Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Akik nem tudják mit kezdjenek a párkapcsolatukkal, avagy menjek vagy maradjak és jórafordul minden?! fórum

Akik nem tudják mit kezdjenek a párkapcsolatukkal, avagy menjek vagy maradjak és jórafordul minden?! (beszélgetős fórum)


2012. márc. 17. 07:12

Van egy kolléganőm, az első kapcsolatához férjhez ment, 3 gyerek, 50 éves koráig szenvedett mellette, most elvált, a férje gyakorlatilag kisemmizte azzal, hogy a gyerekek odaszülettek, most is nehéz neki, ami nehéz gyerek nélkül, még nehezebb később....

saját példám is azt mutatja.... mindig elégedetlen voltam a férjemmel, az évek során csak elégedetlenebb lettem, nem emlékszem egy szorongásmentes nyaralásra, egy jól sikerült ünnepre, csak az alkalmazkodásomra, hogy mindig én.....ne legyél lábtörlő egy pasi életében.....

21. 6e23363a1d (válaszként erre: 12. - 342402de6d)
2012. márc. 15. 13:03

Igazad van és tényleg jobb egyedül, mint egy rossz párkapcsolatban!:)


Az embernek gondolnia kell az egészségére is és ha egy kapcsolat már nem építő, hanem romboló, abban csak a mazochisták érezhetik jól magukat. :)

20. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Tita9898)
2012. márc. 15. 12:36

Van egy könyv, az a címe, hogy Miért hazudik a férfi? Miért sír a nő?

Majdnem mindenre választ fogsz kapni.

19. micimaci87 (válaszként erre: 15. - Mucmuc987)
2012. márc. 15. 12:32

A Chapman is néha idillikus. Én már többet is olvastam tőle. Az imádkozó feleség hatalma is jó (egy írónőtől)...

Sőt a férjem is olvassa. S mit érünk vele? Egy nagy semmit. A férjemnek ilyen a természete... nekem mondták, hogy kutyából nem lesz szalonna, de azt hittem, hogy sok imádsággal és odaadással, türelemmel meg lehet változtatni valakit.

Igen...ideiglenesen, de az alap az marad, ha a másiknak megfelel.:(..

Most menj kedves fórumindító...nekem is esküvő előtt kellett volna, de azt hittem, hogy a kisebb megnyilvánulások majd elmúlnak, amikor folyton együtt leszünk. Nem így lett. Növekedtek. Mert ő ilyen.

Tükör ide vagy oda, tudatában vagyok saját magam hibáinak, de amikor a párod azt mondja, hogy imád, mert tökéletes vagy számára...és tényleg mindenben segítek neki, nagyon sok mindent elnéztem (ő is azt mondta, hogy ennyit nem tűrt volna neki senki), de amikor mérges, akkor mindegy minden.:(

Én menni fogok..a válasz a témaindításra. Még várok picit: jövőhéten el lesz utazva...s kihasználom, hogy ne utazzak napi 60km-ert a munkahelyemre s vissza haza, de aztán menni fogok, mert nagyon megtelt a pohár.

Én Chapman taktikáit alkalmaztam, sőt a Maradjunk együtt könyvét olvastam legutoljára, de most már azt érzem, hogy hiába teszem. Nem akartam elválni, nem így terveztem az életem, s ezért akartam harcolni, nahh de szélmalommal nem lehet...:(

18. 3cde375c32 (válaszként erre: 17. - Mucmuc987)
2012. márc. 13. 07:32

Ebben,így: igazad van.Amiből kiindultunk,és én reagáltam rá,ott kimondottan az volt,hogy lehetőleg töltse külön a szabadidejét a párjától.Hogy mondjuk elkerüljék a veszekedéseket,meg azt a konfliktust,mikor meg kéne beszélni,hogy pl.a nő vagy a gép a fontosabb.

Ennek nem látom én értelmét-vagyis én nem élnék olyan párral,aki másképp akarja tölteni szabadideje nagyobb részét,mint velem.

És persze a kiindulási alapom az,hogy mindketten normálisan fel vagyunk töltve,és elégedettek vagyunk magunkkal és a párkapcsolatunkkal..mondjuk több mint 80% ban.

17. Mucmuc987 (válaszként erre: 16. - 3cde375c32)
2012. márc. 12. 09:37
Nem kell ahhoz veszekedés, hogy az embernek a saját magával töltött időre igénye és szüksége legyen. Csak akkor tud az ember elégedett lenni egy párkapcsolatban, ha magával elégedett. Nekem ehhez szükségem van arra, hogy időnként magamban legyek, ha ezt megkapom, akkor sokkal többet tudok adni a családomnak is és az együtt eltöltött idő sokkal tartalmasabb és boldogabb. Ha a saját aksimat nem töltöm fel, akkor másnak se tudok adni, csak savanyú leszek. Kell az egészséges egyensúly az egyedüllét és a társas lét között. Ezt mindenki maga dönti el, mennyi legyen a mérleg egyik ill.másik serpenyőjében.
16. 3cde375c32 (válaszként erre: 14. - Mucmuc987)
2012. márc. 12. 06:57

Ja,ha a veszekedés rendszeresen terítéken van,akkor igen..akkor jobb,ha külön töltődnek a felek,és töltve,kipihenve kezdenek neki a problémamegoldásnak.

Szerencsére ilyen kapcsolatom nem volt,hogy direkt külön kellett volna menni a páromtól,töltődni.Jobb szeretem azt,hogy a saját jószántamból,meg az egyedüllétre való igényem miatt nem vagyunk sülve-főve együtt-de mondjuk a szabad időnk 70-80%-ában igen.

15. Mucmuc987 (válaszként erre: 13. - Tita9898)
2012. márc. 11. 04:04
Ha a kommunikációval nincs baj köztetek, akkor miért menekül a párod a számítógépezésbe? Egyébként én is érzelmi evő lettem a párom mellett és évek hosszú sora alatt rájöttem, hogy csak úgy tudok ezen változtatni, ha magamon változtatok és nem azon a tükrön, amit a külvilág mutat felém. A tükröt összetörni könnyebb, mint magunkba nézni. Érdemes elolvasni a Hoponopono c. könyvet, fantasztikus segítség az életben ez a könyv. Szerintem fontos kérdés még, hogy szereted-e még a párod, van-e még motivációd arra, hogy megmentsd a kapcsolatod. Nekem rengeteget segített Gary Chapman: Öt szeretetnyelv a házasságban c. könyve. A felek azért nem értik egymást, mert különböző szeretetnyelvet beszélnek. Ritka jó könyv, sok kapcsolat megmenthető vele. Érdemes elolvasni. És tudod miért írtam ezt le Neked? Tapasztalatból. Ha az egyiket otthagyom, a következő kapcsolatban sem fog megkímélni az élet a hasonló szituációktól. Csak idő kérdése.
14. Mucmuc987 (válaszként erre: 9. - 3cde375c32)
2012. márc. 11. 03:50
A párkapcsolat nem csak az együtt eltöltött időről szól, hanem arról is, mi saját magunk fel tudjuk-e tölteni magunkat, jóban vagyunk-e magunkkal. Ehhez kell a saját magunkkal töltött idő is, de még mennyire!!!! Én is szeretek a párommal együtt lenni, de nem sülve-főve! Ha az embernek családja van, a párunkkal közösen eltöltött idő nagyon leredukálódik (munka, háztartás, gyereknevelés miatt), ilyenkor nagyon jól tud esni az édeskettes. Viszont szabad teret is kell engedni egymásnak, különben csak egymástól szippantjátok az energiát veszekedéssel.
2012. márc. 10. 11:33

Köszönöm Mindenkinek a válaszokat! :)


Nagyon gondolkozom a szakításon,mivel tényleg úgy érzem nem bírom már tovább és kezdem elveszteni a mindig vidám énemet,sőt kezdek érzelmi evővé válni,ha vele vagyok.

Ez is egy jel számomra,hogy ha magamban vagyok nagyon is odafigyelek mit eszem és igaz nem lubickolok a pénzben és meg kell gondolnom mit veszek,de próbálok odafigyelne lehetőségem szerint.

Azért hezitálok még,mivel soha semmit nem adtam fel hirtelen,mindig küzdöttem amíg csak lehet bármiről volt szó! De az igaz,hogy most már nem igazán látom a kiutat.


Egyébként a kommunikációval én úgy éreztem nem volt baj kettőnk között,mindig meg tudtunk beszélni mindent ( hétköznapi problémákról,intimitásról ,mindenről ),de most mégsem működik valami.

2012. márc. 10. 07:25
legjobb egyedül
11. 97f33311ff (válaszként erre: 1. - Tita9898)
2012. márc. 10. 07:21
Ez tuti nem szeret, max. csak kötődik hozzád, ragaszkodik, semmi több. Te beszéltél már vele ezekről a dolgokról? Miért hagyod, hogy mások előtt megalázzon? Az már gáz, ha a játékra elmegy 2 óra, veled meg nem foglalkozik. Lépj ki, nincs értelme "csak" lenni vele, éljen boldogan a kockafejű barátnőjével, (Pc), több időt eltölthet vele, kiabálhat is, sőt verheti a klaviatúrát, úgysem dumál vissza. Az ilyen nem is való párkapcsolatba.
10. a31cf0fa6a (válaszként erre: 8. - Vike_)
2012. márc. 10. 06:58
Határozottsággal és humorral.
9. 3cde375c32 (válaszként erre: 3. - Mucmuc987)
2012. márc. 10. 06:58

Akkor minek van az embernek párja,főleg.ha még fiatal,ha nélküle kell feltöltődnie,szórakoznia? akkor keressen más párt,aki összetöri magát azért,hogy vele lehessen.-méghozzá azért,mert jól érzik magukat együtt,és mind2nek feltöltődés együtt lenni.

Vagy a pár csak ágytársnak van,hogy legyen ki mellé lefeküdni? ha a szabad idő nagyobb részét nem együtt töltik,akkor mi értelme?

8. vike_ (válaszként erre: 5. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 10. 06:55
és hogyan gondolod?
7. 3cde375c32 (válaszként erre: 1. - Tita9898)
2012. márc. 10. 06:54

3 év után SEM kell senkinek mindenbe belekötni,de még a mindennek a felébe sem.

Az nem jó,ha nem akarja veled együtt csinálni a korábbi közös kikapcsolódásokat.

Ja mások előtt is hülyén vislekedik,megaláz: ez pláne nem jó jel.

Én a helyedben lépnék,főleg azért is,mert ez első kapcsolat..nem érdemes benneragadni,ha már most ilyen.

2012. márc. 10. 06:52
Nehéz a kérdés.Ne tőlünk várd a választ,mert Te tudod,érdemes e energiát fektetni a kapcsolatba. Ez több mindentől függ.
5. a31cf0fa6a (válaszként erre: 1. - Tita9898)
2012. márc. 10. 06:48
A kötekedést lehet okosan kezelni, leoltani.
2012. márc. 10. 06:23
Mucmuc öszefoglalójánál jobbat, teljesebbet én sem tudok írni, az igaz, mindenki másképp kapcsolódik ki, és az is, gyakran a pasikat untatják azok, amik a nőket kikapcsolja, feltölti, a boltban való ingerültsége, na az lenevelendő, nálunk autóvezetésnél ordítozott mellettem,"mit csinálsz" ettől aztán tényleg beszartam, közöltem, hogy az én autómba csak teljes nyugalomba üljön, és a lehető legnagyobb nyugalommal beszéljen, ezt nyugodtan mondtam, több alkalommal, és leszokott az ordítozásról, most úgy látom a kezét szorongatja, különben meg nem engeden az autómat vezetni, mert véleményem szerint állat módjára bánik a kocsival, pedig csak inkább pasi módon....hiába a nők és a férfiak mások....
2012. márc. 10. 05:32
A párkapcsolat kudarca nagy mértékben a rossz kommunikáció számlájára írható, ezt több helyen olvastam és tapasztalom is a saját párkapcsolatomban. Én is sokszor kaptam magam azon, hogy rosszul vagy rosszkor kommunikálom a párom felé az óhajaimat. Bár neki mindig rosszkor mondok bármit is, mert a munkája miatt folyton ideges. Nem könnyű megtalálni a megfelelő időpontot és a megfelelő tálalást. Keress rá a neten az EMK-ra (erőszakmentes kommunikáció). Ez a módszer segít abban, hogy úgy add elő a problémád a párodnak, hogy a saját érzéseidről beszélsz, mit vált ki benned az ő viselkedése bizonyos helyzetekben és hogy mit szeretnél, miben változtasson. Így nem támadásként éli meg azt, amikor felhozod, mi zavar Téged. Érdekelne még, hogy a párod vajon mit kompenzál a napi 2 órás számítógépezéssel??? Kielégíti őt a munkája, van benne sikerélménye? Mi elől menekül? Gondoltál már arra, hogy a szabad idődet a párod nélkül töltöd, a magad örömére vagy barátnőkkel? Feltöltődnél, így nem lenne arra szükséged, hogy a párod "szórakoztasson". Ha egy boldogabb nőt lát maga mellett a társad, akkor lehet, hogy másképp állna hozzád. Nem akarlak elkeseríteni, de nem biztos, hogy a következő kapcsolatodban nem ugyanilyen problémák állnak elő. Ha több figyelemre van szükséged a párodtól, figyelj előbb magadra, a saját szükségleteidre, hobbidra, feltöltődésedre. Én is ezen dolgozom. Ez egy hosszú távú befektetés magunkba... Nem csak fellángolás szerűen, hanem folyamatosan.
2012. márc. 10. 05:05

Mivel ez az eső kapcsoatod, és nem érzed magad biztonságban benne, vele, akkor nagy veszíteni valód még nincs, ha kilépsz belőle.

(jelzem egyébként, hogy iyen az együttélés...:))

Egy idő után a felek már nem fordítanak annyi időt a társukra, mert túl magabiztosak, és egyre inkább felszínre tör az igazi énjük, amit eddig vagy jól titkotak, vagy a szerelemtől vakon nem lehetett annyira észre venni.

Ha már lenne két gyerkőcötök, akkor indokoltabb enne a kérdésed.

Így viszont, ha még fiatal vagy, nem vagy elkötelezve, és a társad nem hajlandó meghallani, amit kérsz tőle, akkor szerintem nem nagy gáz odébb állni.

Én egyébként nem vagyok híve az "indokolatlan" szakításnak, de itt még tényeg nem lennének komoy következményei.

2012. márc. 10. 04:55

Egyszerűen nem tudom,hogyan tovább.Van egy 3 éves párkapcsolatom,de egyre gyakrabban foglalkoztat,hogy tűrjem-e a párom mindenbe való belekötését,vagy álljak odébb.Első kapcsolatom,így nem vagyok valami tapasztalt meddig is kellene próbálkozni erőlködni,helyrehozni a dolgokat.


Az utóbbi időben ,mintha elidegenedtünk volna egymástól pedig én erőlködnék,hogy csináljunk olyan dolgokat,amiket régebben tettünk szabadidőnkben,de munkára hivatkozva mindig visszautasítást kapok,ugyanakkor napi 2 óra legalább elmegy arra,hogy számítógépes játékkal játszik,de az "neki kell" ,nekem meg kellene egy ember akivel kikapcsolhatok én is,de ő ezt mostanában nem így gondolja,sőt,ha valamiről van egy véleményem állításom,abba gyorsan beleköt.És igen,ekkor már sokszor én kapom fel a vizet,de egyszerűen nem bírom már. Többször nagyon ingerülten beszélt velem már boltokban is,komolyan én szégyenlem...... sokszor szerintem észre sem veszi már.


Valaki volt már hasonló helyzetben? Hogy kellene kezelnem a dolgot? Mit kellene tennem?

Örülnék,ha valaki tudna segíteni :) !

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook