Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pénz ajándékozásánál hogy van az adózás? fórum

Pénz ajándékozásánál hogy van az adózás? (tudásbázis kérdés)


29. Channa* (válaszként erre: 27. - Bözsi néni)
2021. febr. 15. 18:53

Persze, ez így igaz.


Nem is értem, hogy jutott eszébe, hogy ilyennel foglalkozzon a FI.


Ha nekem azt mondja a barátnőm, hogy kell neki valamire másfélmilla, akkor vagy átutalom neki vagy kiveszem és oda adom a kezébe, és ennyi. És nem foglalkozok vele, hogy bevalljam vagy sem.


Biztos vagyok benne, hogy nem engem fognak figyelni, hogy mit csinálok a pénzemmel, pedig én ugye bankos vagyok...


Persze, ha egy nap alatt 10 másfélmillás tranzakció van a számlámon, akkor tuti, hogy megnézik a kollégák úgy, hogy nem is tudok róla...

28. Channa* (válaszként erre: 26. - Globus)
2021. febr. 15. 18:49

Lehet, hogy kérdezték, csak nem tőled;)

Valószínű, hogy nem voltál gyanús.


Még előző munkahelyeim egyikén időnként kaptam egy listát, hogy tudjam meg, honnan van a pénzük. Sosem az ügyféltől kérdeztem meg...;)

2021. febr. 15. 11:04

fokyt.

fizetni. Pl. illetékmentes az egyenesági rokonok és a testvérek közötti ajándékozás is.


Másrészt: az adomány sem tartozik az illeték kötelezettség alá, ha az adományozással kapcs. szabályokat betartják.


Harmadrészt: én sem értek egyet vele, de a törvény az mégiscsak törvény. Be nem tartása pedig jogkövetkezménnyel jár (bírság), tehát nyilvánosan mégsem illik valakit adócsalásra biztatni.


A döntés az övé, hogy törvény szerint jár-e el, vagy sem.

26. globus (válaszként erre: 16. - Channa*)
2021. febr. 15. 11:03
Amikor a lakást kifizettük, nálam gyűlt össze mindenki pénze, azaz hozzám elutalták és tőlem ment egyben eladóhoz majdnem 20 millió Ft... senki nem kérdezte, hová, minek, miért.
25. Bözsi néni (válaszként erre: 23. - Channa*)
2021. febr. 15. 10:58
Egyrészt: a törvény pontosan szabályozza, kinek nem kell illetéket
2021. febr. 15. 09:59
A Pénzmosást megelőző törvény alapján a bankok kötelesek jelenteni a nav-nak, ha valamelyik számlatulajdonos -a korábbi időszakok pénzmozgásához viszonyítva- jelentősebb összeget kap, vagy vesz ki, utal el... vagyis ha nem akarsz feltűnést kelteni azzal, hogy egyösszegben kiveszed a másfél millát, akkor vedd ki részletekben, néhány hét alatti ütemezéssel... csak csendben, hogy ne szúrjon szemet.
23. Channa* (válaszként erre: 22. - Bözsi néni)
2021. febr. 15. 08:13

Na igen, az valóban létezik...

Na de, nehogy már a tesóm bármit fizessen, ha adok neki x összeget az adózott pénzemből.


Tudom, a törvényeket nem te hozod, de pl. én ezt tuti kikerülöm. Nem azért adok pl. a tesómnak pénzt, mert nekem nincs rá szükségem, hanem azért, mert neki nagyobb szüksége van rá, azaz támogatom.


És ha vesz egy autót belőle, majd eladja, akkor sem a pénzszerzés a lényege és kifizeti pl. az átírási illetéket.


Persze, mondhatjuk azt, hogy a FI tartsa be és tanulmányozza a kapcsolódó jogszabályt, de ezzel még inkább elbizonytalanítjuk.


Én bankos létemre nem szoktam a bátyámtól kapott ajándékpénzt bevallani, mert nem azért kapom, hogy neki magasabb/alacsonyabb kamatot intézzek, hanem pl. karácsonyra.


Ügyféltől nem fogadok el, bár még nem is akartak adni, így szerintem senkinek semmi köze, ahhoz, hogy kapok e pénzt rokonomtól vagy ismerősömtől.

Amikor munkanélküli voltam, akkor a barátnőm rendesen pénzelt, mert az állam ezt nem tette meg, akkor én miért is pénzelném az államot, amikor én támogatást kapok adózott jövedelemből?


Majd ha lesznek normális bérek, normális rokkant és nyugdíjas ellátások, illetve a munkanélküliek szemét sem szúrják ki havi 30-45 ezerrel, akkor TALÁN igényt tarthatnának arra, hogy illetéket fizessek nekik, na de így, hogy van akit az éhenhalástól mentek meg...


Na, hülyeség ez az egész....


És most eszembe jut a sok adomány, abból is megfizetik az illetéket? Vajon a 700 milliós adományokból mennyit vallottak be szülők? Vagy azért volt 700 millió, hogy ki tudják fizetni az illetéket is?

22. Bözsi néni (válaszként erre: 18. - Channa*)
2021. febr. 15. 07:42
Mert mondjuk van egy illeték törvény, ami előírja, hogy mikor, mi után kell illetéket fizetni?
21. Bözsi néni (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 15. 07:40
Azért elolvashatnád, amit belinkeltem.
20. Amaunet (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 14. 23:06
Ha hivatalban, bankban dolgozik a barátod, akkor 5 forintot sem szabad ajándékozni.;)
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Channa*)
2021. febr. 14. 22:50

Akkor jó :)

Én úgy tudom, hogy lehet pénzt ajándékozni de csak 150 ezer forint alattig..

18. Channa* (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 14. 22:27
Nem lesz büntetés. Nem is értem, hogy miért ne lehetne pénzt ajándékoznod adózás nélkül...
2021. febr. 14. 22:22

Köszi mindenkinek a választ :)

Akkor ezek szerint nem lesz baj :) amúgy ha mégis, mennyi lenne a büntetés?

16. Channa* (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 14. 22:03

Akkor ellenőriz a bank, ha 4 milliónál többet veszel fel a számládról.

Vagy akkor ha naponta több tranzakcióba utalsz el nagy összeget.


É ezt a sem a NAV figyeli...

15. andi6020 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 14. 21:51
Dehogy fog.
2021. febr. 14. 21:25
L
13. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 14. 21:25
Ez teltek az adóhatóságnak.
12. vivo44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 14. 21:18

Ez komoly, vagy teszt?????

Évente kifizetek adómentesen 100.000-et osztálypénzre s az iskola adózatlanul benyeli.

Augusztusba 500.000-ért vásárolok online, még sem keres meg a NAV!

Ez csak vicc!

11. Bözsi néni (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 14. 21:03

Nem az adóbevallásában kell bevallani. Van rá nyomtatvány a NAV honlapján.


Itt, a 38. sz. információs füzetben érthetően le van írva minden.


[link]

2021. febr. 14. 20:45

Nem akarok pénzt mosni, csak nem akarom hogy később baj legyen belőle.

Még ha leveszek ennyit a számlákról, akkor a NAV nem fog kérdezősködni?

9. Amaunet (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 14. 20:37
Figyel valaki? Vagy pénzt akarsz mosni?
8. Epresturmix (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 14. 20:34
Te igazán böcsületes vagy! 😀😀
7. Piroska52 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 14. 20:31
Tedd egy borítékba,add a kezébe,ennyi. Nem kell ezt túlgondolni.
6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 14. 20:27
Nyitnék egy közös bankszámlát és arra utalnám az összeget. Ahhoz, hogy te hova pakolgatod a pénzed senkinek semmi köze. Kártyával, kp-val meg az ajándékozott fogja elkölteni.
5. andi6020 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 14. 20:25

Szerinted ki foglalkozik ezzel? Max ne utalj, és ennyi.

Annak amúgy mi nyoma van, ha veszel pl egy tévét, és eladja?

2021. febr. 14. 20:22
Szerintem azért be kell jelenteni.. azért az utalásnak van nyoma.. ha meg elektronikai készülékeket veszek és azt eladja, annak is lesz nyoma..
3. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 14. 20:17
Add a kezébe és maradjatok csendben ... :)
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 14. 20:15
Van egyáltalán olyan ember, aki beírja az adóbevallásába, hogy kapott valakitől pénzt? :O Minek?
2021. febr. 14. 20:13
Van másfél millió Ft-t, amivel egy barátomnak szeretnék segíteni. Tudom, hogy 150 ezer forint felett adózni kell az ajándék után. Hogy működik ez az egész? Csak átutalom neki a pénzt és ő év végén az adóbevallásába beleírja egyéb bevételnek? Ekkor mennyi adót fizet? Csak a 18%-os ajándékozási illeték vagy mellette pluszban a 16%-os jövedelem adót is? És hogy működik az adó befizetése? Személyesen kell bemennie a navhoz vagy csekket küldenek neki? Illetve azon is gondolkodtam, hogy nem pénzt utalnék, hanem vennék neki másfél millióért elektronikai cuccokat, amiket később el tud adni. És ebben az esetben hogy működik ez az egész? Ezt hogy kell bejelenteni? Az eladása után kell neki adóznia? Hogy járok jobban? Illetve nekem mi az elintézni valóm a NAV felé? Csak átutalom a pénzt vagy csak meg veszem az elektronikai cuccokat és ennyi? Vagy van valami kötelezettségem? Hogy néz ez ki a gyakorlatban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook