Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Párkapcsolati kérdések, avagy mit tennél te, hogyan látod te? fórum

Párkapcsolati kérdések, avagy mit tennél te, hogyan látod te? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. szept. 17. 00:06

Szerintem egy nő hamarabb elszakad otthonról mint egy pasi.)

én 20 évesen eljöttem otthonról..és így a jó...igaz egyedül annak idején sokat nélkülöztem esetenként...de legalább önálló lettem hamar.

A bátyám mai napig anyám közelében él..én 220 km re...de ez így nekem jó.

58. 80ASIQ (válaszként erre: 56. - 6e23363a1d)
2010. szept. 17. 00:04
Igen. A balansz és az idő.
57. 80ASIQ (válaszként erre: 49. - Line)
2010. szept. 17. 00:03

A kérdést az döntheti el, hogy szereted-e így ahogyan van vagy nem. Látom, hogy idegesít ez az állapot. Megéri?

De ezt is írta valaki...

Megyek szovelni. (aludni)

56. 6e23363a1d (válaszként erre: 53. - 80ASIQ)
2010. szept. 17. 00:00

Tény, hogy vannak előnyök és hátrányok az együtt élésben!

Mindent meg kell tapasztalni és a hibákból tanulni.

Egy nőnél természetes, ha ragaszkodik az anyjához, de egy férfinál azért elvárják, hogy inkább a párjához ragaszkodjon, ami persze nem zárja ki az anyai szeretetet sem.


Az biztos, hogy a srácnak is nehéz lehet nagyon: szereti a családját és őket sem akarja megbántani.

Kétfelé nem lehet szakadni és nagyon nehéz megtalálni és főleg megőrizni azt a bizonyos balanszot!

Idővel minden kiforrja magát.

55. 80ASIQ (válaszként erre: 49. - Line)
2010. szept. 16. 23:59

Olvastam a 18-as hszt. Való igaz, elkerülte a figyelmem, hogy az édesanyja fizatése meghaladja a fiáét. Bocsáss meg, téves hiedelemmel írtam az összes hozzászólásom. 120 ezer forint 1 főre szerintem már király! (Nekem 90, de az asszonynak sokkal több, képzettebb és nagyobb a felelőssége. Egészségügy.)

Így azt mondom, hogy a párod (Ne haragudj!!!!!) faszari!

Ne vedd komolyan, csak jól esett ezt így leírni. Te ismered.

Mindíg allergiás voltam amikor valaki azt mondta, hogy nincs elég benzine. Nem tudom miért.

54. c75565e593 (válaszként erre: 1. - Line)
2010. szept. 16. 23:55

Nézd, az szép hogy az anyukáját segíti meg minden....de én az ilyen pasikat világ életemben kerültem.

Már nem kis gyerek...és nem tudom, így családot,hogy akar?

ha a mama diktál:((

53. 80ASIQ (válaszként erre: 48. - 6e23363a1d)
2010. szept. 16. 23:52

Ő maga írta, hogy semmi baja az anyósával, akár együtt is tudna élni vele. Nálunk szegény feleségem jött hozzánk lakni. Nem tudtuk akkor, hogy nem fogják csípni egymást. Léső bánat, már nem tudunk változtatni rajta. Ráadásul pont a feleségem hülyézett le engem amikor azt mondtam, hogy ne itt építkezzünk, hanem egy messzebb lévő telken. Most eszi amit főzött és tagadja, hogy én valaha is javasoltam azt, hogy máshol építkezzünk. Lassan a szüleim is megöregszenek, 75 illetve 80 évesek. Ha külön élnénk akkor is naponta rájuk kellene nézni. Persze, ha egy városban élnénk akkor ez megoldható lenne, de így, hogy együtt is élünk, másodpercek alatt tudunk segíteni. Persze most még nem vészes a helyzet, hál' Istennek jól bírják magukat.

Anyósom 50 km-re lakik tőlünk, elég gyeszorán bírja már magát. Engem az idegesít halálra, hogy nejem félórákat telefonál vele aztán nekem panaszkodik, hogy mennyire felidegesítette az anyja. Persze nem szólok, nem akarok szólni, mert teljesen helyénvalónak tartom, hogy beszélget az anyjával. Felőlem jöhetne ide. Nehéz időszak lenne, de egyáltalán nem bánnám, ha a feleségem számára az anyja lenne az első. Aztán egyenrangúan a gyerkőceink majd ezek után lehetnék én. Felnőtt ember vagyok, el tudnám viselni. Persze már nem vagyok tini sem, 30 éves sem. Mégiscsak az anyja szülte, nevelte fel, taníttatta. Vallom, hogy egy gyerek a szüleinek hálával tartozik. Persze tudni kell a megfelelő balanszot eltaláni. Hát...lehet olyan, hogy nem mindíg sikerül eltalálni. Miért? Tán mindenki nagyon ügyesen, pontosan tudja szervezni az életét?

52. 6e23363a1d (válaszként erre: 50. - Line)
2010. szept. 16. 23:49
De azért ne 10-20 évig!:)
51. 6e23363a1d (válaszként erre: 49. - Line)
2010. szept. 16. 23:48

A párod meg téged használ ki akkor.

Költözzetek össze és fizessétek közösen a rezsit, kezdjetek önálló életet vagy váljatok el, de ez így tök rossz és már nem sokáig tartható - ezt nyilván te is tudod, különben nem nyitottad volna ezt a topikot....

50. Line (válaszként erre: 46. - 6e23363a1d)
2010. szept. 16. 23:45
Hát ezen gondolkodom folyamatosan..:)
49. Line (válaszként erre: 45. - 80ASIQ)
2010. szept. 16. 23:44
Az előbb már írtam, gondolom nem olvastad... Már nem annyiból élnek,mert közben az anyjának is lett munkája. Most kb 240 ezerből,ami szerintem nem számít kevésnek. A párom 7 napból 3-at nálunk tölt, nálunk eszik,nálunk fogyasztja a rezsit,én mosok rá. Mindezt 0 Ft-ért!!! És nem azzal van a gond, hogy nincs pénze, hanem azzal, hogy kihasználják. Nem kell pénzes pasas,mert amikor egy fillére sem volt,akkor is szerettem.
48. 6e23363a1d (válaszként erre: 47. - 80ASIQ)
2010. szept. 16. 23:36
Anyósékkal együtt lakni?! Kész öngyilkosság!:D
47. 80ASIQ (válaszként erre: 44. - Line)
2010. szept. 16. 23:32

Hát itt van a megoldás! Lakjatok együtt mindnyájan! Együtt vagytok és megoszlik a rezsi!

:)

46. 6e23363a1d (válaszként erre: 43. - Line)
2010. szept. 16. 23:31

Hiába szereted, ha ő meg nem tesz semmit!

Nem sírni kellene neki, hanem cselekedni....

Kutyából nem sokszor lesz szalonna.


De ha annyira szereted, akkor fogadd el így!!!

Gondold át, mi lenne a jobb: vele vagy nélküle?!

45. 80ASIQ (válaszként erre: 38. - Line)
2010. szept. 16. 23:31

Utánaszámoltam: 27 ezer ft + 120 ezer forint az 147 ezer forint. Ez két főre kerekítve 74 ezer forint per fő. Ez egy hónapban nem sok. Kaja, rezsi stb. Itt bizony számolgatni, fillérezni kell. Ha ő viszi haza a húgát, akkor egyszerű számtan, hogy nem biztos, hogy arra is jut, hogy hozzád menjen. Tényleg: a húgod férje szokott segíteni?

Magam nagyra tartom, hogy valaki gondoskodik az anyjáról. Vagy üsse agyon, vagy tegye be otthonba? Oda is kell fizetni, bár nem tudom mennyit. Továbbra is a szegénységet látom a gondnak, persze a saját szememmel kellene látni titeket mert így nem lehet korrekt "ítéletet" mondani.

Sok nő csak pénzes pasassal hajlandó járni, lehet, hogy érthető okoból? Keress egy pénzes pasast, ott nem lesz gond!

44. Line (válaszként erre: 39. - C1e9612cd3)
2010. szept. 16. 23:30
Ne értsd félre, én nem szoktam bántani az anyukáját. Csak arra szoktam megjegyzést tenni, hogy ne hagyja magát kihasználni. Egyébként semmi bajom az anyukájával. Tudom ez egy kicsit ellentmondásos, de így van. Pl simán tudnék együtt lakni az anyukájával, hogy ne maradjon egyedül, csak akkor érezzem azt, hogy fontos vagyok a páromnak,és ha kell akkor kiáll mellettem.
43. Line (válaszként erre: 40. - Nusika74)
2010. szept. 16. 23:25
Szeretem... Pár hete mondtam neki, hogy nem akarom már folytatni a kapcsolatot,akkor meg itt sírt (szószerint) nekem. Azt ígérte megváltozik, de ezt már sokszor tette.
42. 6e23363a1d (válaszként erre: 40. - Nusika74)
2010. szept. 16. 23:19
Egyetértek!!!
41. c1e9612cd3 (válaszként erre: 38. - Line)
2010. szept. 16. 23:18
jah, és amúgy meg, ha a megbeszélés se megy, akkor biztosan van ennek a kapcsolatnak jövője?
2010. szept. 16. 23:17
Nem tudom hogy mennyire szereted a párod,de szerintem nagy jövöje nincs ennek a kapcsolatnak.Nekem úgy tünik hogy nem nagyon fogad el a család és a fiú sem tesz semmit ez ellen,neki úgy kényelmes az élete ahogy van.Én biztos nem nézném el sokáig, hogy akár mit mondok magasról szarnának rá!Nem ér annyit az egész,hogy az életem arról szóljon amit a fiú családja jónak látt és megenged(anyós ,sógornő).Ez csak az én véleményem ,de ezért a kapcsolatért csak te küzdesz !
39. c1e9612cd3 (válaszként erre: 38. - Line)
2010. szept. 16. 23:16

vhol értem, és átérzem a problémád, mert az én anyósom is nagyon rátelepedő (olyan szinten, h amikor feljön Pestre, a párommal 1 ágyban kell, h aludjon, stb... Szted??? :))

Szerencsére elég messze lakik ahhoz, h viszonylag ritkák legyenek a látogatásai, de én már egész konkrétan szorongok, ha tudom, h jön....

Én nem csesztetem páromat az anyjával, pedig, nagyon nehezen viselem. Nem szidom neki, nem szólok be neki. Egész 1szerűen, ha vmiben elkezd úgy viselkedni, mint az anyja, és már nem bírom cérnával (a hirtelen természetét, az indulatosságot, a mocskolódásra való hajlamot, stb, mind-mind az anyjától tanulta. Dehát a postásra mégsem hasonlíthat, uhogy nem bántom érte :) Csak az anyjában ő is észreveszi ezeket a hibákat, magában viszont nem), csak annyit teszek, h tükröt állítok elé, és megkérdezem tőle, h nem ismerős a viselkedésed vhonnan? Pár óra csend ilyenkor (mosolyszünet, vagy ki minek hívja), aztán, mintha egy kicserélt embert kapnék vissza. De annak semmi értelmét nem látom, h ilyen anyád, meg olyan anyád dolgokat vágjak a fejéhez. Akkor is az anyja, és lehet, h én x év múlva már nem leszek mellette (nem így tervezem, de a jövő kisztámíthatatlan), de ő még akkor is az anyja lesz, és nekem is xarul esne, ha anyám, vagy apám hibái miatt bántanának, piszkálnának....

38. Line (válaszként erre: 37. - C1e9612cd3)
2010. szept. 16. 23:05
Az a baj, hogy próbáltam én már vele beszélni,de nem jártam sok sikerrel. Szóval nem igazán tudom a megoldást. Ma már azt mondtam neki, hogy soha többé nem szólok neki semmiért. Alapvetően be is tudnám tartani, csak akkor magam emésztem vele. Ma pl. nem dolgozott,és mondtam, hogy jöjjön el hozzám. Erre azt mondta nem tud,mert ami benzine van,az kell neki még a héten. Holnap suliba megy nappal,éjszaka dolgozik,szombaton suliba megy aztán jön hozzám,majd hétfőn innen megy dolgozni. Ezt elmondta,oké megértettem.Aztán kiderült, hogy a huga ott van náluk a gyerekkel,és majd lehet ő viszi haza. Én hülye nem tudtam megállni, hogy ne kérdezzem meg, hogy arra van benzine?! A huga oda-vissza annyira lakik,mint ha hozzám eljött volna. Szóval ez sem tetszett neki,erre mondtam, hogy soha többet nem mondok neki semmit.
37. c1e9612cd3 (válaszként erre: 36. - Line)
2010. szept. 16. 22:55

de itt az a lényeg, h ő nem látja, h igazad van! :)

és ne a saját szüleid nézd, hogy ők mit, hogy... nem velük van a gond!

próbáld meg úgy megbeszélni a dolgokat pároddal, h ne érezze piszkálásnak! És akkor hidd el nem is fog leb...ni, azért, mert kimondod azt, ami nem tetszik, mégha a családjáról is van szó!

36. Line (válaszként erre: 34. - C1e9612cd3)
2010. szept. 16. 22:49
Hogy esne? Én úgy gondolom, ha a szüleimre megjegyzéseket tenne,és úgy gondolom igaza van,akkor nem förmednék rá. Hiszen nekem már ő is fontos. De hozzáteszem az én szüleim soha semmit nem sajnáltak tőle, még inkább ellenkezőleg. Nekem is van testvérem,akinek soha nem jutott volna eszébe, és tudom hogy nem is fog, hogy beleszóljon a kapcsolatomba. Én csak azt vártam/várnám tőle, hogy kiálljon mellettem,mint ahogy én is megtenném.
35. 88bea36763 (válaszként erre: 26. - Line)
2010. szept. 16. 22:47
Az vagy :P Vagy költöztök és leválik az anyja csecséről, vagy felejtős a pasi.
34. c1e9612cd3 (válaszként erre: 26. - Line)
2010. szept. 16. 22:41

hát... súlyos eset... Azért már annyi féle-fajta bank van, nem hiszem el, h nem tudja megoldani, h vhol nyit egy új számlát, amihez a mamának nem lenne köze, és maga gazdálkodik a saját pénzével!

Persze attól a rezsibe, stb. hazaadhat, ha úgy egyeznek meg, addig, amíg otthon él.

A családjára meg.... nem túl jó dolog megjegyzéseket tenni... Olyanok, amilyenek, de neki akkor is a családja..... Neked hogy esne?

Minden esetre, én lehet, h menekülnék ebből a kapcsolatból.... Az 1etlen esély, ha elkülöníti a pénzét, és elkezd ő maga gazdálkodni vele....

33. 6e23363a1d (válaszként erre: 31. - Line)
2010. szept. 16. 22:39

Szerintem a vagy...:)

Nem hiszem, hogy az a férFIÚ elég érett lenne hozzád és egy igazán komoly kapcsolatra, de neked kell döntened!

Sok sikert vagy kitartást!:)

32. Line (válaszként erre: 28. - 6e23363a1d)
2010. szept. 16. 22:39
Az előbb nem válaszoltam! Szoktam én is menni,csak nagyon ritkán. Ennek egy oka, hogy én nem eszem náluk. Az anyukája sajnos nem a tisztaságról híres,én pedig elég finnyás vagyok az ilyenekre. Ha meg nem eszem,akkor abból vannak problémák. Volt már olyan, hogy 1 hétig is ott voltam,de akkor mindig én főztem,és mindig ki is takarítottam, volt hogy az egész házat. Hogy is mondjam.. Szerintem egy kicsit lusta, és nem igazán ad az ilyenekre.
31. Line (válaszként erre: 28. - 6e23363a1d)
2010. szept. 16. 22:34
Vagy??? :) Tudom.. Most járok ott, hogy vagy! Csak kíváncsi voltam véleményekre,mert az ember mindig másképp látja a saját problémáját,mint egy külső szemlélő.
30. Line (válaszként erre: 15. - 30696edd32)
2010. szept. 16. 22:32
Olvastál a gondolataimban!:) Valami egyensúlyt szeretnék én is. Ha valamit mondok neki, azt mindig támadásnak veszi. Pedig tiszta a lelkiismertem,mert mindig jót akartam neki. Nekem nem kell az ő pénze!!! Csak esetleg szeretném többet látni,amihez viszont pénz kell, és így elég nehéz neki összehozni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook