Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pavor nocturnus fórum

Pavor nocturnus (beszélgetős fórum)


11. youlcsi (válaszként erre: 8. - Youlcsi)
2017. szept. 7. 11:42

a héten megkeztde az iskolát. nem volt kifejezetten jó hatással az éjszakáinkra :/

mondjuk ő továbbra is kipihent és úgy érzi, aludt egész éjjel.

10. youlcsi (válaszként erre: 9. - Sirga)
2014. okt. 30. 07:22
hát... nekünk idén még nem volt átaludt éjszakánk :o
9. Sirga (válaszként erre: 8. - Youlcsi)
2014. okt. 29. 19:24

Csak saját tapasztalatból beszélhetek. Lehet, hogy másnál máshogy alakultak, de azt olvastam, más is serdülőkorra teszi a "kinövés" időszakát.

Viszont biztatásul elmondom, hogy volt, hogy hetekig minden éjjel felkeltem, de olyan is, hogy hónapokig(!) egyszer sem sírt. Épp a hosszú tünetmentes időszakok miatt félek most is leírni, hogy túl vagyunk rajta. :)

8. youlcsi (válaszként erre: 5. - Sirga)
2014. okt. 29. 07:24

óóó, 7 év?

amikor mondtam a gyerekorvosnak, azt mondta, majd kinövi... úgy iskolás korára kb. remélem, nem tart addig, mert szeretnénk már végre egy jót aludni. arról nem is beszélve, hogy bármennyire is nem emlékszik rá, hogy mi történt éjszaka, nyilván nem tesz jót neki sem.

7. youlcsi (válaszként erre: 6. - Fincsi5)
2014. okt. 29. 07:22

???

mmint a rossz alvással. nyilván sem ő, sem én nem pihenjük ki magunkat miatta.

6. fincsi5 (válaszként erre: 4. - Youlcsi)
2014. okt. 28. 18:38
" kínlódunk " vele ? :((
2014. okt. 28. 14:43
A lányomnál óvodás korában kezdődtek ilyen jellegű gondok. Háziorvos nem tudott mit mondani, gégészetre vittem - allergiavizsgálatra küldtek. Ott mindent rendben találtak. A pszichológus nem tudott választ adni, majd amikor - félve - felvetettem, hogy erre gondolok, azt felelte: az igazán rémisztő dolog, tuti nem az. Aztán - bizonyításképp - felütötte a könyvet, és felolvasta az ide vágó részt. És belátta: talán tényleg erről van szó. Azt hiszem - úgy 7 évnyi éjszakai felriadások után - végre kimondhatom, hogy elmúlt.
4. youlcsi (válaszként erre: 3. - Remoni)
2014. okt. 28. 13:07

Azt mondta a gyerekorvos, majd kinövi. kb 10 hónapos kora óta kínlódunk vele.


Most olvasom, hogy talán az orrmandulák is okozhatják, azt megnézetem majd.


Azt nem gondolom, hogy fél vagy szorong.

2014. okt. 28. 13:03
És kezelteted? A paraszomniáknak általában valamilyen generalizált félelem, szorongás az oka. Ha feltárják és kezelik, akkor megszűnik.
2014. okt. 28. 13:00

Rossz alvó a gyerekem. 4 éves és nem alussza át az éjszakát. Felületesen alszik, rugdalózik, sír, kiabál. Rendszerint hív, vele kell aludnom. Talán így könnyebb neki, bár nehene tudom megnyugtatni.


Azt mondták, elkényeztettem, én rontottam el... azzal, hogy hagytam, hogy velem aludjon.

Hagytam volna inkább ordítani, sírni?


Könnyebb, amióta tudom, hogy nem én csináltam rosszul, hanem ennek az állapotnak neve is van:


Pavor nocturnus

2014. okt. 28. 12:58
Pavor nocturnus

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook