Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petevezeték átjárhatósági vizsgálat, tapasztalatok fórum

Petevezeték átjárhatósági vizsgálat, tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2
2014. jan. 29. 13:09
Így van :) Én is már csak mosolygok rajta.. Igaz én nem is féltem előtte, tudtam hogy szar lesz és kész :)
2014. jan. 29. 13:08

SZia!

Elmondom az én érzéseimet, de mint tudjuk minden ember más. :-)

Én is hasonlóan félve mentem mint te. Amit javasolni tudok hogy már a beavatkozás előtt vegyél be egy fájdalomcsillapítót. Én ezt nem tettem meg. Maga a katéter felhelyezése nem nagy szám, mint egy nőgyógyászati vizsgálat úgy kell elképzelni. Nálunk ezzel a kattéterrel kellett átmenni az átvilágítóba, az furi volt. Aztán mikor befecskendezik a kontraszt anyagot az nálam picit feszítette a hasamat, de nem volt vészes, olyan volt mint mikor nagyon nagyon kell pukiznod. (bocsi de nekem ilyen volt). Ha nem átjárható a vezető, akkor nem érzel ilyet hiszen a kontrasztanyag nem megy ki a hasüregedbe, hanem kifolyik. Aztán mikor vége akkor kiveszik a katétert. Nekem kb 2órával később kezdett el fájni, de akkor nagyon görcsölt a hasam. Én csak ekkor vettem be a fájdalom csillapítót, de amig nem hatot addig azt hittem megpusztulok...kb 20perc. Utána nekem már nem volt nagy gond. Másnap még kicsit éreztem a hasam, de az már nem volt gáz, annyira hogy délután még egy lánybúcsúra is elmentem és reggelig táncoltunk.

A laparoszkópiánál nekem ami kellemetlen volt hogy a gáz amivel felfújják a hasat felvándorolt a vállamba, és az fájt kb egy hétig. Amúgy más fájdalom nem volt a lapar után.

2014. jan. 29. 13:08
Tenyleg 10 perc az egesz, emiatt nem erdemes izgulni. Nekem is volt fajt,de kibirato,nem fogsz belehalni:-) szoval 10 perc miatt ne legyen gyomorgorcsod :-)
4. tamcs1987 (válaszként erre: 3. - Jambesz)
2014. jan. 29. 13:02

Én nem olvasgattam nagyon, mert tudtam, hogy nem lesz kellemes :) Párom megtette helyettem :)))


A lényege, hogy valóban nem kellemes, de negyed óra az egész. És én vagyok a legboldogabb, hogy megcsináltattam :) Ez is egy lépés a cél felé!

2014. jan. 29. 12:53
Igen, az. És milyen volt? Megfogadtam, h nem olvasgatok már utána, de nem bírom ki. :-)
2. tamcs1987 (válaszként erre: 1. - Jambesz)
2014. jan. 29. 12:49

Szia!

HSG-d lesz akkor ha jól értelmeztem :) Nekem november 18án volt!

2014. jan. 29. 12:45

Sziasztok!

Tudom, hogy már ez a téma volt egy párszor, de mostanában kihalt mindegyik.

Volt valaki az utóbbi időben ezen a vizsgálaton? Nekem egy hete liftezik a gyomrom már emiatt...holnap megyek be a kórházba. Az orvosom a laparoszkópiás műtétet ajánlotta, de én a simát választottam egyelőre...

Nem fog fájni, eldöntöttem. :-) Mégis a hozzászólók zöme azt írta, h fájdalmas. :(

Ha vki átesett a napokban, hetekben rajta, írjon, légyszi! :-)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook