Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pénzadomány gyűjtése kisgyermeknek, gyógyászati segédeszközre hogyan valósítható meg? fórum

Pénzadomány gyűjtése kisgyermeknek, gyógyászati segédeszközre hogyan valósítható meg? (tudásbázis kérdés)


14. Tünde7 (válaszként erre: 12. - Globus)
2023. szept. 27. 08:15
Nem szokásom feladni 🙂Jelenleg benne vagyok,hogy hirdetek pár dolgot,természetesen ha elkelnek,azt a pénzt is félreteszem,így nem a teljes összeg lesz majd amire szükség lesz.Jelenleg még nem tudjuk a pontos árat,csak a teljeset,addig nem szeretném kiírni,és annyit tudok,hogy 150ezer forint adományig nem kell adózni.
13. globus (válaszként erre: 12. - Globus)
2023. szept. 27. 08:11
12. globus (válaszként erre: 10. - Tünde7)
2023. szept. 27. 08:06
Ne add fel, esetleg jó ötlet lehet a cégek, vállalkozók jótékonysági rendezvényei. Sportversenyek, belépők, eladott termékek ára befolyna, ha nem is a teljes összeg. Egy babakocsi ára nem akkora nagyságrendű, mint pl. külföldi műtét. Karitász, Vöröskereszt, férjed munkahelye, írd ki közösségi oldalon, sok kicsi sokra megy.
11. Tünde7 (válaszként erre: 8. - Papája)
2023. szept. 27. 07:58
Tapasztaljuk sajnos.Ebben az országban mindenki jogosult mindenféle segítségre,segélyre,csak éppen a "magyar"dolgozó adófizető becsületes állampolgárok nem.Ezért is félek részben nekiindulni egy gyűjtésnek,mert ha valaki magyar és kér,a saját honfitársai megalázzák,kioktatják,kiröhögik,persze pl.az ukránoknak összefogtak,kamionszám ment a segítség,az állam meg tolja ki a pénzt külföldre,van kitől tanulnia a sok magyar embernek.
10. Tünde7 (válaszként erre: 9. - Globus)
2023. szept. 27. 07:54
Köszönöm szépen a segítséged,igen a neak engedélyezi,ez egy speciális babakocsi,aminek az ára 1,5millió forint támogatás nélkül.Sajnos ez a fajta ami használható a gyermek állapotából kifolyólag.Kaptunk ingyen egy olyat ami használhatatlan,TB-re.Ez egyedi engedélyezéssel kb 500 ezer lenne.Természetesen amennyit tudunk beleteszünk anyagilag,addig nem tudunk kimozdulni.
9. globus (válaszként erre: 7. - Tünde7)
2023. szept. 27. 07:42

Milyen nagyságrendű támogatásra gondolsz?

Legálisan meg lehet próbálni, hogy az esköz még olcsóbb legyen:

[link]

8. papája (válaszként erre: 1. - Tünde7)
2023. szept. 27. 07:34

Szerezz egy erdélyi lakcímet és rögtön dől a lóvé.

Sajnos itthon nem számít az ember, pedig létezik Esélyegyenlőségi törvény.

7. Tünde7 (válaszként erre: 5. - Janszi)
2023. szept. 27. 06:08
Persze értem én mire gondolsz.Ő lenne az utolsó akihez fordulnék.És őszintén kicsit szégyenlem is ezt az egészet,és nem panaszkodásképpen írom,3gyermekünk van,a legkisebb 0-24ápolást igényel,segítségünk nincsen,sem anyagi,sem fizikai,én dolgozni nem tudok elmenni,férjem dolgozik,és így sokszor nehéz,de megoldunk mindent,kivéve ezt nem tudjuk teljesen,ezért érdeklődöm itt,hogy hogyan tudnék majd nekiindulni egy ilyennek,soha nem gyűjtöttünk semmire még mások segítségével
6. Tünde7 (válaszként erre: 4. - Titkoskert)
2023. szept. 27. 05:58
Az adózás részével tisztában vagyok,köszönöm szépen a tippeket!Egyelőre még nem tartunk ott,mivel nem is tudunk még pontos összeget,és nyilván mi is amennyit csak tudunk beleteszünk.
2023. szept. 26. 22:44

Stratégiailag úgy kellene kivitelezni,hogy megtudnám,hol pihenteti a lelkét hétvégente a nagysasszony,és szembe ültetném vele a gyermeket,kezében egy koldus papírral,amire az van írva:

téged várlak

elpanaszolnám három mondatban a gondom,és sínen volnék.

Csak azért írtam le,hogy érthető formában is megjelenjen a befektetett energia ezen a szálon.

4. Titkoskert (válaszként erre: 1. - Tünde7)
2023. szept. 26. 22:25

"Alapítványokhoz ha lehet nem szeretnénk fordulni,mivel sok olyat hallottunk hogy nem teljesen jutottak el az adományok a célszemélyhez." A semminél az is több.

Nem tudom, hogyan kell kivitelezni egy jogilag is megfelelő adománygyűjtést, de egy cégalapítással foglalkozó ügyvéd, de lehet egy tájékozott könyvelő is tud ebben segíteni.

Ha nekem lenne rá szükségem, bemennék mondjuk egy gyógyszertárba, benzinkúthoz, ahol szoktak időnként kihelyezni gyűjtőurnákat, megkérdezném egy ilyen, hogy működik.

Esetleg még az Önkormányzat Szociális Osztályától is kaphatnál felvilágosítást, vagy ahol éltek védőnői szolgálattól, lehet az orvosi rendelőbe is kihelyezhető, a gyermek fotójával, nevével, hogy mire kellene x összeg, ahol ismernek nagyjából, vagy teljesen, valószínűbb, hogy szívesebben adakoznának.

2023. szept. 26. 22:05
A kedves elnökasszony olyan családbarát kedvében van,hogy "aláirta"a törvénymódosítást,hogy a súlyos állapotú gyermekeknek nem kell szakértői felülvizsgálat a GYOD folyamatos folyósításához,persze azóta is jár mindenkihez szakértő akinek lejár a GYOD 2 év után.Mi nem külföldiek vagyunk,a nagysasszony őket támogatja elsősorban.
2. janszi (válaszként erre: 1. - Tünde7)
2023. szept. 26. 21:29

Üdv,

nem tudom mennyi követ mozgatnál meg az ügy érdekében,én arra gondolok hogy Novák Katalin mostanság úgyis olyan nagy családtámogató szerepben él,hogy nyugodtan kérj tőle adományt,amit amúgy le is írhat az adójából,cserébe vállalod,hogy követheti akár személyesen is a gyermek segédeszköz használatát időnként,így vissza is jut egy kis öröm neki a gyermektől.

Tedd,vagy ne tedd,de ne próbáld.

2023. szept. 26. 10:56
Sziasztok!Az lenne a kérdésem,hogy pénzadomány gyűjtése mennyire megvalósítható,olyan gyógyászati,rehabilitációs segédeszközre,amit nem egészen támogat a TB,viszont még így is sok a támogatott ár?Egy halmozottan sérült kisgyermeknek lenne a gyűjtés,természetesen minden dokumentációja a kezeléseiről megvan,amivel igazolni tudjuk hogy nem másra menne a pénz,rendes család vagyunk,nem adományokból,és segélyekből élünk,mielőtt bárki ezt feltételezné.Alapítványokhoz ha lehet nem szeretnénk fordulni,mivel sok olyat hallottunk hogy nem teljesen jutottak el az adományok a célszemélyhez.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook