Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Paradicsom rózsa stb. Hogyan lehet a zöldséget ízlésesen, szépen szeletelni? fórum

Paradicsom rózsa stb. Hogyan lehet a zöldséget ízlésesen, szépen szeletelni? (tudásbázis kérdés)


2008. okt. 21. 17:38
Van kimondottan olyan vágó kés ,aminek a hegye van de háromszögben hegyesedik el..kezedben tartod a paradicsomot középen bedugod ,és ezt a müveletet körbe -körbe megcsinálod ahogy a kezedben tartod a paradicsomot ,mikor összeért a sok kis forditott háromszög ,szétválasztos és csodás lesz,közepébe sajtot reszelve ,vagy tojás fehérjét reszelve rászóros ,még egy kis darabka olivabogyót is tehetsz.
2008. ápr. 8. 08:53
Én paradicsomból, retekből vagy éppen keményre főtt tojásból szoktam amolyan "tavirózsát" csinálni. Rém egyszerű. Fogj egy hegyes végű éles kést, s a kezedben tartott tojást vagy retket, paradicsomot középen(mintha a derekára akarnál egy övet tenni-tényleg nehéz így látatlanban magyarázni-)cikcakkban bevagdosod. Amikor körbeérsz, leteszed a kést, és kétfelé veszed amit vagdostál. Így két szép darabot kell kapnod, amit még tovább díszíthetsz csöppnyi majonézzel, pirosarannyal, petrezselyemlevélkével.
8. esztella100 (válaszként erre: 7. - Smudlaagi54)
2008. ápr. 8. 07:28
Igen azzal lehet cakkosan szeletelni.
2008. ápr. 8. 07:23
Ha van olyan konyhai "uborka" gyalud amuben lehet cserélni a betéteket,ha van hullámos akkor azzal.Recept újságokban kellene utánna nézned.abban szokott lenni.
6. tiglincs (válaszként erre: 3. - Eb504c2fac)
2008. ápr. 7. 16:58
Lehet vásárolni szeletelő-hámozó kést, azzal is lehetséges elég sok féle alakzat
5. tiglincs (válaszként erre: 4. - 'szti)
2008. ápr. 7. 12:04
próbállak követni :) Köszi a választ!
2008. ápr. 7. 12:01

Paradicsom rózsát úgy tudsz csinálni, hogy egyenletes csíkban hámozod a paradicsomot, majd felteketed ezt a lehámozott héjat.

(ez inkább csak dekoráció)

Szerintem válasz azért nem jön, mert ezt elég nehéz úgy elmagyarázni, ha nem látod.

Retekkel szoktam úgy díszíteni, hogy ékalakban kivágok belőle egyre nagyobb darabokat, majd ezeket eltolom. Majd rakok fel az adatlapomra képet róla, mert így totál érthetetlen.

2008. ápr. 7. 11:27
Zöldségfaragás?? Senkinek semmi tanácsa?
2008. ápr. 7. 09:54
Töbször láttam hogy paradicsomből uborkából retekből stb nagyon szép dekorációkat lehet készíteni. Talán így a gyerkek is hamarabb megeszik a zöldségféléket. De hogyan kell ezeket készíteni?
2008. ápr. 7. 09:48
Kíváncsi lennék hogyan lehet a zöldségekből különféle figurákat, (csillag, virág stb) készíteni díszítés céljából

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook