Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pillangó vírus.Mennyire ártalmas a kismamákra?Mik a tünetei?Köszönöm az információkat. fórum

Pillangó vírus.Mennyire ártalmas a kismamákra?Mik a tünetei?Köszönöm az információkat. (tudásbázis kérdés)


17. Lilith76 (válaszként erre: 16. - Smile:))
2011. jún. 8. 22:13
ez király! :). én a kerilányommal voltam együtt, de úgy tűnik - lekopogom - én is megúsztam..
16. Smile:) (válaszként erre: 13. - Lilith76)
2011. jún. 7. 16:01
Nem,az öcsémnek lett és mivel elég sokat voltunk együtt valószínű volt,hogy lesz valami baj,de nem lett semmi.
15. mandulacska2 (válaszként erre: 14. - Laszlozsu)
2011. jún. 7. 15:25
Az 1. három hónapban (korai terhesség) vetélést okozhat. Nem tudom, hány %-ban. A későbbi terhességbe pedig súlyos vérszegénységet vagy mit okozhat, ami károsíthatja a magzatot. Reménykedjünk benne, hogy egy kismama sem kapja el.
2011. jún. 7. 14:24

Sziasztok!

Nekem két éve mindkét fiam elkapta egymás után.

Amit itt leírtatok valóban max. ennyi tünettel jár.

Nem is voltak igazán lázasak, csak enyhe hőemelkedésük volt az első napon. Az arcukon jött ki először két hatalmas folt formájában, majd átterjedt a karjukra és a lábukra. A testükön nem is igazán volt ilyen folt.

Egy hét alatt lezajlott mindkettőnél. A gyermekorvosunk szerint egy nagyon ártatlan, de azért fertőző betegség, ugyanúgy, mint a bárányhimlő. Ez viszont annyival enyhébb, hogy nem viszketett nekik, csak olyan csúnya lilás-vörös volt a folt.

Szegénykéim lemaradtak az osztálykirándulásról is emiatt.

Hogy a kismamákra milyen hatással van, azt nem tudom. Bízzunk benne, hogy mivel tényleg ártatlan, nem okoz náluk semmi komoly szövődményt.

13. Lilith76 (válaszként erre: 12. - Smile:))
2011. jún. 7. 13:21
Neked volt, és nem lett semmi baj? ennek nagyon örvendek! :)
12. Smile:) (válaszként erre: 7. - Lilith76)
2011. jún. 7. 12:13
Senki nem tudott semmiben segíteni,még ennyit se tudtak segíteni,mint amiket itt összeszedtünk.De nem lett semmi baj Hál' Istennek.
11. Smile:) (válaszként erre: 6. - Sajert)
2011. jún. 7. 12:11
Nem is hallott még róla se a dokim,se a háziorvosom,se a védőnőm,de nem lett semmi baja a kisbébinek szerencsére.
10. mandulacska2 (válaszként erre: 9. - Lilith76)
2011. jún. 5. 19:48
Igen, tudom. :(((( Igyekszek távolságot tartani ezért minden gyerektől. Persze nem kilométerest, de azért ne túl közel. Bár nagyon nehéz, mert az elsősök nagyon szeretnek bújni, átölelni, és én is szeretem őket, De már csak 1 hét van vissza. Utána otthon leszek.
2011. jún. 5. 08:35
nos akkor sok szerencsét hozzá. sok C vitamin (annnnnnyira azért nem sok, csak amennyit ehet egy kismama), és sok kézmosás, mást nem tehetsz. én sem emlékszem, voltam-e, de állítólag sokan nem tudják, mert a szülők gyakran egyszerű lázkiütésnek, vagy bőrpírnak tekintik, és a gyerek nem kerül orvoshoz. mivel a betegség lappangási időben fertőz, ha már vkin kiütést látsz, már késő, ezt azért írom, h ne csak azoktól tartózkodj, akiken látsz vmi pírt!
8. mandulacska2 (válaszként erre: 7. - Lilith76)
2011. jún. 4. 12:53
Szia. Hát sajnos nem túl sokra. Én is próbálok figyelni. Szerencsére már csak 1 hét van vissza a tanévből, utána meg már nem megyek tanítani. Nem tudom, hogy előzhetem meg, de szerintem ha kevesebbet leszek gyerekek közelében, akkor nem lehet akkora a veszélye, hogy elkapom. Én nem emlékszem, hogy átestem volna kiskoromban ezen a víruson, de már azt is olvastam, hogy ez a bárányhimlő egyik járuléka. De nem tudom, hogy automatikusan járul e hozzá vagy nem. Mindenesetre figyelem az embereket.
2011. jún. 3. 13:31

szia, én is erről keresek infokat most, 20 hetes kismamaként. amikt én találtam, h főként az első harmadban veszélyes, ekkor 3-10%ban okozhat vetélést. utáni kisebb arányban, viszont a vérképző szerveket megtámadva más betegségek mellett súlyos vérszegénységet okozhat a magzatnál. a babák kb 30%-a kapja el a fertőzött anyától, a jó hír viszont, h a felnőttek kb fele immunis.

nekem a nőgyógyászom csak annyit mondott, igyekezzek kerülni a betegeket, vagy akik megfertőződhettek, ami elég nehéz egy járványos területen, főleg hogy a betegség lappangási időben fertőz.

tünete általános gyengeség, bőrpír, foltok az az arcon, végtagokon, szövődménykén izületi gyulladás, ilyesmi. remélem elkerül Benneteket, ha gondolod írd meg kérlek, Te mire jutottál, engem is érdekelne!

2011. ápr. 18. 22:23

Fiamnak ma diagnosztizálták. Mondjuk én lázzal vittem át, és lepke-himlővel tértünk haza :-). Láttam, hogy az arca piros, de én azt hittem, a láztól.


Több kismama ismerősöm is van, akikkel találkozott mostanában. Interneten nem sok mindent lehet találni róla. Amit leszűrtem, hogy az első harmadban okozhat problémát - ezen már mindenki túl van. Felnőttek nagy része immunis, mivel gyerekként átesett rajta. Felnőtteknél - az internet szerint - ízületi gyulladás szokott előfordulni szövődményként.


A nőgyógyászodat hívtad? Mit mondott?

2011. ápr. 6. 14:55
Nem tudom nekem úgy mondták,hogy pillangó vírus,de még a védőnő sem tud róla semmit,meg a háziorvos sem.
4. andi6020 (válaszként erre: 2. - Flamina)
2011. ápr. 4. 18:06
Parvo???
2011. ápr. 4. 18:06
A "lepke-himlő" szintén vírusos eredetű fertőzés, amely legutóbb két évvel ezelőtt okozott Magyarországon is járványt. A betegség az arc két oldalán pillangó formájú lilás színű kiütéssel kezdődik. A gyerek úgy néz ki, mintha "megpofozták volna". A későbbiekben a törzsön és a végtagokon is megjelennek a girlandos szélű kiütések, melyek néha csak 3-4 hét után múlnak el. Nem jár lázzal, kezelni sem kell.
2011. ápr. 4. 17:37
Szerintem a parvora gondolsz. Januárban volt a kislányomnak is, nála erős bőrpírral jelentkezett, ami egy hét alatt nyom nélkül elmúlt, igazából mi izületileg éreztük meg, erősen:(. Az itt-ott fellelhető írások szerint a kismama jelezze az orvosának, szerintem ez a biztos.
2011. ápr. 4. 17:31
Pillangó vírus.Mennyire ártalmas a kismamákra?Mik a tünetei?Köszönöm az információkat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook