Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Papilóma vírus kutyáknál fórum

Papilóma vírus kutyáknál (beszélgetős fórum)


7. Bcicus (válaszként erre: 6. - Vigyorex6)
2009. szept. 7. 13:50
Igen ez így van és ennek az az oka, hogy sajnos sokan annyira nem figyelnek a kutyájukra, hogy észre sem veszik, hogy ilyen baja van.
2009. szept. 7. 13:30
Igazából nem tudom melyik kutyitól kapta el, de nem is ez az érdekes, hanem, hogy kezelni kell. Ha gyerek náthás lesz, akkor sem az a lényeg, hogy melyik gyerektől kapta el. Viszont sokan nem kezelik és nem is szólnak ,hogy fertőzött a kutyájuk...sajna.
5. Bcicus (válaszként erre: 4. - Vigyorex6)
2009. szept. 7. 13:19
Jól teszed, könnyen elkaphatják játék közben egymástól. Nekem is nem rég volt a kisasszonynak, de nki nem volt annyi, hogy abból vakcinát tudtunk volna csináltatni, leszedték é hála istennek eddig nem jött vissza. De annó az öreggel, nagyon sokat szenvedtem vele, többször szedtek le róla egy csomót, csak akkor még nem volt ez a vakcina.
4. Vigyorex6 (válaszként erre: 3. - Bcicus)
2009. szept. 7. 12:48

Végre valaki! :)))

Spiky-nak vettek le mintát, most várjuk a vakcinát. Sajnos itt a városban eléggé elterjedt, de mindenki mást mond róla. Valaki azt mondja, hogy csak abban az esetben fertőz, ha megsérül a szemölcs. Én nem engedem kutyákhoz, hogy véletlenül se kapják el.

3. Bcicus (válaszként erre: 1. - Vigyorex6)
2009. szept. 7. 11:02
Fertőző betegség. Ha nem túl nagy elterjedésű, le lehet kötni vagy égetni. De nagy az esélye, hogy vissza jön, de nem biztos. Lehet, hagyni, hogy elmúljon, ha nem kezd el terjedni. Léteik ellenne személyre szabott vakcina, de ahoz, legalább egy kockacukorniy méretűt tudnia kell leszedni a dokinak, hoyg meg tudják csinálni.
2009. szept. 7. 09:56
Én tudtam ,hogy létezik ez a szemöcs fajta, mert ismerős kutya szájában is volt és rögtön felismertem Spiky-nál is. Körbetelefonáltam a gazdikat, akiknek a kutyáival együtt szoktunk játszani és másiknál is kijött. Készül a vakcinánk.
2009. szept. 7. 09:49

Sziasztok!

Ti mit tudtok a kutya papilómáról?

Oka? Terjedés? Gyógyulás? Minden más...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook