Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Piros, hámló foltok az arcon. Mi lehet? Mi segítene? fórum

Piros, hámló foltok az arcon. Mi lehet? Mi segítene? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2016. okt. 22. 15:06

Nekem is perioralis dermaitisem, meg seborrheás dermatitisem van. Sokat segített, amikor elhagytam a fluoridos fogkrémeket.

De most nagyon lelkes vagyok, mert végre találtam egy termékcsaládot, ami nekem NAGYON bevált. Már írtam töb helyen is, mert kevesen ismerik. A neve vintage beauty. egy egészségügyi szakkozmetikus fejlesztette ki és nálam 2 hét alatt teljesen eltüntette a tüneteket.

2015. aug. 16. 09:21
Vigyázz, nehogy vitilligo legyen..nálam is igy kezdődött. :/
2015. aug. 6. 19:57

Sziasztok mindenki ! Hagyátok az orvodokat,kiírnak egy rakat krémet ami nem használ.

Saját tapasztalat:nekem nem csak az arcomon volt piros hámló foltok hanem a fejbőrön is.Sok féle krémet kaptam,fejbőre több sampont,kotikoszteroid tartalmú krémet.........


Egy gyógyszertáros mondott valamit,próbam ki a cink tartalmú készítményeket! S láss csodát hatott,elmúlt!

Hajra a Headen Sorders sampont használtam heti 2* még el nem múlt a probléma,hatóanyaga cink pirition.

Az arcra a gyógyszerész készített úgyan ezzel a hatóanyaggal egy lemosót ami csodát művelt,nincs neve és nem tudom mit rakot pontosan bele de cink pirition volt benne.

72. D1989
2013. márc. 25. 13:03

Hali!


Megjártam én is pár bőrgyógyászt a két évem alatt, amióta ezzel szívok.

A lényeg: nem tudják meggyógyítani.

Kentem én is spéci dolgokkal, de mindig láthatóan piros és hámló maradt az orrom körül a bőröm.

Egyszer véletlenül vidéken hagytam a krémemet és ezért anyám esti ráncfeltöltőjével kentem be magam és attól majdnem teljesen elmúlt.

Azóta beletettem egy kis szoláriumot is, és szinte tünetmentes vagyok.


A nálam bevált tüneti kezelés (csak a bőr tapintása más, látható jel NINCS):

Fürdés után: Eucerin Hyaluron-Filler esti krém, drága, de nekem kb. 3/4 évig tart 1 adag.

Emellett pedig szolárium.

Én szoktam régimódi leégős szoliba is járni, de a tüneteken ezek az eucsöves szolik is segítenek (pl Kiwisun).

2 hetente megyek 7-8 percre, attól függ, hogy milyen helyre megyek (csokicsöves, vagy eucsöves).

Még annyit hozzátennék, hogy a leégős szoli gyorsabban hozza helyre, ha túl sok időt hagyok ki.


Amióta ezt betartom, azóta tünetmentes vagyok.

Tisztában vagyok a szolárium veszélyeivel, de inkább élek folyamatosan barnább bőrrel, vállalva a kockázatokat, mint piros foltokkal az arcomon.

2012. dec. 28. 19:39

Sziasztok!


Nekem kb. 12 éve van ez a nyavajám és nagyon sok mindent kipróbáltam. Az orvosokról inkább nem írok semmit, mert az ő tudásuk a nullát karistolja, felesleges időpocsékolás az egész. Amit én még nem olvastam, az az Alkcema kenőcs, én azt használom és az segített a legtöbbet. Ezeken túl a Naturlandos mosakodó és szintén tőlük a Detergens Sulfuratum ami nagyon jó(fejmosáshoz). Vki kérdezte a Protopicot, az sem rossz, de tényleg az Alkcema a legjobb. Tudnotok kell, hogy én világ életemben sportoltam, és el sem tudnám képzelni az életemet mozgás nélkül. Már pedig nekem is azt javasolták, hogy zárjak ki minden állati eredetű fehérjét az életemből.(gondolhatjátok, hogy a húst hússal étrendemből kivenni a sok energiát adó ételeket mennyire veszi el a kedvem mindentől) Én azt mondom, hogy akinek nagyon súlyos a problémája, az egy hónapra tegye meg, hogy nem eszik sem húst(nagyon max csirkét), sem tejterméket(pl növényi eredetű sajtot bátran), sem tojást, hogy kiürüljön a szervezet. Nekem nagyon sokat segített, de ettől függetlenül ez sem megoldás, mert nagyon súlyos problémái lehetnek az embernek, ha ennyi mindent megvon a szervezetétől. Én voltam ételintolerancia vizsgálaton és ott a húsok 99%-át nullásra hozták ki. Nekem pl a sörélesztő, élesztő, búza, árpa, tehéntej és 1-2 táplálék az, ami gáz. Én most 2 hónapig a paradicsomot is mellőztem(10est kapott az értékelésnél, ami bőven elfogadható). Amire én jobban gyanakszom az pl nálam a zselé és a kávé, most ezeket iktatom ki az életemből. Én is észrevettem azt, amit már írtak előttem, ha hagyom a borostámat pár napig, akkor sokkal könnyebben előjön. Mondjuk nekem Bruce Willis borostájával vetekszik az arcszőrzetem erőssége, úgy hogy nem könnyű vele megbirkózni! :) Ezt a hideges dolgot én nem értem, persze, hogy jót tesz a bőrnek a napfény, de kb ennyi köze van a dologhoz. Mutassatok egy embert, akinek nem szárad ki a bőre hidegben...és még mielőtt bárki is rosszul venné ezt a megjegyzést, szőkésbarna hajam van, kék szemem és fehér bőrű, szóval tudom, hogy milyen az érzékeny bőrtípus. Ha melegem van, vagy iszom, akkor nekem kipirosodik az arcom, ennyi köze van a dolgokhoz kb a hidegnek is...

70. Anton Chigurh (válaszként erre: 69. - A0c1361e44)
2012. febr. 2. 10:40
Szia! Hogyan diagnosztizálták az autoimmunt nálad és hol? Kicsit félek, hogy nekem is az lehet mégis. Nehéz jó orvost találni. Üdv
69. a0c1361e44 (válaszként erre: 68. - A0c1361e44)
2012. febr. 2. 07:47
Ja, és én autoimmun vagyok.
68. a0c1361e44 (válaszként erre: 67. - Anton Chigurh)
2012. febr. 2. 07:46

Szia!

Nekem is szteroidos keveréket írnak rá. Amikor először előjött ez a nyavaja, akkor napi szinten kellett kennem, de mostanában van, hogy 2 hétig nem kell.

Amit először felírtak a hidrokortizon és egy másik kérm keveréke volt, amit már kivontak a forgalomból. Azóta pedig hidrokortizon és nizoral keveréket kapok. Kb. 20 éve kínoz ez az egész, de az utóbbi 3-4 éveben, nyáron egyáltalán nem kell kennem az arcom, télen pedig pont a napokban kellett először:)

2012. febr. 1. 23:34

Sziasztok!

Nekem kb 10 éve van ez a bajom. A szemöldököm, orrcimpáim, állam és a hajas fejbőröm egyes részei az érintett területek.

Először autoimmunbetegségre gyanakodtam, mert más izületi tüneteim is voltak és a könyökömön is ekcémaszerű foltok jelentek meg néha. De ezek a problémák szerencsére megszűntek.

Évekig kentem kenőccsel, később egy orvos a vichy samponját ajánlotta, de nem használt semmi.

Később eljutottam egy bőrgyógyászhoz, aki meglepő dolgot mondott: ez az állapot vagyis, hogy kipirosodik a bőröm és foltokban hámlik, néha fájdalmas nem a bőr szárazságától, hanem a faggyúmirigy túltermelésétől van! Erre reagál a bőr a fedő réteg gyulladásával, elhalásával.

A megoldás a steroid tartalmú oldat és kenőcs! Valaki írta itt, hogy nem szabad arcra használni, de nekem azt írt fel az orvos, konkrétabban Diprosalic és Elocom oldatot és kenőcsöt. Egy másik orvos, aki szintén felírta annyit jegyzett meg, hogy a diprosalic talán egy kicsit erős az arcra.

Amióta használom, azóta tünetmentes vagyok. Próbálok vele kísérletezni és csak akkor használom, amikor egy kissé már kezdenek a foltok megjelenni. Nyáron jobb, ilyenkor akár hetente is elég, a legrosszabb időszakokban 3 naponta kell.

Valamire rájöttem, mégpedig, hogy ha nincsen szőrzetem (Férfi vagyok) akkor sokkal lassabban tér vissza gyógyszer nélkül is! Ez konkrétan úgy néz ki, hogy ha kopaszra borotválom a fejem (szerencsére jól áll és a munkámban sem gátol, sőt sportolok is ott kifejezetten kényelmes) akkor az arcomon sem jelenik meg akár 7 napig sem! Persze az arcomat is borotválom naponta. A szemöldököm az egyetlen kényes pont, mert bár azt is befolyásolja a hajam megléte vagy nemléte, de azért ott hamarabb megindul a hámlás. Ha körszakállat növesztek, akkor az alatt is gyorsabban kijön.

A fejemet és az arcomat is csak sima baba szappannal mosom és figyelek, hogy lehetőség szerint, amikor napközben bezsírosodik a bőröm akkor többször is szappannal megmosom.

A szteroidok valóban nem túl barátságos szerek, de úgy gondolom, hogy kis célzott adagokban használva hetente egyszer vagy kétszer még mindig jobb, mint „rohadó” fejjel élni az életemet.

Remélem tudtam segíteni valakinek.

Üdv

66. Narcissus (válaszként erre: 48. - C1e9612cd3)
2011. nov. 2. 16:13

Szia Bubó bubó!

Már régóta böngészek a neten ezzel a fránya periorális dermatitisszel kapcsolatban,és most akadtam rá a kommentedre itt,a fórumon,és kicsit felébredt bennem a remény. :) Jó,hogy leírtad ezeknek a homeopátiás szereknek a nevét,és csak annyi lenne a kérdésem,hogy ezt a 3 féle szert egyszerre kell szedegetni,vagy külön-külön érdemes kísérletezni vele?

Köszi előre is! :)

65. c1e9612cd3 (válaszként erre: 64. - Dark$ide)
2010. jan. 26. 15:17
azt nem próbálod ki, amit priviben írtam?
64. dark$ide (válaszként erre: 63. - C1e9612cd3)
2010. jan. 26. 13:33
hmm.nekem mért nem tudják ránézésre és leírásra de még vizsgálatok után sem a diagnózist felállitani?kb 10 különböző orvosnál jártam már..és csak váltom ki a krémeket..hiába.
63. c1e9612cd3 (válaszként erre: 62. - Dark$ide)
2010. jan. 24. 19:27
semmi extra. Megnézte a doki az arcom, közben elmondtam, hogy mi hogy volt, mivel prbáltam kezelni, hogyan reagált rá a beteg terület, és már állt is a diagnózis.
2010. jan. 24. 19:08

sziasztok!

lenne egy olyan kérdésem h mien vizsgálatokból vagy egyébből derült ki h mien bőrbetegségetek van(pl:periorális dermatitis stb)?nekem még mindig nem tudni h mi okozza/mi ez egyáltalán(9 hónapja tart lassan) most vmi fertőzésre tippelnek..és még további vizsgálatok kellenek ,esetleg szövettan is.már teljesen kivagyok ettől az egésztől..

61. c1e9612cd3 (válaszként erre: 59. - Zsoan78)
2010. jan. 11. 07:00

szia!

Nekem eddig még szerencsére nem volt szükségem antibiotikumos kúrára emiatt. Csak kilátásba helyezték, ha enm használtak volna a kencék. De hála az égnek, használtak!

Olyat még nem ismerek, aki erre a célra használta volna a homeopátiás szereket, én is csak nemrég kérdeztem rá a dokinál, hogy mit ajánlana. Azért írtam ide is be, hogy mit, és mennyit, hogy hátha tudok vele segíteni másnak is. Ahogy mondta az orvos, nem vészes az áruk ezeknek a bogyóknak. Egy próbát sztem mindenképpen megér. Ha újra jön a dermatitis, én biztosan ki fogom próbálni!

60. dark$ide (válaszként erre: 58. - Esztie)
2010. jan. 10. 17:00

Szia.

sajnos még mindig nem:( folytatódnak a kivizsgálások..és semmi konkrétum még.de a protopic krém hihetetlenül sokat segitett!

59. zsoan78 (válaszként erre: 48. - C1e9612cd3)
2010. jan. 9. 19:27
Szia! Korábban antibiotikumos kezelést kaptál? Nekem több mint tíz éve visszatérő periorális dermatitisem van, eddig csak az antibiotikumos kezelés használt, ahhoz viszont nagyon sok türelem kell, mert hosszú a gyógyulási idő. Most télen megint kiújult, már lassan két hónapja, Locoid-ot használtam rá, de annyi rosszat hallottam róla, abbahagytam. Most viszont nem segít, amit felírt rázókeveréket a bőrgyógyász, ezért visszahívtam az antibiotikumos kúra miatt. Viszont, a homeopátiás szerek felkeltették az érdeklődésemet, bár jó lenne hallani vki olyan véleményét is, aki használta ezeket a termékeket.
58. esztie (válaszként erre: 55. - Dark$ide)
2010. jan. 8. 20:20
szia, kiderült már, hogy mi lehet a gond?
2009. dec. 23. 15:32

Én a múlt héten úgy néztem ki, mint egy leprás:( Hámlott az arcom, alatta piros volt...

Elővettem a jó kis krémemet, bekentem, hajat mostam, mert ugye eszembejutott, hogy nem a szokásos zselé van a hajamon, sőt egy kis vaxal is és hajlakkal is rásegítettem. A hajmosás és a krém is nagyon sokat segített. Már hétfőn semmi nem látszott az arcomon.


Ezt csak azért írtam le, mert sajnos az allergia ilyen.

2009. dec. 22. 15:23
Most meg a hideg mellékhatásától szenvedek én is+az ajakápolótól--->herpeszt is kaptam:S
55. dark$ide (válaszként erre: 52. - C1e9612cd3)
2009. dec. 12. 11:15

a vérből néztek hormon panelt is semmi gond nincs..

nem tudom már miről lehet szó:( és még egy ideig nem is fogom megtudni azt hiszem..

54. a0c1361e44 (válaszként erre: 47. - 75fcec8bbe)
2009. dec. 11. 08:06

Ez is jellemző a szeborás börre.

A napfénytől elmúlik, de ősszel és télen...

53. c1e9612cd3 (válaszként erre: 52. - C1e9612cd3)
2009. dec. 11. 02:40
óó... hülye vagyok... hirtelen a chron jutott ezsembe, azért írtam hormonszintet. Hiába, már hajnal van....
52. c1e9612cd3 (válaszként erre: 51. - Dark$ide)
2009. dec. 11. 02:33
az "jó".... :( a hormonszint se adja ki egyértelműen a dolgot?
51. dark$ide (válaszként erre: 50. - C1e9612cd3)
2009. dec. 10. 23:09
hát sajnos még mindig nincs kizárva:( bár a vérkép nem mutat konkrétan rá..a tüneteim tökéletesen fedik a fogalmat.még az orvosok sem tudják h egyáltalán mi ez:(
50. c1e9612cd3 (válaszként erre: 49. - Dark$ide)
2009. dec. 10. 21:04
ezek szerint negatív lett a lupus is. Mondjuk az szerencse, hogy negatív!
2009. dec. 10. 11:52
Na..ez nem rossz ötlet..sztem kiprobálom őket háátha végre vmi segít..ugyanis a problémám még mindig nem szűnik és nem találják az okot:( további vizsgálatok kellenek a pontos diagnózishoz és lehet h bőrbiopsia is:( teljes elkeseredés..:( protopic krémről vki?tapasztalat?
2009. dec. 9. 19:41

Na, lányok! Mivel rettegek attól, hogy újra kijön a periorális dermatitis-em, beszéltem az egyik orvosunkkal, aki most készül a homeopátiás szakorvosi vizsgájára, hogy mit ajánlana. Azt mondta, hogy ezek szerek nagyon jók, és nem kemikáliák. Én is venni fogok, attól függetlenül, hogy az én arcom már teljesen letisztult, csak azért, hogy ha újra fellángolna a dolog, akkor legyen otthon, és azonnal el tudjam kezdeni kezelni.

Amit felírt:

- Rhus toxicodeudron 15CH reggel, este 5 golyó

- Belladonna 15CH 3x5 golyó

- Mezereum 9CH 3x5 golyó

Kb. 1500-1600 Ft az egész, recept nélkül kiváltható a gyógyszertárakban! Egy próbát azt hiszem megér! Több embert láttam már, többféle betegséggel, akik a homeopátiás szerekkel lettek kezelve, és valóban nagyon meggyőző volt az eredmény!

2009. nov. 25. 07:49
nekem ilyenkor osszel es telen jonnek ki ilyen foltok az arcomra,pirossak es hamlanak,ez a hidegtol van erzekeny a borod,en ilyenkor valamilyen zsiros kremmel jol bekenem es aztan lassacskan elmulik,a szaraz borre jelelzo ez a kipirosodas es hamlas
2009. nov. 25. 07:32
privi ment!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook