Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pigmentfoltok az arcon fórum

Pigmentfoltok az arcon (beszélgetős fórum)


27. melcsiii (válaszként erre: 22. - Lpanna)
2022. febr. 1. 11:04

Kedves Panna!

Örülök a sikerének! Felbuzdulva írtam privát üzenetet is :))

26. Lpanna (válaszként erre: 25. - Oneday)
2020. jan. 5. 16:55
Ezt az almaesetes dolgot próbáltam. Eleinte biztattam magam, hogy hatásos, aztán rájöttem, hogy csak piros lett a bőröm, a barna foltok ugyanúgy megmaradtak.
25. Oneday
2020. jan. 5. 16:39

Nekem anno a szám felett lett folt, bár nem az az erősen körülhatárolt, de számomra látszódott és zavaró volt. Én akkor a patikában kapható E betűs márka antipigment ecsetelőjét használtam. Nem olcsó, de végülis hosszabb időre elég volt és látszódott a változás. Megjegyzem nekem azért nem volt olyan erős a folt, inkább enyhébb, szürkés, de látszódott azért. Ez csak azért is vicces, mert én sok éve nem is napozom, csak annyit ér a nap, amennyit az utcán sétálok.

Majd tavaly lett a szemem alatt egy könnycsepp alakú, az már határozottabb pigmentfolt, azt szintén ezzel a szerrel kezelem, csak a szérum változatával. Jó ideje megvan, még mindig van benne és halványodott is, talán már alig látszik. Igaz, nem 1-2 hét alatt van változás és nem tudom, erős foltra mennyire hatékony, de én is tapasztalatok alapján vettem meg és nekem bevált. Amúgy télre az aha savas hámlasztást vagy a microdermabrációt szokták még ajánlani kozmetikusnál, én még nem próbáltam.

Amit otthon néha még alkalmazok : almaecetes vattakorong, persze kicsit vizezve. Ez is savas, gondolom azért hatásos.

2020. jan. 5. 16:34
Francia csiganyál krém hozta el nekem a halványodást. Ezer forint ebayen.
23. Lpanna (válaszként erre: 20. - Nyussy)
2020. jan. 5. 16:27
Az előző hozzászólásomat olvasd el!
22. Lpanna (válaszként erre: 21. - VendrinerPiroska)
2020. jan. 5. 16:27

Én nagyon drasztikus eljárást csináltam.

Tudni kell, hogy próba-szerencse alapon döntöttem az eljárás mellett. 60 éves elmúltam, egyre több öregségi barna folt jelent meg az arcomon.Nagyon zavart, de egy kinövés jobban.


2019. novemberében 1 hétig szabadságon voltam. Elmentem a bőrgyógyászhoz, mert volt az arcomon egy kb 6-7 mm átmérőjű, kiemelkedő világosbarna valami- ezt írtam fent kinövésnek -, amit körülvett ugyanilyen barna folt. Először csak kicsi volt, aztán nőni kezdett. Az orvos mondta, hogy ez ugyanolyan, mint a többi barnás folt az arcomon, csak kozmetikai probléma, és hegesedés maradhat utána. De én ragaszkodtam hozzá, hogy leszedje. Lefagyasztotta. "Kicsit megcsúszott a fagyasztó pálcája, amivel csinálta.


A 6. nap után lehámlott, és szép fiatal bőr jelent meg. Ott is, ahol elcsúszott a keze. Ezen felbuzdultam, és azon törtem a fejem, hogy mivel tudnám ezt én is reprodukálni. "Szembe jött velem" a tévében egy reklám, ami a szemölcs lefagyasztásáról szólt. Na mindent elolvastam, eldöntöttem, hogy megveszem, kipróbálom. De mikor lesz nekem minimum 6 napom, hogy ne kelljen mutatkozni a kollégák előtt sebes arccal?


Ez most karácsony környékére esett. Miután tudtam, hogy a családi összejöveteleknek vége, december 26-án este erőt vettem magamon. Előzetesen megvettem a Wartner nevű fagyasztót. A leírás arcra nem ajánlja, de én úgy döntöttem, hogy próba cseresznye. Ha leszedi a szemölcsöt, akkor ezt is, remélve, hogy nem lesz rondább, mint a barna foltokkal. Lábra 40, kézre 20 másodpercet ajánl szemölcsnél. Én úgy gondoltam, hogy mivel ez nem szemölcs, ami elég vastag valami, és ugye nem olyan vastag az arcon a bőr, max 10 mp-ig tartom rajta. Mivel némelyik folt nagyobb terjedelmű volt, azért ott pl. 2 részletben csináltam. Mit szépítsük, iszonyúan éget, de azt mondtam, kibírom. 8x kellett rányomnom az arcomra, mire az összes foltot lekezeltem. A bőr kifehéredett, kivörösödött. Utána bekentem CICAPLAST Baume B5 krémmel. ez hámosító. (Egyébként ezt a krémet már régóta használom, főleg mióta van egy vérmes harapós macskám.)


Első két nap érzékeny volt, de nem különösebben, utána csak, ha jobban megnyomtam. Az utcára ki sem mentem. Napokig piros volt Folyamatosan kentem a Cicaplasttal. 6-7. napon hámlani kezdett. 10 nap van, az arcomon már semmi sem látszik. Illetve a megfiatalodott bőr. Évek óta nem volt ennyire "szép" - ha ezt 61 évesen lehet még mondani -a bőröm. Mondjuk nem vagyok ráncos egyáltalán, csak azok a barna foltok ne lettek volna.


Mindenki úgy szánja rá magát, ahogy leírtam: arca nem ajánlják, fáj a művelet, és napokig sebes marad!


Én nem bántam meg.

21. VendrinerPiroska (válaszként erre: 20. - Nyussy)
2019. nov. 10. 11:01

Sajnos nem sokat. Még mindig keresem az igazi megoldást. Voltam még egy bőrgyógyásznál, aki teljesen időpocsékolás volt, mint később kiderült más betegei szerint is, de legalább ingyen volt. Hallottam két jobb magánról, de idő és itt-ott pénz szűkében, hónapok óta csak tervben van, hogy eljutok odáig.

A citrom egy picit segít. Anyukám állította, hogy a DMs pigmentfolt elleni krémnek látta némi hatását, én kevésbé, de tény az igaz, hogy még mindig jobb volt, mint a Palagél és lényegesen olcsóbb + hidratál. Nyáron 50 faktoros arcra való napozó krém, plusz némi korrektor. A leopárdon szép a folt, de én még mindig nem kedveltem meg a sajátjaimat. :(

20. nyussy (válaszként erre: 1. - VendrinerPiroska)
2019. nov. 9. 20:51

Szia

Szeretnék érdeklődni,

mit sikerült találni a foltok ellen??


Köszönöm


Nyussy

2017. jan. 24. 11:36
Nekem a szám fölött volt egy folt, ami nagyon zavart, mert olyan volt, mintha bajszom lett volna :). Olvastam több cikket is a ricinus olajról a hajra gyakorolt hatása miatt, és az egyikben megemlítették, hogy a pigmentfoltok halványításában, eltüntetésében is hatásos. És láss csodát, valóban eltűnt! Gyógyszertárban, bioboltokban, némelyik drogériában is lehet kapni. Gyógyszertárban pár száz Ft, este bekened a foltot. Nekem kb 1 hónap alatt eltűnt, de nem minden este jutott eszembe. Illetve a különféle arckezelések is jót tesznek, pl. a mikrodermabrázió.
18. VendrinerPiroska (válaszként erre: 17. - Bozsu55)
2017. jan. 22. 12:11
Persze, sőt vannak bőrrákosok, meg cukorbetegek és lábamputáltak is. Vagy akiknek elveszett a kutyájuk.
2017. jan. 22. 09:45
És akkor nem volt szó a vitiligó betegekről!
16. VendrinerPiroska (válaszként erre: 13. - 8a65af67ce)
2017. jan. 21. 20:36
Melyik?
15. VendrinerPiroska (válaszként erre: 12. - Bozsu55)
2017. jan. 21. 20:36
Hát nem éppen.Te azt mondtad, hogy szokjam meg, ő meg, hogy hátha elmúlik. Különben lehet, hogy te sem tapsolnál, ha a te képeden lenne, lehetőleg jó kontrasztosan.
14. VendrinerPiroska (válaszként erre: 9. - E36c6ad80e)
2017. jan. 21. 20:31
A szeplőket én is bevállalnám minden gond nélkül.:)
13. 8a65af67ce (válaszként erre: 1. - VendrinerPiroska)
2017. jan. 21. 18:09
Bőrfehérítő krém?
12. bozsu55 (válaszként erre: 8. - Levarosbukta)
2017. jan. 21. 17:42
Ugyan azt írod csak más szavakkal!
11. e36c6ad80e (válaszként erre: 10. - Globus)
2017. jan. 21. 14:05
Akinek nem tetszik, ne nézzen rám :)
10. globus (válaszként erre: 9. - E36c6ad80e)
2017. jan. 21. 13:58
Szeplő még akár szexi is lehet :)
2017. jan. 21. 13:54
Tudom, hogy ez nem ugyanaz, de nekem meg szeplőim vannak. Arcomon, karomon. Fényvédőt használok tavasztól őszig, amúgy semmit, és én kifejezetten jól elvagyok velük :)
8. levarosbukta (válaszként erre: 4. - Kricca928)
2017. jan. 20. 21:26
Terhességem után nekem is évekig az arcomon, a homlokomon jött elő az első tavaszi napsugár hatására. Csinálhattam vele bármit nem használt. Aztán egyszer csak egyik évben legnagyobb csodálkozásomra és örömömre nem jött elő. De viszont megjelent a két karomon és azóta is ott van, igyekszem időben lebarnulni és annyira nem is zavar már. Ne keseredj el lehet neked is elvándorol majd valahova.
7. levarosbukta (válaszként erre: 5. - Bozsu55)
2017. jan. 20. 21:23
Miért is kellene? Azért mert valaki korosodik még nem jelenti azt hogy bele kell törődnie hogy csúnyul is.
6. VendrinerPiroska (válaszként erre: 4. - Kricca928)
2017. jan. 20. 16:55
Kösz. Én próbálkozgatok almaecettel is (youtube recept alapján) talán valamit segít, de nyilván nem eleget. Végül is mind a citrom, mind az alma ecet AHA savas.
2017. jan. 20. 14:16
Az életkor előrehaladtával már csak így szokott lenni.Lehet próbálkozni,de inkább barátkozz meg velünk.
4. Kricca928 (válaszként erre: 1. - VendrinerPiroska)
2017. jan. 20. 14:13
Szia! A második terhességem óta én is hasonló problémákkal küzdöttem, főleg a homlokomon jön ki egy hatalmas barna folt, ahogy az első tavaszi napsugár előbújik. De az évekkel egyre több jelenik meg. A lézertől a méregdrága krémekig mindent kipróbáltam, semmi sem segített. Aztán ráuntam, és kipróbáltam a nagyanyáink jól bevált receptjeit, és azóta is használom, már 4 éve bevált. Nekem a csodaszer a citrom és a fényvédő krém együtt. Ahogy látom hogy kezd erősödni tavasszal, minden áldott nap 50 faktoros fényvédőt kenek az arcomra, és minden este citromos vattával dörzsölöm át. Sokan mondták, hogy ne vigyem túlzásba a citromozást, mert túlzottan hámlaszt, de nekem hozzászokott a bőröm, és bevált. Pedig nekem aztán rettenetesen problémás bőröm van. :( Nyilván nem egyik napról a másikra halványít, de látványos, és de szinten lehet vele tartani.
2017. jan. 20. 11:48
2017. jan. 20. 11:46
Szia! Írtam privát üzenetet, ha nem baj! :-)
2017. jan. 20. 11:31
Tulajdonképpen évekkel ezelőtt kezdödött a problémám. Két sikertelen terhesség és némi hormon szedés folyamán/után kezdtek megjelenni terhességi májfolthoz hasonló izék, de az elmúlt 1-2 évben átváltottak foltokra, amik sötétebbek és körülhatárolhatóbbak lettek. Jó tudom, az ember öregszik és én is közelebb lettem az 50-hez, mint a 40-hez, de nagyon bosszant és szeretnék valamit találni ellene. Használok krémeket, napozáshoz különösen és a bőröm általános állapota jó. Télen még elmegy, mert az ember sminkkel elfedi, de jön a tavasz/nyár és akkor nem bírom vakolni magam és papírzacskót meg nem szeretnék viselni a fejemen. :) Van valakinek bevállt csodaszere vagy kréme, ötlete, hogy mit lehetne tenni? Egy bőrgyógyásznál már jártam, aki adott vmi méregdrága zselét, ami nem nagyon használt. Sajnos nem vagyok milliomos, így inkább a költségkímélő megoldások érdekelnének.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook