Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pénzgondokkal szenvedők fóruma fórum

Pénzgondokkal szenvedők fóruma (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
51. 035bae3aff (válaszként erre: 50. - Laszlozsu)
2009. szept. 22. 22:10
De arról épp nincs papirom a többiről van.
50. laszlozsu (válaszként erre: 47. - 035bae3aff)
2009. szept. 22. 22:09
Hát ezek után nem hiszem, hogy ezt meg kellene még fejelni valamivel. A környezetvédelem most kezd éledezni nálunk. Ott vannak még friss cégek. A férjem is ebben próbál majd tevékenykedni, ha minden számításunk bejön.
2009. szept. 22. 22:07
Most már tényleg nagyon elegem van ebből az egész életből!!!!
48. 035bae3aff (válaszként erre: 46. - Laszlozsu)
2009. szept. 22. 22:07
Köszönöm a munkaügyiről többet hallani se akarok, töröltettem is magam...multkor nagyon szerettem volna bekerülni egy tanfolyamra általuk megirtam a tesztet, senki nem értesitett ki hogy sikerült és hétfő felhivtak telefonon mi a fenéért nem vagyok én suliba..én meg csak néztem, és hogy azonnal menjek be vagy fizessem ki a 100 ezer forintot, mondom én nem is tudtam róla hogy egyáltalán felvettek!! Azért álljon meg a menet.. És még én voltam a szemét, a hülye meg a nem normális, meg hogy lejjebb az agaraimmal, utána az ügyintéző is elkezdett velem ordibálni. Kiderült, hogy amiket tesztiráson mondtak az egész nagy marhaság volt, mert ott azt mondták állandó délutános és nem kapunk érte pénzt. Igy nem is akartam elfogadni, mivel január óta semmi pénz nem jár nekem, ezt közöltem a telefonba és leordibálták a fejem... közbe kiderült hogy mégis van támogatás, meg hogy jelenleg délelőtt van, mondom remek, hogy én erről se tudtam semmit!!! Délután meg felhivott az ügyintéző, hogy akkor törölnek a nyilvántartásból több tanfolyamra nem mehetek tőlük és irjak neki egy levelet hogy legyen irásba is rögzitve hogy kértem a törlést....
47. 035bae3aff (válaszként erre: 45. - 9d6cbcbded)
2009. szept. 22. 22:03
Érettségi, irodavezetői, marketing és reklámügyintézői, középszintű számítógép felhasználói, gépírás tizujjas vakirással, német és angol nyelvvizsga. Környezetvédelmi vizügyi technikumban is tanultam.
46. laszlozsu (válaszként erre: 43. - 035bae3aff)
2009. szept. 22. 18:50
Angels! Ne mondj ilyet. Fiatal vagy. Nem szabad ilyen negatívan gondolkodni. Tényleg, milyen a végzettséged? Bármilyen is, esetleg ráfejelhetsz valamit. Munkaügyi központokban is beiskoláznak különböző tanfolyamokra. Addig is valamicske jövedelmet kapsz, és hátha egy piacképesebb szakmát szerzel magadnak.
45. 9d6cbcbded (válaszként erre: 43. - 035bae3aff)
2009. szept. 22. 16:17

Na már!!!! A pénztelenség nem ok a "jobb lenne nem is élni"-re!!!!!!


Milyen végzettséged van?

44. 9d6cbcbded (válaszként erre: 41. - 35ff99b5cc)
2009. szept. 22. 16:16
Nagyon szorítok, hogy sikerüljön kilábalni ebből! Már csak a kicsi miatt is! Biztos nem lesz könnyű, de sok erővel és kitartással menni fog!
2009. szept. 21. 20:59
Én lassan már két éve vagyok munkanélküli. 26 éves vagyok semmi munka hiába jelentkezek bárhova még vissza se irnak :( szüleimmel élek de már jó lenne külön költözni na de mégis hogyan? Most én is jó sok pénzt kölcsönkértem amit majd vissza kell adnom hogy miből az rejtély.. jobb lenne nem is élni
42. 035bae3aff (válaszként erre: 41. - 35ff99b5cc)
2009. szept. 21. 20:54
remélem bejön neked majd a vonzás törvénye majd irj róla mindenképp !!
41. 35ff99b5cc (válaszként erre: 31. - 9d6cbcbded)
2009. szept. 21. 20:43

nekünk már megy a fűtés a kicsi szobájában.igaz tartalékon,de megy.nem tudom mi lesz,mert rájöttem,a villany is nagyon kellene ,hamar sötétedik már,és gyertyafény mellett nem ülhetünk egész nap.kölcsönkérni nincs kitől,meg aztán azt is csak sokára tudnánk megadni.

lehet hülyének néztek,de most kezdem máshogy látni a dolgot.nem részletezném,mert nem akarok senkit fárasztani,akit érdekel,elolvassa a naplómban.most kezdett foglalkoztatni a dolog,veszteni valóm nincs,sokan dícsérik.akkor miért ne próbálnám ki?

akarni-akarni-akarni.minden a fejben dől el:)

vagy ez már annak a jele,hogy kezdek bedilizni?

2009. szept. 21. 20:26
Én is itt vagyok és beállok a sorba...
2009. szept. 21. 18:23
na itt vagyok,most olvastamvégig a hozzaszolasokat.Megdobbento -de nem vigasztal mennyien vagyunk igy.Aki nem volt ilyen helyzetbe nem is értheti meg hogy lehet egyik hitelt a másikra.Soszor azert hogy egyiket kifizessuk és maradjon kicsike a megélhetésre.Nekunk jo a munkánk,amellett még mást is csinálok,,mert ugy gondolom majd a munka hozza meg a várt eredményt.Csak sokszor ugy van a sok idegeskedés ,agyalás,-hogy mit mibol,és még enni is kell-elviszi az egészséget is és akkor aztan van igazán baj!kitartást minden sorstársamnak!
38. laszlozsu (válaszként erre: 33. - Barackmag)
2009. szept. 21. 17:14
Jajj Barackmag, ez olyan elszomorító. Tényleg semmi esély semmire? Mindjárt itt a tél. A krízisalap, amiről mostanság a politikusaink beszélnek? Vagy nem tudom én, valami?!
37. laszlozsu (válaszként erre: 32. - SF)
2009. szept. 21. 17:10

Kedves SF!

Én sem kioktató szándékkal írtam, ne haragudj, ha ilyen íze lett volna. Csak úgy jöttek a gondolatok.

36. judy47
2009. szept. 21. 16:32
Nálunk az auto luxus cikk lenne ha volna.Én erre fel sem vennék,mert az élhetésünk a gond.
2009. szept. 21. 15:05

Hát, a kocsi leadása nem volt túl jó ötlet. A bank meg gusztustalanul járt el.

Nekünk is van lakás, autóhitelünk. Autót most probáljuk eladni, de saját magunk. Eszünkbe nem jutott volna leadni a banknál. Bár, most senki nem akar autót venni:-( Pedig, kb. 30-40eFt-tal bentebb lennénk.

És ott a lakáshitel. Azt is utálom már. Bár, nincsenek anyagi gondjaink, de mindig jön valami mellé. Pl. illeték, elromlik ez, az.

Szívem szerint eladnám a házat is és beköltöznék egy albérletbe...

34. T.Orsa
2009. szept. 21. 14:07

Az a vicc,hogy mikor leadtuk a kocsit,senki nem tájékoztatott róla,hogy ilyen olcsón adhatják el az autót.Ha mondták volna,biztosan megpróbáljuk mi eladni.

A szemetek nem értik azt,hogy,azért adjuk vissza az autót,mert nem tudjuk fizetni,és erre még kiküldenek egy ilyen pofátlan összeggel ellátott csekket.

Írtam egy panaszlevelet,mert nem tartjuk reálisnak,erre az a válasz érkezett,hogy kérhetünk 3hónap halasztást,de aztán kamatostól egy összegben azonnal be kell fizetni,vagy kaphatunk 6(!!) havi részletfizetést.Köszi..

Az meg ugye még hozzá tartozik,hogy ezzel a férjem BAR listás lett,pedig azt igérték,hogy ha időben leadjuk a kocsit,nem kerül fel.De ez legyen a legnagyobb problémánk.

Most minden követ meg akarunk mozgatni,nem fogjuk befizetni ezt a sok pénzt.Nem tudom,mi lesz..

Sokszor ezen agyalok,és kezdek belebetegedni..Nagyon lelkis vagyok,és állandóan ez jár a fejemben,gyomorideggel párosítva.

Egy biztos!Ha előről kezdenénk ezt az egészet,tutira nem építkeznék,nem vennék fel semmilyen hitelt,és az összes bankot messziről elkerülném.

33. barackmag (válaszként erre: 28. - Laszlozsu)
2009. szept. 21. 14:01
Nem tudom, próbáltam eladni egy kis telket, de a pasi nem tudja kifizetni... valahogy évek óta semmi sem jön össze nekünk. Most itt állunk, és nem tudom hogyan lesz tovább.
32. SF (válaszként erre: 17. - Laszlozsu)
2009. szept. 21. 13:47
Énezzel nem azt mondtam, hogy akinek nincs más útja, az ne azt tegye. Nekem volt, csak erre utaltam.
31. 9d6cbcbded (válaszként erre: 16. - 35ff99b5cc)
2009. szept. 21. 13:31
Jesszus, mindjárt itt a tél, és nem lesz gáz?? Plusz kisbaba? Nem tudtok kölcsön kérni vmennyit rokonoktól, ismerősöktől, hogy legalább a villany, gáz, ilyenek maradjanak?
30. 9d6cbcbded (válaszként erre: 11. - 673567bc24)
2009. szept. 21. 13:26

Nem is ezért vagyok itt!:)

Csak néha segítek, ha carba kerül vki...

29. laszlozsu (válaszként erre: 27. - Jucusmucus)
2009. szept. 21. 12:09
Oké, ezt értem. Sajnos már sehol nem úgy van semmi, mint régen volt. Csak az nem fér a fejembe, hogy XY nem tud kifizetni havonta mondjuk 40-50 eFt-ot, akkor miért nyomok még rá egyösszegben 1.2 millát. Azt meg pláne nem fogja tudni.
28. laszlozsu (válaszként erre: 22. - Barackmag)
2009. szept. 21. 11:59
Ne haragudjk, nem akarok tolakodó lenni, de ilyenkor hogyan tovább? Mit fogtok tenni?
27. jucusmucus (válaszként erre: 25. - Laszlozsu)
2009. szept. 21. 11:59
Régebben - a 90-es években - bankban dolgoztam. Az utóbbi időben megfordult a fejemben, hogy ismét ott kellene dolgoznom. De már nem biztos, hogy bírnám gyomorral, amit a bankok művelnek az ügyfelekkel. :((( Nem úgy van már semmi, mint régen volt.
2009. szept. 21. 11:57

Sziasztok !

Nem túl régen egyik ismerősöm egy másik ismerősömmel eljött hozzánk. Elég érdekes beszélgetés volt. Ők ugyanis tanácsadók, akik utálják a bankokat, biztosítókat. Átnézték (átnézik) az összes papírunkat. Valószínű, az egyik hitelünk (a kettő közül) egyáltalán nincs rendben. Valószínű, kevesebb lesz a törlesztőrészletünk, ha sikerül rendberakniuk a dolgunkat. Én csak bízom benne, bár szerencsére "még" tudjuk fizetni a hiteleket, de sajnos nem tudjuk mi sem, hogy meddig.

25. laszlozsu (válaszként erre: 20. - T.Orsa)
2009. szept. 21. 11:55
Látod ezt nem tudtam, hogy így működik. Ez szép. Nem értem, miért érdekelt a bank abban, hogy alacsony áron adja el. Hiszen ha az eredeti hitelt nem tudja fizetni az ügyfél, hogyan fogja a fennmaradót.
24. Kirani (válaszként erre: 20. - T.Orsa)
2009. szept. 21. 11:53

Azta, ez mekkora kicseszerintés a banktól... Arra persze nincs mód, hogy Ti próbáljátok eladni, mert gondolom, amíg hiteles, addig nincs is a tulajdonotokban. Ez egy durva mókuskerék, az egész pénztéma körül.

Én pár éve kerültem mélypontra, sajnos nagyrészt nem is saját hibámból, akkor filóztam ezen az adósságrendező hitelen. Felhívtam őket, mik a lehetőségek, azzal kezdték, hogy mielőtt bármi történne, kb. 50 ezrembe kerül az adminisztráció, meg elbírálat, meg minden. Persze később ezt a pénzt is igényelhetem a kölcsönbe, de könyörgöm, ha valakinek kajára kell a pénz, vagy napok múlva kikapcsolják nála az áramot, ha nem fizet, honnan szerezzen 50 ezret? Úgyhogy végül nem vettem fel. Másfél évbe került egyenesbe jönnöm, addig a fizum minden fillérje csekkekre ment el, és még így is tologatnom kellett, hogy mikor mit fizetek ki.

2009. szept. 21. 11:41

Sztem minden 2. embernek ez a problémája.

A mai világban ez nem meglepő viszont nagyon rossz hogy az ember energiája erre megy el.

Nap mint nap az agyalás,hogy hogy lesz holnap.

DRUKKOLJATOK hogy el tudjuk adni a házunkat.

22. barackmag (válaszként erre: 16. - 35ff99b5cc)
2009. szept. 21. 11:41
mi ezeken már túl vagyunk, és kilátásban sincs semmi, pedig dolgozunk mind a ketten...
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook