De ha nem jön, ne eröltesd. Sokat segít, ha abban a szobában teregetsz, ahol alszik. Ha nem folyik ki az orrából sok váladék, akkor az nem nátha
12. katie_rose (válaszként erre: 11. - C3b5778d88)
2013. okt. 4. 12:11
Ez zavarta leginkább a szemem. :) Pedig nem szoktam "szólni" érte soha... :)
11. c3b5778d88 (válaszként erre: 10. - Katie_rose)
2013. okt. 4. 12:02

:)


Az a hozzászólás simán mehetne ált. iskolás nyelvtan feladatnak, "javítsd ki a helyesrási hibákat az alábbi mondatokban" címmel. Bocs az offért.


Szerintem is orrszívás, ha van mit egyáltalán szívni, ha épp csak "csillog" az orrocska, akkor nem is szükséges. C vitamin mehet nyugodtan, nem árt. Nekem az antibiotikum a gyógyszer, az biztos nem szükséges még.

10. katie_rose (válaszként erre: 7. - A4d688f8ed)
2013. okt. 4. 11:50

"Döntsd"


A tengervizes orrspry és a C vitamin sem gyógyszer szerintem.

(Csak egy 6 hónapossal elég macerás lenne pl. paprikát etetni,hogy természetes úton erősítse az immunrendszerét.)

2013. okt. 4. 11:10
A legfontosabb, hogy szívd az orrát, mert nagyon könnyen rámehet a fülére. Nem kell óránként szívni, de azért egy nap 2-3 alkalommal jó.
2013. okt. 4. 11:01
szoptatsz vagy hasznalsz tapszert?
2013. okt. 4. 10:52

Csak simán az órrszívást javaslóm nálunk be vált, gyogyszert csak akkor ha más megoldás nincs.


egyébként döncsd el hogy mit szertnél életre való gyereket, vagy üvegházi növényt, ha a második akkor szaladj gyogyszerért ha az első akkor az amit már többen is javasoltunk órszívás

2013. okt. 4. 10:51
cebion csepp, orrsziporszi orrspray, orrsziporszi szívás porszívóval.
5. katie_rose (válaszként erre: 1. - Ari0212)
2013. okt. 4. 10:37
Tengervizes orrspray, orrszívás. Esetleg cebion (C vitamin) cseppek,hátha mégis nátha és ősz lévén amúgy sem árt. Még az allergián is érdemes lenne elgondolkozni talán.
2013. okt. 4. 10:31
Gyógyszerészt kérdezz, sokszor értelmesebb válaszokat kap ott az ember. Esetleg vegyél ilyen kicsiknek való orrszívót patikában. Megértem az aggódásod, hiszen ha berakodik akkor meg már nehezebb a dolog. Egy anya sokszor felfigyel olyanokra is, amin egy orvos átsiklik, mert "még" nem igényel orvosi beavatkozást. Szerintem nyugodtan menj és kérdezz gyógyszerészt, mit javasol? :)
2013. okt. 4. 10:29
Azt mondta a dr h nem náthás.
2013. okt. 4. 10:25

Porszívos orrszívóval szívasd ki a váladékot, a patikában vegyél csecsemőnek való Nasivin orrcseppet - ezzel lazítsd fel.


2 hete a kislányom is náthás volt - 3 hós.

2013. okt. 4. 10:23

Voltunk dokinál,nem adott semmit,tanácsolni se tanácsolt semmit.Mert a tüdeje tiszta nem köhög stb.Épp csak folyik az orra,de engem zavar egy kicsit.Mit tehetnék vele?


6 hónapos

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook