Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pénzgondokkal szenvedők fóruma fórum

Pénzgondokkal szenvedők fóruma (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
21. judy47
2009. szept. 21. 11:39
Hát én is ide tartozom.Nem látom a kiutat.Néha az uj cuccaimat eladom abbol lesz + bevétel,de nem mindig kivitelezhetö.
20. T.Orsa (válaszként erre: 19. - Laszlozsu)
2009. szept. 21. 11:38

Nekünk is volt a kocsira hitel,és úgy döntöttünk,nem tudjuk tovább fizetni,vigye a bank.

Oké,de a közel 2milliós kocsit eladták 800ezerért,így most fizethetjük az 1,2milliós különbséget...egy összegben!

2009. szept. 21. 11:29
Nekünk, lekopogom csak a kocsira van hitelünk, azt tudjuk is fizetni. Ám ha nem tudnám, akkor biztos, hogy nem egy másik hitelt választanék én sem, ez igaz, hanem vigyék az autót. Viszont akik itt beírtak, azok több hitel elcsúszásáról beszélnek. Erre meg szerintem inkább ez a megoldás.
18. Kirani (válaszként erre: 9. - Napalm)
2009. szept. 21. 11:25
Teljesen igazad van, de kivételek mindig vannak. Nekem például nincs hitelem, mégsem jutok egyről a kettőre, mert egy fizuból tartom fent a lakásom, és a sárga csekkekre elmegy a fizetésem 90%-a. Bár nincs okom panaszra, mert legalább a lakás megvan, tudom, hogy sokaknak kilátásuk nincs ilyesmire, főleg hitel nélkül. De hitelbe belevágni meg kész öngyilkosság. Viszont az is tény, hogy félretenni vagy nem tudok semmit, vagy csak minimálisat, ami pont arra elég, ha jön egy váratlanabb kiadás, és az bizony mindig jön. Igazi csapda ez a pénzdolog, sajnos :-(.
17. laszlozsu (válaszként erre: 12. - SF)
2009. szept. 21. 11:23
Igazad van, nem jó eladósodni egy életre, de tapasztalatunk, hogy a bankok nem igazán karitatív szervezetek. Nem biztos, hogy megvárják, amig apró-cseprő munkákból összejön a törlesztési lehetőség. Ha valaki nagy bajban van, az több rossz közül, lehet, hogy a kevésbé rosszat választja inkább.
2009. szept. 21. 11:23

hja,én is tudnék mesélni a pénztelenségről:(nyakig benne vagyunk mi is.saját hibából:(?

nem tudunk kimászni belőle,most tesznek fel BAR listára majd,viszik a villanyórát,gázórát,kikapcsolják a telefont.ezek várnak ránk egy-max két héten belül:(

mennem kell,vár a picikém,a vigaszom:)

15. T.Orsa (válaszként erre: 7. - Dominós)
2009. szept. 21. 11:21
Hehe:-D segítsek?:-D
14. T.Orsa
2009. szept. 21. 11:20

Sziasztok!


Sajnos itt az én helyem is..

Amióta építkeztünk,és lakáskölcsönünk van,katasztrófális a helyzet.Nálunk is tipikusan halmozódnak a csekkek,ráadásul egy "hülyeség" miatt több,mint 1milliós csekkünk is van,amit elvileg már be kellett volna fizetni.Nem tudom mi lesz,de már az is megfordult a fejünkban,hogy eladjuk a házat,visszafizetjük a hitelt,és a maradék kis pénzből veszünk "csörögepusztán:D" egy felújítandó családi házat 3millióért..:-)


Mindig azt hiszem,hogy jobb lesz,de erre várhatok.Jó,tény,hogy tavasszal,amikor a gazdasági válság volt,padlóra kerültünk,elvesztetettem a munkahelyem.Most annál valamivel jobban élünk,de van tartozás..

13. laszlozsu (válaszként erre: 10. - 9d6cbcbded)
2009. szept. 21. 11:20

Nem tudom pontosan hogy működik. Anno csak a reklámokban láttam én is. Mivel sajnos a családban is szükség volt rá, ezért ajánlottuk nekik is. Utánajártak, aztán a részleteket nem tudom, de tény, hogy egyenesben vannak.

Akkor lehet, hogy Te segíteni is tudsz az első beírónak!

12. SF
2009. szept. 21. 11:18

Egy ilyen adósságcsapdába mi is belekerültünk. 20 éve itthon vagyok, tanultam közben, minden egyszerre romlott el, kellett a pénz, és egyszer csak azt vettük észre, hogy már alig jut kajára.

Nagyon nehéz kimászni belőle, de nem lehetetlen.

Én egy csomó pici, alig fizető munkát elvállaltam (ablakpucolás, lakástakarítás). Amit kerestem, félretettem, és az első adandó alkalommal kifizettem belőle a legkisebb kölcsönt. Utána valamivel könnyebb lett, így mára már csak egyetlen kölcsönünk van, és az is lejár 2 év múlva.

Az adósságrendező hitelt én azért nem ajánlanám, mert szerintem a hosszabb lejárat nagyobb kamatterhet jelent. Egy életre nem jó eladósodni!

11. 673567bc24 (válaszként erre: 10. - 9d6cbcbded)
2009. szept. 21. 11:18
Ilyen nick-kel,én nem mernék veled "bizniszelni"!:DDD
10. 9d6cbcbded (válaszként erre: 6. - Laszlozsu)
2009. szept. 21. 11:16
Még létezik, én pont ezzel foglalkozom. De ez is csak azoknak nyújt megoldást, akiknek van ingatlanjuk.:(
2009. szept. 21. 11:16

Hiteleket elfelejteni, addig nyújtózkodni amíg a takaró ér.

Nyugodt alvás többet ér.

8. dominós (válaszként erre: 7. - Dominós)
2009. szept. 21. 11:13
Oppardon... ez nema "Hazugságok fóruma"?
2009. szept. 21. 11:12

Az a bajom, hogy már nem bírom hova tenni. Kezd penészedni a nagy rakás, ami a pincében van. Bankokban nem bízok, forgatni meg nem bírom, mert a köszvényes kezem nem bírja el a vasvellát.

:-DDDDDD

6. laszlozsu (válaszként erre: 1. - Kunikunda)
2009. szept. 21. 11:09

Létezik valami adósságrendező kölcsön, úgy tudom. Bár lehet, hogy ez csak a gazdasági helyzet romlása előtt volt. Azt hiszem, hogy a több hitelt egy hitellé vonják össze és talán hosszabb lejárattal ketyeg, hogy ne legyen túl nagy a törlesztőrészlet.

Érdemes ennek utánajárni. A tágabb családunkban is volt hasonló helyzet és azt hiszem ők ezzel valahogy sinre kerültek. Igaz, hogy életük végéig el vannak adósodva, de megmaradt a házuk és tudják fizetni a részletet.

2009. szept. 21. 11:08
egyszer elég volt elcsúszni egy kicsit, azóta már olyan szinten halmozódtak a tartozásaink, hogy úgy érzem, amíg élek sosem lesz vége, csak erre kereshetek. Olyan mint egy lavina, ráadásul nem is az én hibámból, mindent megtettem, de van akit nem érdekel és szenvedek.
2009. szept. 21. 11:04
nagyon megértelek, én is hasonló cipőben járok és októberben megszületik az 1. manócskánk is :) pedig összeszámoltam mennyit keresünk, csak a hitelek, kölcsönök, nem várt kiadások és a sok sárga csekk elviszi a nagyrészét..
3. zsu1984 (válaszként erre: 1. - Kunikunda)
2009. szept. 21. 11:03
sajnos lehetetlen! a szüleim saját hibájukból keveredtek ilyen helyzetbe, és csak egyre rosszabb lett!
2009. szept. 21. 11:03
Hát ebből nehéz lesz kiszállni,de ez a fórum egykettőre tele lesz ha mindenki jön!!
2009. szept. 21. 11:01
Amiota egyutt vagyunk a férjemmel a pénz mindig is gondot okozott,de valami modon mindig megoldodott.Ilyen ,egyik kolcsont a másikbol modszerrel.Azért igy mert sok esetben ez hozta meg a megoldást.Vannak akik irigyelnek,akik pedig sejtik ,mit ,hogy oldok- csak csodálkoznak.De már nagyon fáraszt a dolog szeretnék ebbol a mókuskerékbol kiszállni.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook