Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Osszunk meg egymással jó tanácsokat, kezelési technikákat a Psoriasis vulgaris (pikkelysömör) betegségben szenvedők segítségére. fórum

Osszunk meg egymással jó tanácsokat, kezelési technikákat a Psoriasis vulgaris (pikkelysömör) betegségben szenvedők segítségére. (beszélgetős fórum)


2010. júl. 30. 23:11
Holt tengeri sós sampont használok,elég jó a fejbőrömre.A kénes sampon is jó.És a napfény!
2010. márc. 23. 23:01

Most hallottam a kelkáposzta levelének jó hatásáról a pikkelysömörre, próbálta már valaki?

itt a linkje:


[link]

2010. márc. 15. 14:21
Köszi szépen akkor nagy esélyem van rá,hogy kislányomtól aki most bárányhimlős elkapjam ugyanis én még nem voltam,így 34 évesen.
19. bancsi77 (válaszként erre: 18. - K.Márti)
2010. márc. 15. 09:11

szia!

igen

2010. márc. 15. 08:57
Sziasztok!Aki pikkelysömörös elkaphatja a bárányhimlőt?
17. kingi7
2010. febr. 9. 22:39
Ma derült ki, hogy a sokizületi gondom a sömitől van... valakinek tapasztalat? A bőrtünetek annyira nem érdekelnek, nem látszik a fejemen, de az izület... :(
16. Jall
2010. febr. 7. 10:11

Érdekelne,hogy volt-e már Valaki a harkányi gyógyfürdőben psoriasis kezelésen,kúrán,és hogy mit,és mennyit térít a TB a költségekből.

Minden érdekelne a témával kapcsolatban,köszi előre is,Jall.

15. giko
2010. febr. 6. 11:37

Nekem kiújult -a már 20 éve nyugalomban lévő- psoriasisom. St. Hildegard azt javasolta, ha a testen "ótvar" van, az ételeket, amiket fogyasztasz, vaddkakukkfűvel kell fűszerezni, ez belülről gyógyít. Hát én ezt nem tudtam beszerezni, nem is igyekeztem, bevallom.:)de egy nap kakukkfűből, (kamillával, szegfűszeggel, ánizzsal, édesköménnyel, gyömbérrel együtt) teát főztem csak úgy, két csészével ittam ebből, és érdekes módon jobb állapotba került a sömöröm. , Most a 3. napja iszom ezt a teát (tapasztalatom szerint a kakukkfű a lényeg), (kb. egy hónapja kezdett a psoriasis a könyökömön kifejlődni), már csak nagyon picit viszket, nem piros, nem hámlik, már csak rózsaszínes, még egy kicsi puklicska maradt a bőrön, de remélhetőleg ez is jobb lesz.

St. Hildegard azt is javasolja, hogy nyúlepét kell a "leprás" bőrre önteni, gyakorta bedörzsölni vele, és a var, rüh leesik. Ha vki be tudja szerezni, ezt is ki lehet próbálni.

2010. jan. 20. 07:57

Az én családomban is van,összefügg az ízületekkel.

Mária utcai bőrklinikán lehet tünetmentessé válni.

Van alapítyány ahol megvizsgálnak és adnak gyógyszert.pld diprosalic oldat fejre és kenöcs

testre.Most a kecsketejszappant probáljuk szárít

de használ. Holt-tenger a gyógyhelye csak messsze van.Bővebben levélben!

13. kingi7 (válaszként erre: 12. - Náíma)
2010. jan. 2. 12:51
Szerintem mindenkit érdekel :)
2010. jan. 1. 22:31
Van egy új eljárás,epesavavval való gyógyítás!Akit érdekel annak leírom bővebben!
2009. dec. 11. 12:21
Senki nem ismeri?
2009. dec. 10. 17:22
Apukámnak van ilyen betegsége, most azt hallotta, hogy van Budakeszin egy kilinika, ahol kezelik ezt a betegséget Holt-tengeri fürdővel, iszappal és fényterápiával. (tb-re)Tudtok róla?
2009. okt. 25. 22:26
Engem annyira nem zavar maga a sömör, mert a fejbőrömön és a fülemnél van, nem látszik, néha a diprosalicot használom...jobban aggaszt az ezt kisérő tünet a sokizületi gyulladás, valaki tud erről valamit?
8. Enci-penci (válaszként erre: 3. - Fef600b7b6)
2008. szept. 9. 08:53

Anna!


Sajna ebben nem tudok segíteni. Nekem csak akkor viszket, ha már láthatóan előjött, de akkor sem vészes.

2008. szept. 4. 17:09
Maria Treben könyveiben van erre is segitseg , a könyvei cime : Isten patikaja, Gyogyeredmenyeim.
2008. szept. 4. 10:05
Édesanyámnak a fejbőre van tele.Egyszer elmúlott, amikor volt egy nyugisabb időszaka,de aztán amikor kikészítették a munkahelyén, megint előjött.Úgyhogy biztos, hogy idegi alapon (is) működik.Már kipróbáltunk minden krémet, ami lehetséges, rengeteg pénzt költött rá és ha mindennap keni, vagy kenem neki, akkor egész jó, de ha nem, akkor szörnyű.Az olajos fürdő az nagyon jó tud lenni, de gondolom nem mondok újdonságot!Várom a tapasztalatokat, hogy kinek mi vált be!
5. fef600b7b6 (válaszként erre: 4. - Katácskák)
2008. szept. 4. 08:12
A férjem 25 éves korában lett pikkelysömörös. Úgy tudja a családjában senki nem volt az. Mindenesetre nagyon megviseli, főleg lelkileg ez a betegség. Szerencsére nincs tele az egész teste, látható helyeken nem igen van, de azért néha látom rajta, hogy szenved...
2008. szept. 3. 15:01
Van olyan is ami öröklött, az ellen nehéz tenni. Ráadásul bizonyított tény lelki oka is van.
3. fef600b7b6 (válaszként erre: 2. - Enci-penci)
2008. szept. 3. 14:43
A férjemet érinti sajnos a pikkelysömör. Az az érdekes, hogy egyáltalán, esetleg nagyon ritkán eszik húst, akkor is csak mellfilét, viszont a tejet imádja. Ő is járt Puva kezelésre (olyasmi mint a szolárium). Most kezd viszketni a bőre, de olyan szinten, hogy már idegrohamot kap tőle, még semmi nem látszik, de nagyon szenved. Ez ellen tudsz valamit?
2008. szept. 3. 14:35

Nem tudom mennyire hatásos de nemrég olvastam, hogy a vega étrend tünetmentessé tesz. Állítólag kevesebb fehérjét kell fogyasztani, valamint az alkohol és a cukor előhozza.


Emellett jót tesz a napfény, esetleg a szolárium is. Fontos továbbá a jó minőségű ruhanemű, elvégre a mesterséges anyagok könnyen irritálhatják a bőrt, amitől előjöhet a pikkelysömör.


És persze ott van a gyógyszeres kezelés is.

2008. szept. 3. 14:21
Osszunk meg egymással jó tanácsokat, kezelési technikákat a Psoriasis vulgaris (pikkelysömör) betegségben szenvedők segítségére.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook